Setari Cookie-uri

thassos

va rog, pe cei care ati vizitat insula Thasos, daca puteti sa-mi dati mai multe detalii legate de cazare , preturi la mancare si daca este un loc care merita vazut.Va multumesc.
lazy000133
Postat pe 25 Iunie 2009 12:47
Pe forumul ''softpedia'',cauti Thassos si gasesti acolo tot ce te intereseaza!
lilitunder2000
Postat pe 17 Iulie 2009 08:18
eu am fost acum cativa ani si m-am plictisit
mancarea/bautura este ieftina si daca esti familist sau iti place sa stai toata ziua la plaja merge dar daca esti plimbaret o sa te plictisesti
andrac81
Postat pe 17 Iulie 2009 08:55
Am fost si eu acolo dar nu mi-a ajuns un sejur de 7 zile ca sa vad tot ce puteam sa vad. Insula este superba!
mniculescu1980
Postat pe 17 Iulie 2009 09:15
A mai fost deschis un topic cu insula Thassos. Eu am fost anul acesta in luna mai. Mancarea e ieftina, ospitalitate maxima din partea grecilor.... dar mai multe detalii gasesti cautand pe forum topicul Thassos si pentru poze cu peisaje poti vizualiza pozele din profilul meu. Sunt unele peisaje unde ti se taie respiratia.
eu am fost cu o agentie din Pitesti, nu iti pot spune amanunte legate de cazare.
eligagiu
Postat pe 17 Iulie 2009 09:45
Uita-te aici la ce am scris despre insula Thassos. Limenaria e un oras pe insula.

http://www.lazy.ro/comunitate/forum/view_topic/783/Limenaria.html
eligagiu
Postat pe 17 Iulie 2009 09:47
Am fost de mai multe ori in Thassos,e o insula mica,are aprox.100km dejur imprejur,daca te duci cu masina e f.fromos sa te plimbi.Oraselele sunt mici ,plajele frumoase,in apa insa sunt cam multe pietre si arici de mare.Iti poti cumpara papucei speciali pt.apa si nu ai probleme.Mincarea e ca la greci:buna si f .buna,preturile tot ca la greci:depinde unde maninci.Itipoti cumpara ulei de masline f.bun si ieftin si dulceata facuta in miere.E un mic sat care se numeste Theologos cred,unde gasesti cea mai minunata dulceata pe care ai mincay-o in viata ta.Insula e f.linistita,dar sunt si locuri unde te poti distra,la o taverna sau la un bar.Merita sa te duci,o sa itiplaca f.mult!Vacanta placuta!
;
kudika018946
Postat pe 17 Iulie 2009 11:44
am venit joi din limenaria. cei care spun ca te plictisesti nu au fost in viata lor acolo. in fiecare zi am fost pe cate o plaja si am viazitat cate un orasel si nu mi-au ajuns 7 zile.cele mai frumoase plaje mi s-au parut golden beach cea de langa manastirea sf arhangheli si cea din potos dar este cam plina de romani.peisajele pe care le poti vedea mergand din limenaria spre limenas dar prin potos sunt superbe.mancarea destul de ieftina portiile mari si costa intre 5 si 9 euro cu garnituirile incluse. cei care spun ca te plictisesti nici nu au calcat pe acolo. au citit prin carti si acuma isi dau cu parerea
ghicica
Postat pe 25 Iulie 2009 20:00
iar la plecare nu rata o vizita in kavala este monte carlo greciei. daca vrei si poze contacteaza-ma
ghicica
Postat pe 25 Iulie 2009 20:03
unde pot vedea pozele facute in thassos si in kavala?
lazy000133
Postat pe 26 Iulie 2009 16:44
lasa o adresa de email sau un id de mess si iti trimit pozele
ghicica
Postat pe 26 Iulie 2009 23:19
Am fost in Thassos acum doi ani,a fost superb,insula este intradevar mica dar de o frumusete desavarsita.Noi am fost cazati in zona Golden Beach unde plaja e super iar apa la fel.M-as intoarce oricand acolo.Nu ratati Kavala!
sorintat
Postat pe 10 Februarie 2010 11:20
Plec în Thassos de paște și pentru cine a fost cu mașina,vreau sã întreb dacã știu de un punct de trecere a frontierei din Bulgaria spre Grecia,de la Plovdiv în jos,spre Pamporovo.Mulțumesc
romulus_lazy
Postat pe 24 Februarie 2010 07:57
Promahonas se numeste punctul de frontiera grecesc.Numele celui bulgar imi scapa acuma.O luati spre Kavala de la vama.Distractie super placuta.
CRISTINA03_healthy
Postat pe 25 Martie 2010 23:26
Tocmai ce am venit din Thassos,Intr-adevãr este o vamã Zlatograd ,din Giurgiu pâna la keramoti am fãcut 560 km,dar vama sã mergi prin ea este o adevãratã aventurã,pânã în Thermes este un drum prin munți sã treci 2 mașini este cam la limitã.În rest e ok,prin bulgaria,la un moment dat am dat peste un drum,cred cã erau gropi și de jumate de metru adâncime.Petrecerea de Paște a fost ceva de nici nu ne gândeam,ne-au fãcut berbecuți la proțap,au adus și orchestrã de buzuki,care au cântat încontinuu 4 ore,m-am uitat pe ceas.Ne-au luat la dans și am învãțat mișcãrile lor,așa cât de cât.Ne-am simțit super.Am stat în Skala Marion,la 2 vile,pentru cã am fost mulți Vila Dimitris și Hotel Elena,din cele 2,Hotel Elena este situat chiar pe malul mãrii,vedeam marea din pat și delfinii.Ca și costuri,cazarea a fost 35 de euro,dubla cu mic dejun,chiar și tripla pentru cine avea copii în camerã,iar masa 28 de euro/persoanã.Recomand cu cãldurã Taverna Alfas.Recomand Thassos,iar pentru cine vrea,poate sã meargã și cu bicla.O șmecherie am învãțat,partea dinspre vest,are mai mult soare,decât partea dinspre est,deoarece in est sunt munți înalți,iar dupã ora 5 nu prea mai este soare.
romulus_lazy
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:28
Buna ! Sambata trecuta m-am intors din Thassos , am stat in Skala Rachoni , eu zic ca merita sa te duci , insula este superba , peisajele , apa , plajele , apusul , venirea ploii pe mare , tot , nu trebuie neaparat sa te duci intr-un muzeu in altul sa vizitezi , pur si simplu sa mergi cu masina si sa opresti , totul este mirific , daca ajungi nu rata piscina Sirenelor este superb , te pot indruma cum sa ajungi , multi nu au gasit drumul , dar treb sa fii echipat , merita sa mergi sa incerci fiecare plaja , noi am fost doar pe patru plaje ,vremea nu prea a tinut cu noi , jumate de zii era soare jumatate nori sau ploi , dar noi suntem o famile ce luam dupa noi si mici joculete ( Stone Age , Tikal ) , asa ca in timp ce ploua ne intindeam joculetul pe masa si ne jucam . Daca vremea tinea cu noi vizitam mult mai mult , in ce sens , aveam timp sa intram si in munti , nu am mers decat pe soseaua ce inconjura insula , sunt sigura ca si in munti sunt peisaje superbe , am mers , pana la Golden Beach de la Skala Rachoni , si pana la Astris pe partea cu Limenaria . Sunt multe de spus , dar te las sa le descoperi tu daca ajungi si ss-ti faci o parere . (vezi poze )Concediu placut.
vladgg_19
Postat pe 2 Iulie 2010 15:29
Revin , cu preturi , ai poze , si la mancare , o portie cu garnitura ,destul de mare 6euro cel mai scump , salate de la cea greceasca pana la cele cu diferite chesii in ele 6euro , o salata normala rosii castraveti ceapa ardei 3euro , o bere la sticla 3euro , suc 2euro , cafea 2euro , la hotel halba de 500 gr era la 2,80 , supele cam scumpe 5, 6 eruo , motorina este la fel ca si pe continent , ferry din Kiramote 3 euro adult , 1.5 euro copil , masina 20 euro , desertul este din partea casei , si o carafa de apa rece .Nu strica sa iei de acasa ceva sucuri si bere , gasesti si magazine sa cumperi , deci pranzul noi doi si baietelul ne costa in jur de 21 euro cel mai scump , doua portii de mancare o salata , o bere , depinde cat de cheltuitor esti . Concediu placut.
vladgg_19
Postat pe 2 Iulie 2010 15:40
Ca și impresie insula Thassos,mi-a pãrut mult diferitã de zona turisticã Halkidiki,oamenii ãștia chiar sunt mai apropiați de turiști.Mi-am propus sã merg din nou în august și aș vrea sã
descopãr insula cu bicla,am gãsit o locație departe de agitația mãrii,în Kazaviti,Kastanies apartments.
romulus_lazy
Postat pe 3 Iulie 2010 20:29
De la: romulus, la data 2010-07-03 20:29:15Ca și impresie insula Thassos,mi-a pãrut mult diferitã de zona turisticã Halkidiki,oamenii ãștia chiar sunt mai apropiați de turiști.Mi-am propus sã merg din nou în august și aș vrea sã
descopãr insula cu bicla,am gãsit o locație departe de agitația mãrii,în Kazaviti,Kastanies apartments.



Buna ziua ! Sa va duceti si la Piscina Sirenelor , este f frumos , cu conditia sa nu ploua altfel este de urcat 1500m si de coborat 400m (noi am mers pe jos fiind ud )Concediu placut.
vladgg_19
Postat pe 5 Iulie 2010 09:14
Mulțumesc
romulus_lazy
Postat pe 6 Iulie 2010 19:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Creta 10 De la: bogdanm74 18 Mai 2010 12:07
Festivalul Cetatilor Dacice 6 De la: andraoltean 1 Iulie 2009 09:42
thassos 20 De la: romulus 6 Iulie 2010 19:23
Zakynthos 3 De la: adelina_ionete 24 Februarie 2010 12:14
am fost in Turcia 8 De la: dr2000 3 Martie 2010 06:40