Setari Cookie-uri

Ce faceti de Revelion?

Eu mi-as dori sa fac revelionul intr-un loc exotic cu mult soare. Aveti ceva sugestii sau a fost cineva intr-un revelion exotic?

Astept pareri! Va multumesc!
AncaGabriela007
Postat pe 21 August 2009 11:10


traiesc in Republica Dominicana pot sa spuun k este de viis

acuma depinde cum stai tu cu banuutzi potzi sa-mi scrii pe

australianul78@yahoo.de


tot timpul soaree tot timpul anului potzi sa faci baie predomina fructele exotice te simtzi intradevar

LLIIIIIIIIBBBEEEEEEEEERR!!!!
australianul78
Postat pe 14 Septembrie 2009 02:30
As vrea sa-mi petrec revelionul la Istanbul. Poate sa-mi spuna cineva cum este hotelul And? Cum sunt conditiile de cazare? Agentia Giulia Tour este o agentie serioasa?
muzeograf
Postat pe 14 Septembrie 2009 05:56
Draga australian78,nici nu stii ce te invidiez,cum ai ajuns sa locuiesti acolo? Te rog sa ne vinzi si noua pontul,macar sa visam la asa o tara dak nu putem sa ajungem acolo,eu una as fi dispusa sa las tara asta pentru o tara exotica,pentru ce atata patriotism?pentru cine?aici, nu numai clima ne este potrivnik.....
babalica
Postat pe 14 Septembrie 2009 08:50
eu mi-as dori in maramures
whitewizzard
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:09
iti dau eu oferta la hotel as din borsa daca vrei...inca nu a aparut oferta de craciun si revelion, dar cand o sa apara pot sa-ti dau.
De la: whitewizzard, la data 2009-09-14 10:09:36eu mi-as dori in maramures
123girl
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:36
De la: papusik, la data 2009-09-14 08:50:27Draga australian78,nici nu stii ce te invidiez,cum ai ajuns sa locuiesti acolo? Te rog sa ne vinzi si noua pontul,macar sa visam la asa o tara dak nu putem sa ajungem acolo,eu una as fi dispusa sa las tara asta pentru o tara exotica,pentru ce atata patriotism?pentru cine?aici, nu numai clima ne este potrivnik.....


parvulescu_dan
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:40
Papusiko, cred ca te-a impresionat Zorro !
In Republica Dominicana e placut sa mergi in vacanta, nu sa locuiesti...
Este inca o tara cu risc si din aceste motive sunt statiuni speciale pt turisti, unde li se asigura protectia.
Probabil tu te-ai gandit ca stai la soare, faci plaja, ai "papa bun" si negrii lucreaza pentru tine.
parvulescu_dan
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:45
Istanbulul iarna nu este prietenos,poti gasi o perioada mai ploiaoasa si-ti cam trece.Poti sa intri pe net sa vezi hotelul,daca-ti convine.Eu ti-as recomanda un cartier mai spalat gen Taksim,oricum trebuie sa vezi taksimul si insulele printesei Buyuk Ada,poti sa faci un tur cu feribotul din Kabatas,o croaziera pe bosfor,tine cam 1 ora...Cu masina sunt 630 de km din bucuresti,dar bulgaria iarna ,iar e o aventura,depinde de ce vreme prinzi,multa bafta
romulus_lazy
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:19
Mã duc în Austria la Mondsee.
lucian2itf
Postat pe 15 Septembrie 2009 08:32
hotel And este un hotel de 3* amplasat in centrul vechi in cartierul Sultan Ahmet, intre Moscheea Albastra si Aya Sophia. Conditii foarte bune de cazare, micul dejun inclus in pret, posibilitati de deplasare pe jos la Grand Bazar si Spicy Bazar si de asemenea la Basilica Cilindru. Iti urez o calatorie placuta si sa ai parte de o vreme superba.Ileana
taiji
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:11
Domnule ''parvulescu dan '' tzara este inca in risc daca te pui in probleme ...

Vreau doar sa stii ca am 2 ani si 7 luni in republica Dominicana si chiar nu am avut probleme

apartamentul meu este la 75m de plaja cu vedere la marea Caribe,
prietenul meu are hotel aici de aproape 11 ani si nu a avut probleme niciodata si lista poate continua cu catzi italieni si canadieni cu hotele si inca ceva nordul insulei daca te tot intereseaza este pliiin dar pliiin cu resedintze de germeni.

Deci hote;urile mari trebuie sa-si mentzina clientzi in hoteluri si sa le faca program.....

CE VACANTZA ESTE ACESTA CU PROGRAM ???
Daca esti in vacantza nu ai program

Pot sa multzumesc lui DUMNEZEU k in ultimi 5 ani am vazut aproape toata europa si un pic de prin tzarile scandinavice.

Succes si drum bun prin calatoriile tale !!!
te astept la o beere (cervesa)

australianul78
Postat pe 4 Octombrie 2009 04:04
Daca ne si spui cum ajungem la tine.....!!
babalica
Postat pe 4 Octombrie 2009 16:15
pt.MioaraCosm.... nu uita sa revii cu ofertele pt Borsa. Nu numai de sarbatori, ci si alte perioade din iarna care vine. multumesc.
120856
Postat pe 23 Octombrie 2009 00:46
pt. lucian2itf : ne poti da amanunte despre aceasta localitate din Austria ? Adica costuri, cum ajungi ( masina sau avion ),cazare +HB sau cazare+mic-dejun,...etc, multumesc si te asteptam sa revii pe forum
120856
Postat pe 23 Octombrie 2009 00:49
Ajungi cu avionul.
dar trebuie sa ai ceva din care sa traiesti.

Sunt multe hoteluri aici care cauta vorbitori de germana si spaniola iar daca stii si ceva engleza sau franceza esti cautata si platita ff biine.

SPOR LA INVATZAT CEEELOOR INTERESATZI ! ! ! !
australianul78
Postat pe 23 Octombrie 2009 05:21
Australianule, esti tare.
Ma bucur pentru tine. si faza cu vacanta nu inseana program e perfect adevarata. esti in vacanta = esti libeeeerrrrrr. macar in vacanta.
iti doresc numai bine. si mie imi doresc sa am posibilitatea macar o singura data sa vizitez o insula exotica.
eligagiu
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:54
De la: adelina_ionete, la data 2009-09-14 05:56:38As vrea sa-mi petrec revelionul la Istanbul. Poate sa-mi spuna cineva cum este hotelul And? Cum sunt conditiile de cazare? Agentia Giulia Tour este o agentie serioasa?
Buna ..vezi oferta Agentiei de Turism ..www.velimed.ro !!!
skorpiojoco
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:58
Multumesc mult. M-am uitat pe site-ul agentiei.
muzeograf
Postat pe 30 Octombrie 2009 08:17
Buna!

Vreau sa petrec revelionul in Bucovina. Poate ma poate ajuta cineva cu ceva oferte.

Va multumesc anticipat!
Amelly_lazy
Postat pe 30 Octombrie 2009 21:21
De revelion eu ma duc in Hawai... cu gandul doar, ca in rest voi fi la SERVICIU!!
kudika187143
Postat pe 31 Octombrie 2009 07:30
Anul asta ma duc de Revelion in Sri Lanka. Amanunte aici:
http://imperatortravel.blogspot.com/2009/12/plec-in-sri-lanka-cum-imi-organizez-o.html

Anul trecut am fost in India de Sud (anul nou la Mysore), 2008 in Filipine (Boracay), 2007 in Malta, 2006 in Spania (Barcelona), 2005 in Italia (undeva langa Roma), 2004 in India de Nord (Jaipur), 2003 in Thailanda (la Patong, Phuket), 2002 la Atena, etc, etc
Imperator_lazy
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:08
multumesc ca mi-ai spus ca se ajunge cu avionu ,ma gandeam sa vin cu bicicleta ok, asa pur si simplu, ajungi acolo si iti gasesti de lucru?fara recomandare,fara un contract? nu-mi vine sa cred
babalica
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:35
@papusik=== Invetzi sau poate stii deja engleza,franceza,germana si spaniola itzi garantez un salar de in jur de 1000 euro pe luna cu cazare si mancare dar 30% din salarul tau in fiecare luna este al meu. Ma anuntzi cand stii limbile astea si putem vb de contract

Limbile la nivel de conversatzie si intretzinerea turistilor cu diferite discutzii pe diferite teme....

Te astept cu drag ''papusik''

Pana te gandesti plec la
australianul78
Postat pe 13 Decembrie 2009 15:09
De la: australianul78, la data 2009-10-04 04:04:34 Domnule ''parvulescu dan '' tzara este inca in risc daca te pui in probleme ...

Vreau doar sa stii ca am 2 ani si 7 luni in republica Dominicana si chiar nu am avut probleme

apartamentul meu este la 75m de plaja cu vedere la marea Caribe,
prietenul meu are hotel aici de aproape 11 ani si nu a avut probleme niciodata si lista poate continua cu catzi italieni si canadieni cu hotele si inca ceva nordul insulei daca te tot intereseaza este pliiin dar pliiin cu resedintze de germeni.

Deci hote;urile mari trebuie sa-si mentzina clientzi in hoteluri si sa le faca program.....

CE VACANTZA ESTE ACESTA CU PROGRAM ???
Daca esti in vacantza nu ai program

Pot sa multzumesc lui DUMNEZEU k in ultimi 5 ani am vazut aproape toata europa si un pic de prin tzarile scandinavice.

Succes si drum bun prin calatoriile tale !!!
te astept la o beere (cervesa)

parvulescu_dan
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:49
OK, ne vedem la o bere in Santo Domingo...dar intr-o structura hoteliera ! Ca sa fim protejati. Probabil ca in Punta Cana turistii nu au probleme, dar nu as indrazni sa circul singur prin insula. Gresesc ?
parvulescu_dan
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:51
Hei,apreciez gestul tau,dar chiar 30%, dupa ce ma chinui atat sa invat 4 limbi straine?Ce zici, mai negociem?Pana una alta as putea veni in vacanta,ca sa " tatonez"terenul,ce zici?
babalica
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:53
BUNA SEARA!SUNT CARMEN DIN CONSTANTA SI VA RECOMAND HOTELUL ALZER DE 4 STELE..MI-A PLACUT FOARTE MULT ATAT DIN PUNCT DE VEDERE AL CONDITIILOR CAT SI IN CEEA CE PRIVESTE LOCATIA.ARE INCALZIRE PRIN PARDOSEALA CEEA CE ESTE FOARTE IMPORTANT IN SEZONUL RECE. DACA LUATI LEGATURA DIRECT CU MANAGERUL PUTETI NEGOCIA PRETUL.ISTANBULUL MERITA VAZUT!SUCCES1
carmen_mercator
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:48
@ parvulescu_dan=========== GRESESTI ffffffff mult domnule parvuleescu Eu duc turisti prin tzara contra cost sa viziteze tzara

Ai impresia ca in REPUBLICA DOMINICANA nu exesta turisti care vin pe cont propriu ???

Sunt destiu altfel eu unul nu as avea clientzi

Ma rog fiecare cu gandirea lui........

Ai auzit de ''CASA LUI COLUMB'' spune-le hotelurilor ca vrei o excursie acolo sa vezi ce pretz itzi face.

Si casa lui colomb este in SANTO DOMINGO in public de dumneavoastra nu cred ca avetzi vreo sansa sa o vedetzi pt ca tzara e cu risc pentru dumneavoastra.

Deci sa intzeleg ca dumneavoastra prin vizitele pe care le facetzi nu vedetzi traditzia tzarii si istoria acestei tzari
australianul78
Postat pe 14 Decembrie 2009 17:57
Australianule , cand e mai bine devizitat rep.Dominicana , ca eu tot vreau sa ajung pe acolo , da-l incolo de risc ca daca e asa nu mai iesim din casa .Eu am fost si in Egipt in 2005 , dupa ce a fost atentatul cu bomba intr-un hotel de 5 stele si iata ca n-am patit nimic .Deci cand e mai bine , fara uragane si alte chestii ,??
lazy000599
Postat pe 18 Aprilie 2010 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VACANTA IN TENERIFE 18 De la: BeatriceR 17 Iunie 2011 19:16
Oare ce ne lipseste? 31 De la: visan_georgiana 7 Martie 2011 20:05
h 3 De la: ivc67 22 Iulie 2009 17:49
Rep Dominicana!!!!!!!!!!!!!!!!! 7 De la: kudika1993 21 August 2010 12:38
Castigi bani usor si simplu! 0 De la: 1 Iulie 2011 14:40