Setari Cookie-uri

Ei cum s-au intalnit??

Acum cateva seri am vb. cu mama si mi-a povestit cum l-a cunoscut pe tata. Povestea a fost cu adevarat scurta si amuzanta. Acum ma gandeam sa va intreb si pe voi, cum s-au cunoscut parintii vostrii? Dupa cat timp au "inmultit" familia si daca dragostea lor continua sa fie puternica.
Eu voi fi sincera. Mama era la o matusa undeva la tara,era sa o ajute la cules de struguri si tata la "gustat" vinul . Acum 25 de ani! Pe tata l-a atras ingrozitor de mult pieptul si naivitatea mamei, pe mama a atras-o cat de atent si dragut era tata. Au continuat sa vb. si tata a venit si i-a cerut mana ,a luat-o de manuta,la C-ta,au facut nunta cu spectacol si laude ,am venit eu pe lume dupa un an si sora mea dupa alt an si 2 luni. Nu au piedut timpul si au consumat relatia repede ca dupa 6 ani de la nunta s-a produs ruptura. Mama da vina pe "soacra" cum era era atat de rea incat nu a mai suportat insultele si lectiile de viata,a reusit ,incet,incet sa ajute la ruptura si asa totul a devenit o poveste. Tata ,la fel,da vina pe el insusi ,pt ca a ascultat prea mult de mama lui ,a crezut ca este bine ce spune ea si asa el a produs ruptura. Din cate am inteles ,a fost un divort urat ,scandalos,pt ca cei din partea lui tata erau oameni cu stare serioasa si mama simpla,de prin Oltenia si asa am fost instiintate tatei. Aveam 12 ani si sora mea 10 atunci cand mama a negociat cu tata sa ne lase ei. Ii iubesc pe amandoi,nu acuz pe nimeni,sunt mandra de ei si de educatia care am primit-o,fiind foarte asemanatoare din partea lor. Cam asta este povestea mea. Azi,eu am 24 de ani si sora mea 21.

Tu???
louiza
Postat pe 26 Iulie 2010 11:39
felicitari!un copil care isi respecta parintii...chiar daca acestia s-au despartit!e trist totusi ca nu au ramas impreuna,dar e minunat ca au 2 fete care ii iubesc si ii respecta pt educatia primita.
povestea alor mei nu e foarte happy.pe scurt :mama avea 16 ani cand mamaei a maritat-o cu tatal meu.mama s-a grabit sa afle cum e cu un baiat...tata(avand27 ani si cam golanas) a profitat de naivitatea ei...mamaie a aflat...a maritat-o!la 19 ani ai mamei mele am aparut eu...dar mama a indurat alaturi de tatal meu clipe oribile,batai gelozii...si eu mai tin minte cateva.cand aveam eu 5 ani au divortat...un divort urat urat.dupa 2 ani de la divort mama a cunoscut pe altcineva....si culmea...tot un alcolist ce isi arata muschii pe femei(mama a fost tare naiva in privinta barbatilor).am inceput sa locuiesc cu noul meu 'tatic' si cu mama de la varsta de 12 ani.adolescenta mea iti inchipui ca a fost un calvar.nu vreau sa elaborez acest subiect,insa.la 18 ani am plecat de acasa si m-am mutat in gazda,aveam servici si facultate.nu am incetat niciodata sa tin legatura cu mama.ne vedeam cat de des puteam,fara ca 'taticul' sa stie.dupa alti 3 ani,el renuntand la bautura din cauze medicale,a realizat cat de mult a gresit si vroia sa ma vada,in cei 3 ani nu am vorbit deloc cu el.intr-un final am acceptat si am stat cu amandoi la masa.l-am iertat si l-am rugat sa-mi faca mama fericita.din pacate la 2 luni dupa aceasta intalnire au murit amandoi.le multumesc pt educatia primita,pentru certuri...pentru dragoste...pentru faptul ca au incercat sa fie niste parinti buni(chiar daca el nu a prea reusit...dar nu merita judecat).multumesc mamei mele ca mi-a fost alaturi si ca mi-a fost cea mai buna prietena.aaa....si spre final...tatal meu biologic nu stie cum arat...este un ratat,betiv notoriu care se intreaba cati ani am....nu m-a mai cautat de atunci...nu am de ce sa-i multumesc...decat ca exist...atat.o zi buna tuturor si nu am vrut sa deprim pe nimeni,dar atat de bine ma simt spunandu-mi povestea....
kudi_kami
Postat pe 1 August 2010 16:32
De la: kudi_kami, la data 2010-08-01 16:32:30 felicitari!un copil care isi respecta parintii...chiar daca acestia s-au despartit!e trist totusi ca nu au ramas impreuna,dar e minunat ca au 2 fete care ii iubesc si ii respecta pt educatia primita.
povestea alor mei nu e foarte happy.pe scurt :mama avea 16 ani cand mamaei a maritat-o cu tatal meu.mama s-a grabit sa afle cum e cu un baiat...tata(avand27 ani si cam golanas) a profitat de naivitatea ei...mamaie a aflat...a maritat-o!la 19 ani ai mamei mele am aparut eu...dar mama a indurat alaturi de tatal meu clipe oribile,batai gelozii...si eu mai tin minte cateva.cand aveam eu 5 ani au divortat...un divort urat urat.dupa 2 ani de la divort mama a cunoscut pe altcineva....si culmea...tot un alcolist ce isi arata muschii pe femei(mama a fost tare naiva in privinta barbatilor).am inceput sa locuiesc cu noul meu 'tatic' si cu mama de la varsta de 12 ani.adolescenta mea iti inchipui ca a fost un calvar.nu vreau sa elaborez acest subiect,insa.la 18 ani am plecat de acasa si m-am mutat in gazda,aveam servici si facultate.nu am incetat niciodata sa tin legatura cu mama.ne vedeam cat de des puteam,fara ca 'taticul' sa stie.dupa alti 3 ani,el renuntand la bautura din cauze medicale,a realizat cat de mult a gresit si vroia sa ma vada,in cei 3 ani nu am vorbit deloc cu el.intr-un final am acceptat si am stat cu amandoi la masa.l-am iertat si l-am rugat sa-mi faca mama fericita.din pacate la 2 luni dupa aceasta intalnire au murit amandoi.le multumesc pt educatia primita,pentru certuri...pentru dragoste...pentru faptul ca au incercat sa fie niste parinti buni(chiar daca el nu a prea reusit...dar nu merita judecat).multumesc mamei mele ca mi-a fost alaturi si ca mi-a fost cea mai buna prietena.aaa....si spre final...tatal meu biologic nu stie cum arat...este un ratat,betiv notoriu care se intreaba cati ani am....nu m-a mai cautat de atunci...nu am de ce sa-i multumesc...decat ca exist...atat.o zi buna tuturor si nu am vrut sa deprim pe nimeni,dar atat de bine ma simt spunandu-mi povestea....

pupa mama pe ea de fata dulce
miss_darine
Postat pe 4 August 2010 08:59
Topicul asta ma face sa zambesc. Parintii mei s-au cunoscut intr-o fabrica de ciment :) unde lucrau amandoi. Mama avea 19 ani si tatal meu 24. Ea invata pentru examenul de la facultate si el era indragostit lulea de ea. Cazuse cu brio primul examen de admitere la facultatea de chimie si vroia sa-si incerce norocul si anul urmator (nu se intra asa usor la facultate pe vremea ei). Dupa ceva vreme a indraznit s-o invite la o prajitura in oras si doua luni mai tarziu a cerut-o in casatorie. Cum? Era intr-o zi de serviciu pe banda (colecta probe de ciment de pe banda cuptorului) si astepta sa iasa probele de ciment cu cartea in mana (tot invata saraca ) si a intrebat-o frumos "tu vrei sa te mariti cu mine sau sa dai la facultate?" si ea a zis "ma marit cu tine si dau si la facultate". Doua saptamani mai tarziu tata era cu parintii lui la mama la usa in petit (se peteau fetele pe vremea aia ). Si uite asa..cateva luni mai tarziu erau casatoriti si peste alte 2 luni m-au conceput pe mine. N-a mai dat la facultate din pacate dar nici nu cred ca a regretat

Au avut o viata suuuper, au muncit impreuna, au facut si-au crescut un copil sanatos si reusit (adica eu ). Dupa 29 de ani de casnicie inca se iubesc, inca se respecta mult, inca isi fac planuri de viitor la fel ca in primii ani de casnicie.

Daca am un model in viata, ei sunt. Parintii mei! Si ii iubesc mult
_Cryssa_
Postat pe 4 August 2010 09:14
De la: crysa_tm, la data 2010-08-04 09:14:27Topicul asta ma face sa zambesc. Parintii mei s-au cunoscut intr-o fabrica de ciment :) unde lucrau amandoi. Mama avea 19 ani si tatal meu 24. Ea invata pentru examenul de la facultate si el era indragostit lulea de ea. Cazuse cu brio primul examen de admitere la facultatea de chimie si vroia sa-si incerce norocul si anul urmator (nu se intra asa usor la facultate pe vremea ei). Dupa ceva vreme a indraznit s-o invite la o prajitura in oras si doua luni mai tarziu a cerut-o in casatorie. Cum? Era intr-o zi de serviciu pe banda (colecta probe de ciment de pe banda cuptorului) si astepta sa iasa probele de ciment cu cartea in mana (tot invata saraca ) si a intrebat-o frumos "tu vrei sa te mariti cu mine sau sa dai la facultate?" si ea a zis "ma marit cu tine si dau si la facultate". Doua saptamani mai tarziu tata era cu parintii lui la mama la usa in petit (se peteau fetele pe vremea aia ). Si uite asa..cateva luni mai tarziu erau casatoriti si peste alte 2 luni m-au conceput pe mine. N-a mai dat la facultate din pacate dar nici nu cred ca a regretat

Au avut o viata suuuper, au muncit impreuna, au facut si-au crescut un copil sanatos si reusit (adica eu ). Dupa 29 de ani de casnicie inca se iubesc, inca se respecta mult, inca isi fac planuri de viitor la fel ca in primii ani de casnicie.

Daca am un model in viata, ei sunt. Parintii mei! Si ii iubesc mult


thuamneee ce ti-e si cu cimentul asta!!!!!!

frumos! sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei !!!
anastasia_m
Postat pe 4 August 2010 09:18
m-am amuzat...!!! multumesc ptr raspunsuri.

kudi kami .. foarte frumos stilul de a scrie,m-am amuzat si intristat in acelsi timp.


crysa tm.. suuuper tare.



Tot ce caut eu in povestirile altora este sa redescoperim viata de atunci,obiceiurile de atunci,cum se cerea mana si cum se tratau unul pe altul. este frumos sa citesc si imi doresc sa obtin mai multe raspunsuri!!!

aaa...am uitat sa spun ca tata si acum o iubeste pe mama dar mama are deja o viata a ei. deci... cum am mai spus,nu acuz pe nimeni,nimeni nu alege ce sa faca si cu cine sa faca ,viata si destinul ne lucreaza pe la spate si ne face fericiti ...saaaau nu..important este ca putem invata si din greselile altora si din experienta lor si macar daca asa am putea evita ceva ...dar nu asta este scopul meu, hai sa mai povestim din viata parintilor nostrii... cum si cand s-au cunoscut ... si cat se iubesc acum
louiza
Postat pe 5 August 2010 01:36
Ai mei s-au cunoscut in timpul facultatii, mama era studenta la Universitate la biologie, tata la ANEFS. Mama era silitoare, studia mai tot timpul, mai lua cate o pauza pt un rentz, remi, tata era mai smecheras, de la munte la schiat se intorcea in Buc sa joace fotbal cu grecii si cu aia de la Steaua de pe vremea aia, inclusiv Hagi si alte foste glorii sau umbla cu grecii ( pe vremea aia grecii care veneau sa studieze in Ro erau la moda rau, iar romanii care ajungeau sa fie prieteni cu ei aveau cu siguranta o viata frumoasa, plina de distractii, peripetii si voie buna ).
Asa ca ai mei s-au cunoscut prin intermediul unor prieteni comuni unde prin Buc, prin regie undeva. Nu stiu sincer de ce anume era atras fiecare, insa stiu ca amandoi erau f frumosi...tata cret, rebel, putin creol, plin de viata, mama strengarita si f frumoasa, avea niste trasaturi deosebite. Au stat cateva luni impreuna, dupa care tata a adus-o acasa sa o prezinte parintilor, evident petrecere in familie, cu cativa prieteni apropiati si cu grecii dupa care a urmat calatoria tatalui meu si familiei la Craiova sa ii ceara mana mamei...Numai ca tatal mamei nu prea era de acord, nu se arata f incantat, iar familia din partea tatalui s-a simtit putin jignita, pt ca efectiv nu aveau motive de nemultumire ( rudele mamei nu sunt chiar niste oameni extraordinari )...Asta se intampla prin ianuarie....prin februarie mama a ramas insarcinata cu mine iar pe 27 iulie s-au casatorit. Pe 9 decembrie m-am nascut eu si din pacate s-au oprit doar la un copil !
Nu au avut relatia perfecta, nu semanau prea mult, poate chiar deloc, insa se completau, s-au iubit, s-au respectat...acum vreo 3 ani mai radeam in sinea mea de ei, nu ii mai vedeam ca pe un cuplu, aveau deja alte griji, nu imi imaginam cum s-ar mai putea iubi 2 oameni ajunsi la o anumita varsta...insa am gresit...nasol este ca mama s-a dus acum 2 ani jumate, iar tatal meu a avut grija de ea cum nu multi ar putea sa o faca, 2 luni i-a stat zi si noapte alaturi pana cand si-a dat ultima rasuflare...atunci am vazut ce inseamna sa iubesti pe cineva si sa te sacrifici pt persoana respectiva.

Am scris o poveste lunga si trista, scuze...dar imi place sa vorbesc despre ai mei, am fost candva o familie fff fericita
Summer_
Postat pe 5 August 2010 02:51
De la: kudi_kami, la data 2010-08-01 16:32:30 felicitari!un copil care isi respecta parintii...chiar daca acestia s-au despartit!e trist totusi ca nu au ramas impreuna,dar e minunat ca au 2 fete care ii iubesc si ii respecta pt educatia primita.
povestea alor mei nu e foarte happy.pe scurt :mama avea 16 ani cand mamaei a maritat-o cu tatal meu.mama s-a grabit sa afle cum e cu un baiat...tata(avand27 ani si cam golanas) a profitat de naivitatea ei...mamaie a aflat...a maritat-o!la 19 ani ai mamei mele am aparut eu...dar mama a indurat alaturi de tatal meu clipe oribile,batai gelozii...si eu mai tin minte cateva.cand aveam eu 5 ani au divortat...un divort urat urat.dupa 2 ani de la divort mama a cunoscut pe altcineva....si culmea...tot un alcolist ce isi arata muschii pe femei(mama a fost tare naiva in privinta barbatilor).am inceput sa locuiesc cu noul meu 'tatic' si cu mama de la varsta de 12 ani.adolescenta mea iti inchipui ca a fost un calvar.nu vreau sa elaborez acest subiect,insa.la 18 ani am plecat de acasa si m-am mutat in gazda,aveam servici si facultate.nu am incetat niciodata sa tin legatura cu mama.ne vedeam cat de des puteam,fara ca 'taticul' sa stie.dupa alti 3 ani,el renuntand la bautura din cauze medicale,a realizat cat de mult a gresit si vroia sa ma vada,in cei 3 ani nu am vorbit deloc cu el.intr-un final am acceptat si am stat cu amandoi la masa.l-am iertat si l-am rugat sa-mi faca mama fericita.din pacate la 2 luni dupa aceasta intalnire au murit amandoi.le multumesc pt educatia primita,pentru certuri...pentru dragoste...pentru faptul ca au incercat sa fie niste parinti buni(chiar daca el nu a prea reusit...dar nu merita judecat).multumesc mamei mele ca mi-a fost alaturi si ca mi-a fost cea mai buna prietena.aaa....si spre final...tatal meu biologic nu stie cum arat...este un ratat,betiv notoriu care se intreaba cati ani am....nu m-a mai cautat de atunci...nu am de ce sa-i multumesc...decat ca exist...atat.o zi buna tuturor si nu am vrut sa deprim pe nimeni,dar atat de bine ma simt spunandu-mi povestea....


uau....esti o fata foarte puternica si din cate vad optimista si l-ai iertat pe omul ala. Eu sincer nu o puteam face.
clau19
Postat pe 5 August 2010 02:56
da am avut puterea sa-l iert.nu ma intreba cum ???nici eu nu stiu...stiu doar ca mama mea era atat de fericita ca ne vedea pe toti 3...ca el si-a cerut iertare...ca el a recunoscut greselile din trecut...ca s-a lasat de alcool...era intradevar fercita,iar pe mine acest fapt ma umplea de fericire.as fi facut orice pt ea...orice,la fel cum si ea pt mine!!cred ca pt ea am avut atata putere!am avut cea mai buna mamica din lume!
kudi_kami
Postat pe 6 August 2010 14:34
summer...o poveste frumoasa...trista...dar este o poveste de viata,de iubire si poate o lectie pentru multi...ai ce invata dintr-o asemenea poveste.imi pare sincer rau pt mama ta.stiu cum este!putere si sanatate multa tatalui tau si tie! ..........pt darine...multumesc
kudi_kami
Postat pe 6 August 2010 14:37
f frumoase povestile.
Ai mei s-au cunoscut in clasa a 10-a la liceu, cand se dadea treapta - pe vremuri - si tata a ajuns in clasa ei. mama a ramas gravida "accidental", primul copil l-a pierdut, iar al doilea am fost eu si atunci au decis sa se casatoreasca. Mama avea 19 si tata 20. Au fost fericiti la inceput si eu la fel, dar pe masura ce a trecut timpul am realizat ca situatia nu era asa roz. Eu nu am mai primit un frate sau o sora si mama nu s-a facut mireasa niciodata - de asta imi pare cel mai rau. Nu este nimic prea dramatic in familia noastra, pur si simplu nu sunt compatibili ca si cuplu. Familia lui este mai rece, nu se inteleg si nici nu pastreaza relatiile cu ai ei. De cand eram mica a trebuit sa ma impart ba in stanga, ba in dreapta. Mama este sprijinul meu si sunt f apropiata de ea. A avut o viata grea si merita mai mult, dar nici pe tata nu il invinuiesc. Nu i-am ales eu.

Am povestit toate astea pt ca m-au impresionat povestile dinainte si vroiam sa va transmit sa nu va para rau de nimic. Pentru ca aveti amintiri frumoase si fie si pentru o perioada mai scurta decat altii ati avut parte de cel mai important lucru intr-o viata - o familie normala. Parintii mei sunt inca impreuna, dar eu nu prea suint fericita cu aceasta situatie pentru ca nu prea imi dau seama cu o sa fiu si eu fericita si sa-mi vad de viata mea daca ei nu sunt.
Boca
Postat pe 16 August 2010 19:22
si ai mei s-au cunoscut la locul de munca al mamei, tata venea zilnic cu floricele multe, au urmat declaratii de dragoste, plimbarele prin parc si mese la restaurante, apoi s-au luat si hop am rasarit eu mandra floare trandafir suntem o familie normala zic eu si suntem fericiti cu bune si rele
yumy
Postat pe 16 August 2010 19:37
bravo fetele;mama de abia terminase liceul era tinara si ,,proasta'',tata era ofiter superior si avea 29 de ani si un divort,de cite ori iesea din comandamentul armatei o vedea,la o seara dansanta a vazut-o in sala si a facut tot posibilul sa o cunoasca ,peste 9 luni s-a nascut fratele meu iar dupa 13 ani eu;nu stiu cit de fericiti au fost impreuna caci la o virsta frageda am ramas orfana de mama,tata nu s-a recasatorit si a avut grija de noi-cutatenie,spalat ,mincare,supraveghere la scoala etc.;chiar dupa ce eu m-am casatorit si m-am mutat in alt oras el a ramas singur cu toate ca insistam mereu sa-si gaseasca pe cineva,au trecut multi ani de cind au murit si ma macina si pe mine intrebarea s-au iubit?
utad
Postat pe 16 August 2010 19:44
De la: utad, la data 2010-08-16 19:44:33bravo fetele;mama de abia terminase liceul era tinara si ,,proasta'',tata era ofiter superior si avea 29 de ani si un divort,de cite ori iesea din comandamentul armatei o vedea,la o seara dansanta a vazut-o in sala si a facut tot posibilul sa o cunoasca ,peste 9 luni s-a nascut fratele meu iar dupa 13 ani eu;nu stiu cit de fericiti au fost impreuna caci la o virsta frageda am ramas orfana de mama,tata nu s-a recasatorit si a avut grija de noi-cutatenie,spalat ,mincare,supraveghere la scoala etc.;chiar dupa ce eu m-am casatorit si m-am mutat in alt oras el a ramas singur cu toate ca insistam mereu sa-si gaseasca pe cineva,au trecut multi ani de cind au murit si ma macina si pe mine intrebarea s-au iubit?


Treci sa te bat la poponet!
TU realizezi cat de mult a iubit-o?
Doamne!
101%!
Pai alt barbat va expedia la bunici si pace buna, si nici nu-l condamna nimeni, ca doar e barbat si nu se pricepe la educat si crescut copii singur!
Sa te rogi pt. ei:)
stem_29
Postat pe 17 August 2010 01:43
acum cateva seri vrb cu tata ,,,,si daca va spun cum sau cunoscut ,,o sa radeti
dar bine va spun
nu sau cunoscut
asa sau nascut,,,cunoscut,,,DEZBRACATI
sarutama
Postat pe 17 August 2010 01:47
De la: yumy, la data 2010-08-16 19:37:16 si ai mei s-au cunoscut la locul de munca al mamei, tata venea zilnic cu floricele multe, au urmat declaratii de dragoste, plimbarele prin parc si mese la restaurante, apoi s-au luat si hop am rasarit eu mandra floare trandafir suntem o familie normala zic eu si suntem fericiti cu bune si rele


cu de care floricele???
popcorn?????
ca eu tot incerc sa o fac pe una atenta cand mananc popcorn,,,si nu ma baga in seama
da si mie un ajutor ,,,,te rog
sarutama
Postat pe 17 August 2010 01:49
Mama, 17 ani, tata cu 9 mai mult, ea eleva, el cu meserie( nu zic ce)
Intr-un an a mutat-o la el ( la mama lui), si la inca un an, IO....tzop, la 8 ani dupa mine, un frate
Am crescut si mers la scoala la oras,( ca doar s-au mutat singuri:)))))..) acum is doi dilii, s-au mutat in casa parintilor lui( la 2 km de oras), el o alinta " mucoasa":))))) si ii zice ca el a crescut-o
Tata a avut grija de toti trei, inclusiv mama, ( nu ca mama nu ar fi muncit, insa EL era sprijin, simteai ca ai barbat in casa) o adora si acum:)) is doi pensionari ( tata e si pensionar si inca munceste, naveteaza cu bicicleta cei 2 km...aa si ne creste gaini eco, si zarzavaturi..extra servici si extra pensionar.hihihihi )...de care razi cand ii vezi cum se alinta:)))..omeni simpli, care si-au vazut de familie si de copii.:) care ne-au educat prima oara sa fim oameni ...... si sa mergem la scoala)) le-a reusit, zic eu.

stem_29
Postat pe 17 August 2010 01:59
De la: stem_29, la data 2010-08-17 01:59:47Mama, 17 ani, tata cu 9 mai mult, ea eleva, el cu meserie( nu zic ce)
Intr-un an a mutat-o la el ( la mama lui), si la inca un an, IO....tzop, la 8 ani dupa mine, un frate
Am crescut si mers la scoala la oras,( ca doar s-au mutat singuri:)))))..) acum is doi dilii, s-au mutat in casa parintilor lui( la 2 km de oras), el o alinta " mucoasa":))))) si ii zice ca el a crescut-o
Tata a avut grija de toti trei, inclusiv mama, ( nu ca mama nu ar fi muncit, insa EL era sprijin, simteai ca ai barbat in casa) o adora si acum:)) is doi pensionari ( tata e si pensionar si inca munceste, naveteaza cu bicicleta cei 2 km...aa si ne creste gaini eco, si zarzavaturi..extra servici si extra pensionar.hihihihi )...de care razi cand ii vezi cum se alinta:)))..omeni simpli, care si-au vazut de familie si de copii.:) care ne-au educat prima oara sa fim oameni ...... si sa mergem la scoala)) le-a reusit, zic eu.



mai facut mult sa rad crede-ma ca nu am mai ras asa de multi ani,,,
dar asta cu gaini eco ???? gaini eco-sistem?????sau gaini economice???? traiasca iberdola
sarutama
Postat pe 17 August 2010 02:05
De la: sarutama, la data 2010-08-17 02:05:27
De la: stem_29, la data 2010-08-17 01:59:47Mama, 17 ani, tata cu 9 mai mult, ea eleva, el cu meserie( nu zic ce)
Intr-un an a mutat-o la el ( la mama lui), si la inca un an, IO....tzop, la 8 ani dupa mine, un frate
Am crescut si mers la scoala la oras,( ca doar s-au mutat singuri:)))))..) acum is doi dilii, s-au mutat in casa parintilor lui( la 2 km de oras), el o alinta " mucoasa":))))) si ii zice ca el a crescut-o
Tata a avut grija de toti trei, inclusiv mama, ( nu ca mama nu ar fi muncit, insa EL era sprijin, simteai ca ai barbat in casa) o adora si acum:)) is doi pensionari ( tata e si pensionar si inca munceste, naveteaza cu bicicleta cei 2 km...aa si ne creste gaini eco, si zarzavaturi..extra servici si extra pensionar.hihihihi )...de care razi cand ii vezi cum se alinta:)))..omeni simpli, care si-au vazut de familie si de copii.:) care ne-au educat prima oara sa fim oameni ...... si sa mergem la scoala)) le-a reusit, zic eu.



mai facut mult sa rad crede-ma ca nu am mai ras asa de multi ani,,,
dar asta cu gaini eco ???? gaini eco-sistem?????sau gaini economice???? traiasca iberdola



Economice, adica gaini care fac fitness prin gradina, dimineata de dimineata siluete draga, ce stii tu!
stem_29
Postat pe 17 August 2010 09:07
Stem... Am crezut ca povestea mea e haioasa...
_Cryssa_
Postat pe 17 August 2010 09:08
De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 09:08:58Stem... Am crezut ca povestea mea e haioasa...



Aoleu, am uitat sa-i zic ca are si un cocos tzantos, " incaltat", sur
si oua, dar nu sure ca el.
stem_29
Postat pe 17 August 2010 09:34
De la: stem_29, la data 2010-08-17 09:34:47
De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 09:08:58Stem... Am crezut ca povestea mea e haioasa...



Aoleu, am uitat sa-i zic ca are si un cocos tzantos, " incaltat", sur
si oua, dar nu sure ca el.


_Cryssa_
Postat pe 17 August 2010 09:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Just Fun 4 De la: Shhh 17 Aprilie 2010 21:08
ajutati-ma cu un sfat 56 De la: daita_25 13 Februarie 2009 11:01
Mult prea mofturos si nu pun suflet intr-o relatie ... ce pot sa fac in cazul asta? 18 De la: kudika_28474 25 Martie 2013 21:57
Cum sa imi revin dupa divort? 11 De la: geo_xx 26 Decembrie 2009 22:25
CONCURS COPII... 3 De la: luminutza 18 Mai 2009 12:54