Setari Cookie-uri

ce restaurante ar trebui sa evitam pentru nunta?

pentru miresicile care vor sa faca nunta in aer liber, am gasit ceva f frumos

http://www.flu.ro/galerie/229/Nuntainaerliber.html

iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:50
De la: elissa, la data 2008-07-07 15:08:09din experienta voastra, mergand pe la alte nunti, tare as vrea sa stiu ce restaurante trebuie sa evitam, care sunt tepe, care zic una si fac alta... etc


Pt nunti sunt de evitat restaurantele cu multi stalpi si cu separeuri ,sau cele gen culoar, f lungi si inguste, sunt de preferat cele rotunde sau patrate, care sa ofere deschidere si spatiu si posibilitatea k toata lumea sa fie oarecum la un loc si sa vada masa mirilor si ringul de dans. pt k unii sa nu se simta separati sau izolati si pt k mirii si ospatarii sa-i ai ba pe toti sub ''supraveghere''.
bastiuta
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:29
salutare dragelor,
este prima data cand scriu pe acest forum
la anul voi avea nunta si vreau sa stiu daca a fost cineva la vreun eveniment la DAF JUNIOR din sat Giroc-timis?m-ar ajuta tare mult

mociu
Postat pe 16 Ianuarie 2009 18:54
m-ar ajuta foarte mult sa aud cat mai multe pareri despre rest GRAND HOTEL din sibiu...acolo ne-am hotarat sa facem nunta ...dar parca nu sunt convinsa...decorul este de vis...alte locatii mai cunoasteti?
paullyss
Postat pe 9 Februarie 2009 19:59
Bnk 79 daca te referi la mine. Restaurantul din parcul herastrau.Adica la Complex Herastrau va fi nunta.Localul este super.
SWEET2KYS_S
Postat pe 10 Februarie 2009 20:45
la Salonul Albastru din Callipso am fost cred ca la vreo 5 nunti, fara sa exagerexz! e de-a dreptul demential totul, iar tipa care spune mai sus ca nu i-a palcut pt ca servirea lasa de dorit. pot sa ii spun doar atat: salonul are o capacitate de 200 de persoane, 150 daca vrei sa iasa totul ok, nicidecum 400! e notrmal ca la 400 de insi intr-un loc precum Callipso sa iasa totul slab calitattiv.. in fine. eu am fost tare mutlumita, aranjamente, mesele lejere, totuyl ff frumos! mi-ar placea salonul albastru, nu e nici f scump dn ce am inteles, nu e de fit , e f lejer si arata ff bine!
eu urasc nuntile inghesuite! de aceea sunt pt o nunta lejera, daca ai 200 de invitati baga-i intr-o sala adecvata, daca ai 400 nu ii baga intr-un salon unde din prima stii ca se vor claca in picioare! din respect pt invitati!

cu stima
crissu
cristinne83
Postat pe 23 Martie 2009 17:13
tin sa precizez k nu imi place mai deloc "salonul albastru" sau "calipso"
cel putin nu este pentru mine!!!
am fost la o nunta acolo, care avea 400 de pers, era spatiu suficient oarecum insa mancarea a lasat de dorit
asta poate datorita faptului ca mezelurile fusesera taiate cu mult timp inainte si ajunsesera deja ingalbenite un pic pe margine
pestele rece, friptura la fel, salata amara de ziceai k e fiere
deci...nu oricum nu e genul meu
sa zicem ca dupa mine ii dau nota 8 si il includ la restaurante ok insa nu bune sau exceptionale

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_frumoase_diademe_si_voalete_pentru_mirese.html

uitati-va aici superbbb....
iulik_flore
Postat pe 24 Martie 2009 12:14
mancarea la salonul albastru.. hmmm mi s-a parut normala.. nu am avut nimic de obiectat..poate pt ca am fost la nunti care nu depaseau 160de persoane acolo..asa ca organizarea fost ff ok, macarea fresh.. depinde probabil.. habar nu am.. mie una mi-a placut..eu as alege salonul albastru pt o eventuala nunta a mea categorc, numai ca un sg lucru ma deranjeaza culoarea. nu imi place albastru;)) as da orice sa imi dea spatiul si sa pot aduce eu husele, etc de alta culoare! eu pt spatiu ii dau nota 20, pt aranjarea meselor,etc.. nu am mai agsit un asa restaurant si ieftin si frumos, sa para de lux..ca acum fetelor..nu il compar cu ..marriottul.nus tiu.. nu va ganditi! e u restaurant care pare de lux inauntru, insa e f ok ca pret pe meniu;)
cristinne83
Postat pe 24 Martie 2009 13:40
ce parere aveti despre Complex City, din Brasov pentru ca eu acolo urmeaza sa imi fac nunta in toamna> Va rog sa trimiteti parerile voastre
grace000402
Postat pe 24 Martie 2009 21:11
AJUTORRRRRRRRRR ...
ma simt dezamagita si inselata ...
am fost astazi sa ne platim sala (la rest la care ne-am hotarat sa facem nunta se percepe taxa de sala care repr personalul si aranjatul salii) si am ramas stupefiata cand am citit contractul...
erau multe obligatii pentru partea contractanta pe cand ei nu se obligau cu mai nimic ... ceea ce vreau sa precizez este faptul k ei nu se obliga nici macar sa ne anunte la inceputul anului cu cat a crescut pretul meniului ci doar cu 2 sapt inainte de eveniment ... adica administratorul poate dupa bunul plac sa ridice pretul de cate ori vrea el pe an ... am presat seful de sala sa specifice in contract clauza impusa de noi ... k la banii pe care ii dam ... avem tot dreptul ...
ce ma fac ?
primesc un rasp pana duminica ...
va rog ... am nevoie de sfaturi ...
voi cum ati procedat ?
paullyss
Postat pe 25 Martie 2009 22:16
da cristinn

culoare ma deranjeaza si pe mine in principal!!!!!!

clarrrr, in nici un caz albastru


ptr paullys

nu stiu, dc nu esti multumita orienteaza-te

insa dc ai nunta anul asta nu stiu dc mai gasesti ceva
iulik_flore
Postat pe 26 Martie 2009 12:14
astia de la restaurante sunt claur niste nemernici!!!
iulik_flore
Postat pe 26 Martie 2009 12:14
inca mai am timp ... ne cautam pt la anu ' ... deja am inceput sa caut alta locatie ... m-am resemnat cu gandul k n-o sa modifice contractul pt noi ... dar imi pare rau k localul este situat langa padurea dumbrava , au foisor , aer curat , parca esti in basme , nu in oras ... dar asta e ...
mergem mai tz sa vedem un alt local , in oras ... ... am vazut albumul lor pe site ... pare ok ... dar nu stiu mai multe pana nu ajung acolo in recunoastere ...
sper sa ma mai mult noroc ...
paullyss
Postat pe 26 Martie 2009 15:14
sunt niste jepcari, asa ceva nu se face sau cel putin nu-i normal.
noi am incheiat contractul anul trecut in mai si nunta va avea loc pe 11 iulie. de atunci n-am mai modificat pretul si nici nu aveau vreo clauza in contract care sa le dea dreptul asta. in momentul in care au deschis lista pr rezervari pe 2009, au stabilit un pret si a ramas batut in cuie. aici la noi exista 4 feluri de meniuri si au tarife diferite, in functie de preparate.
ideal ar fi ca restaurantele ca stabileasca preturile in lei. dar nu sunt prosti, sunt constienti ca ar iesi in piedere.
ca sfat, ce sa zic. daca-ti doresti atat de mult sa faci acolo, eu zic sa ai rabdare si sa stai cu gura pe ei, poate reusesti sa-i convingi. parerea mea este ca un restaurant care se respecta, trebuie sa stie sa gaseasca o modalitate ca sa nu va piarda ca si clienti. daca nu vor sa modifice, macar sa specifice in contract procentajul. pana la cat au voie sa mareasca...altfel sa nu te trezesti cu cine stie ce suma.
noi am optat pt meniul de 76 E, dar nu ne placea aperitivul si desi sunt standard, au fost de acord sa facem unele modificari. deci se poate, dar trebuie bunavointa din partea ambelor parti.
mult succes!
raly_uca
Postat pe 26 Martie 2009 16:10
URRAAA ... !!!!
cum spuneam , ne-am reorientat ... am fost ieri sa vedem un alt local , in oras (ceea ce nu doream) ... dar sunt foarte multumita ... am vb cu managera salii si e super ok ... adik este deschisa la toate dorintele noastre , atat cu sala kt si cu meniurile ...
mi-am luat o piatra de pe inima ... pana sa le rezolvam , eram un pachet de nervi ... am fost super recalcitranta ... nu doresc nimanui ...
acum pot sa incep linistita sa-mi planific nunta ...
ms pt incurajari ...
paullyss
Postat pe 27 Martie 2009 11:33
bafta paullyss
iulik_flore
Postat pe 27 Martie 2009 16:44

Si noi tot pe 11 iulie avem nunta!
florance83
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:24
msg pt Raly uca
florance83
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:25
pt florance83: la ce restaurant ati ales sa faceti nunta?
multa fericire iti doresc si viata lunga alaturi de persoana iubita.
sa dea D-zeu sa fie cu noroc ziua de 11 iulie !
raly_uca
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:08
De la: iulika_flore, la data 2009-03-24 12:14:57tin sa precizez k nu imi place mai deloc "salonul albastru" sau "calipso"
cel putin nu este pentru mine!!!
am fost la o nunta acolo, care avea 400 de pers, era spatiu suficient oarecum insa mancarea a lasat de dorit
asta poate datorita faptului ca mezelurile fusesera taiate cu mult timp inainte si ajunsesera deja ingalbenite un pic pe margine
pestele rece, friptura la fel, salata amara de ziceai k e fiere
deci...nu oricum nu e genul meu
sa zicem ca dupa mine ii dau nota 8 si il includ la restaurante ok insa nu bune sau exceptionale

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_frumoase_diademe_si_voalete_pentru_mirese.html

uitati-va aici superbbb....



eu am avut nunta la Salonul Albastru anul trecut si a fost fosrte frumos. Absolut toata mancarea a fost buna, pestele, sarmalele si friptura au venit fierbinti. totul a fost proaspat. eu am avut 240 de invitati. mi-au spus ca daca vreau sa imi aranjeze la mese rotunde ar trebui sa am aproximativ 250 de invitati, daca depasesc se facea la mese dreptunghiulare si nu imi placea.
oricum hai sa va mai spun ceva: cu cat esti mai "atent" cu personalul cu atat va fi mancare mai buna, mai calda si mai bine servita. noi n-am avut nicio problema cu mancarea sau servitul. chiar toata lumea care a fost a zis ca mancarea a fost foarte buna si prea multa chiar.
salonul este superb


carmela_grace
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:15
mda...insa crede-ma ca prietena mea care a avut nunta acolo a fost FOARTEEEEEE ATENTA cu ospatarii si cu tot personalul restaurantului
mai ales ca au f multi bani....deci nu era o problema
dar ti-am spus, la ea cred ca a fost vorba mai mult de nr. mare de invitati, 400
iulik_flore
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:31
defineste carmela ce inseamna sa fii atenta .. si cand sa fii atenta.
adica ok sa dai bani, dar cat? si cand? inainte de nunta? si cui?
:)) ma duc eu, mire, sau nas, sai soacra, la bucatarie si bag euorii in buzunarul bucatareselor sau cum ? :))

cristinne83
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:56
De la: cristinn, la data 2009-04-09 16:56:35defineste carmela ce inseamna sa fii atenta .. si cand sa fii atenta.
adica ok sa dai bani, dar cat? si cand? inainte de nunta? si cui?
:)) ma duc eu, mire, sau nas, sai soacra, la bucatarie si bag euorii in buzunarul bucatareselor sau cum ? :))



daca "te intelegi bine" cu sefu de sala totu va fi bine. el va coordona toata activitatea.
iar in ceea ce priveste "atentia" a constat in 1 sticle de whisky, data atunci cand am ales meniul (am negociat astfel incat sa aducem noi sarmalele de acasa) dar cu conditia sa cotizam cu ceva la sfarsit. Iar la sfarsitul nuntii cand am achitat meniurile nu ne-am zgarcit sa dam banii "cui pe cui" s-au facut anumite rotunjiri la sumele datorate. (am achitat meniurile, aranjarea salii plus atentia pt sarmale)
carmela_grace
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:39
De la: raly_uca, la data 2009-04-08 15:08:46pt florance83: la ce restaurant ati ales sa faceti nunta?
multa fericire iti doresc si viata lunga alaturi de persoana iubita.
sa dea D-zeu sa fie cu noroc ziua de 11 iulie !


La Pescarus, in Herastrau.
Iti multumesc la fel si voua multa bafta, sanatate si tot ceea ce va doriti !
CASA DE PIATRA !
florance83
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:57
si eu am nunta pe 11 iulie ,decoratorul meu a fost chiar socat de numarul mare de nunti din aceasta zi.sper ca la restaurantul pentru care am optat eu sa nu fie nici una din problemele pe care le-am citit pe acest from.numai bine tuturor si casa de piatra si multa fericire celor care fac nunta de acum.
mihaelaonu
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:51
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:13
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro





Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:14
Buna fetelor noi am ales sa facem nunta la o locatie speciala de evenimente care este deschisa foarte de curind , apropos pt cele care mai cauta date libere pt 2009 ei au , asa revin , deci vroiam sa va intreb, fiind locatia foarte noua nu am de unde sa iau referinte , credeti ca as putea avea probleme?
alexia3_grace
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:42
Buna ziua,
Ca sa nu aveti stres din cauza meniului, este recomandat sa aveti o degustare cu 1 sapt inainte minim si sa retusati din timp ceea ce nu va place.
In ceea ce privesc referintele....puteti merge intr-o seara (in care e nunta) la restaurantul ales si sa vedeti care e atmosfera.
Multa bafta!
dara_miki
Postat pe 16 Mai 2009 16:30
Buna!Draga mea,nu esti singura dezamagita,si noi am avut nunta si la fel a fost un fiasco,incepand de cum am ajuns la resturant.FAIMOSUL...JADE/parcIOR desi la inceput stabilisem ca vor avea terasa inchisa pentru evenimente de genul acesta,dupa 3 luni cand am discutat cu patronul(AVOCAT de meserie....),in momentul cand am ajuns la rest.am avut NEPLACUTA surpriza sa contatam ca terasa era plina de clienti de-ai lor,la intare ospatarii au fost atat de atenti la invitati incat au uitat sa serveasca tuturor invitatilor sampania de primire,plus ca aerul conditionat nu functiona astfel incat ne-au tinut intr-o adevarata sauna,la mese nu au servit,nici macar pe noi mirele si mireasa(am cerut de doua ori cafea si ...au uitat..)au ramas invitati fara friptura din meniu,deoarece s-au ospatat ei si apoi restul invitatilor(daca s-a mai pomenit asa ceva),au promis ca vom avea 4 ospatari si au ramas doar doi caci unul s-a imbatat,iar ospatarita era total lipsita de experienta,daca au schimbat de 3 ori bucatarul si ospatarii imaginati-va,plus seful de sala care era ok,se putea discuta omeneste cu el,
fiind o nunta facuta duminica isi imaginau ca se va sfarsi in jur de 2.00 /3.00 noaptea,asadar la ora 3.00 luminile la bucatarie erau stinse,insa noi le-am rezervat o surpriza deoarece nunta s-a terminat spre dimineata,5.00.
EVITATI PE CAT PUTETI ASTFEL DE RESTAURANTE....nu as vrea sa patiti ca si noi.
AAAinca ceva lucrurile nu vor ramane asa,voi merge si la protectia consumatorului,sa depun reclamatie,este dreptul nostru,nu se poate asa ceva,intr-o tara in care toti ar trebui sa ne cautam drepturile...
In speranta ca nu veti gasi niciodata astfel de supriza neplacuta,fiind un eveniment UNIC in viata fiecaruia,va doresc CASA DE PIATRA!

Postat pe 10 Iunie 2009 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Locatie super pentru petreceri pana in 100 persoane 2 De la: grace004978 8 Noiembrie 2009 19:54
Cadoul pentru nasi - ce si cand se ofera? 67 De la: Mony_eu 26 Aprilie 2016 09:55
Petrecere de cununie civila 1 De la: iulicamoi 13 Ianuarie 2017 17:40
E sau nu e EL? 9 De la: cj25har 10 Iunie 2010 11:32
buna 22 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:15