Setari Cookie-uri

vesnicul "de maine" ma apuc de cura...

nu ma motiveaza nimic sa incep o cura de slabire, mai ales ca eu nu prea sunt grasa, am un pic de burtica, deci am nevoie de exercitii fizice sa imi tonifiez musculatura si am scapat de micile depozete grase... dar am asa o leneee... nu gasesc acel ceva care sa ma motiveze:(((
ully1986
Postat pe 9 Iulie 2008 23:23
da...cunosc sentimentul, desi la mine chiar ar fi cazul sa fac naibi ceva...am niste kg in plus si nunta se apropie...ce sa mai incerc?pt ca sincer nu mai pot!astept o idee, sugestie..

Postat pe 17 Iulie 2008 07:26
Pentru inceput renuntati la dulciuri, paine, mancaruri grase. Ultima masa sa fie la 18. Si mancati multe fructe si beti apa. Putina miscare nu strica: daca stati la bloc, urcati scarile. Daca nu, macar cate o plimbare de 2-3 ore pe zi. Nu-mi vine sa cred ca dau sfaturi! Ganditi-va ce fericit va fi iubitul vostru cand va va vedea suple si frumoase!!! SUCCES!!!
vero4new
Postat pe 17 Iulie 2008 18:20
va spun eu...ce va face sa slabitzi.-...cand esti singura acasa...aseazate in fatza oglinzii si priveste-te daca iti place ce vezi...atunci nu e cazu sa faci nici o cura...insa daca nu-ti place...spui din secunda asta voi avea grija de corpul,sanatatea si imaginea mea...vreau ca persoana de langa mine sa fie mandra...si in ziua nuntzii vreau sa radiez de frumusetze...ganditziva cat cheltuitzi pentru rochie..bani,timp...e pacat ca din cauza a doua kg sa nu o pui in valoare deajuns...batzi multa apa in timp ce mancatzi(va taie pofta de manacare..insa de multe ori alimentatzia nesanatoasa ingrasa nu cea multa...potzi manca putin dar daca mananci numai tampenii la ore nepotrivite...e de ajuns...
atat va spun...spunetzi..nu de maine ma apuc de dieta...ci...din secunda asta ma apuc de sport si dieta...si btw:daca chiar vretzi sa se vada apucatziva macar cu 3 luni inainte...ca altfel...nu avetzi nici o sansa sincer..

Postat pe 19 Iulie 2008 00:39
aproape toate miresele slabesc inaintea nuntii..eu am slabit 2 kg in saptamana aia. nu am avut timp sa mananc si o gramada de stres...
caurea_grace
Postat pe 31 Iulie 2008 15:54
eu ma refer la persoanele care au cateva kg bune in plus...la o persoana care are 1,65 cm si 70 de kg...sa slabeasca 2 kg nici nu se vede....eu zic ca trebuie sa va apucatzi cu jumatate de an inainte de cure si chesttii de genu...si nu de cure ci de sport....nu uitati ca rezultatele unei diete bune si sportului incep sa se vada abia dupa 3 luni....asa ca nu asteptati pana inainte cu 2 sapt ca...nu ingrasatzi porcul in ajun....nici nul slabitzi

Postat pe 9 August 2008 23:15
tocmai am vazut subiectul cu ingrasatul dupa casatorie...cand ma cunoscut viitorul meu sotz eram...cum s-ar zice pufoasa...insa in 3 luni am slabit 15 kg...si m-am schimbat total...arat mai bine ca nicodata..si maia les de 4 ani..imi mentzin greutatea...intre 47 si 49...insa...cum vad ca sa mai pus ceva...actzionez imediat...e mai ushor sa te mentzii decat sa te chinui dupa aia sa slabesti...cu toate ca iubitul meu imi spune ca arat perfect eu vreau sa am grija intotdeauna de mine..pentru ca si el o face...succes

Postat pe 9 August 2008 23:53
O sa va vorbesc putin mai .. urat.. dar.. merita...

Ba! Voua v-ar placea k sotul/iubitul sa va spuna: "Fa, te-ai ingrasat ca o vaca. Pune mana si mai slabeste si tu!"

^Si voi o sa spuneti.. cum sa imi zica iubitul meu asa.. Pai daca nu va ingrijiti.. cum sa nu va spuna?

Sa va dau niste sfaturi:
Sportul ajuta foarte mult la slabit. Bine-nteles daca esti cat tancul, nu pot sa iti zic sa faci sport, ci altceva. Incearca sa nu mai bagi in tine ca sparta... cate 3 burgeri cu cartofi prajiti. Mananca mai putin. Si fa si putin sport! Nu alergari. Alea sunt o porcarie. Abdominale. Asta ajuta!

Alt sfat: Sexul. Incearcati si voi sa faceti atat de mult sex cat fac eu cu iubita mea (adik de cateva ori pe zi... si nu doar de 2 ori)... asta a ajutat-o foarte mult pe ea. Bine-nteles.. la unele femei, asta are o reactie inversa. Asa ca, daca observi k in loc sa slabesti, cresti in greutate, opreste-te si continua sa faci sport;)

Si oricum, cea mai buna motivatie e sa te privesti in oglinda, daca nu iti place ceea ce vezi, sa iti spui: "Ia sa ma apuc de slabit ACUM" .. deci .. ACUM nu de maine! ACUM!

Postat pe 10 August 2008 00:04
pai daca te iubeste te accepta cat ai fi si nu te ar jigni cum zice oceaneyes....oricum sunt de acord cu el...iubitu meu e plecat de 8 luni de zile in voiaj si eu in timpu asta am pus pe mine...si nu mananc decat o data in zi ...deci conteaza...sa faci sex...hmm... si moi faceam dragoste des si eram slabuta acu m am ingrasat dar astept sa vina si sa ne apucam de treaba tre sa recuperam 8 luni intr o luna sau 2 cat va sta ;)) ...mie asa de dor de el:X:X:X

Postat pe 10 August 2008 23:18
Si eu am auzit ca mai toate fetele slabesc inainte de casatorie. Ei bine, eu mai am o luna si 7 zile si n-am dat jos un gram. Pe mine nu m-ar fi deranjat daca s-ar fi topit vreo 2 kg, dar pe el da.
Acum... depinde si de gusturi. Nu toti barbatii alearga dupa femei filiforme, mai sunt si din aceaia care prefera femeile cu forme si exista si o categorie care are o atractie spre femeile grasune.
fantome
Postat pe 12 August 2008 14:39
Iarta-ma,dar totusi nu esti prea slaba?Depinde ce inaltime ai!Dar mai ganditi-va la Doamne fereste o boala,ce mai ramane din voi?
babalica
Postat pe 13 August 2008 08:10
Scuze,am uitat sa specific ca vb cu k3ntutza!!
babalica
Postat pe 13 August 2008 08:13
Cred ca exagerezi OceanEyes,voi nu faceti altceva in afara de sex?Servici nu aveti,cumparaturi,piata,plimbari,etc?Auzi,de cateva ori pe zi!!!Ne lasi?Ce, sunteti iepurasi?Asta inseamna ca actul sexual dureaza cateva minute si gata!!!
babalica
Postat pe 13 August 2008 08:21
nelu lumi...doar ca tu iti dai drumu inainte sa o bagi..nu inseamna ca toti facem asta...sigur ca muncim...doar ca avem destul timp liber......cat despre mine am 1.60 si 47 de kg......nu-mi zi cas grasa...
daca tu nu esti in stare de nimic in pat nu inseamna ca toti sunt o apa si un pamant.....nu ma provoca...nu stii de ces in stare

Postat pe 13 August 2008 10:44
Fetelor, va rog sa nu va certati. De multe ori cand scriem ne grabim si gresim sau nu suntem bine intelese sau nu scriem toata explicatia. Fiti mandre de voi si de realizarile voastre.
fantome
Postat pe 13 August 2008 15:15
Indiferent de cat de grase sau slabe suntem, iubim si suntem iubite. Sa nu uitam ca adevarata frumusete vine din interior.
fantome
Postat pe 13 August 2008 15:17
No,de ce te aprinzi asa?Sunteti impreuna?Pai la 1,60,draga mea esti O.K. Ma gandeam ca ai 1,80.Si eu n-am zis ca esti plinuta,dimpotriva...Ce banal ar fi sa aratam toate la fel!!
Stai calma ca nu am de gand sa te iau de nevasta !!In ce priveste sexul,chiar am dreptate,ca so faci de cateva ori pe zi.....In fine....
babalica
Postat pe 14 August 2008 08:43
Desi vreu sa scap de 2-3 kg, nici nu-mi trece prin cap sa ma apuc de cura. Imi pare rau ca nu m-am apucat de dansuri, acum trebuie sa astept pana in septembrie/ octombrie pana cand incep cursurile viitoare. Si dansul e un mod de a face miscare...
fantome
Postat pe 19 August 2008 15:18
nu-mi place discutia asa....de ce trebuie sa va jigniti? in fond si la urma urmei fiecare face ce crede.iar daca persoana de langa noi ne accepta asa...pana la urma urmei in viata aspectul fizic si sexul nu sunt totul!!! nu iubesti o persoana doar pentru cat de bine face sex sau pentru cum arata...eu cred ca iubirea este ceva mult mai profund
iulik_flore
Postat pe 20 August 2008 10:32
Bravo Iulika!!!
fantome
Postat pe 20 August 2008 11:02
salutare. eu am 1,60 si 54 de kg. nu cred ca ar fi mult. numai ca pe noi nu faptul ca suntem grase ne omoara, ci faptul ca avem burtica. eu de exemplu, m-am apucat de baut ceai verde. am 5 zile. dimineata mananc un pic ( dar nu ca de obicei ), am renuntat la multe ce-i drept, la pranz iar un pic. iar pana la 17 beau ceai (2 l/zi), dupa 18 doar fructe. si vad ca merge. ar trebui sa fac si ceva abdomene, dar am probleme cu coloana. de asta am apelat la voi, sa imi spuneti ce altceva as putea sa fac in loc de abdomene.
love_love
Postat pe 20 August 2008 13:08
Stiu eu un exercitiu, desi recunosc cu rusine ca-l folosesc din an, in Pasti, cand ma apuca complexele.
Te intizi pe spate, perfect dreapta, jos, pe o patura. Ridici picioarele cu varfurile intinse la 10cm de sol, apoi aduci genunchii la piept tot cu varfurile intinse, apoi revii la pozitia intiala cu picioarele perfect intinse la 10 cm de sol. Cheia exercitiului este sa nu atingi solul. Fa serii de cate 10 ridicari/ coborari de 2-3 ori pe zi.
Succes!!
fantome
Postat pe 20 August 2008 16:26
daca ai probleme cu coloana...iti spun eu secretul meu....cum sa scapin de burtica fara cel mai mic efort......iti impachetezi burta cu folie de plastic(din aceea care o folosesti sa acoperi mancarea:)))si fa tot posibilul sa te infierbantzi sa transpiri.....eu fac asta...dimineatza cand plec la munca...iar daca uit...imi impachetez burtica de fiecare data cand fac curat in casa...vezi sa te impachetezi de la solduri pana sub sani...da rezultate zivibile din primele zile...

secretul e sa transpiratzi...daca nu transpiratzi...o tzinetzi degeaba...poopicii

Postat pe 20 August 2008 21:29
ambele solutii pe care le-au propus fantome si k3ntutza sunt adev si dau ceva rez
eu ma impachetam cu folie cand mergeam la fitness si tot acolo mi s-a spus k rez recomandat de fantome este ptr abdomenul inferior
exact ceea ce eu am probleme...si cred ca orice femeie
si eu am probleme cu burtica
din pcate si cand eram f slaba
tot aveam nici mici colacei
acum k m-am mai ingrasat se vad si mai mult
dar nu cred ca asta e principala problema
am mers sa imi fac liposuctie insa medicul mi-a recomandat sa ma prezint dupa prima sarcina
desi prietenul meu nu a fost de acord eu inca ma gandesc
vom vedea............
iulik_flore
Postat pe 20 August 2008 22:02
Eu acum invat sa ma iubesc asa cum sunt. Daca el ma iubeste si nu vede burtica, incerc sa nu o vad nici eu. Poate nici nu e asa cum o vad eu... Revistele pentru femei care prezinta numai modele androgine ne-au creat un adevarat complex.
fantome
Postat pe 21 August 2008 10:17
daaa si oricum majoritatea prelucrate in photoshop 100%.lasa-ma cu acele modele care ne otravesc mintea.oricum mie niciodata nu mi-au placut femeile slabe, ci cele cu forme, voluptoase!!!
si oricum si barbatii in general cam tot dupa aceste femei se dau in vant
uitati-va de ez la negresele acelea din videoclipuri
au innebunit o lume intreaga
si numai slabe nu poti sa zici k sunt
ba din contra sunt chiar grasute
si totusi sunt atat de sexy si de frumoase
parca dc o pui langa un fotomodel scheletic, tot la cele cu forme iti sar ochii
iulik_flore
Postat pe 21 August 2008 15:30
mda...la folie nu m-am gandit. dar, am uitat sa va spun ca mi-am cumparat o porcarie de la teleshoping, cureaua aia de la sauna belt parca (asa cred ca scrie pe ea ) si cand o folosesc transpir foarte tare. o am de vreo 2 ani, dar o folosesc de o saptamana si parca parca se vede ceva. tot ce imi ramane este sa astept. legat de prietenul meu, face crize cand aude ca nu mananc si tin cure de slabit.a zis ca daca el nu vede burtica eu cum o vad. si eu sunt constienta ca nu e prea vizibila, dar sunt constienta si ca ambii mei parinti sunt grasuti. multumesc pt comenturi.pooooppp. mai astept si alte idei. ;)
love_love
Postat pe 21 August 2008 15:57
u ama vut si curea sauna belt si cea cu vibromasaj(sau cva de genu)n-au dat rezultate...injk ceva...mare grija cu acele cure de slabire..nu vei face decat sa iti aduci corpul in stare de shoc...si nu vei slabi deloc...pt ca atunci cand mananci multishor si deodata te opresti corpul se apara...si nu slabesti nici un gram...ba chiar ai sanse sa te ingrasi

mult succes...solutzia care am oferito e pt cele slabe dar cu un piculetz de burta..pentru cele grasutze...sau grase(fara sa jignesc pe nimeni)nu functzioneaza au nevoie si de exarcitzii neaparat..pt ca stratul de grasime e prea mare...

Postat pe 21 August 2008 23:21
am avut si io cureau din aia
am dat o gramada de bani pe ea
si mi s-a parut o porcarie, nu m-a ajutat la nimic
asa ca...
iulik_flore
Postat pe 22 August 2008 12:07
Fiti increzatoare in voi si optimiste. Faceti primbari la bratul celui iubit si veti radia de frumusete si sanatate din interior spre exterior.
fantome
Postat pe 22 August 2008 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
APLIC UNGHII FALSE CU GEL UV IN CLUJ NAPOCA 4 De la: cj25har 4 Iunie 2010 13:30
Ne intereseaza parerea voastra 1 De la: Andrutzzzza 27 August 2012 16:20
sani lasati 30 De la: kudika108540 20 August 2010 14:35
Vand cosmetice MAC originale 1 De la: sexynurse 19 Septembrie 2011 21:45
capture totale multi perfection creme dior 30 ml 1 De la: ocaziebuna 12 Martie 2011 09:16