Setari Cookie-uri

cat costa o nunta?

De la: aaaa, la data 2008-12-17 12:27:43vreau saituri cu rochi de mirese va rog sa ma ajutati



Sunt deschise subiecte pentru aceasta tema cu site-uri ce au rochii de mireasa...
Cypcip
Postat pe 17 Decembrie 2008 15:12
Am vb la telefon cu cei de la Nazdravanii,cei de la adresa de mail pe care ai scris-o....sunt buni...nu am zis nimic...doar ca mi se pareau cam scumpi ....oricum am gasit intre timp o alta formatie,se numesc Royal si sunt 5 membri,canta bine(cel putin mie imi place)Pup!!!
Bulina_grace
Postat pe 17 Decembrie 2008 16:26
www.houseofbrides.com aici mi-am gasit si eu modelul de rochie
pisikoasa_grace
Postat pe 4 Ianuarie 2009 12:55
De la: florance83, la data 2008-10-01 22:22:37Am citit cu interes maxim msg voastre pe aceasta tema .Foarte, foarte interesant sa vezi pareri din toata tara. Eu voi fi miresica la anul, in iulie si am inceput sa ma documentez serios pt aceasta tema, fiindca la fel ca fiecare dintre voi vreau sa fie ,, nunta perfecta"

Da, daaa..am mai auzit eu indemne de genul 'Da mama, invitatii cat mai multe...ca cine stie cati vin la nunta!"si a dat soacra la invitatii (chiar de 2 ori) ....si in seara nuntii unde-i bagi mama la mese,(ca deh...nimeni nu raspunde sincer daca vine sau nu la nunta ..)lumea statea la usa pana ''fabricam'' noi mese intr-un local de maxim 80 persoane....si la numaratoarea de la usa iesea 140 :((...
Noi am avut inchirita un salon la etajul 1...patronul ne-a dat si localul de la parter, care era pregatit pentru asemenea situatii ...dar nici un invitat nu a vrut sa stea jos. ca deh sus era petrecerea si zarva si calcatul pe picioare ....
Sfatul meu este sa stiti cu cate persoane mergeti la restaurant(pe baza discutiilor foooarte lungi si cu socrii care promit ca ei au familie mica si invitati putini , si la sfarsit este total invers) ...pentru ca o masa de oameni nu poate sa-ti incapa intr-un pahar de cristal , ''findca caci" se poate sparge! Eu rad acum,...dar as fi vrut sa fiu absenta in seara aia cand eu ca mireasa cautam si mese, si decoratiuni pe mese, si funde, si carduri de masa, si ..si astea pt ca dsoarele mele de onoare dansau sau beau mai nou ....
mikaela_ta_grace
Postat pe 4 Ianuarie 2009 13:18
buna..si eu am nunta in iulie...la un restaurant nou..inaugurarea este in mai..se afla la 20 kg de oras..pe malul dunarii insa...am o nedumerire..inca nu au fixat pretul meniului..ma rog au spus k vor face mai multe meniuri si eu sa l aleg pe care imi convine la pret..mancare etc...si ca bautura este inclusa in meniu...asta e cam nasol nu?pt k o vor pune la pret de restaurant...sa dau 18 -20 de lei pe o sticla de vin...eu zic k e cam mult..traiam cu impresia k bautura o vom aduce noi dar..nu e asa..ce spuneti?e cam rau nu?nu ma pricep foarte tare..dar eu asa gandesc...va pup
laura_chirea
Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:03
fiul meu cel mare a avut nunta pe 08.11.2008 si cu salon,haine,absolut tot,mai putin artificii, a costat cam 50000 lei
MANU_ARGENTINA2000
Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:14
ufffff cam mult parerea mea...eu am cam socotit si ma ajunge in jur de 30 000
Puffy_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:01
De la: Sorrana, la data 2009-01-04 20:14:45 fiul meu cel mare a avut nunta pe 08.11.2008 si cu salon,haine,absolut tot,mai putin artificii, a costat cam 50000 lei

Buna Laura!
Sfatuieste-te cu cei de la local sa-ti faca reducere la bautura avand un nr de invitati considerabil, totusi cere preturile la absolut orice ...tarii, vin(varsat sau fiola), bauturi fine, bere,sampanie etc..pana la urma tu decizi ce bautura se va servi la mese ((ca doar nu o sa urmezi cuvantul patronilor ca ei au in stoc numai tequila si nu coniac s.a.m.d ))Bafta multa.
mikaela_ta_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:03
De la: laura_chirea, la data 2009-01-04 20:03:13buna..si eu am nunta in iulie...la un restaurant nou..inaugurarea este in mai..se afla la 20 kg de oras..pe malul dunarii insa...am o nedumerire..inca nu au fixat pretul meniului..ma rog au spus k vor face mai multe meniuri si eu sa l aleg pe care imi convine la pret..mancare etc...si ca bautura este inclusa in meniu...asta e cam nasol nu?pt k o vor pune la pret de restaurant...sa dau 18 -20 de lei pe o sticla de vin...eu zic k e cam mult..traiam cu impresia k bautura o vom aduce noi dar..nu e asa..ce spuneti?e cam rau nu?nu ma pricep foarte tare..dar eu asa gandesc...va pup

Sorry, de fapt raspunsul era pt tine... a fugit soricelul aiurea...sorry
mikaela_ta_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:04
Depinde de meniu... Eu am cautat anul trecut prin septembrie sala si nu am gasit decat anul asta in octombrie... Meniul e aproximativ 180 lei/pers... In rest am dat avans la muzica (la mine vor fi solisti, DJ-ul inca nu l-am gasit) vreo 700 euro, am cumparat ceva bautura din Duty Free (inca vreo 400 euro) si rochie, costum, pantofi... nici nu ne-am apucat sa cumparam...
Dar o nunta ajunge undeva pe la 10000 euro (asa a avut o prietena)
ancutzaB21
Postat pe 7 Ianuarie 2009 14:38
Buna!Eu am nunta in 30 mai si fac nunta la o fosta cantina de la noi din oras(Satu Mare),s-a renovat acum un an si arata ca un restaurant.Am dat avans la sala 600 ron si am mare noroc ca ne dau voie sa ducem noi bauturile,chiar si carnea ptr supa,etc.Inca nu stiu la cat se ridica suma totala,dar o sa incercam sa avem o nunta draguta si sa nu cheltuim bani aiurea pe tot felul de nimicuri.Din pacate eu am varicela si trebuie sa aman tot ce vroiam sa facem luna asta. Va doresc la toate sa aveti o nunta de vis!!!
KristinaKis
Postat pe 13 Ianuarie 2009 21:01
nunta noastra a costat in jur de 220-230mil...am facut-o la restaurant si a fost de vis,exact cum am visat:)...ziua am facut obiceiurile la curtea sotului si dupa biserica ne-am prezentat la restaurant!si cu aranjarile...ne-am apucat din februarie si nunta am facut-o in iunie 2008...casa de piatra tuturor si succes la cumparaturi
CHRISTINE_KATRINA
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:43
PT DECORATIUNI AI PUTEA SA VB CU FATA DE LA BEST MOMENT DIN CONSTANTA.AU NISTE PRETURI SUPER MICI.DACA VREI ITI DAU ADRESA IGH,DUCA NR 13.
cata27
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:16
Buna
Dar cat trebuie sa dea invitatii la o nunta?Avem o nunta in august,fratele sotului,si nu stiu cat se mai da pe la nunti?MNu am mai fost la o nunta de foarte mul timp si nici nu locuim in Romania
genevieve67
Postat pe 22 Ianuarie 2009 03:36
pretul total difera dela local la local si de la om la om.
Dar te poti incadra in 15000 de lei cu totul la 100 pers, daca nu ai pretentii prea mari.unele preturi informative le poti gasi pe situl www.decobell.ro si modele.
belcmar
Postat pe 22 Ianuarie 2009 09:18
Am intrebat ca invitat cat se da?
genevieve67
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:08
cata27 PT DECORATIUNI AI PUTEA SA VB CU FATA DE LA BEST MOMENT DIN CONSTANTA.AU NISTE PRETURI SUPER MICI.DACA VREI ITI DAU ADRESA IGH,DUCA NR 13

buna cata ..un nr de tel imi poti da te rog?sau un site?
laura_chirea
Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:21
depinde in ce oras esti ,la ce restaurant mergi ce aranjamente are ,pe totul se pune pret acum.la noi cam in jur de 150 euro

www.decobell.ro
belcmar
Postat pe 25 Ianuarie 2009 23:26
buna....mi-ai cerut un nr de tel la agentia dp igh duca din constanta....0726917483. dar tu esti din calarasi?
cata27
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:59
De la: mon, la data 2008-11-23 22:35:23Eu am avut nunta acum 3 saptamani. pentru 200 pers., ne-a costat 30.000euro.
Oau!!! si eu mam casatorit cum 3 luni si am avut 200 invitati si ma costat 15 000 euro. a fost foarte frumos, toti invitatii au ramas impresionati de tot si inca ne felicita pentru nunta de vis pe care am avut-o.
narcisuka
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:26
eu intreb direct...cat e meniul...si adaug un plus..
brindusel
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:29
De la: paulast, la data 2009-01-22 15:08:22Am intrebat ca invitat cat se da?

pai ca invitat depinde de mai multi factori cati bani dai- daca esti ruda, daca nunta se face intr-un local de lux, depinde chiar si de orasul inre va fi nunta, depinde de cat de mult sau de putin vrei sa dai sau daca mergi la nunta respectiva din obligatie sau din placerea de a fi alaturi de miri in cel mai important moment din viata lor. sau, mai simplu, ca sa nu-ti bati capul atata, ia mai multi banuti la tine si intreaba si tu in stanga si in dreapta pe alti invitati ca sa itit faci o idee. bafta si distractie placuta!
narcisuka
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:32
Eu am nunta in august,meniul ma costa 65 de euro/pers fara bauturi...am facut un calcul in mare si ma duce la 400-450mil.
klarra
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:22
la o nunta se da cat vrei cel putin la dublu asat ca strain,.eu una deja sunt nervoasa rau nimic nu gasesc cu preturile care mi le-am propus,imi trebuiesc sandale nu f inalte,sau inalte nu gasesc decat de firma cam ce vreau eu si au si gentuta care impreuna vin vro 800euro,o gramada am asteptat si reducerile dar degeaba astea nu le-au bagat,rochia cam ce imi vine treb sa iau pe corp cu corset nu merge am sanii mari si se lasa corsetu si alea sunt vreo 1800euro in sus ca sunt din dantela si e scumpa si tot asa ,lumanarile sunt 200euro bucata cu decor inclus.va doresc o nunta frumoasa,sanatate si fericire la toate miresicile.
kalis27
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:10
eu ce sa zic, totla 10000€ m-am gandit si eu si in plus vreau sa platesc totu cu banii nostri, sa nu astept dupa aia sau sa stau cu morcovul , ca vezi doamne ca nu imi iese sa platesc keltuielile, important e ca am data de nunta , restaurant, orchestra si fotograf, a si f imp biserica, dupa aia totul o sa hotarasc fix in 20 de zile....decoratii, rokie si tot tacamul
mi-a placut orokie de rosa clara de 3400 de euro, sincer nu se merita pt o noapte sau sa mi-o calce toti unkii in picioare si cred ca poti arata la fel debine in una de 500 de euro
Voi ce opinati? Mai am 6 luni si deja incepsa imi fac ....macar ideei

Postat pe 20 Februarie 2009 23:23
buna
Eu cred ca te costa cam 460 de euro daca ai huse funde ,fete de masa .flori pe masa ,si buchetele de mireasa si nasa .
vetuta_grace
Postat pe 24 Februarie 2009 09:11
De la: vetuta, la data 2009-02-24 09:11:11buna
Eu cred ca te costa cam 460 de euro daca ai huse funde ,fete de masa .flori pe masa ,si buchetele de mireasa si nasa .






cate persoane ai calculat in suma de 460 de euro?
cata27
Postat pe 24 Februarie 2009 15:20
Buna!Pentru laura chirea
Am auzit ca o sa faci nunta la un local la 20 km de oras si cred ca este vorba despre restaurantul de la chiciu nu?Am fost anul trecut in vara la o nunta acolo.Nu am avut nimic de obiectat in legatura cu localul....adica arata destul de bine si e foarte mare insa sa fii foarte atenta la mancare...pentru ca de exemplu la fripturi..ospatarii le-au adus reci si nu si-au dat interesul deloc.Noi am stat intr-un separeu si pur si simplu lumea manca si noi ne uitam.Uitasera de noi.Si mai e o chestie...ai graja la bautura ca stiu ca nu i-a lasat pe miri sa isi aduca ei bautura si a fost foarte putina si proasta...noi am trimis pe cineva in oras sa cumpere ceva de baut pentru ca mai ales vnul pentru barbati nu era deloc bun.Sa ai mare grija sa iasa bine.
auraslovedeny
Postat pe 5 Martie 2009 11:52
www.bestmomentsconstanta.blogspot.com
cata27
Postat pe 5 Martie 2009 17:49
Indiferent de costuri,va doresc o nunta frumoasa tuturor!
klarra
Postat pe 5 Martie 2009 18:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Formatie pentru nunti - evenimente 2 De la: valy90 20 Ianuarie 2011 18:02
AGENTIE DE NUNTI , SAU NU? 16 De la: belcmar 17 Februarie 2021 11:00
Produse AVON 2 De la: grace002812 6 Iunie 2009 14:10
DJ NUNTA,BOTEZ 1 De la: kudika_5526 20 Aprilie 2012 01:29
ceau 6 De la: chetegalina 30 Iulie 2010 14:31