Setari Cookie-uri

frecvente greseli ale mireselor in materie de look!

lucruri de care trebuie sa fuga o miresica:
1.unghii exagerat de lungi...sau false
2.machiaj incarcat
3.culori vii(galben,albastru,mov,verde)
4.dermatograf
5.bronz exagerat
6.par sexagerat de scurt(dak stiti k va maritati lasatzi-va parul sa creasca macar putin)
7.accesorii exgarat de mari,stralucitoare sau incarcate
8.sa fie mult prea sexxy
9.sa nu se asorteze cu costumul mirelui
10.sa nu se asorteze cu decorul

astep si parerile voastre..poopii

Postat pe 26 Iulie 2008 00:15
Adevarat.
si mai adaug:
- prea mult auriu/ argintiu;
- prea multe bijuterii: inele, bratari, lanticuri (mai bine deloc decat prea mult);
- ruj aprins si care se si ia (ganditi-va cu cate lume o sa va pupati); evitati si rujurile sidefate
- sprancene creionate astificial sau pensate prea mult
fantome
Postat pe 6 August 2008 15:24
Si nu uitati de epilarea tutror zonelor vizibile! Am vazut mirese scoase ca din cutie, dar cu un perisor nedorit pe brate!
oda_tzac
Postat pe 12 August 2008 13:58
Buna Fetelor
Nu stiu cum sunt altele dar la mine nu a fost deloc asa cum ati povestit . In data de 26.07.2008 am avut si eu nunta pe care de cate ori ma gandesc la ea imi bucura inima.
Nu am avut nici un machiaj strident , nici o coafura clasica , nici unghi lungi
Cred ca fiecare mireasa se pregateste asa cum crede ea ca ii sta bine si nici decum nu ar trebui sa comentam, daca ei ii se pare ca in aceea zi sa aiba unghi lungi, atunci sa fie asa, este o zi speciala pt ea si trebuie sa fie asa cum vrea ea chiar daca exagereaza si la multe lume nu i se pare corect.
Trecand prin aceasta zi, am realizat ca trebuie sa faceti asa cum vreti voi, nu cum vor alti fiindca niciodata oricat de perfect ai vrea sa fie, va fi unul intodeauna care se va gasi sa comenteze ceva

Gabic_lazy
Postat pe 13 August 2008 10:03
asta asa e...insa incercam sa ne sfatuim...pentru ca atunci cand va fi momentul cel mare...sa dam tot din noi...nu ma refeream la unghii lungi...si la gheare cu adevarat...ca de pe la coltzuri poopici

Postat pe 13 August 2008 10:47

ok, in cea ce zici .. trebuie sa discuti ce ar merge mai bine ... dar te rog sa te gandesti la un singur .. sa spun ca acum este trendul ca se poarta sa ai buchetul nu stiu in ce mod .. dar tie nu iti place .. il vei face doar ca asa este trendul ..sau vei avea unu care iti place tie ..
Iti dau un alt exemplu ..sti ca miresele nu prea au rochite scurte in general sunt lungi .. am avut o prietena care s-a casatorit si si-a facut o foarte scurta rochita .. au comentat cam multi .. dar in fond pt acea zi nu asta a fost important ci cum se simtia ea .. asa este si la tot
sa nu iti spun ca aceasta prietena este un pic mai " trasnita" sau nebunatica cum ii spun eu si are niste unghi lungi .. eu nu as putea avea acestea nici macar pt o zi .. sa fie o zi in care nu fac nimic .. dara-ma sa ma casatoresc
In cea ce priveste sfaturile nu zic nu .. sunt de acord .. dar si in viata .. ascultale .. si apoi decide daca si la tine se potrivesc
Gabic_lazy
Postat pe 14 August 2008 08:36
Da, draguta mea, fiecare trebuie sa-si urmeze stilul propriu.
fantome
Postat pe 14 August 2008 09:00
cred k cel mai bine ar fi ca fiecare sa-si urmeze propriul stil si sa aleaga exact ce ii place si ce-i sta bine , independent de moda , de traditii si de parerea bunicilor sau a soacrei sau mai nustiu cui.
ricum ai face comentarii oricum vor fi asa ca macar tie sa-ti placa si sa te simti bine.
evident este de preferat sa se tina totusi cont de limitele bunului simt si sa nu se exagereze in a fi foarte sexy de exemplu

Postat pe 14 August 2008 10:02
am citit mai sus ca mireasa trebuie sa se asorteze cu decorul. Adik cum??? Eu am avut decorul in culori de portocaliu si alb si ce ar fi trebuit sa fac?? sa-mi pun flori portocalii in cap sau sa-mi fac buchetul potocaliu pentru ca asa arata sala?? Cu lucrul acesta nu sunt de acord. Am foat mireasa acum 2 luni si am avut buchetul din trandafiri albi, costumatia mirelui a fost negru cu alb iar cocarda lui a fost un trandafir alb. si a fost foarte frumos!!! Asa ca fetelor, asortatul cu decorul nu esta asa important. Va spun din experienta !!!
cristia_grace
Postat pe 14 August 2008 11:56
e frumos sa-ti faci nunta asa cum iti doresti,cum simti, sa te imbraci si sa arati splendid,totusi trebuie sa bucuri ochii care te privesc ( nunta se face cu oameni, deci trebuie sa ai grija cum arati).
nunta ,imbracamintea, accesoriile trebuie sa te reprezinte, dar trebuie sa-i cuprinda si pe invitati.

e o chestie de atitudine,trebuie sa fii ca o regina in noaptea nuntii, sa-i farmeci pe toti prin frumusete,sa-i uimesti pe toti prin jovialitate,
dnicole1980
Postat pe 14 August 2008 20:01
De la: cristia, la data 2008-08-14 11:56:26am citit mai sus ca mireasa trebuie sa se asorteze cu decorul. Adik cum??? Eu am avut decorul in culori de portocaliu si alb si ce ar fi trebuit sa fac?? sa-mi pun flori portocalii in cap sau sa-mi fac buchetul potocaliu pentru ca asa arata sala?? Cu lucrul acesta nu sunt de acord. Am foat mireasa acum 2 luni si am avut buchetul din trandafiri albi, costumatia mirelui a fost negru cu alb iar cocarda lui a fost un trandafir alb. si a fost foarte frumos!!! Asa ca fetelor, asortatul cu decorul nu esta asa important. Va spun din experienta !!!


sa te asortezi cu decorul nu inseamna neaparat sa ai exact aceleasi culori pt k te-ai confunda cu el, ci doar sa existe un element de legatura , care la tine era albul care se regasea si in decor si in tinuta ta deci oricum treaba e ok :)

Postat pe 15 August 2008 14:56
Pana la urma, nu suntem stiliste sau decoratoare si micile greseli pe care le vom face cu siguranta ne vor fi iertate (asta daca le observa cineva). Intotdeauna vor fi si carcotasi sau niste "matusi" invidioase care vor avea ceva de comentat. Noua sa ne placa si impresia generala sa fie una buna.
Doamne ajuta!
fantome
Postat pe 15 August 2008 15:23
De la: fantome, la data 2008-08-15 15:23:34Pana la urma, nu suntem stiliste sau decoratoare si micile greseli pe care le vom face cu siguranta ne vor fi iertate (asta daca le observa cineva). Intotdeauna vor fi si carcotasi sau niste "matusi" invidioase care vor avea ceva de comentat. Noua sa ne placa si impresia generala sa fie una buna.
Doamne ajuta!


De acord cu tine :)

Postat pe 18 August 2008 18:51
Da, OK, fiecare trebuie sa-si urmeze propriul stil dar ce sa faci atunci cand viitoarea miresica nu are stil deloc??? Sunt destule femei care nu se pricep la chestii din astea (machiat, coafat, epilat) si care mai au si ghinionul sa nimereasca pe niste maini nepricepute sau sa fie consiliate de niste persoane la fel de nepricepute! Efectul e dezastros, va spun eu. Am vazut o gramada de miresici care aratau ca un brad de Craciun, de impodobite si gatite ce erau!!! Eu cred ca ar trebui sa se evite excesele si lucrurile false (sau chiar daca sunt false si aici ma refer la unghii, gene, extensii de par, macar sa nu se observe ca sunt false)! Sa para totul natural!
Plus ca urasc din toata inima la nunta buclele de prost gust incarcate de spuma si de fixativ, parul tapat, machiajul facut in casa, rochiile cu fel de fel de zorzoane si bijuteriile kitch!
Bleah!
Gaby211081_grace
Postat pe 19 August 2008 12:54
Chiar daca nu are stil, ea oricum se va simti cea mai frumoasa si nu cred ca va indrazni nimeni sa-i spuna ca arata ca o varza. Daca ea se simte bine in pielea ei, asta e.
Bucuria de a fi mireasa nu vine din frumusetea rochiei, din accesorii sau alte lucruri materiale, ci vine din inima. Astea numai o intregesc ori o fac mai intensa.
fantome
Postat pe 19 August 2008 15:06
De la: Gabi211081, la data 2008-08-19 12:54:57Da, OK, fiecare trebuie sa-si urmeze propriul stil dar ce sa faci atunci cand viitoarea miresica nu are stil deloc??? Sunt destule femei care nu se pricep la chestii din astea (machiat, coafat, epilat) si care mai au si ghinionul sa nimereasca pe niste maini nepricepute sau sa fie consiliate de niste persoane la fel de nepricepute! Efectul e dezastros, va spun eu. Am vazut o gramada de miresici care aratau ca un brad de Craciun, de impodobite si gatite ce erau!!! Eu cred ca ar trebui sa se evite excesele si lucrurile false (sau chiar daca sunt false si aici ma refer la unghii, gene, extensii de par, macar sa nu se observe ca sunt false)! Sa para totul natural!
Plus ca urasc din toata inima la nunta buclele de prost gust incarcate de spuma si de fixativ, parul tapat, machiajul facut in casa, rochiile cu fel de fel de zorzoane si bijuteriile kitch!
Bleah!

De acord cu tine, dar gusturile nu se discuta, sau mai bine zis sunt discutabile, ceea ce tie nu-ti place este exact visul alteia si invers. Nici mie personal nu-mi plac chestiile extrem de incarcate, rochiile varzoase etc dar dak altei fete ii plac si asa se simte ea bine nu cred k ar trebui s-o condamnam pt k si ea probabil la randul ei are impresia k felul in care arati tu nu este frumos.
Am invatat sa fiu putin mai intelegatoare si mai putin exigenta in privinta nuntilor de cand o pregatesc pe a mea pt k am vazut cat este de greu, cat sacrificiu implica si de multe ori cat de putin este apreciat tot acest efort.
Pupici tuturor miresicilor !

Postat pe 19 August 2008 19:34
corect..nimeni nu zice sa adaugi doza ta de idei si gusturile...nu se discuta...insa eu vreau sa invatz de la cele care au trecut prin asta...vreau sa fie asa cum am visat...insa si din spectrul invitatilor..nu doar al meu...de asta am nevoie de pareri...cat mai multe...

Postat pe 19 August 2008 21:33
Eu cred ca gusturile se discuta!!!
Daca nu sunteti de acord, de ce sunteti pe acest topic???
Gaby211081_grace
Postat pe 20 August 2008 09:24
De la: dnicole1980, la data 2008-08-14 20:01:26e frumos sa-ti faci nunta asa cum iti doresti,cum simti, sa te imbraci si sa arati splendid,totusi trebuie sa bucuri ochii care te privesc ( nunta se face cu oameni, deci trebuie sa ai grija cum arati).
nunta ,imbracamintea, accesoriile trebuie sa te reprezinte, dar trebuie sa-i cuprinda si pe invitati.

e o chestie de atitudine,trebuie sa fii ca o regina in noaptea nuntii, sa-i farmeci pe toti prin frumusete,sa-i uimesti pe toti prin jovialitate,


acolo scrie sa NU se asorteze cu decoru ar fi kiar culmea sa te asortezi si cu decorul
crisuu
Postat pe 20 August 2008 10:05
daaaa si io sunt de aceeasi parere!!!! nu prea poti sa te asortezi cu decorul
iulik_flore
Postat pe 20 August 2008 10:14
Poti in schimb sa alegi o linie, un stil si sa mergi in directia respectiva:clasic, rustic, vintage, modern, romantic, baroc etc. Poti sa si combini doua dintre stiluri daca te pricepi...
Cred ca asta era ideea...
fantome
Postat pe 20 August 2008 11:07
Da, chestia cu asortatul mirilor cu salonul, baloanele, perdelele etc. mi se pare prea mult! Adica daca de exemplu eu am un salon portocaliu ar trebui sa-l pun pe mire sa-i ia cravata portocalie iar eu sa imi pun detalii portocalii pe rochie???? Ce aiurea!
Sa nu exageram totusi cu asortarea asta pana in varful unghiilor!
Gaby211081_grace
Postat pe 20 August 2008 15:23
eu cred ca doar trebuie sa asortezi vestimentatzia cu stilul nuntzii...de exemplu nu potzi sa faci o nunta in stil medieval...sa-tzi cautzi caleasca si invitatzii in stil regal...sa respectzi tema...si sa apari intro rochie stramta...scurta sau...mai stiu eu ce chestie???daca nunta e in stil medieval iatzi o rochie de printesa...daca e ceva mai modern...potzi opta chiar pentru rochie scurta...si de ce nu colorata....

nici decum sa asortezi baloanele cu rochia si costumul mirelui...mai ramane sa asortezi si rochia cu tortul

Postat pe 20 August 2008 21:50
k3ntutza si fantome au dreptate
la aceasta asortare se referau
k altfel si mie mi se pare multtt prea mult sa te asortezi cu decorul si cu baloanele
normal k trebuie sa urmezi un stil
iulik_flore
Postat pe 20 August 2008 22:09
fantome
Postat pe 25 August 2008 09:41
felicitari si eu am avut nunta in aceasi zi(26.07.2008),si pot spune ca am fost foarte fericita,si nu am tinut cont de nimic,am purtat ce mi-a placut,m-am aranjat cum am dorit si stiam ca -mi place si ma bucur de alegerea mea,asa ca fetelor faceti ce doriti fiecare
adelhilde
Postat pe 9 Septembrie 2008 14:45
bravo adelhide

dincolo se aspect

este starea fizica si dc tu te-ai simtit bine cu "coarne" in cap
asta a contat~~~!!!!

nu faci nunta ptr altii, in primul rand este nunta ta
iulik_flore
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:32
eu una...trebuie sa ma imbrac cum vreau sa fac totul cum vreau eu ca sa ma simt bine...pana in cel mai mic detaliu...in fata mea nimeni...absolut nimeni nu are nici un drept(inafara de ocean)sa-mi spune mie cum sa-mi fac nunta...poate sa ma sfatuiasca...da nu sa-mi impuna..e nunta mea...daca nui convine ii arat unsha...ma pot distra si fara acea persona...

Postat pe 10 Septembrie 2008 22:51
daca vreau ca decorul sa fie verde fosforescent...asa sa fie...si daca rochia o vreau cu o trena de 20 de metri asa va fi...e nunta mea..nu ma intereseaza ce zic altii...cand va fi nunta lor..atunci sa-si dea cu parerea cat vor...gija lor o am eu...

Postat pe 10 Septembrie 2008 22:53
Buna.
Am citit si eu mesajele voastre...nu stiu cat de util va va fi postul meu dar trebuie sa va spun ca intotdeauna ceea ce este simplu si de bun gust va fi mult mai apreciat decat o sumedenie de lucruri "ieftine" si multe! Am fost de curand mireasa si consider ca am reusit sa fiu exact cum am simtit...daca vreti sa vedeti poze intrati pe: http://www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?ownerId=9479455&artistType=&photoFuid=00541612550300RiQbUo161255
Si ceea ce este cel mai important in ziua nuntii din punctul meu de vedere: fa-te ca ceilalti nici nu exista, e ziua ta si merita sa te bucuri de ea din toata inima...e doar una...si la mine a trecut extrem de repede :)
va pupacesc...
sweet_iulia
Postat pe 11 Septembrie 2008 09:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salon in bucuresti 23 De la: AndreeaNita 25 Aprilie 2010 10:24
OFERTE PENTRU MIRESE 1 De la: kudika_6609 5 Mai 2012 12:55
probleme cu unghiile 15 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 11:05
sani lasati 30 De la: kudika108540 20 August 2010 14:35
Servicii make-up disponibile in Bucuresti, Targoviste si Campulung Muscel 1 De la: TeodoraMakeUp 20 Martie 2016 21:29