Setari Cookie-uri

oare conteaza vrasta ...in momentu cand ve decideti sa spuneti un "DA"hotarat?

eu am 21 de ani si el are 24 credeti ca suntem prea tineri pt a ne uni destinele eu zic ca nu:X:X:Xsuntem de 3 qani impreuna.....si astept si eu momentu cand o sa ma ceara:X:X:X...oare mai dureaza mult...parintii se cunosc intre ei...ba chiar au si zis ca la anu ...dar in lipsa lui pt ca el e plecat in voiaj...oare credeti ca ma va cere:X?

Postat pe 7 August 2008 11:18
Servus, Carmen.

Eu am 31 de ani si ma voi casatori in septembrie. El are 29.

Eu iti sugerez sa mai astepti. Daca e sa fiti impreuna, veti fi si daca te mariti la anu', si daca nu. Esti tanara si ai toata viata inainte pentru casatorie, copii si altele. Profita de acesti ani pt ca sunt cei mai frumosi. Distraza-te alaturi de el, de prieteni, faceti excursii, mergeti in cluburi, lucruri care nu-ti vor mai fi la indemana peste vreo 5 ani.
Nu-i forta mana sa te ceara pana nu e sigur ca vrea acest lucru penrtu ca poti altera relatia voastra.
Ce zic parintii tai si ai lui... nu are nici o importanta. Nu vreau sa te dazamagesc dar aproape toti din jurul meu care au avut relatii la distanta s-au despartit.
Oamenii se schimba in functie de mediul in care traiasc, se adapteaza mereu.
Sa nu te superi pe mine pentru sinceritate, e posibil sa gresesc. E doar parerea mea. Daca tu crezi ca esti suficient de matura pentru acest pas... da-i bice.
fantome
Postat pe 7 August 2008 13:28
viitorea mea soacra....e casatorita de 30 de ani si a are sotu navigator...si slava Domnului lea mers bine si sunt si in moment de fata impreuna;)dar tu stai cu el?oare ar fi bine sa ne mutam impreuna?de iubit ne iubim si stim asta am 2 si am fost de acord ca el sa faca voiaje pt a ne lua casa...dar stiu ca juma din viata va naviga....sper ca totul sa fie bine...viata mea fara el nu are rost..si asa zice si el....cu ajutorul LUI DUMNEZEU o sa ne fie bine...ms oricum de sfat nu m am suparat chiar apreciez oameni care sunt sinceri...te pup

Postat pe 7 August 2008 15:13
Casa de Piatra si multi copii frumosi si sanatosi....noi ne dorim o fetita cu ochii verzi ca ai lui si bruneta ca mine...te pup

Postat pe 7 August 2008 15:16
Carmenus..eu in noiembrie implinesc 19 ani, iar peste 3 saptamani voi zice DA persoanei iubite...ma casatoresc (31 august)
Pt mine nu conteaza varsta (el e mai mare ,30 de ani)
Eu zic sa iti asculti inima...
Si noi ne dorim copii, sa dea Dumnezeu sa va fie bine asa cum va doriti ,copii frumosi si sanatosi

Postat pe 8 August 2008 19:04
Casa de piatra tuturor. Va doresc tot binele din lume.
fantome
Postat pe 9 August 2008 12:52
iauzi bvo ma bucur pt tine...doar ca eu nush cum sa ii dau de inteles iubitului meu....ca vreau sa ii fiu sotia lui:X:X:X:oare tre sa aibe el nitiativa....mama zice sa nu ma grabesc dar imi doresc din suflet sa fiu mireasa,sotia lui si mama copiilor sai....il iubesc enorm de mult...suntem de aproape 3 ani impreuna...bine ca el e navigator...si acu vine acasa dupa 8 luni de zile..primu voiaj a fost asta....si vor mai fii pana o sa ne luam casa...u locuiesti impreuna cu al tau viitor sot?va pup sper sa mi raspundeti

Postat pe 10 August 2008 22:54
of cand ma grabesc sa scriu fac numai greseli....scuzati...mama copiilor lui:X:X

Postat pe 10 August 2008 22:55
Carmen, mai am o intrebare pentru tine. In afara de a deveni sotia si mama copiilor lui, ce iti mai doresti in viata?

In ceea ce priveste raspunsul la intrebarea ta, iti sugerez psihologia inversa.
fantome
Postat pe 11 August 2008 16:43
si asta se refera la....nu prea am inteles ce ai vrut sa mi zici...:(imi mai doresc o criera de succes si un viitor frumos alaturi de familia mea...si multa sanatate:)

Postat pe 13 August 2008 12:54
Eram doar curioasa...
fantome
Postat pe 13 August 2008 14:33
ok...azi am fost sa ma angajez la o "firma"care se ocupa de nunti cu decorarea lor...si stiti fetelor cat mai zis ca mi da salariu...5mil jumate...asta in prima luna...X(dupa aia...mia zis ca programu e zi de zi...si o singura zi pe saptamana...voi nu credeti ca e exagerat de putin...si auzi sa mai stau si peste program...

Postat pe 14 August 2008 20:49
Pentru ei ar fi foarte bine daca ai accepta sa lucrezi gratis, sa faci zilnic ore suplimentare, sa fii si polivalenta...
Nu accepta orice si pe bani putin, cauta in continuare ca se poate. Daca situatia ta materiala nu-ti permite sa mai astepti, atunci fa pasul dar nu renunta sa-ti cauti alt loc de munca in fiecare zi.
Multa bafta!
fantome
Postat pe 15 August 2008 09:28
varsta nu conteaza intr-o casatorie...si eu am 21 iar el are 26...suntem impreuna de 4 ani...insa...o chestie...noi locuim impreuna cam de la inceputul relatziei...insa inainte de atzi pune intrebarea daca te va cere...mutatziva impreuna un timp...acolo ii vei vedea adevarata fatza si vetzi sti daca va potrivitzi sau nu....

in legatura cu nunta....singurul sfat e so facetzi cu banii vostri casa va putetzi bucura de ea si sa o facetzi cum vretzi...asta ca sa njuutzi auzi socrii sau parintzii in noaptea nuntzii case bat cu pumnul in piept ca tziau facut nunta...f multe miresici au patit asta...

in rest succes

Postat pe 17 August 2008 00:40
nici eu nu sunt de parere ca varsta conteaza... cine a fost vreodata indragostit, si cine iubeste cu adevarat, stie la ce ma refer... nu mai tii cont de nici o ratiune...

k3ntuza a subliniat o chestie foarte importanta.... poate ca ar fi bine ca inainte de pasul cel mare sa locuiti o vreme impreuna... si sa nu fii intristata, multe din noi si-au dorit sa fie cerute de nevasta cat mai repede cu putinta, cel putin asa a fost in cazul meu.

dupa doi ani de relatie ne-am mutat impreuna, nu m-a cerut atunci de nevasta, si uite ca au mai trecut inca 3 ani... si cererea cu pricina a venit acum o luna... privind in urma realizez ca a fost benefic pentru noi, pentru dezvoltarea relatiei noastre, mutatul impreuna... si nu mai imi pare rau ca nu am fost ceruta atunci, ma bucur ca am avut timp amandoi sa ne descoperim... sa ne dam seama ca intr-adevar asta dorim...

si inca ceva... sa nu cumva sa il fortezi sa te ceara de nevasta, mai bine lasa sa vina de la sine, ca degeaba tu esti pregatita si el nu... la noi e mai simplu, dar iti dai seama ca la ei e altceva, intervine chestia aia cu "capul familiei", e vorba de responsabilitati, orgolii...

bucurati-va cat mai mult unul de altul ca timpul le rezolva pe toate, numai rabdare sa ai!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 18 August 2008 20:27
Asa e, Nightwish. Convietuirea impreuna inainte de nunta este o proba de foc.
Am invatat asta si pe pielea unor bune prietene.
El si ea, mare iubire, intr-o primavara, dupa vreo 1-2 ani de relatie... cerere in casatorie, anul urmator, a doua saptama dupa Paste urmand nunta. In toamna, prin septembrie, s-au mutat impreuna cu chirie. In decembrie de Sf. Neculai a urmat si despartirea si anularea nuntii.
Noi stam de un an impreuna. Asa am vazut inainte de a ma casatori anumite lucruri si viceversa.
fantome
Postat pe 19 August 2008 13:30
si eu sunt de parere ca varsta nu conteaza.Eu am 20 de ani , iar el are 26.Suntem impreuna de aproape 3 ani si stam impreuna de 1 an si jumatate .In aceasta vara am facut logodna iar la anul in septembrie urmeaza si nunta.primul lucru important este sa iubesti pentru ca iubirea nu tine cont de varsta .....
Puffy_grace
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:03
De la: carmenus, la data 2008-08-07 11:18:25eu am 21 de ani si el are 24 credeti ca suntem prea tineri pt a ne uni destinele eu zic ca nu:X:X:Xsuntem de 3 qani impreuna.....si astept si eu momentu cand o sa ma ceara:X:X:X...oare mai dureaza mult...parintii se cunosc intre ei...ba chiar au si zis ca la anu ...dar in lipsa lui pt ca el e plecat in voiaj...oare credeti ca ma va cere:X?

Nu exista prea tanar sau prea batran pt dragoste!!
Exista doar momentul in care simti k vrei sa faci pasul asta, iar dak inima ta iti spune sa te mariti cu el inseamna k e varsta perfecta pt asta!
bastiuta
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:55
EU IMPLINESC IN CURAND 24, IAR EL ARE 27. SUNTEM IMPREUNA DE 3 ANI JUMATE. RELATIA NOASTRA ESTE UNA EXTREM DE SPECIALA...NE-AM MUTAT IMPREUNA DUPA DOAR 2-3 LUNI DE RELATIE SI N-AM REGRETAT NICIODATA, DESI AM INTAMPINAT DESTULE PROBLEME DIN CAUZA PARINTILOR LUI.
IN PREZENT TOTUL S-A REZOLVAT. NU PURTAM PICA NIMANUI, PT CA AM MERS INTOTDEAUNA PE IDEEA CA CE NU NE DOBOARA, NE FACE MAI PUTERNICI.
MA CONSIDER NOROCOASA. AM FOST CERUTA IN CASATORIE DE MULT, AM PRIMIT SI INELUL, AM ZIS "DA" DIN TOATA INIMA, DAR ABIA IN IULIE ANUL VIITOR VA FI ZIUA CEA MARE. NU NE-AM GRABIT CU NUNTA, INTRUCAT EU CRED CA TOATE IN VIATA TREBUIE FACUTE LA TIMPUL LOR.
CRED CA ESTE ESENTIAL CA ORICE CUPLU SA LOCUIASCA SUB ACELASI ACOPERIS INAINTE DE A LUA O ASTFEL DE DECIZIE...
CAND 2 PERSOANE SUNT COMPATIBILE, SE IUBESC SI NU-SI IMAGINEAZA VIATA UNA FARA CEALALTA, NU CONTEAZA NIMIC (VARSTA, SITUATIA MATERIALA ETC).
raly_uca
Postat pe 10 Decembrie 2008 08:40
nu conteaza varsta este adevarat...dar conteaza foarte mult ca inainte de casatorie sa locuiti impreuna..eu sunt de 5 ani cu el si in august facem nunta..iubitiva mult!!!!!!1
angik_grace
Postat pe 20 Decembrie 2008 10:02
Dragele mele prietene,am vazut parerile voastre despre varsta.Din experienta mea,varsta nu conteaza cand iubesti,dragostea nu are varsta,daca iubesti cu adevarat,iubesti cu inima,cu sufletul,nu cu constiinta sau cu gandul ca oare ce vor zice ceilalti din jur.Eu traiesc o dragoste de acest gen,el e mai in varsta decat mine cu vreo 15 ani,il iubesc si ma iubeste enorm.La noi dragostea nu tine cont de varsta.Nu conteaza varsta atunci cand iubesti,nu conteaza nici parerile celorlalti,fie ei parinti,frati,surori,prieteni etc. conteaza ce simti cu adevarat fata de persoana respectiva.Nu ei vor trai impreuna cu acea persoana ci tu,ca persoana,iar daca esti pregatit sa-ti petreci restul vietii alaturi de o persoana care e mai in varsta decat tine,atunci nimic nu te poate impiedica.Cel putin pe mine nimic nu ma impiedica sa-i spun ''DA''si sa-mi petrec restul vietii alaturi de el.Nu mai tineti cont pe idei invechite,traiti-va propria viata asa cum vreti voi,caci doar asa veti simti ca sunteti fericite.Va doresc tuturor sa fiti fericite si sa aveti parte de sarbatori frumoase alaturi de cei pe care ii iubiti.Va doresc CRACIUN FERICIT! tuturor si UN AN NOU plin de iubire,fericire si de realizari>
nightwish_83
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:34
eu am 27 el are 24 ma cerut de nevasta dupa doua saptamani ,acum stam deja impreuna de 5 ani si facem nunta in 2010 dar nu am pierdut nimic si daca ar fi as face la fel inca o data merita sa stai cu persoana iubita in casa,asa incepi sa ii cunosti toanele care slava lui d-zeu sunt destule dar merita sacrificiu si sunt la fel de indragostita ca in prima zi .sfatul meu este la fel si al celorlalte sa va mutati impreuna pe banii vostri si abia pe urma sa va casatoriti ,oricum casa de piatra.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 20 Decembrie 2008 22:40
Diferenta de varsta nu este esentiala . Eu ma voi casatori in 2009 la 23 ani iar viitorul meu sot va avea 29 dar important este ca suntem de 3 ani impreuna si de 2 ani locuim impreuna. Asa ca pana nu locuiesti zi de zi alaturi de viitorul tau sot nu-ti dai seama cum va fi viata ta de acum incolo. Eu nu mai am nici o indoiala ca el este jumatatea mea.
http://www.eumireasa.ro
anamaria_h
Postat pe 21 Decembrie 2008 15:47
Al meu e cu 18 ani mai mare asa ca varsta n-are importanta si gura lumii nu o poti inchide, asa ca bucurati-va de dragostea voastra si faceti ce va spune inima!
allexxe
Postat pe 22 Decembrie 2008 08:45
eu sunt cu el de 2 ani jumate si la anu in vara ma mut cu el si poate peste 2 ani fac nunta cu el..nu conteaza varsta tinand cont ca eu atunci asa avea 20 si el 25.Dupa paretrea mea..dragoste conteaza si amia les intelegerea si respectul..noi am hotarat sa ne mutam impreuna pt ca ne iubim si intr-un fel asta e si o incercare sa vedem cum ne intelegem in casa.si cu ajutorul lui D-zeu le vom face pe toate.nunta..copii si toate
alexa_swetty
Postat pe 26 Decembrie 2008 20:27
eu am 21, el are 31 si suntem impreuna de un an si 6 luni. nici eu nu consider ca conteaza varsta la care te mariti. tot ce conteaza este cat de mult iti doresti asta, cat de mult il iubesti pe cel de langa tine si sa contientizezi ce inseamna in adevaratul sens al cuvantului casatoria. eu am primit la cumpana dintre ani inelul de logodna si luna viitoare urmeaza sa ne mutam impreuna la casuta noastra iar peste 2 ani nunta. desi multi mi-au zis la inceput ca sunt prea tanara pt maritis sau ca diferenta dintre noi doi este cam mare, acum, cand toti il cun si pe el, si-au dat seama ca ne potrivim si ca ne iubim si formam un cuplu cu un viitor frumos. eu zic sa faci ceea ce simti, ca mai apoi sa nu regreti, pt ca asta am facut si eu si nu regret nimic din ce s-a intamplat.il iubesc, ma iubeste si asta e tot ce conteaza pt noi.
alina_gabriela2009
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:32
el are 30 iar eu o sa am 23 la nunta avem 3 ani de relatie de un an jumatate stam impreuna.noi am asteptat sa avem o casuta a noastra sa nu stam cu chirie si sa termine eu facultatea,nu am vrut sa fac pasul asta pa nu terminam cu studiile.
kudika007717
Postat pe 21 Mai 2009 15:49
ar trebui sa nu mai asculti ce zice lumea,importanta este fericirea voastra
MONYK_ADRIANA
Postat pe 24 Mai 2009 22:11
am si eu o problema si poate ma puteti ajuta.sunt impreuna cu prietenul meu de doi ani.eu fac in septembrie 19 ani,iar el in decembrie 24.parintii nostri sunt de acord cu relatia noastra.am discutat despre nunta si vreau s m marit cu el insa insita sa ne casatorim la anu in vara si nu ma consider pregatita,el termina acum cea de-a doua facultate,iar eu nici nu am inceputo inca.nu mi-as dori sa le cer parintilor mei bani sa-mi faca nunta.am observat ca de fapt tatal sau i-a bagat in cap ideea de a ne casatori la anu.ma simt presata si nu stiu de ce dar am impresia ca el va decide totul cu privire la nunta.am incercat sa-i explic prietenului meu ce imi doresc,faptul ca mi-as dori ca la anu sa ne mutam impreuna si peste 2 s n casatorim,insa nu este deloc de acord.(chiar mama mi-a spus ca ar fi mai bn s ne mutam la anu impreuna,pentru ca avem unde,parintii mei au 2 apartamente).eu am bacu peste 2 sapt,si taica-su imi vb de nunta....ce ma fac?sunt destul de stresata.ma gandeam ca daca nu intelege,ar trebui sa ma despart de el si sa vad atunci cum reactioneaza.imi doresc sa ma marit si sa simt acest lucru cu toata fiinta,fara sa am nici o indoiala si nu sa ma simt presata de catre tatal lui
kudika183253
Postat pe 10 Iunie 2009 12:14
eu cred ca trebuie sa discutati problema voi doi fara nimeni altcineva si daca te iubeste te intelege.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 10 Iunie 2009 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
culoarea... 19 De la: myssnatacha 26 Iulie 2010 11:59
Foto Video Trash The Dress, Poezia asezata in rama 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:53
vand rochie mireasa 1 De la: geanina_jane 17 Februarie 2010 22:13
sa ii lasam la petrecerea burlacilor? 77 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:20
MARTURII NUNTA /BOTEZ 2 De la: kudika_957163 11 Martie 2014 08:56