Setari Cookie-uri

cu cat timp inainte se trimit invitatiile?

eu am o dilema dragele mele miresici...foste miresici...si viitoare miresici cu cat timp inainte se trimit invitatiile de nunta???eu am de gand sa le spun ca trebuie sasi confirme prezenta sau absesnta cu o luna inainte insa...n-am idee cu cat inainte trebuie sa trimit invitatiile...2 luni...3...4 cat????
mama zice ca...cu o luna inainte(ceea ce mi se pare aiurea deoarece am nevoie cu o luna inainte sa stiu exact pe cine contez la nunta)....iar pe la site-uri de pregatiri spun ca trebuie cu 4 luni inainte...voi ce stiti despre asta???

Postat pe 17 August 2008 00:45
Servus, Kentutza.
Eu am inceput sa impart invitatiile cu aproximativ 2 luni inainte de nunta, mai aleas ca ajungeam pe la prieteni si cunostinte seara, dupa servici si erau seri in care ajungeam la 2 daca locuiau in aceeasi zona sau doar la unul. O luna mi se pare putin, este bine sa stii mai din timp ca sa-ti reglezi bugetul.
In ce priveste confirmarile, sa nu te astepti sa sune vreunul... va trebui sa-i suni tu pe rand. Cu exceptia celor care ne-au dat un raspuns in momentul in care le-am dat invitatia, nu ne-a sunat inca nimeni de confirmare desi mai sunt 5 saptamani.
fantome
Postat pe 18 August 2008 08:53
Buna fetelor!
Fantome are dreptate. Prietena mea a avut anul acesta nunta si cu aproximativ 2 luni inainte a inceput impartirea invitatiilor, care a durat cateva zile bune, iar cu 4 sau 5 saptamani inainte de ziua cea mare a inceput sa sune pentru confirmari.... si la sunat au fost ceva "probleme", in sensul ca unora le era jena sa ii spuna ca nu pot participa la eveniment si ii tot dadeau raspunsuri de genul: "poate ca da", "nu stim sigur", "ne mai gandim la asta"... lucru care mi se pare total aiurea, sa pui bietii miri la cheltuiala si sa nu apari...
Apropo de asta, imi spunea sora mea zilele trecute (ea lucreaza la o firma care se ocupa cu organizat evenimente) ca la una din nunti mirii s-au pregatit pentru 200 de persoane si le-au venit doar 120... se pare ca mirii nu au sunat pe cei carora le-au impartit invitatiile pentru confirmare.

NIGHTWISH_grace
Postat pe 18 August 2008 19:54
si mai tare e...ca au avut niste vecini de ai mamei mele nunta fiicei lor...si deoarece ei nu sau prea prezentat la nici o nunta...doar la petreceri unde nu dadeai bani...nu a venit nimeni...au fost doar mirii o sora,socrii si nasii....datzi seama ca se asteptau la cel putin 50 de perechi...si facusera nunta fara sa plateasca....vroiau sa plateasca tot din banii stransi la nunta....de asta o sa-mi platest toata nunta dinainte.....cine vrea sa vina de bine ci ne nu...pot sa ma distrez cu zece oameni...desi ai mei au tot fost pe la nuntzi in ultima luna au fost la 2 si in septembrie mai au una..

acum sunt cat de cat lamurita...ms mult pt ajutor..nuj ce m-as face fara voi miresicilor

Postat pe 19 August 2008 10:22
Trebuie sa-i multumim si lui Grace ca ne-a ajutat sa ne adunam si sa ne impartasim parerile.
MULTUMIM GRACE ca ne-ai ajutat sa gasim prietene noi.
fantome
Postat pe 22 August 2008 14:15
eu una oficial le voi trimite cu 4,5 luni inainte
k sa nu imi aud vorbe cum ca am anuntat prea in scurt
bineinteles k apropiatii vor stii din mom ce am fixat nunta
iulik_flore
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:05
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CRISTALE SWAROVSKI 2 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:54
porumbei pentru nunti 5 De la: MARK 5 Februarie 2010 09:59
ajutorrrrr 1 De la: gabri87 17 August 2009 11:45
Locatie de nunta in Oradea 2 De la: dafiana 6 Iulie 2010 01:12
Ei ..? tu ce zici ? 39 De la: kudika355503 11 Februarie 2011 18:32