Setari Cookie-uri

ce restaurante v-au placut?

poti spune la cat a ajuns un meniu..cu tot..pls ca caut restaurant ca nebuna ..am nunta la anu in iunie si nu imi gasesc o locatie ,,
kyry_grace
Postat pe 29 Mai 2009 12:31
Nu gasesti locatie?Simplu ..iti recomand sa incerci restaurantul Brio,sigur au locuri libere in iunie....este pe str.Traian 147,tel 031 425 39 55....daca nu apar datele poti sa-mi dai un mesaj personal....succes( oricum iti spaun ca eu acolo am facut nunta si e super si nu e scump deloc)
andricioaica
Postat pe 29 Mai 2009 13:05
De la: kyry, la data 2009-05-29 12:31:48poti spune la cat a ajuns un meniu..cu tot..pls ca caut restaurant ca nebuna ..am nunta la anu in iunie si nu imi gasesc o locatie ,,



buna ai incercat la salon angel? pretul meniului pt 2010 incepe de la 42 euro
alexia3_grace
Postat pe 2 Iunie 2009 13:39
mai multe amanunte imi poti oferii,,meniu,,ca local cum e,,servirea mancarea sarumana mult
kyry_grace
Postat pe 2 Iunie 2009 20:02
buna , salonul angel este foarte frumos si elegant , preturile sunt ok pe 2009 incep de la 175 ron si include si fructe,tort,alune , meniul este foarte bun ca l-am degustat si cantitativ este destul , taxa pe sala nu percep , bauturile alcoolice si nealcoolice le poti lua in pachetul nelimitat pe toata durata evenimentului la 55 ron , daca vrei poti sa iei tot de la ei foto,video,dj la preturi foarte bune , avansul este de 15% sau 30% in mai multe rate , pe care le stabilesti tu. daca mai ai nevoie de alte detalii astept sa-mi scrii dar poti sa intri si pe situ lor www.salonangel.ro
bafta multa si astept vesti
alexia3_grace
Postat pe 4 Iunie 2009 15:27
..multe multumiri,,
kyry_grace
Postat pe 5 Iunie 2009 22:31
u cate persoane ai avut,,la prima vedere pe site,,e ff frumos,,si meniu e chiar ok..dar mie asa de locuri ca am in jur de 130-150 pers,,si daca nam loc de dans e cam grav :((..ca suntem neam de dansatori ,,astept raspuns
kyry_grace
Postat pe 5 Iunie 2009 23:12
Recomand si eu un salon de vis...Casa Alsy! Am facut nunta acolo anul acesta si am fost foarte multumita!
cookie-tatata
Postat pe 7 Iunie 2009 11:35
De la: mada06, la data 2009-01-17 19:15:29buna fetelor,

sunt o viitoare mireasa din iasi.stie cineva ceva despre restaurantul ramada din iasi?ar fi o posibilitate sa imi fac nunta acolo.astept un raspuns va rog.

Buna Mada. Tocmai am stat vreo 2 zile la hotel Ramada. Restaurantul este f dragut, are si o mica terasa, servirea este ireprosabila, mancarea f.buna, am observat si ca preturile erau un pic cam mari pentru iasi...insa nu stiu cum este in cazul unei nunti.
Eu ti-as recomanda sa incerci si Hotel Bucium. Am fost intr-o seara acolo si mi s-a parut mai dragut ca la Ramada. Restaurantul e incapator, terasa la fel, mancarea si servirea de asemenea, ireprosabile. Au si o formatie care mi-a placut la nebunie. De mult n-am mai auzit o formatie care sa cante asa de bine...avea solistul o voce senzationala. Nota 10. :)
iryna
Postat pe 7 Iunie 2009 12:01
De la: cookie, la data 2009-06-07 11:35:51Recomand si eu un salon de vis...Casa Alsy! Am facut nunta acolo anul acesta si am fost foarte multumita!


Casa Alsy si eu am auzit k este super ok

si am vz si poza
iulik_flore
Postat pe 9 Iunie 2009 12:31
Buna!Poti incerca la restaurant Casa Belaggio,la intersectia Mihai Bravu cu Calea Vitan,rest.Riviera,in schimb nu iti recomand rest.Jade/Titan au niste servicii EXECRABILE,(ospatarii s-au imbatat,au furat pe rupte,nu s-au ocupat de invitati,etc)am avut nunta acolo,am fost tinuti fara aer conditionat,au avut deschisa si terasa desi au promis la inceput ca va fi doar a noastra,(Ce petreceri private cum mint pe site-ul lor..)OAMENI BUNI,aveti grija caci in Romania,patronii de restaurante una spun si alta fac.Banul conteaza...Stabiliti toate detaliile de la inceput,caci altfel ...vai si amar

Postat pe 10 Iunie 2009 15:52
Buna tuturor eu am postat pe sectiunea ce restaurante sa ocoliti ,dar am scris si despre un local pe care l-am ales impreuna cu finii mei si va ceream si eu o parere daca pretul este bun s-au ne-am grabit sa luam si ne-am pacalit Haideti sa va spun si voua ca sa va putei da seama : avem aperitiv foarte bogat,cotlet de rechin cu cartofi natur si sos maniuer cu capere,sarmalute cu varza si bacon mamaliguta si ardei iute, friptura porc si pui cu catrofi prajiti si salata ,doua randuri de cafea,din partea localului huse fundite la scaune si baloane , sampania cu piscoturi la primire,sampania la tort,boluri cu covrigei si alune pe mese,sucuri si apa nelimitat toate seare ,la pretul de 16o si la 165 ne dadeau si vinurile nelimitat toata seara,dar noi aducem vinu da la tara.Restaurantul se cheama PYRAMIDE si epe sos. Oltenitei spre Brancoveanu il stie cineva? e un restaurant nou si am gasit data care o vreau fini mei libera:), normal ca fiind nou nu au multe date ocupate.Voi ce ziceti e bun pretu,noua asa ni s-a parut
brotacut
Postat pe 17 Iunie 2009 22:47
De la: brotacut, la data 2009-06-17 22:47:22Buna tuturor eu am postat pe sectiunea ce restaurante sa ocoliti ,dar am scris si despre un local pe care l-am ales impreuna cu finii mei si va ceream si eu o parere daca pretul este bun s-au ne-am grabit sa luam si ne-am pacalit Haideti sa va spun si voua ca sa va putei da seama : avem aperitiv foarte bogat,cotlet de rechin cu cartofi natur si sos maniuer cu capere,sarmalute cu varza si bacon mamaliguta si ardei iute, friptura porc si pui cu catrofi prajiti si salata ,doua randuri de cafea,din partea localului huse fundite la scaune si baloane , sampania cu piscoturi la primire,sampania la tort,boluri cu covrigei si alune pe mese,sucuri si apa nelimitat toate seare ,la pretul de 16o si la 165 ne dadeau si vinurile nelimitat toata seara,dar noi aducem vinu da la tara.Restaurantul se cheama PYRAMIDE si epe sos. Oltenitei spre Brancoveanu il stie cineva? e un restaurant nou si am gasit data care o vreau fini mei libera:), normal ca fiind nou nu au multe date ocupate.Voi ce ziceti e bun pretu,noua asa ni s-a parut
kyry_grace
Postat pe 20 Iunie 2009 23:34
ca pret e fff bun depinde ca rest,,daca va place cum arata...in rest meniu din pmde vedere e ok ,,bafta nasa mareDD::D:D:
kyry_grace
Postat pe 20 Iunie 2009 23:35
De la: grace003334, la data 2009-06-10 15:52:22Buna!Poti incerca la restaurant Casa Belaggio,la intersectia Mihai Bravu cu Calea Vitan,rest.Riviera,in schimb nu iti recomand rest.Jade/Titan au niste servicii EXECRABILE,(ospatarii s-au imbatat,au furat pe rupte,nu s-au ocupat de invitati,etc)am avut nunta acolo,am fost tinuti fara aer conditionat,au avut deschisa si terasa desi au promis la inceput ca va fi doar a noastra,(Ce petreceri private cum mint pe site-ul lor..)OAMENI BUNI,aveti grija caci in Romania,patronii de restaurante una spun si alta fac.Banul conteaza...Stabiliti toate detaliile de la inceput,caci altfel ...vai si amar

Mare dreptate ai avut...Pacat ca nu ai scris mai devreme...Si la mine s-a intamplat la fel numai ca invitatzii nu prea s-au prins de treaba asta datorita persoanelor din familia mea care au luat locul ospatarilor si au servit ei bautrile la mese ...Servciile lor au lasat de dorit si au mai avut si pretentzia sa le dam cei 10 la suta din valoarea meniurilor...Ar fi multe de spus dar acum nu prea am timp...Oricum, sfatul meu: FERITI-VA de acest restaurant!!! Daca vreti mai multe detalii astept mesajele voastre...Va pup!
evelinne
Postat pe 22 Iunie 2009 06:27
la complex Herastrau nu mi-a placut , am fost acolo la vreo 3 nunti si mai este si scump tacamul insa am fost la Confort in Otopeni la prietena mea cea mai buna, servirea este ireprosabila
personalul foarte eficient si amabil,, incearca pe net la confort otopeni, cauta date despre ei, te interesezi si alegi ! sfatul meu este sa nu te grabesti in ceea ce faci! succes!
ema_ion
Postat pe 23 Iunie 2009 12:18
tacamul variaza , depinde ce anume iti doresti , ce meniu doresti si ce restaurant vrei! poti folosi internetul si iti alegi meniul dorit, un meniu variaza, 4 feluri mancare, intre 150 ron si 370 ron!
ema_ion
Postat pe 23 Iunie 2009 12:20
buna. bine v-am gasit. pt. 130-150 persoane salonul angel este mic. am fost ieri sa-l vad .
eu vreau nunta in iulie 2010 si deabia am inceput sa caut locatii . dati-mi si mie niste nume de restaurante selecte dar nu scumpe
catwoman062
Postat pe 4 Iulie 2009 07:38
buna fetelor nu am mai vb,de mult cu voi,,am fost si eu la salon angel,,la telefon tipa mia zis ca imi intra 150pers,,si cand am ajuns acolo,,e cat sufrageria mea,,am ramas uimita si mia zis ca 150 nu intr dar 120 sigur :)))..o gluma buna,,orcum mai astept ideii de la voi cu restaurante nunta o am la anu in iulie..va pup
kyry_grace
Postat pe 6 Iulie 2009 09:00
Buna! Pentru nunti cu invitati " dansatori" recomand din suflet Restaurantul Boema Clasic.Se afla imediat langa Cotroceni Business Park,arata FOARTE bine, mancarea e super,loc de dans cat vrei.E suficient si pentru mai mult de 200 de persoane.Daca vreti sa-i dati un search
www.boemaclasic.ro


ramona9179
Postat pe 23 Iulie 2009 13:56
tocmai am fost acum doua saptamani la Restaursant Rin Otopeni, la nunta unei prietene.

mi-a placut f mult. desi nu este genul meu de local, nu am avut ce reprosa.

este elegant, spatios, iti intra 200 de persoane fara nici un fel de probleme, ringul de dans e f mare, mese rotunde, mancare f buna, toaleta curata si spatioasa, aer conditionat, hol pentru fumat si discutii cu canapele din piele.

sala a fost decorata cu rosu deoarece pe jos este mocheta rosie

inauntru mi-a placut ca nu au avut lumina c lara ci una difuza pe care au obtinut-i cu ajutorul unor lampi amplasate strategic in fiecare colt. in plus, au avut si un joc de lumini, lasere si fum, pus la dispozitie de dj.

ATENTIE!!! sala este cea de la etaj, NU cea de la parter

ca avans au dar 12 milioane, bani care s-au scazut din meniu

ps: ptr miresicile interesate puteti vedea poze la profilul meu in albumul "miresica de vis"

va pup
iulik_flore
Postat pe 23 Iulie 2009 23:45
Pentru o petrecere mai mica(in jur de 50 de persoane) incercati si la Casa Caragiale. Este pe langa Gradina Icoanei. Servicii ireprosabile si preturi acceptabile. Daca vreti detalii dati-mi un mesaj si caut cartea de vizita.
Pirandello
Postat pe 25 Iulie 2009 15:14
Sa va spun si parerea mea, am fost sambata la un restaurant Casa cu tei, sincer am ramas impresionata, un restaurant elegant, cald, servire ireprosabila la fel si mancare si un tort super bun...am uitat sa va spun ca am fost la o cununie civila, chiar mi-a placut.
Daca vreti sa incercati e localizat undeva pe sos Pipera Tunari, si mai este unul in Piata Rosetti, tot Casa cu Tei.
BGD_grace
Postat pe 4 August 2009 08:39
eu am o mare problema...nu imi plac restaurantele din Buc
sau cel putin marea maj
cele care imi plac mie sunt extrem de scumpe.
nu stiu ce se intampla frate, dar in loc sa ieftineasca meniurile k sunt vremuri de criza, aud de miste preturi de imi pica parul din cap.

290 ron un meniu fara bautura

dc mai o adaugi si pe asta ajungi undeva la 350 cu tot cu crantanele, fructe si tort.

pai si ce faci?

cat trebuie sa iti dea omul la masa k sa iesi si u in avantaj?

k 7 mil e numai meniul!!! deci cel putin vreo 10........
iulik_flore
Postat pe 17 August 2009 10:01
Da asa e Iulik.. asa vad si eu si cam asa e.. noi pe unde mergem acum 10 mil dau la nunta.. ma gandesc acum macar sa imi platesc meniul ca mirilor sa le ramana macar daca nu un meniu , atunci o juma' de meniu acolo ca mai mult nu imi permit.. e f nasoala treaba.. Am fost si la restaurante unde meniul e 250 de ron cu totul , insa nu se ridica deloc la standardele mele:(.. e f aiurea totul:(.. asa e!


PS: multi nu isi permit sa dea 10 mil de cuplu pe nunta, in zilele de azi, stiu..asadar raman 3 variante:
- vor veni numai cei care isi permit, va fi o nunta mai mica.nu una de 200- 250 de insi;
- sau vei alege un local unde meniul sa fie mult mai ieftin, daca vrei si profit;
- sau vei iesi pe minus, pt ca multi nu vor da nici meniul;)) dapai' in plus..varianta pe care nu o doresc nimanui!
cristinne83
Postat pe 17 August 2009 15:35
la Riviera pe Bd Basarabia in capitala...11 mil! meniul de 2 pers. infiorator de scump!
...............................................................
parfumul tau Coco Chanel - gratuit :
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=3&art=26
adika_healthy
Postat pe 17 August 2009 16:32
mi se face rau!!!!
ieri am aflat cate costa o nunta la Palatul Ghika... sper ca stati jos: 36 000 de euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! all inclusive, tu vii doar cu invitatii:)) adica tot: de la dj, fotograf, biserica, hostess, porumbei, 150 de meniuri, artificii, bauturi, tort, aranjamente, tot tot tot... insa totusi.. 36 de mii de euro! My God!
e mai mult decat dublu parca... daca e sa calculezi la un restaurant normal.. nu stiu.. undeva la 10-15 mii de euro sa zicem fac numai meniurile,ok.insa pana la aproape 40 de mii, wow!!!!! de groaza!
cristinne83
Postat pe 18 August 2009 17:26
De la: cristinn, la data 2009-08-18 17:26:29mi se face rau!!!!
ieri am aflat cate costa o nunta la Palatul Ghika... sper ca stati jos: 36 000 de euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! all inclusive, tu vii doar cu invitatii:)) adica tot: de la dj, fotograf, biserica, hostess, porumbei, 150 de meniuri, artificii, bauturi, tort, aranjamente, tot tot tot... insa totusi.. 36 de mii de euro! My God!
e mai mult decat dublu parca... daca e sa calculezi la un restaurant normal.. nu stiu.. undeva la 10-15 mii de euro sa zicem fac numai meniurile,ok.insa pana la aproape 40 de mii, wow!!!!! de groaza!


cristinn dc e cum spui u deci totul 36 000 de euro nu este chiar atat de mult!!! dar fiind meniul, bautura, alrtificii, decoratiuni florale ( care sigur vor fi deosebite si asa mai departe)

oricum dc vrei sa faci o nunta mai dragutza tot la suma asta ajungi cu banii. ia fa u un calcul separat, numai artificiile te duc 1000 de euro, plus decoratiuni plus un meniu ca la carte, plus formatie si aia 1000 1500 de euro plus cameraman cu tot pachetul inca 1000. deci gandeste-te.

insa oricum noua ni se pare atat de mult ptr k nu avem acesti bani toti odata.
sunt poate avansul ptr un restaurant sau banii ptr o garsoniera.

si eu raman perplexa de scorurle pe care mi le spun restaurantele.

am mers la STIRBEY, inca suntem in tratative cu ei.

ne-au spsu niste scoruri de iti cadea parul din cap. bineinteles ca preturile sunt extreme si datorita domeniului si faptului ca acestea sunt in primul rand monumente.

numai slujba la capela bisericii te costa 500 EURO

cortul de inchiriat vreo 4000 de euro, iti impun firma de decoratiuni foarte scumpa, meniul este vreoi 80-90 euro de persoana, etc. SA MAI CONTINUI?

acum 2 sapt am fost la PALATUL MOGOSOAIA

ce sa vezi?

ptr sali nu platesti chirie insa sunt f mici maxim 120 pers, una dintre ele este formata din mai multe incaperi mai mici legate intre ele, ptr cort, peluza de inchiriat este de 1000 EURO.

meniul MINIM 290 RON FARA BAUTURA.

deci.......

la PALATUL GHIKA am trimis si eu mail, insa nu mi s-a raspuns inca...

oricum voi mai cauta.

sincer la vremurile grele care se anunta nu vreau sa sar de 250 ron MENIUL CU TOT CU BAUTURA.
iulik_flore
Postat pe 19 August 2009 00:04
din pacate sunt constienta ca o nunta frumoase te duce la peste 35.000 de euro..cu totul..insa in conditiile de astazi, eu nu imi permit o nunta cu de toate cum ar fi aceasta. adica nu imi permit, nici porumbei, nici artificii, nici hostess, nici covor rosu cu masina de epoca, armasari sau fluturasi zburatori, nici firma de catering, doar restaurant sau doar gradina nu ambele, doar formatie sau doar dj nu ambele si tot asa...asadar cheltuieleile daca le calculezi se vor reduce la fix jumatate..si nunta mea nu va mai costa 35 de mii de euro ci doar 15.000 poate.. si aia ar fi :( din pacate.. de aceea zic ca este enorm 35 mii de euro:(:(:(

cum asta e realitatea, sunt slabe sansele sa fac vreodata o nunta de 35 de mii de euro...mai rau, sunt slabe sansele sa ma mai marit vreodata..pt ca nici pe aia 15 mii nu ii am dapai' 35::)))
cristinne83
Postat pe 19 August 2009 13:44
buna fetelor,eu am mai postat acum ce va timp si va spuneam de un restaurant din Bucuresti de pe Sos Oltenitei spre Brancoveanu (Berceni)se numea RESTAURANT PYRAMIDE noi am luat acolo si e super super bine la preturi , meniurile se modifica dupa cum vrei patronii sunt tineri si super de treaba si cel mai mare meniu al lor e de 200 ron 4 feluri de mancare unde primesti vinul, sucul ,apa nelimitat toata seara ,sampania la primire alune covrigei pe mese plus aranjamentul salii,daca nu vrei meniul asta faci pe loc altul ,daca ai vin de la tara te lasa sa il aduci ,avansul e de 10-15 milioane si se scad la final ,au un blog cu nr. de tel. http:/restaurantpyramide.blogspot.com Succes si voua la cautari ,dar inceract si aici nu o sa va para rau
brotacut
Postat pe 20 August 2009 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help me... 2 De la: AnnaDenisa 4 Februarie 2010 09:09
Momente sepciale la nunta 1 De la: valyv23 14 Iunie 2010 14:50
cum programam totul in ziua nunti 24 De la: iulika_flore 21 Octombrie 2009 17:40
nunti in apropierea buzaului 3 De la: laura_cazan 31 Ianuarie 2011 19:24
PREGATIRI DE NUNTA 9 De la: flowerpower 16 Decembrie 2009 10:16