Setari Cookie-uri

ce restaurante v-au placut?

a facut cineva nunta de curind la casa oamenilor de stiinta, daca da imi poate spune si mie, preturi, servire, cit sa platit in plus,va multumesc anticipat.
grace003710
Postat pe 24 August 2009 10:12
Chiar nu vrea nimeni sa incerce Restaurantul Brio din str.Traian?Daca vreti sa faceti o nunta mai restransa ,sa zicem cam 50 de invitati,sa stiti ca e locul perfect.Patronii sunt niste oameni tare de treaba,preturile sunt msi mult decat acceptabile.Eu am avut o nunta reusita aici si trebuie sa recomand tuturor pentru ca merita.Am avut un meniu super 50 de euro,dar am avut tot felul de delicatese si inca ceva open bar,pai unde mai gasiti la banii astia meniu cu 4 servicii si bautura inclusa?!Serviciul a fost foarte bun si invitatii mei au fost extrem de multumiti si eu am ramas cu o amintire placuta.Ar trebui sa-l incercati...macar sa luati cina acolo si sa vedeti ca nu va mint.Astept raspunsuri...
andricioaica
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:01
Pentru cei din Cluj-Napoca

In iulie 2009 am avut nunta fiicei noastre eveniment petrecut la restaurantul "Orozont" de pe Calea Turzii. Am fost fooooooarte multumiti de seviciile oferite, chiar sint niste profesionisti. Contrar vechilor povesti care fac referire la furat si alte lucruri urite, am gasit aici niste oameni deosebiti. Va recomand cu cea mai mare caldura aceasta locatie.
Meniul a fost undeva in jur de 200 roni aici incluzind si bautura, cafea, muzica..

Numai bine tuturor !!!
grace000669
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:26
Revin cu corectura denumiri restaurantului, cu scuzele de rigoare "ORIZONT"
grace000669
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:27
SARUT MANA !! O INTREBARE AM TE ROG......AI SPUS CA AI DEGUSTAT MENIUL( CARE MENIU-AM OBS CA SUNT 3) SI CUM TI S-A PARUT CANTITATIV( APERITIVUL) ...ARANJAMENTUL....TOTUL..

MS MULT !!!
laur84
Postat pe 13 Septembrie 2009 22:30
De la: laur84, la data 2009-09-13 22:30:15SARUT MANA !! O INTREBARE AM TE ROG......AI SPUS CA AI DEGUSTAT MENIUL( CARE MENIU-AM OBS CA SUNT 3) SI CUM TI S-A PARUT CANTITATIV( APERITIVUL) ...ARANJAMENTUL....TOTUL..

MS MULT !!!
MA REFER LA ALEXIA ..SALON ANGEL EVENTS !!!
laur84
Postat pe 13 Septembrie 2009 22:31
Buna!

Mie personal CCA-ul (Casa Centrala a Armatei), COS, Bragadiru, chiar si Snagovul imi par..vechi,imbacsite, ma rog asta ma repet este o parere personala si in ciuda faptului ca am cateva evenimente bune organizate in ultimii ani, nu am gasit momentan un restaurant in care pot zice cu mana pe inima ca as vrea sa imi organizez propria nunta..Momentan nu am gasit un restaurant la care sa pot zice ca imi place si interiorul, si exteriorul, si servirea, si meniul sa fie ok..prea multe..:)
Lilly_s
Postat pe 15 Septembrie 2009 14:53
Buna!

Mie personal CCA-ul (Casa Centrala a Armatei), COS, Bragadiru, chiar si Snagovul imi par..vechi,imbacsite, ma rog asta ma repet este o parere personala si in ciuda faptului ca am cateva evenimente bune organizate in ultimii ani, nu am gasit momentan un restaurant in care pot zice cu mana pe inima ca as vrea sa imi organizez propria nunta..Momentan nu am gasit un restaurant la care sa pot zice ca imi place si interiorul, si exteriorul, si servirea, si meniul sa fie ok..prea multe..:)
Lilly_s
Postat pe 15 Septembrie 2009 14:53
Buna, imi poti da mai multe detalii in legatura cu restaurantul BRIO? am intrat pe site dar este in constructie. Ce capacitate are sala (mi-ar trebui cam 120 locuri), meniu etc.

Multumesc mult!
mel_musetel
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:24
Buna, imi poti da mai multe detalii in legatura cu restaurantul BRIO? am intrat pe site dar este in constructie. Ce capacitate are sala (mi-ar trebui cam 120 locuri), meniu etc.

Multumesc mult!
mel_musetel
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:24
Buna si tie!Din pacate sala are spatiu pentru 50 de locuri...deci o nunta restransa.Eu asa am avut-o.Nu cred ca intra mai mult de 50 .Asta e ...pacat ca nu e sala mai mare,ar fi avut un succes teribil.Dar managerul de acolo mi-a spus ca se fac si nunti mai mici...oricum succes sa gasesti ceva frumos...si de calitate....Am uitat sa intreb cand ai nunta ca dca e vara o poti face pe terasa si acolo ar fi loc...cam 110-120.....Bafata multa!!!!
andricioaica
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:32
buna..nu am mai scris de mult..am si eu o intrebare de restaurantu jubile din piepera stie cineva ceva ,,a facut nunta acolo careva
kyry_grace
Postat pe 23 Septembrie 2009 07:56
De la: kyry, la data 2009-09-23 07:56:29buna..nu am mai scris de mult..am si eu o intrebare de restaurantu jubile din piepera stie cineva ceva ,,a facut nunta acolo careva


intra pe site la ei si uita-te
tocmai voiam sa il anunt si eu pe jubile, ma tenta sa facem nunta acolo, insa m-a dat inapoi meniul care mi s-a parut extrem de scump.

o alta locatie super dar cam scumputa ar mai fi sollange ballroom, parca asa se scrie....


iar ptr cei care nu vor sa cheltuie f mult, un restaurant cu preturi modeste, care mi-a atras atentie, este: Casa Anghel din Berceni.

o zi frumoasa in continuare
iulik_flore
Postat pe 23 Septembrie 2009 12:05
De la: kyry, la data 2009-09-23 07:56:29buna..nu am mai scris de mult..am si eu o intrebare de restaurantu jubile din piepera stie cineva ceva ,,a facut nunta acolo careva


intra pe site la ei si uita-te
tocmai voiam sa il anunt si eu pe jubile, ma tenta sa facem nunta acolo, insa m-a dat inapoi meniul care mi s-a parut extrem de scump.

o alta locatie super dar cam scumputa ar mai fi sollange ballroom, parca asa se scrie....


iar ptr cei care nu vor sa cheltuie f mult, un restaurant cu preturi modeste, care mi-a atras atentie, este: Casa Anghel din Berceni.

o zi frumoasa in continuare
iulik_flore
Postat pe 23 Septembrie 2009 12:05
: grand opening La Coquette Beauty Salon by Angelo Data: 25 Sep 2009, 09:10 http://www.lacoquette.ro/ numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre. de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia. nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:)) http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682 mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.htm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:47
Va recomand cu caldura CASA HEIMERL din otopeni.Am fost luna aceasta la o nunta acolo si pot spune ca a fost de nota 20 incepand de la mancare ,servire,aranjamente. plus ca au o gradina foarte frumoasa si mare.
creata_grace
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:09
Ar mai fi si SALON TRAIAN care arata super bine.
creata_grace
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:11
buna fetelor,eu va recomand..cu mare caldura restaurantul "La Marquisse" din interiorul Bucharest Bussines Park....este superb acolo am facut nunta...si a a iesit de vis...incap 270 de pers..si tot ramane loc mai mult decat destul pt dans...:P...va pup....zi faina sa aveti
hanamaria2k
Postat pe 1 Octombrie 2009 06:24
Fetelorrrrrrrrrrr MARE BOMBA!!!!

CASA ROMANEASCA-CAREDY

cele doua saloane GOLD SALON SI GREEN SALON de pe str.Plevnei

superbeee!!!

intr-adevar meniul un pic mai piperat dar locatia e de lux, totul nou, numai candelabrul din salonul albastru a costat 80.000 de euro.
iulik_flore
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:22
salonul verde, ma scuzati, m-am zapacit
iulik_flore
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:23
De la: hanamaria2k, la data 2009-10-01 06:24:26buna fetelor,eu va recomand..cu mare caldura restaurantul "La Marquisse" din interiorul Bucharest Bussines Park....este superb acolo am facut nunta...si a a iesit de vis...incap 270 de pers..si tot ramane loc mai mult decat destul pt dans...:P...va pup....zi faina sa aveti


Scuze ca-ti spun - eventual pentru restul mireselor - eu am fost la o nunta acolo; desi intrarea este impresionanta, inauntru arata a cantina; dar ce-i drept este foarte spatios; sincer nu recomand; a fost cea mai nereusita nunta la care am fost. Si mancarea si servirea au fost groaznice.
roxanap
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:45
nu ma supar depinde la ce nunta...la noi a fost facuta sala superb..si nu arata deloc a cantina..servirea la nunta la noi a fost ca la carte si mancarea fff buna....dar depinde...nu te contrazic..dar....la noi a fost ireprosabil!si a iesit nunta superba!
hanamaria2k
Postat pe 9 Octombrie 2009 15:39
arata f bine GREEN SALON de la Caredy..dar cum adica preturi piperate, cat e meniul?
cristinne83
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:07
in jur de 90 euro da' nu stiu sigur dc include bautura...parca asa am inteles..ca ar fi cu totul...undeva la 90 sau 95 de euro.
iulik_flore
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:44
eu am avut nunta la hotel Phoenicia restaurant Colosseum
a fost deosebit
cap intre 50-120 pers
servicii excelente
camera in wkd -ul ev
pt la anu am vazut ca dau si tortul :)
nic0lle_grace
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:19
buna fetelor,eu as vrea sa imi fac meniul de nunta prin firma de catering,dar am nevoie de o sala in care sa incapa 90-100 persoane...va rog frumos daca stiti pe cineva care a inchiriat sau inchiriaza sala anuntati-ma,va sun sau va contactez eu pe mail,poate sa fie si cantina nu e problema dar sa fie ieftina(15-25 mil lei vechi) nunta va fi pe22 august 2010.
va rog...
felicia16
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:48
Depinde in ce oras vrei sa spui DA! Fiica mea a avut nunta la Cluj: cununia civila intr-o ambiantza superba, poze la Gradina Botanica, masa la Chios, un local de clasa AAA, in mijlocul unui parc natural, plimbare cu barca pe lac, servicii de un profesionalism perfect, , personal de o corectitudine si maniere impresionante, meniu savant, bine asezonat,la tarife care nu jupoaie, aranjamente superbe cu flori naturale (astea au fost scumpe, intr-adevar). A FOST NUNTA DE VIS pe care ti-o doresc si tie.
nattysor_grace
Postat pe 21 Noiembrie 2009 15:30
Vrei sa spui poate 2000 ron, caci cu 200 ai tai, poate iei 3 mici si o bere...Sau poate esti patroana, si-ti faci reclama mincinoasa? Cui ii insulti inteligenta?
nattysor_grace
Postat pe 21 Noiembrie 2009 15:34
a fost vreocareva la restaurant Gerard din Pta Domenii (Cibrit)?

opinii??

arata f bine, desi zona nu e de lux, restaurantul imita un grand ballroom veritabil iar preturile nu par deloc mari.
cristinne83
Postat pe 21 Noiembrie 2009 16:21
De la: cristinn, la data 2009-11-21 16:21:37a fost vreocareva la restaurant Gerard din Pta Domenii (Cibrit)?

opinii??

arata f bine, desi zona nu e de lux, restaurantul imita un grand ballroom veritabil iar preturile nu par deloc mari.


am fost eu Cristinn, nu ti-am zis?

ce-ti pot spune.

1.SALA E SUPERBA. poate printre cele mai frumoasa care le-am vz vreodata. ca si asptect, concureaza lejer cu alte restaurante le lux din capitala.cand am fost noi o aranajau pentru 175 pers iar mie deja mi s-a parut ca era la capacitate maxima, asta in cazul in care vrei sa pastrezi un astept de bun gust.

2.PRETUL MENIULUI ERA DE 250 RON NUMAI MANCAREA, FARA BAUTURA. ne-au spus insa ca pentru la anul se vor majora in funcite de inflatie.

3.PERSONALUL MI S-A PARUT IN REGULA.noi am stat de vb direct cu "patroana" sau cel putin asa ne-a dat ea de inteles.

INSA ACUM URMEAZA O MARE DEZAMAGIRE.

VOR 50% DIN COSTUL TOTAL AL MENIURILOR PANA LA NUNTA. CEEA CE NE-A LASAT SOCATI

POATE K DC INSISTAM, RENUNTAU LA IDEE DEOARECE PE URMA CAND AU VAZUT K O DAM COTITA, NE-AU SPUS CA PUTEM DA 30%, 20% DAR NU MAI PUTIN.

DE AICI INCOLO NU STIU CE SA VA MAI SPUN DEOARECE NOI AM RENUNTAT

AM INCHEIAT CONTRACT IN ALTA PARTE.

ORICUM RESTAURANTUL GERARD, ERA O UMPLUTURA IN CAZUL IN CARE NU NI SE APROBA IN PARTEA CEALALTA.
iulik_flore
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 1 De la: kudika379473 27 Martie 2011 14:58
Cum pot sa-l uit pe barbatul vietii mele.... 75 De la: gagaaa 11 Decembrie 2010 03:10
carte de oaspeti 15 De la: raluk4coco 9 Iunie 2009 16:09
ROCHIE MIREASA PTR FEMEI INSARCINATE...VINDE CINEVA ? 5 De la: bmgabita 1 Septembrie 2009 11:28
help!!!!!! 1 De la: MONYK_ADRIANA 21 Septembrie 2009 10:30