Setari Cookie-uri

unde comandati decoratiunile pentru nunta?

fetelor, voi ce florarii de incredere stiti pentru decoratiunile de nunta? eu am fost la cateva, insa... m-au cam dezamagit, ba sunt prea scumpe, ba am vazut cum faceau un buchet banal si m-au convins sa fac stanga imrejur, iar alta florarie mi-a zis ca trebuie sa importe florile pe care le vreu eu, adica niste trandafiri, ca cica sunt nu stiu ce rasa etc.... voi aveti sugestii de incredere?
ully1986
Postat pe 20 August 2008 10:54
Eu nu sunt din Bucuresti, nu te pot trimite la o florarie anume. Iti pot da doar o sugestie, cazul meu, de buchete si de toate aranjamentele florale din sala se va ocupa o agentie de nunti.
Pot sa-ti spun cam ce preturi am obtiniut eu:
-buchet mireasa: 250 ron;
-buchet nasa: 150 ron;
-buchete domnisoare - 4 buc: 200 ron (toate);
-cocarde - 11 buc - 10 ron/ buc;
-vas cu crizanteme pe fiecare masa - 25 buc - 35 ron/ buc;
-lumanari nasi - 120 lei (pe suport de lemn).
Cam astea sunt preturile...
fantome
Postat pe 20 August 2008 15:14
Inca ceva: rugati-i sa va arate lucrari de ale lor, nu cataloage cu modele de pe net. Este foarte important sa vedeti lucruri iesite din mainile lor. Cel mai bine este sa va interesati cand pregatesc urmatoarea nunta si sa mergeti sa trageti cu ochiul la aranjamente.
fantome
Postat pe 22 August 2008 13:40
eu desi am bani...am decis sa mi le fac singura...am lucrat ca florareasa un an...si ma pricep f bine(am si liceu de arte plastice)...sunt sigura ca o sa-mi iasa mult mai bine..atat florile..si aranjamentele florale cat si boltele de baloane...este bucuria mea...

Postat pe 23 August 2008 21:54
Super! Bravo tie, daca te pricepi, de ce nu...
fantome
Postat pe 25 August 2008 09:02
iti pot sugera sa te duci in piata la rahova( george cosbuc) unde este angro-ul de flori si imediat langa este o florarie eu am mai lucrat cu ea la 2 nunti am luat de acolo aranjamentele florale si nu m-au dezamagit cel putin aveau si preturile acceptabile.sa-mi spui ca ai facut :)
margaritmariana
Postat pe 26 August 2008 08:30
dk vrei iti dau si un nr de tel. au si site dar nu au cine stie ce pe site dar au catalog in florarie cu flori si ornamente facute de eisa-mi spuoi si mie cam ce preturi mai au ca trebuie sa ma duc si eu pt. buchete si lumanari am nunta pe 13 septembrie
margaritmariana
Postat pe 26 August 2008 08:33
daaa de angroul de la george cosbuc auzisem si io
oricum cica de acolo iau flori si celelalte florarii
au toate soiurile si sunt mai ieftine
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 11:14
Da, insa trebuie sa ai grija pt. ca multe nu sunt asa frumoase, sunt vestede! Eu lucrez in zona iar cand a fost ziua unei colege acum vreo cateva luni am fost direct acolo si i-am facut un buchet din 15 trandafiri. Am dat pe el 500 de mii. Unii erau frumosi insa unii se vedeau ca au petalele jumulite. Ele ziceau ca sunt boboci insa...nu erau! Deci...
Gaby211081_grace
Postat pe 28 August 2008 14:57
DA ASA E TREBUIE SA AI GRIJA
iulik_flore
Postat pe 29 August 2008 15:22
eu am fost florareasa..si cunosc...`trucuriel lor`....de fapt...mai toti trandafirii..sunt jumulitzi...pt ca majoritatea sunt importati...si pana ajung la noi...se ofilesc...majoritatea...si de aceea orice foloare dupa ce plecam cu ea din magazin...ii cad toate petalele...secretul nu pot sal spun..aici...insa...ca asigur...ca sunt moarte...florile care le cumparatzi...

Postat pe 31 August 2008 00:12
Mie imi plac enorm calele si de asta am optat pentru ele,dar un alt motiv a fost si rezistenta lor.Ca sa vad daca va arata bine cala din par, am lasat una 24 de ore fara apa si a doua zi era ca noua. Nu spun sa faceti nunta din cale,dar din ce-am vazut eu, trandafirii sunt primii care cedeaza. Am fost sambata trecuta la o nunta si trandafirii din pieptul parintilor aratau groaznic. Si au ales si albi,ca sa se vada si mai bine stadiul de ofilire. Parerea mea e ca pentru nunta trebuie alese niste flori mai rezistente. La nunta mea s-a ocupat firma de decoratiuni de flori si nu a trebuit sa-mi bat eu prea tare capul, din fericire. Ce-i drept, le-am spus din start ca vreau doar cale si nu am avut parte de surprize. E adevarat ca atunci cand intru intr-o florarie, de cele mai multe ori sunt dezamagita, pentru ca florile arata ingrozitor. Chiar si in cele "cu pretentii" am avut surprize...
andreeadascalu
Postat pe 12 Septembrie 2008 09:02
calele sunt superbe...fine si deosebite...

trandafiri nu imi doresc in mod deosebit la nunta...sunt si scumpi si sunt deja prea "comuni" desi cica sunt cele mai frumoase flori

eu mi-as dori alt gen de flori...nu stiu ceva mai softicat....mai exotic...nu stiu ce sa zic...mi-ar place si unul doi trandafiri rataciti sau din aia mici...

dar si florile exotice cred ca ma rup la bani



ptr buchetul de mireasa vreau NUFERI

iar pre aranjamente prea sa merg pe nunate de oranje, portocaliu, roze, champagne si piersica...mi se pare cele mai indicate ptr o nunta....

aaa si ptr prejidiu si stalpi masa prezidiu as vrea strelizia (pasarea paradisului)
iulik_flore
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:04
scz ptr greseli sunt la serv...si ma grabesc

pooopici
iulik_flore
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:06
pentru realizarea casutei pentru bani si a marturiilor, va pot oferi ajutor la preturi sub cele ale pietei!
mimish
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:46
cam care ar fi preturile la marturii si de unde le pot lua?
mc mult
bela_gaby
Postat pe 6 Ianuarie 2009 22:31
va sugerez o frima de decoratiuni super si la preturi ok, eu primn ei o sa lucrez

intrati aici

magia unei nunti

exact asa, fara www si fara ro sau com

pupici la toate
iulik_flore
Postat pe 7 Ianuarie 2009 14:08
Va mai recomand un magazin... Se numeste Dragonz Design, este in Bucuresti si are niste lucrusoare foarte dragutze. Sora mea lucreaza cu ei pentru nunta ei. Au niste decoratiuni foarte simpatice: globuri din pene, pe orice culoare, ghirlande cu mici aripioare de ingerasi tot din pene, (astea au fost cele care ne-am placut cel mai mult) , boluri de sticla sau sidef cu lumanari plutitoare... iar ca si marturii au niste cutiute de bijuterii mici din sidef (scoici) lucrate manual cu bomboane glazurate inauntru si ne-au costat 10.00Ron/buc. Sunt foarte foarte dragutze.

Am intrat la ei pe site si nu scrie nimik de nunti si nici pe magazinul online, dar la sediu exista cineva care se ocupa special de lucrurile acestea.

www.dragonzdesign.ro
www.vshops.ro/MagDrag
Adresa: Str. Caragea Voda, nr 25, sector 1, Bucuresti
lexutza_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:37
best moments constanta au cele mai mai ieftine huse,fete de masa,cam tot ce tine de decorul restaurantului.Husele sunt la 2,5 lei si au pe mai multe nuante.
cata27
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:45
Preturile pentru buchete si toate aranjamentele pentru nunta sunt diferite de la firma la firma. De ex la mine la firma buchetul de mireasa este 120.Vedeti pozele din contul meu.
deea_healthy
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:26
Nu e ste adevarat ca florile sunt moarte dupa ce le cumparati de exemplu eu realizez si aranjamentele florale pentru nuntile mele si chiar si dimineata sunt intregi cand merg sa strang, depinde unde le-ati facut dar sunt si oameni care fac calitate chiar si cocardele la mine au putin burete vegetal pentru a tine cat mai mult.
deea_healthy
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:29
scuze ca te contrazic arnjamentele florale sunt jalnice........
vetuta_grace
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:06
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:21
http://www.royal-wedding.ro/
ei se ocupa de nunta mea inclusiv de aranjamentele florale
kudika007717
Postat pe 18 Mai 2009 13:15
Agentia Posh Events va ofera servicii de calitate superioara pentru organizarea oricarui tip de eveniment (nunta, botez, petrecere) in aer liber(cort 840 mp) sau in locatii renumite. Noi va oferim delicatese culinare,cascade de ciocolata, fantani de sampanie, fantani luminoase pentru sucuri, piramida de fructe,decoruri unice (lumini, fier forjat, sticla,materiale fine),aranjamente florale si neflorale(din pene,scoici,crengute,fructe) si distractie pe cinste.Povestea incepe cu noi...

www.organizari-nunti-botezuri.ro
poshevents
Postat pe 1 Iunie 2009 21:44
nu stiu daca ati auzit de floraria lady blue.este in orasul in care eu locuiesc,dar si in altele.chiar am fost la o nunta unde toate aranjamentale erau de la aceasta florarie.am vazut si un aranjament cu cale pe site.puteti cauta pe google sa vedeti
kudika183253
Postat pe 10 Iulie 2009 21:18
Din cate am inteles mai toate firmele care se ocupa de decoratiuni au preturi destul de mari. Eu sunt din Cluj si cred ca imi voi cumpara vazele, pentru decor, si dupa aia...le voi vinde cumva. Puteti cere si voi o oferta de pret de la o firma din Cluj , www.arianglas.ro, au multe chestii faine.
grace004231
Postat pe 20 Iulie 2009 16:34
initial am vrut sa mi le fac singura insa...am facut deja cateva si pierd prea mult timp insa am gasit o firma care cu 1000 roni imi decoreaza toata sala si cu ajutorul careia am gasit sa cumpar trandafiri cu 1,5 roni firul...tare nu???ink nu-mi vine sa cred...e o persoana care are acasa o mica sera...mai trebuie sa imi decoreze biserica si am inteles ca ma mai costa in jur de 500 roni....

daca doriti date despre firma..doar spuneti...
BarbieGirl_grace
Postat pe 28 Iulie 2009 23:23
MAGIC ANGELS agentie servicii: nunti,botezuri,petreceri private,aniversari,decoratiuni spatii festive, huse scaune, esarfe, fete mese; inimi, arcade din tul si baloane; jumbo cu confetii; aranjamente florale; marturii, decoratiuni auto si multe altele. REDUCERI PANA LA 15% . Tel 0730026685 www.magic-angels.ro E-mail: magic_angels.event@yahoo.com sau id messenger magic_angels.event buzzz

http://www.magic-angels.ro
magic_angels
Postat pe 29 Iulie 2009 00:38
un buchet de mireasa poate varia ca pret...depinde de flori....am facut unul de cale week-endul trecut si a costat 120 ron...
Florile mi le aduce cineva direct de-afara.
uitati-va bine cine le face, si vb cuiva de mai sus , mergeti la o alta nunta sa vedeti cum lucreaza, eu pe chestia asta am avut de castigat.Imi chem toate miresele sa vina sa vada o alta nunta pe care o fac, si asa isi pot schimba optiunile si au o idee cum va arata si nunta lor.
Eu fac nunti in Brasov si Covasna: 0744.380.437- Perfect Day
Dyana_24
Postat pe 29 Iulie 2009 09:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Biserica,alba, cu trepte, Bucuresti?? 34 De la: getfit_miki 3 Aprilie 2012 22:47
NU SE MAI FC NUNTI DE NOAPTE? 3 De la: grace002320 16 Februarie 2010 09:19
nasii cu bani 23 De la: lucky_z 6 Septembrie 2009 15:52
NU risti NU castigi! 0 De la: 3 Martie 2010 18:52
Restaurante recomandate in Buzau 5 De la: arionmadalina1982 28 Ianuarie 2011 15:42