Setari Cookie-uri

melodia pentru marsul miresei

De la: fantome, la data 2009-02-12 08:36:49Dragele mele, topicul este despre marsul miresei. Acest mars reprezinta iesirea din biserica a cuplului si nu melodia de deschidere a nuntii.


aaaa pai in cazul asta la noi la ortodocsi nu stiu dc avem din ce alege!

si am vz ca fetele astea pe aici o dadeau cu melodia ptr aducerea tortului

de asta nu mai intelegeam nimic

la inceput am inteles eu bine dar pe urma m-au indus in eroare
iulik_flore
Postat pe 5 Martie 2009 16:00
pai nu inteleg.... vrei sa schimbi melodia pentru marsul miresei? eu stia ca este una si unica..aceea pe care o canta formatia sau acordeonisul pe care il ai dupa tine... cu nunta.
iar la biserica..la noi nu stiu aca se pun melodii..eu as fi vrut sa cante ave maria incet..pe fundal... dar trebuia sa ma marit cu un catolic pentru asta. La noi canta preotul in biserica; sau corul bisericii pentru norocoase.
lady_me
Postat pe 5 Martie 2009 16:08
ne neap lady p, ti-am mai explicat si in alt topic
e vb de intelegerea ta cu ei, dc stiu, dc pot si dc vor sa iti cante ave maria
personal si eu vreau dar sa vedem cum ma inteleg cu preotul
iulik_flore
Postat pe 6 Martie 2009 12:58
Bun Venit pe Site-ul meu www.elenya.cei3.ro
elenya83
Postat pe 17 Martie 2009 15:57
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:42
la bisericile ortodoxe nu am vazut asa ceva. gasim la catolici cat si la alte culturi religioasa
kudika112245
Postat pe 18 Mai 2009 00:41
super ideea ta dar ma gandesc ca si corul bisericii tb platit,nu?

Postat pe 25 Mai 2009 10:43
da, de multe ori plata corului se face separat!
iulik_flore
Postat pe 26 Mai 2009 10:50
FORMATIA TRIDENT CROMATIC DIN FOCSANI STABILITA LA VENEZIA VINE IN OFERTA , PTR SEZONUL ESTIVAL , CU MUZICA DE PETRECERE SI DE VOIE BUNA. CA MEMBRI FORMATIA E COMPUSA DIN TREI MEMBRI , DAR PUTEM ACOPERI NR DE CERINTE DEOARECE COLABORAM SI CU ATE TRUPE FF SERIOASE, SI BUNE SI CA PRET .MENTIONEZ CA PUTEM CANTA INCEPAND DE LA UNA PERSOANA IN SUS., SI AVEM CONTACT SI DOUA TRUPE DE DANSURI TIGANESTI CARE UMPLE PROGRAMUL CU 2 SAU TREI REPRIZE , ASTA RAMANE DE DISCUTAT, PLUS AVEM CONTACT CU TOTI SOLISTII ,DE FOLCLOR , SI NU NUMAI, CU CARE AM CANTAT IMPREUNA AICI IN ITALIA SI IN TARA.
CONTACT:
EMIL TUDOSE
TEL:0039/3276190983
SAU ID YAHOO MESSENGER
emiltudose@yahoo.com
emiltudose
Postat pe 26 Mai 2009 21:49
Pt primul dans cred ca si Neil Diamond - Girl, You'll Be a Woman Soon ar fi o idee interesanta.
bastiuta
Postat pe 16 Iunie 2009 23:44
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce restaurante ar trebui sa evitam pentru nunta? 83 De la: cristinne83 13 Aprilie 2021 00:20
Filmari profesioniste, fotografii superbe 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:24
Hi 1 De la: info0 20 Mai 2009 11:48
Trash the dress - Poezia de asezat in rama 1 De la: eunescu09 29 Octombrie 2009 10:49
urgent 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:25