Setari Cookie-uri

cea mai buna vopsea de par

recunosc, nu m-am vopsit niciodata. mereu am avut un par frumos, asa cum au toate adolescentele. insa cu trecerea anilor culoarea e prea stearsa, nu mai exprima nimic si vreau sa ma vopsesc, pentru prima oara. Blond, eu sunt satena deschis. insa... nu stiu ce produse sa aleg, ce vopsea, ce masti de par potrivite pentru parul vopsit, asa ca va cer ajutorul, multumesc mult si abia astept sugestiile voastre, pentru ca cel mai mult am incredere in ce spuneti voi, nu in reclama fiecarui producator
elissa_grace
Postat pe 19 Septembrie 2008 14:23
cea mai buna vopsea..nu exista...depinde de parul fiecareia...de ex..cand eram in tara mereu ma vopseam cu palette pentru ca iti iesea culoarea ca pe catalog insa dupa 2,3 saptamani maxim iti iesea mai toata culoarea..in general cele bune sunt cele de la loreal(costa multishor)....ce sa nu folosesti sunt garnier(iti iese ceva f aiurea n-are treaba cu catalogul...nici cu noanta...etc...si vopselele gen gerocosen....cel putin la mine niciodata nu a functionat...)...si ar mai fi cele de la wella...care tot la fel sunt f dragutze noantzele si de durata(nu te astepta la luni de zile )

sfatul meu cel mai mare e sa-ti alegi culoarea bine si sa fii foarte atenta ...eu am fost vopsita in mai toate culorile posibile si ma pricep la vopsele ca altceva...pupici....poti opta pentru suvitze..chiar daca acum sunt demodata insa la satene da f bine...popici

Postat pe 25 Septembrie 2008 02:19
Salut, eu sunt noua. Ce pot sa zic ... cea mai buna vopsea de par este Kallos ... este nemaipomenit de buna. Nu iti curge culoarea la spalat, iti luceste parul de fiecare data cand te speli. Eu mi-am luat o culoare superba, in casa se vedea negru, iar afara se vede visina putreda. Multumesc. O zi placuta!
Ramy_Petre
Postat pe 26 Octombrie 2008 15:48
Si eu m-am vopsit de mai multe ori.Si mai tot timpul dupa 2 saptamani raman fara culoare pe par.Si nici sa ma vopsesc asa de des nu prea imi convine ca imi stric tot parul.Pana intr-o zi cand am gasit firma faberlic(o firma de cosmetice) chiar a fost super de buna.Eu am culoarea saten mediu la par si m-am vopsit bruneta.Sincer dupa 3 luni se vedea diferenta de culoare de la radacina a parului meu natural cu cea de brunet inca inchis.Nu a disparut deloc nuanta.Asa da...Nu stiu unde sa mai gasesc un reprezentant faberlic ca mi-as mai lua de acolo
Puffy_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:29
mie imi priesc numai astea de la wella professional..
adevarul este ca trbuie sa incerci si sa vezi care ti se portiveste pt k firul de par difera de la o pers la alta..
caurea_grace
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:38
Asa este caurea.Fiecare cu vopseaua de par.Este bine daca orice persoana ar fi multumita de o vopsea de par.Dar cam greu.
Puffy_grace
Postat pe 30 Octombrie 2008 07:41
caurea???????????????????????????????????????????????????????????

Postat pe 30 Octombrie 2008 23:09
caurea_grace
Postat pe 31 Octombrie 2008 15:36
eu cred ca o vopsea buna este cea de la loreal au niste nuante foarte frumoase.
mary_liv
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:50
ELLISA...sa sti ca mie imi place gerocosenul...ce-i drept nu prea luceste parul dar nici culoarea nu iese....negrulramane nergru..iar rosul...se sterge fff greu!!
eu ma vopsesc negru si trebuie sa-mi vopsesc varfurile odata la 3-4 luni.
brindusel
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:05
PENTRU ELISSA!

Ceau! Am vazut ca vrei sa te vopsesti si esti nelamurita de vopsea..Toate fetele ti-au enumerat acele vopsele care se gasesc pe piata dar care sincer nici una nu este f profesionista(ma refer la vopsea) si toate curg,toate nu sunt ceea ce noi am vrea.Si-ti voi recomanda o vopsea profesionala,care crede-ma este "jos palaria". Acum ce pot sa-ti spun despre ea: orice culoare care vrei sa ti-o vopsesti ,deci chiar orice nunta iti iese exact cum este in catalog.Vopseaua nu o gasesti in magazine,deoarece este o vopsea,a carui pigment este de 15 ori mai puternic ca vopselele obisnuite.Nu-i fac reclama si nu mint, deci este 23 lei vopseaua si 2 lei oxidantul.Daca vrei culoarea exacta te vopsesti direct cu ea,dar eu ma vopsesc de trei ani,roscata,un roscat turbat.Dar..ma repet,ea se foloseste altfel:adica la nunta care o cumperi,cauti o nunta de vopsea la fel de pe piata.Cantitatea din cea profesionala este de un sfert la o jumatate din cea de pe piata.Ptr ca este f puternica,si este f rezistenta,de aceea este de preferat sa o amesteci cu una normala>Firma este italiana, se numeste CEP,asa se numeste firma unde o gasesti.Vopseaua nu iti este aratata pe cutie,au niste cutii normale,dar te uiti in catalog si exact nunta aia ti-o da si iti iese.Unde gasesti firma: in Timisoara, pe fosta strada numita Resita, este un magazin micut pe partea drepata,chiar cobori putin niste scarii, crede-ma vei fi extaziata dupa ce tei vopsi.Eu am vazut o tipa pe strada,efectiv ma inebunit culoarea,eu incerc roscat de cel putin 10 ani,acum am 31 ani,si m-am vopsit cu toate genurile de vopsea,indiferent cat de scumpe.Roscataul ala frumos nu imi scotea nici una>asa ca am oprit-o pe acea tipa si am rugat-o sa-mi spuna cu ce s-a vopsit.Asa am aflat de existenta acestei firme,si ma vopsesc de doi sau trei ani.iti dau un nr de tel de la ei,poti sa comanzi prin posta: 0256/457789 sau 0722/632351.Eu sunt din resita si m-ai am drumuri eu sau sotul la Timisoara,dar crede-ma sunt f multumita.Ceea ce iti mai pot spune ca sfat: fiind un pigment f puternic ,pateaza tot,adica este de preferat sa te speli intr-un lighean care sa il ti ptr tine,eu mi-am patata cada,fata de perna o pateaza,dar iese la spalat. Cand te vopsesti cu ea,pateaza pielea capului,dar la a doua spalare itit iese.De acea itit iese culoarea dorita,este f puternica si concentrata,dar este beton la culoare.In speranta ca poate te-am ajutat,iti doresc SARBATORI FERICITE!
adina_gh
Postat pe 30 Decembrie 2008 08:26
WELLA Koleston Professional.Pentru prima vopsire iti recomand salonul de site www.alysbeauty.ro poti folosi masca par de la Londa Wella.Te astept la salonul nostru , numai cu programare.
ILA
Postat pe 30 Decembrie 2008 08:28
chirpac_monica
Postat pe 30 Decembrie 2008 08:43
De la: ramy_petre, la data 2008-10-26 15:48:28Salut, eu sunt noua. Ce pot sa zic ... cea mai buna vopsea de par este Kallos ... este nemaipomenit de buna. Nu iti curge culoarea la spalat, iti luceste parul de fiecare data cand te speli. Eu mi-am luat o culoare superba, in casa se vedea negru, iar afara se vede visina putreda. Multumesc. O zi placuta!
chirpac_monica
Postat pe 30 Decembrie 2008 08:43
Nu-i adevarat ca GARNIER-ul este o vopsea proasta. Eu chiar ti-o recomand pentru blond,(C 10 sau ceva de genul) pentru ca nu ataca parul deloc.
Eu m-am vopsit mult timp cu Loreal Preference 10.1 Helsinki, dar desi costa 30 Ron, cat 4 vopsele Garnier, iese f repede, dupa 3 spalari, doar radacinile mai lasa de inteles ca esti proaspat vopsita.
Dar cred ca cel mai bine ar fi totusi sa-l terorizezi, pentru ca acum se poarta naturalul, si nu o sa-ti redea nici o vopsea stralucirea parului natural. Bafta in alegerea ta.
V-am pupat si va urez o seara de revelion minunata, asa ca voi.


Postat pe 30 Decembrie 2008 10:10
Buna fetelor.

Eu ma fac numai la salon si va zic ca nu numai vopseaua este importanta,pe mine ma facea la par una din coafeze cu vopseua de la Loreal LuoColor Profesionala si nu imi iesea niciodata uniform,acum ma face cealalta fata cu ACEEASI vopsea si ce credeti culoarea e uniforma si o culoare f frumoasa,toata lumea o lauda:D:D.
rami_8f
Postat pe 30 Decembrie 2008 11:35
Este adevarat ca depinde de tipul de par, insa cea mai buna vopsea este cea profesionala care se gaseste in saloane,eu cand ma vopseam acasa cu vopsea din piata (acum multi ani) aveam parul ca o matura,iar acum de cand ma vopsesc la salon cu L'oreal profesional parul me arata f bine si am reusit sa-l las lung (mentionez faptul ca ma vopsesc blond fff deschis)
deutza_83
Postat pe 30 Decembrie 2008 11:39
adevarul este ca nuantele de la vopselele profesionale nu sunt in comert ,eu m-am facut blonda mi-a facut o nuanta care ma schimbat pur si simplu,cei drept costa dar se merita.iar daca vrei sa o mentii iti recmand sa cumperi sampon si balsam profesionale,se vede diferenta sunt mai scumpe dar se pune f putin si le tii luni de zile acum depinde eu am paru scurt,de la KERASTASE sunt f bune si cele de la tony and guy.este 18euro un sampon iar balsamu 22,dar miroase paru super si straluceste.o zi buna#
kalis27
Postat pe 30 Decembrie 2008 11:52
eu am folosit garnier si am fost foarte multumita de vopsea...acum depinde si de tipul de par. cel mai bine ar fi, dak te vopsesti pt prima data, sa te duci la un salon, costa dar merita

Postat pe 30 Decembrie 2008 12:11
buna fetelor.. hena a incercat cineva?? nu se gaseste in prea multe nuante, dar odata aleasa culoarea iese fain... nu se decoloreaza.. o scoti din cap cu foarfeca... insa merge, logic, sa aplici nuanta mai inchisa pe una mai deschisa.
actioneaza mai ales ca un foarte bun tratament asupra scalpului si firului de par. am prietene care de f multi ani folosesc aceasta vopsea si sunt multumite.. au un par frumos si sanatos.. nu arde, nu degradeaza... nu se duce culoarea, vopsesti in principiu doar radacina atunci cand creste..
maya_77
Postat pe 30 Decembrie 2008 14:44
Buna!

Am vazut intrebarea si iti dau si eu sfatul meu. M-am vopsit cativa ani in diferite nuante de blond si am incercat aproape tot ce este pe piata, evident parandu-mi rau la final pentru ca intre timp mi s-a deteriorat parul. daca te vopsesti pentru prima data iti recomand o vopsea blanda, fara amoniac. Eu foloseam Revlon si Casting de la Loreal, dar Revolon este mai buna, este si permanenta, in timp ce Casting este nonpermanenta, este doar un nuantator.depinde foarte mult de ceea ce iti doresti. Revlon se gaseste mai greu, dar poti incerca la farmacii si in marile magazine. daca te vopsesti la salon, intreaba de vopselele Matrix sau Subrina.
Poti incerca si henna, am auzit ca este foarte buna si 100% naturala, dar nu stiu daca iti va deschide parul, din cate stiu eu doar coloreaza.
Succes!
micki_grace
Postat pe 30 Decembrie 2008 14:59
cea mai buna vopsea BESS....

Postat pe 30 Decembrie 2008 17:18
buna! ce-i drept blond nu am incercat niciodata pt ca nu mi-ar sta bine dar am incercat si L'oreal si Palette si Garnier si Wela ! ce-ti pot spune e ca pt inceput nu e cazul sa folosesti o vopsea care sa fie tare! dupa vopsire sigur ai sa fii putin uimita de schimbare si nu se stie sigur cat o sa-ti placa! eu ma vopsesc de 10 ani si de fiecare data cand ma uit in oglinda dupa ce m-am vopsit sunt un pic contrariata!
si mai e foarte important sa te vopseasca cineva cu exparienta ! ca sa-ti iasa uniform ca altfel no sa-ti placa!la salon ar fi cel mai bine!si nu te lasa pe mana oricarei coafeze( in ce priveste culoarea) ca -si incearca fanteziile pe tine!
mie din toate vopselele imi place Palette de lux ! pt parul meu e super! da luciu si desi se decoloreaza un pic dupa prima spalare mie imi convine pentru ca astfel nu ajung niciodata la diferenta aia oribila dintre radacini crescute si restul parului!
kagome_grace
Postat pe 30 Decembrie 2008 19:01
De la: elissa, la data 2008-09-19 14:23:35recunosc, nu m-am vopsit niciodata. mereu am avut un par frumos, asa cum au toate adolescentele. insa cu trecerea anilor culoarea e prea stearsa, nu mai exprima nimic si vreau sa ma vopsesc, pentru prima oara. Blond, eu sunt satena deschis. insa... nu stiu ce produse sa aleg, ce vopsea, ce masti de par potrivite pentru parul vopsit, asa ca va cer ajutorul, multumesc mult si abia astept sugestiile voastre, pentru ca cel mai mult am incredere in ce spuneti voi, nu in reclama fiecarui producator

Pentru o prima vopsire eu zic sa folosesti o vopsea semipermanenta, fara amoniac. Astfel nici nu-ti degradezi parul si faci si o incercare k sa vezi ce fel iese si cum iti sta. Casting de la L'oreal este foarte potrivita in scopul asta(eu o folosesc si sunt f multumita de culaore luciu si rezistenta). apoi daca vrei una pemanenta alege tot L'oreal, Wella, sau un alt produs professional. In nici un caz nu-ti lua vopsele ieftine pt k iti strici parul cu ele !Asteptam poze cu schimbarea de look ! Pupici!
bastiuta
Postat pe 30 Decembrie 2008 20:38
eu iti recomand vopseaua londa. pot spune ca am incercat aproximativ toate tipurile de vopsea dupa piata si eram foarte multumita de kallos dar acum nu mai este ce era. cu londa ma vopseam cand eram roscata si acum am incercat-o din nou. acum fiind bruneta si sunt ffff multumita de vopsea.sa stii ca lorealul desi este scumpa nu contine amoniac si nu persista pe par,mai ales la blonde deoarece nu are putere sa decoloreze. iti urez bafta in nimerirea vopselei potrivita tipului tau de par
pawnamer
Postat pe 30 Decembrie 2008 20:49
Buna.Nu stiu daca te-ai hotarat pana acum si daca in sfarsit ai reusit sa te vopsesti(mai este putin si vine noul an )dar eu iti recomand un salon de coafura, nu incerca acasa singura sa nu ai surprize,mai ales la inceput(acolo poti primi si unele sfaturi).Mult succes.
lumialm
Postat pe 31 Decembrie 2008 13:22
buna si la multi ani,
ai dreptate, si mie mi se intampla la fel, dupa 2 saptamani imi dispare culoarea si pot sa-ti spun ca am folosit de-a lungul vremii toata gama de de vopseluri de la Loreal, Wella, Revlon, Garnier, Kalos, Londa, acum am ajuns si la Loncolor inca nu l-am incercat dar l-am cumparat. In special am folosit toata gama de la Loreal. Nu tine nimic mai mult de 2 saptamani. La coafor la mine in cartier au o vopsea profesionala care tine mai bine de 3 saptamani, dar este un pic cam scumpa si nu pot sa merg atat de des. Este Wella s-au Loreal dar nu-mi spun secretul prepararii. As incerca si eu vopseaua de la Faberlik, am sa intreb sa vad daca stie cineva pe unde se gaseste. Eu ma vopsesc de foarte, foarte mult timp si nu concep sa exist fara sa ma vopsesc. Cu cel putin 10 ani in urma vopselurile tineau mai mult. Chiar pe timpul lui Ceausescu vopseaua de par tinea foarte mult si era predecesoarea lui Loncolor se numea Mirajcolor s-au cam asa ceva, atunci toate produsele cosmetice erau fabricate de firma Miraj si nu erau chiar rele.
michaela2008
Postat pe 1 Ianuarie 2009 13:32
la multi ani 1

aranya are dreptate vopseaua de la salon este cea mai buna dar si stilistul trebuie sa fie bun. stilistul meu este extraordinar, dar este pe toane. trebuie sa-l gasesc cand este bine dispus. si nu tine de bacsis. eu trec frecvent chiar daca nu ma aranjez si mai dau cadouri de sarbatori sau cu alte ocazii si lui si patroanei.
michaela2008
Postat pe 1 Ianuarie 2009 13:47
Daca te vopsesti prima data , mergi la un salon bun chiar daca e mai scump.E prea riscant sa te vopsesti acasa, risti sa iasa o culoare urata si sa nu iti dai seama si nici sa nu iti spuna nimeni. Daca esti satena iti recomand suvite foarte subtiri de mai multe nuante de blond pe satenul tau, ar arata superb.
Arlene
Postat pe 2 Ianuarie 2009 01:18
eu ma fac blonda de 3 ani. loreal nu e buna de nimic, kalos se decoloreaza dupa prima spalare... incearca loncolor
Eva20_grace
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Machiaj de vis? 7 De la: inna 2 Iulie 2010 16:59
O coafura perfecta! 17 De la: AURA_TUDOR 20 August 2009 16:25
Curs automachiaj, super pret ! 1 De la: machiaj 19 Martie 2010 10:12
Machiaj profesional 2 De la: perfectlook 25 Iulie 2012 16:02
pareri 2 De la: Fausta_grace 9 Mai 2011 17:51