Setari Cookie-uri

probleme cu unghiile

ce ma fac daca unghiile mele se exfoliaza si se rup repede??? imi doresc si eu o manichiura furmoasa, dar nu falsa! am incercat tot felul de uleiurio si tratamente de unghii, dar poate nu le-am nimerit pe cele bune. acum iau niste vitamine, poate-poate vad rezultatele... voi ce folositi?
elissa_grace
Postat pe 19 Septembrie 2008 14:25
Vezi ca este la Hemel o crema se numeste crema pentru unghii, care este f buna, iti umezesti mainile, si apoi cu putina crema, masezi fiecare unghie cam 20 sec, pana intra crema in unghie, este f buna, stiu un domn caruia efectif i se macinau unghiile, plus ca i se rupeau mai mereu, si la el a avut efect; efectul il vezi cam dupa o sapt-doua de utilizare zilnica, seara in special, inainte sa te culci, ca sa nu mai bagi mainile in apa, a...si mai incearca sa stai cu unghiile in ulei caldut de masline, cica are efect, nu stiu de asta ce sa zic, dar poti incerca.Sper sa-ti fi fost de folos sfaturile mele, pup
mandruta
Postat pe 24 Septembrie 2008 09:36
Alta metoda ,amestec de ulei de masline,zeama de lamaie si vitamina D.
miky4
Postat pe 1 Octombrie 2008 10:01
mai exista o solutie de la farmec, arata exact ca o oja, numai ca inauntru e un lichid inclor. ti-o recomand. si eu am avut aceeasi problema ca si tine
denissa_kenzo
Postat pe 9 Octombrie 2008 13:05
cea mai buna solutie este uleiul de masline incalzit,,,,la mine cel putin a functionat...acum am o manichiura de invidiat.succes
yovis
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:27
buna fetelor! eu ma ocup cu unghii false de 5 ani. Sunt super se mentin timp de 4 saptamini. Lucrez cu preparate profesionale din USA si GERMANIA . Asigur calitate inalta! pentru mai multe detalii contactatii la tel .0751926538 Oxana
Sunt din ploiesti! preturile sunt urmatoare :
Protectie a unghiilor naturale cu gel -40 ron (+10 la dorinta a manichirei franceze permanente)
Extensii a unghiilor pe tips -70 ron(+10 ....)
Constructie cu gel a unghiei -90ron (+10 ...)
Intetinere lunara -40ron (+10...)
Desian speciale pentru mirese
Flori in relief cu pietre swarovskii
oxana_c
Postat pe 3 Noiembrie 2008 18:29
Stiati ca …

Devenind Reprezentant Avon poti obtine un discount de pana la 30% pentru produsele comandate? Si in plus beneficiezi de produse promotionale si poti primi regulat cadouri sau castiga diverse premii?
Lucrezi pe cont propriu si iti faci programul dupa cum doresti!
AVON este compania numarul 1 pe piata de cosmetice din Romania, potrivit studiului Euromonitor?
In calitatea de Reprezentant poti plasa comanda cu un singur click, de pe site-ul nostru sau chiar de pe telefonul mobil?
Imediat dupa lansarea comenzii vei primi un SMS cu informatii despre procesarea acesteia?
Produsele ti le livram in maxim doua zile lucratoare, la orice adresa din tara doresti?
Termenul de plata este flexibil, iar factura o poti achita la birourile CitiBank, BCR, CEC, Postei Romane, Bancii Transilvania sau prin transfer bancar in contul firmei AVON?
Daca doresti ai oportunitatea de a te dezvlota personal si profesional intr-o firma de mare succes, beneficiind de cursuri gratuite si primind sustinere de la intreaga echipa?
Cum ti s-ar parea daca ti-as spune ca Avon iti ofera acum sansa sa beneficiezi de toate aceste avantaje? Daca vrei sa incerci si tu, suna la 0766.295.312 sau solicita sa devi Reprezentant Avon printr-un mail trimis la statache_alina@yahoo.com si un coordonator Avon te va indruma in pasii care trebuie sa-i urmezi pentru a deveni chiar a doua zi Reprezentant Avon!
Hotaraste-te acum! Ai doar de castigat si nimic de pierdut!
• Produse pentru tine si intreaga familie cu reducere consistenta!
• Ba chiar si pentru prietenele tale, facand astfel un ban in plus pentru mofturile tale!
• Te poti achita elegant de unele obligatii facand cadou, produse de calitate!
• Le poti avea in 48 de ore chiar la tine acasa, sau de ce nu, chiar si in concediu, pe unde te duci!
• Le platesti lejer dupa ce le primesti, in ce mod vrei tu!


Postat pe 18 Decembrie 2008 23:21
Si eu tot cu acel tratament pentru unghii de la farmec mi-am salvat unghiile.Este cel despre care vorbeadenisa, scrie pe el B5 tratament pentru unghii Farmec si are eticheta galbena.

Il gasesti pe la toate chiscurile alea cu farduri de la metrou si costa 5 lei.

Merita sa-l incerci.
luminita_dinu
Postat pe 27 Februarie 2009 12:32
am si eu aceeasi problema cu unghiile: sr rup ft repede si sunt ft fragile. astept niste sfaturi de la voi!!!!mersi
cretulina9
Postat pe 21 Martie 2009 17:18
si eu avema probleme cu unghiile, erau ff moi si se rupeau imediat... la mine a dat rezultat uleiul caldutz :) nu neaparat cel de masline, si cel de floarea soarelui e bun
Eu una m`am dat de 4-5 ori si a avut imediat efect :D
an_ny_ta
Postat pe 5 Aprilie 2009 10:41
Buna ,

Ai idee cum poti primi cadou : o geanta , un portofel , bijuterii si o esarfa ?
Vei afla raspunsul daca ma vei contacta !!

Si iata si motivele pentru care tu iti doresti sa faci parte din echipa AVON :

- Vei fi motivata de comisioane 15-30 % , cadouri lunar si numeroase competitii in cadrul Companiei Avon.

- Vei fi sustinuta de experienta noastra in vanzari + mostre care sa convinga clientii /potentialii clienti de calitate produselor noastre;

- Primii dvs clienti sunt familia , rudele, prietenii si colegii de servici/scoala.Acestia la randul lor va pot recomanda alti clienti si tot asa .

- Inscrierea este gratuita. La inscriere vei primi un set de cataloage . Dupa primirea brosurilor nu esti obligata sa faci comanda + daca te vei inscrie , AVON nu te obliga sa dai comanda in fiecare campanie !

- Avon iti faciliteaza modalitatea de a plasa comenzi creand un cont al tau pe internet unde iti poti plasa online comenzile ( aveti detalii cu privire la produsele comandate, statusul comenzii dvs , soldul debitelor fata de companie , promotii, etc) -astfel castigand timp fara sa mai fie nevoie sa veniti la sediul Avon.

- In sprijinul tau Avon s-a gandit si la plata facturilor ce vin odata cu produsele comandate-plata se poate face fie la unitatile CEC fie la Bancomatele Citi Financial , Banca Transilvania , CEC , Posta Romana - avand o scadenta de 15 zile de la data facturii.

* Comanda plasata de tine se poate livra si la o adresa specificata , costul transportului fiind suportat numai de Compania Avon . (valabil pentru Bucuresti , pentru cei din provincie prima livrare este gratuita iar de la a doua pe factura apare si serviciu livrare in valoare de 6 lei).

??? De ce sa nu va comandati dvs produsele mai ieftin sau chiar gratuit decat cele din catalog avand chiar si livrare la adresa dorita ???

In primele campanii primesti CADOURI constand in produse cosmetics !


Va asteptam pentru programari inscrieri : 0745.185.731 sau pe adresa de mail : floryna_l@yahoo.com / la id de messanger floryna_l .
DACA SUNTETI DIN ALT ORAS TRIMITETI ADRESA COMPLETA , NUMELE DVS , NUMARUL DE MOBIL ( in cateva zile lucratoare veti primi prin posta plicul cu setul de inscriere gratuit ).



Cu stima ,

Florina Leach
Reprezentant
AVON Cosmetics Cluj
Tel : 0745.185.731

floryna_l_lazy
Postat pe 16 Iunie 2009 16:13
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:18
Aplic unghii tehnice cu produse de calitate la cele mai mici preturi!Gel pe unghia naturala - 50 ron,+ model, Constructie cu gel - 70 ron, +model, Constructie cu tips - 70 ron, Umplut unghii - 40 ron + model, Manichiura clasica - 15 ron, Pedichiura cu gel - 50 ron, Pedichiura clasica - 20 ron, Orice model este inculs in pret: sclipici, pietricele, perlute, dantela, actipilde, foite, cercei(pierce unghie), french de diferite culori, paiete, flori uscate,modele in relief(fluturi,floricele),strass,scoici pisate si mai ales nails art!GALATI

http://unghii-cu-stil.hi5.com
yingreed
Postat pe 12 Noiembrie 2009 00:38
Unghiile care se exfoliaza arata ca in organism exista o lipsa de proteine si minerale. Extern, le putem ajuta f mult prin bai de ulei cald (masline+alte uleiuri naturale), iar rezultate exceptionale am vazut cu ochii mei (eu lucrand in domeniu de 14 ani, in prezent treinner de manichiura) urmand tratamentul de la OPI - Envy portocaliu , cel pt unghii exfoliate si sensibile , dar in cura de 28 de zile: se aplica 2 straturi pe unghia bine degresata, iar de a doua zi cate un strat in fiecare zi peste, fara sa fie sters cel vechi. Abia la 1 sapt se sterge tot cu dizolvant si se repeta de 4 ori, deci 4 saptamani.In timpul acesta unghiile arata f bine, lucioase. Garantez rezultatul! www.nailspa.ro
kudika349673
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:10
Vrei un look nou? Vrei o schimbare? Tund , vopsesc si coafez: bucle din perie, cu bigudiuri, cu placa; permanent. . .


gabriela_bahrim4@yahoo.com
kudika334634
Postat pe 12 Ianuarie 2011 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unghii false pentru nunta.... 6 De la: Marry 28 Mai 2010 11:23
Parfumuri ieftine!!!Branduri consacrate!!! www.cosmetx.cabanova.com 1 De la: yonutzscorpyon 16 Octombrie 2010 21:46
Machiaj profesional 2 De la: perfectlook 25 Iulie 2012 16:02
Extensii superbe pentru mirese - 320 ron,livrare personala 1 De la: Charmmy 30 Octombrie 2011 11:54
dieta... 4 De la: cassey_tarot 11 Mai 2010 15:12