Setari Cookie-uri

dieta mea de slabire

seamana un pic cu dieta Keto... adica: 4 pulpite (sau copanele) de pui la gratar pe zi (asigura proteinele) fara piele, 6 fructe, o cana cu lapte (cu cafea daca vreti) dimineata, seara cateva fructe (din cele 6), doua tarte cu branza pe zi, un iaurt si gata:) ce ziceti?
amalia79_healthy
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:31
eu nu as putea sa mananc acelasi lucru in fiecare zi.si eu incerc sa tin o dieta dar una sanatoasa.Nu voi renunta la nimik.De exemplu nu voi mai manca dulce foarte des dar voi manca dupa-amiaza de exemplu.Sucurile le voi diminua , iar seara cum ai spus si tu mai multe fructe si poate un iaurt.In rest voi manca ce imi pofteste inimioara dar in cantitati care sa nu afecteze.
Puffy_grace
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:17
eu cred ca exista destule alimente pe piata cre nu ingrasa depinde de tine cat de mult ai ambitie sa slabesti asta este parerea mea.......
mary_liv
Postat pe 9 Noiembrie 2008 15:50
si kt ai slabit tinand cura asta?
baby_jun
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:26
De la: allyy, la data 2008-10-24 16:31:17seamana un pic cu dieta Keto... adica: 4 pulpite (sau copanele) de pui la gratar pe zi (asigura proteinele) fara piele, 6 fructe, o cana cu lapte (cu cafea daca vreti) dimineata, seara cateva fructe (din cele 6), doua tarte cu branza pe zi, un iaurt si gata:) ce ziceti?

e cea mai mare prostie sa te infometezi!
diasb
Postat pe 12 Noiembrie 2008 08:27
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:22
Nu incercati diete care au functionat la alte fete..
O dieta sanatoasa este prescrisa de medic si este personalizata..

Mancati sanatos, faceti miscare si daca asta nu va ajuta sa slabiti cat vreti mergeti la medic.

caurea_grace
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:02
am si eu o intrebare: eu ma impachetez u folie alimentara in fiecare seara inainte de culcare si mai stau cu ea si pe zi cad depun efort. este posibil sa ma afecteze la plamani? sau la ceva daca stau asa mult cu ea?
mylove21kiss
Postat pe 11 Decembrie 2008 01:33
www.da-slabire.ro si o sa slabiti foarte usor eu am slabit 13 kg si ma mentin deja de 2 intra si vezi mai multe detali
adriana_elisa2003
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:28
De la: Puffy, la data 2008-10-26 14:17:25eu nu as putea sa mananc acelasi lucru in fiecare zi.si eu incerc sa tin o dieta dar una sanatoasa.Nu voi renunta la nimik.De exemplu nu voi mai manca dulce foarte des dar voi manca dupa-amiaza de exemplu.Sucurile le voi diminua , iar seara cum ai spus si tu mai multe fructe si poate un iaurt.In rest voi manca ce imi pofteste inimioara dar in cantitati care sa nu afecteze.


Nu prea este o idee buna sa manaci fructe seara. fructeze contin frctoza, adica zahar..adica grasime :) un iaurt ar fi mai recomandat
devi_amrita4ever
Postat pe 9 Ianuarie 2009 23:58
Mai rau de atat, fructele, combinate cu orice alt aliment fermenteaza..deci digestie lenta, balonare, gaze..

Cele mai sanatoase diete recomanda de obicei consumarea fructelor de dimineata(micul dejun) pana 2 ore inaintea pranzului.
caurea_grace
Postat pe 15 Ianuarie 2009 00:30
Buna, fetelor. Eu m-am apucat de slabit de pe 5 ianuarie si pana acum am slabit 6 kg. Mai am inca 6 :) Am 1.68 si aveam 70 kg, acum am 64. Am renuntat total la sucuri, bauturi cu acid, dulciuri, paine, prajeli si nu mai mananc nimic dupa ora 18. Dar in afara de toate astea, merg de 3 ori pe saptamana la sala. 30 min alerg pe banda, 30 stepper si 120 abdomene. Este foarte important sportul. Infometarea nu este deloc cea mai buna idee intr-un regim de slabire. Am nunta pe 25 iulie, deci pana atunci sper sa mai dau jos 6 kg sa ma simt bine in pielea mea
Va pup!
loredana_annemarie
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:38
Bravo Loredana!!!

Sa ai grja sa-ti ingrijesti pielea sa nu apara striatii din cauza procesului se slabire prea accelerat, si sa iei si suplimente alimentare daca te simti slabita!!

Stiu cat de greu e sa reusesti sa slabesti si sa arati bine...bravo tie!!!
caurea_grace
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:56
Bravo! Si eu am 1,67 si am avut 67 de kg. M-am apucat anul asta de dieta, adica nu mananc dupa 18, nu mananc paine alba, numa de tarate, nu beau sucuri. Prajituri mai mananc cateodata. Incerc sa mananc mai putin. M-am ingrasat dupa casatorie, si am mancat mai mult. Daca a mancat sotul meu si eu trebuia, si mai ales am gatit mai mult, am gustat prea mult, ca sa iasa bine si asa mai departe. Putem povesti cauzele ingrasarii pe pagini. Am pus pe mine 5kg in 2 luni. Dezastru. Mai ales cand trebuie sa dai jos......nu merge la fel de usor....din pacate. In fine...am slabit aproape 2kg. Mai fac si aerobic de trei ori pe saptamana si acum ma gandesc sa ma duc la sala sa fac fittness. Mai am 5kg in plus. Cel mai greu e ca trebuie s-o fac singura. N-am nici o prietena care sa aiba nevoie, iar daca are atunci e in alt oras.
bea_antal
Postat pe 4 Februarie 2009 08:16
Fetelor stiu si eu o dieta de reglare a metabolismului foarte echilibrata si fara infometare...
Ai mei socri au tinut aceasta dieta si au slabit 15 kg in 2 sap cat tine...au slabit frumos si proportional...
Si dupa 2 luni de la dieta asta nu au luat in greutate deloc sunt foarte incantati..
Daca va intereseaza eu va scriu dieta in intregime..
oana84
Postat pe 12 Februarie 2009 15:29
De la: oana_elena, la data 2009-02-12 15:29:38Fetelor stiu si eu o dieta de reglare a metabolismului foarte echilibrata si fara infometare...
Ai mei socri au tinut aceasta dieta si au slabit 15 kg in 2 sap cat tine...au slabit frumos si proportional...
Si dupa 2 luni de la dieta asta nu au luat in greutate deloc sunt foarte incantati..
Daca va intereseaza eu va scriu dieta in intregime..


te rog daca poti sa scri dieta.si eu ma simt cu cateva kg in plus..aveam tendinta mare sa ma ingras..de ceva timp nu mai pun pe mine din cauza stresului dar nici nu dau jos si bineinteles ca as vrea dar cu nfometarea am incercat si nu fac decat sa imi slabesc organismul si sa ma ingras
cheregi_andreea
Postat pe 13 Februarie 2009 08:34
da, te rog sa scrii dieta.2 saptamani am luat capsula de slabit,am dat ceva jos, dar cat timp am luat pastila am tinut si dieta, fructe, sport, apa multa si nu am mai mancat nimic dupa ora 18, am renuntat la dulciuri, mai ales la ciocolata.
lorentza
Postat pe 24 Februarie 2009 18:56
am tinut si eu regimul acela in care slabesti intre 15 si 20 kg in 2 sapt. e criminal. eu am tinut 6 zile si l-am intrerupt pt k imi era f rau,dar cat am tinut nu am slabit nici macar 100 grame. depinde de fiecare persoana de organismul fiecaruia.
oana_stelian
Postat pe 25 Februarie 2009 15:35
Salut, daca poti te rog sa-mi dai si mie reteta sau mai multe detalii. Adrese mea este gciupei@yahoo.com Multumesc, Gabriela
gciupei
Postat pe 26 Februarie 2009 17:11
Buna,

Chiar te rog si eu daca poti scrie dieta respectiva. Adresa mea de mail este: melucica@yahoo.com.
Multumesc mult.

Postat pe 27 Februarie 2009 09:16
De la: allyy, la data 2008-10-24 16:31:17seamana un pic cu dieta Keto... adica: 4 pulpite (sau copanele) de pui la gratar pe zi (asigura proteinele) fara piele, 6 fructe, o cana cu lapte (cu cafea daca vreti) dimineata, seara cateva fructe (din cele 6), doua tarte cu branza pe zi, un iaurt si gata:) ce ziceti?

mi se pare o dieta rezonabila ,dar asa cum spunea cineva,trebuie sa mai variezi din cand in cand...sau poate asta e scopul sa te plictisesti si sa nu mai mannaci nimik eu incerc sa nu mananc seara,mai putina paine(cu toate ca ma abtin cu greu)dar in rest imi fac mofturile...mai mananc o pizza,mai o prajitura iar cand mergem in vizita la familia prietenului meu trebuie sa fac un compromis adica sa mananc seara mai facem cate o plimbare seara in doi,dar in rest mamanc aproape orice .am 1,63 si 55 kg.El tot timpul imi zice ca nu s grasa ..ca mi se pare,dar nu ma culc pe o ureche....pupici
adrianaciprian2000
Postat pe 24 Martie 2009 19:15
De la: adriana_elisa2003, la data 2009-01-09 22:28:10www.da-slabire.ro si o sa slabiti foarte usor eu am slabit 13 kg si ma mentin deja de 2 intra si vezi mai multe detali

aici ce trebuie sa fac sa intru la contact si sa imi scriu datele?pe tine asta te-a ajutat sa slabesti?as vrea si eu sa slabesc macar 5 kg dar cu dietele mele nu merge nicicum

cheregi_andreea
Postat pe 25 Martie 2009 08:43
De la: oana_elena, la data 2009-02-12 15:29:38Fetelor stiu si eu o dieta de reglare a metabolismului foarte echilibrata si fara infometare...
Ai mei socri au tinut aceasta dieta si au slabit 15 kg in 2 sap cat tine...au slabit frumos si proportional...
Si dupa 2 luni de la dieta asta nu au luat in greutate deloc sunt foarte incantati..
Daca va intereseaza eu va scriu dieta in intregime..


vreau si eu dieta neaparat... vreau sa dau jos macar 7 kg...
adresa de mail este paula_feodosei@yahoo.ca
mersi mult...
poop si spor la slabit ...
paullyss
Postat pe 25 Martie 2009 13:06
Buna

Scrie-mi si mie te rog frumos dieta.
Adresa de e-mail este corassons_esp@yahoo.co.uk
Pupici si multumesc mult
adacora_grace
Postat pe 25 Martie 2009 18:19
buna vreau si eu dieta ,adresa mea este iulia_pui_mic@yahoo.com. Multumesc
baby_jun
Postat pe 25 Martie 2009 20:47
De la: oana_elena, la data 2009-02-12 15:29:38Fetelor stiu si eu o dieta de reglare a metabolismului foarte echilibrata si fara infometare...
Ai mei socri au tinut aceasta dieta si au slabit 15 kg in 2 sap cat tine...au slabit frumos si proportional...
Si dupa 2 luni de la dieta asta nu au luat in greutate deloc sunt foarte incantati..
Daca va intereseaza eu va scriu dieta in intregime..


Salut! Spune-mi si mie te rog dieta. Am nunta peste apriximativ 2 luni si as vrea sa mai dau jos 6 Kg. Adresa de mail este joldosch@gmail.com. Multumesc mult si FERICIRE maxima. pupe
Tassy_grace
Postat pe 26 Martie 2009 08:53
Buna! Imi scrii si mie dieta te rog? Nu mai stiu ce sa fac ca sa slabesc Adresa mea de mail: bea_antal@yahoo.com
bea_antal
Postat pe 7 Aprilie 2009 08:19
vreau si eu dieta.am nunta peste o luna si as vrea sa mai dau jos vreo 5 7 kg.adresa me e oanagrigoras76@yahoo.com.merci mult.:*
grace000584
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:29
De la: oana_elena, la data 2009-02-12 15:29:38Fetelor stiu si eu o dieta de reglare a metabolismului foarte echilibrata si fara infometare...
Ai mei socri au tinut aceasta dieta si au slabit 15 kg in 2 sap cat tine...au slabit frumos si proportional...
Si dupa 2 luni de la dieta asta nu au luat in greutate deloc sunt foarte incantati..
Daca va intereseaza eu va scriu dieta in intregime..


Buna! As dori si eu dieta, te rog...Adresa mea de mail este evelinnebarcian@yahoo.com Multumesc!
evelinne
Postat pe 9 Aprilie 2009 10:28
De la: oana_elena, la data 2009-02-12 15:29:38Fetelor stiu si eu o dieta de reglare a metabolismului foarte echilibrata si fara infometare...
Ai mei socri au tinut aceasta dieta si au slabit 15 kg in 2 sap cat tine...au slabit frumos si proportional...
Si dupa 2 luni de la dieta asta nu au luat in greutate deloc sunt foarte incantati..
Daca va intereseaza eu va scriu dieta in intregime..


vreau si eu dieta asta neaparat! am 1.50 si 64 de kg! ma tot chinui sa slabesc si...nimic. mi-o poti trimite si mie, te rog mult, pe adresa mea de e-mail: dianaisofache@gmail.com? iti multumesc mult!!!!
danacorbut
Postat pe 9 Aprilie 2009 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UNGHII FALSE-GENE FALSE 1 De la: grace000251 19 Mai 2010 15:04
Curs automachiaj, super pret ! 1 De la: machiaj 19 Martie 2010 10:12
Recomandare Make-up Artisit :D 1 De la: kudika378665 25 Martie 2011 11:34
unghii false pentru nunta.... 6 De la: Marry 28 Mai 2010 11:23
Unghii tehnice cu gel 2 De la: RxGB 10 Martie 2010 23:37