Setari Cookie-uri

comandati on-line rochia de mireasa?

am gasit pe unele siteuri straine care au o filiala si pe la noi niste rochite bestialeeee.... numai la ele imi sta gandul... am si ales cateva modele si as vrea sa probez... dar nu se poate, tre sa le dau dimensiunile si comanda o fac online... nu prea am incredere, insa... merita sa risc pentru o ocazie unica?
sotto
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:11
eu una nu as avea curajul asta, mai ales ca imi doresc un naumit model de rochita, dar sa vad si cum se aseaza pe mine. eu sunt adepta unor probe inainte pentru mai multa siguranta

Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:54
nu stiu ce sa zic... e un pic mai complicat...tocmai ptr ca e un eveniment unic nu stiu daca merita sa risti. se poate intampla ca ei sa faca exact rochia pe masurile tale dar daca nu o sa ti placa cum cade pe tine, dc te avantajeaza, dc e exact cum ti-o doresti...insa cu toate astea conteaza f mult si cum esti u ca persoana, cat de mult te incanta ideea; dc te ai interesa f bine de firma respectiva , de cum procedeaza, cat de cautati si cat de seriosi sunt poate ca nu e atat de riscant pe cat pare si poate ca o sa fie un adevarat succes ; sa ne tii si pe noi la curent ca cine stie,poate vom apela si noi la ei
kissu_grace
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:32
Sfatul meu este sa nu va luati o rochie fara sa o probati pt k sunt totusi diferente mari intre felul in care arata in poza de pe net si realitate. Eu aveam o rochie in minte, vazuta pe net, si cand am ajuns la bucuresti si am vazut-o in realitate nici n-am mai vrut s-o probez !
bastiuta
Postat pe 5 Ianuarie 2009 15:20
fetelor am gasit un link f mishto aici

http://www.flu.ro/galerie/277/Rochiademireasaideala.html

sunt super rochitzele imi plac mult

si sunt si sfaturi, cum anume sa le potrivesti in functie de fizionomie
iulik_flore
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:24
Eu una nu as avea acest curaj mai ales ca sunt o persoana foarte pretentioasa...sa ma trezesc ca nu ma incape sau ca e prea larga vai de capul meu cred ca as inebuni....Voiam s ava dau si eu o sugestie dupa parererea mea cele mai elegante rochite le ma gasit la biensavvy:X:X:X:X:X:X:X:X-mai ales ca eu vreau o rochie pe corp au acolo niste modele deosebite..

www.biensavvy.ro
cristiana_dana
Postat pe 18 Februarie 2009 16:52
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:19
De la: iulika_flore, la data 2009-05-05 11:19:45http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html
a
PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI



O intrebare: Daca am rochita cu trena, nu e nici simpla nici foarte incarcata....ce tip de voal ar trebui sa imi iau sunt in dubii...
angi_bz
Postat pe 5 Mai 2009 15:57
eu una desi am rochita cu trena f lunga ( jos e din tulle si cu cateva pietricele pe ea, deci destul de simpla)

imi voi lua voal lung, mai lung k rochia, care are de asemenea pe margini pietricele si margelute mici,

eu una ador voalurile lungi, mi se par adevarate bijuterii
iulik_flore
Postat pe 6 Mai 2009 11:53
eu mi-am ales rochia de pe un site din strainatate de unde puteai face si comanda on-line. insa eu aveam o ruda in canada si s-a dus ea si mi-a dat comanda la rochie direct la firma. eu i-am trimis masurile mele prin mail. Insa va pot spune ca am stat foarte stresata ca daca nu imi vine rochia cand o sa mi-o aduca. mai ales ca o primeam exact cu o saptamana inainte de nunta. pana sa fie gata a durat ceva, eu am dat comanda prin martie si abia la sfarsitul lui august a fost gata. asa ca daca vrei sa dai comanda in on line trebuie sa ti cont si de durata pana cand e gata rochia.
pana la nunta m-am mai abtinut de la mancare si am tot facut impachetari ca sa mai slabesc (tot ma gandeam ca daca ma ingras pana la nunta si nu imi vine rochia ). insa cand mi-a venit in sfarsit rochia, imi venea binisor, a trebuit doar s-0 stramtez cativa centimetri si s-o scurtez ca era lunga. Am avut noroc ca am gasit o croitoreasa dispusa sa imi faca modificarile in 4 zile.
parerea mea e ca poti comanda rochia de pe site, insa sa ai grija sa iti vina cu ceva timp inainte de nunta ca sa ai timt pt modificari in cazul in care ai nevoie. Ar fi bine sa mergi sa vorbesti cu o croitoreasa sa iti ia ea masurile ca sa nu faci tu vreo incurcatura si sa iti faca rochia mai stramta de exemplu. Mai larga e bine sa fie ca ai de unde modifica dar mai stramta nu
carmela_grace
Postat pe 6 Mai 2009 12:17
si mai vroiam sa spun ceva. rochia era exact ca in poza. chiar n-am fost dezamagita de ea. mi-a placut de prima data cand am vazut-o si m-am simtit foarte bine in ea.
carmela_grace
Postat pe 6 Mai 2009 12:21
De la: iulika_flore, la data 2009-05-06 11:53:22eu una desi am rochita cu trena f lunga ( jos e din tulle si cu cateva pietricele pe ea, deci destul de simpla)

imi voi lua voal lung, mai lung k rochia, care are de asemenea pe margini pietricele si margelute mici,

eu una ador voalurile lungi, mi se par adevarate bijuterii


Si eu ador voalurile lungi, cu putina broderie pe margine. Ma gandeam ca poate nu e ok daca il vreau mai lung decat rochia, care are trena lunga
angi_bz
Postat pe 6 Mai 2009 13:34
De la: angi_bz, la data 2009-05-06 13:34:14
De la: iulika_flore, la data 2009-05-06 11:53:22eu una desi am rochita cu trena f lunga ( jos e din tulle si cu cateva pietricele pe ea, deci destul de simpla)

imi voi lua voal lung, mai lung k rochia, care are de asemenea pe margini pietricele si margelute mici,

eu una ador voalurile lungi, mi se par adevarate bijuterii


Si eu ador voalurile lungi, cu putina broderie pe margine. Ma gandeam ca poate nu e ok daca il vreau mai lung decat rochia, care are trena lunga


ba da ba da!!!!

este

nu ai v azut o gramada de modele si in poza???

cu rochii lungi cu trena si voal

defapt cred ca asa se vede cel mai frumos!!!!
iulik_flore
Postat pe 6 Mai 2009 21:42
acum fiecare cu parerile proprii dar eu am gasit rochita visurilor mele pe internet pe un site american si luna viitoare o sa incerc sa dau comanda sunt mai multe miresici care si'au comandat de acolo si extrem de multumite sunt am vazut si poze si am comparat intre original si copie....nu e mare diferenta dar preturile originalelor sunt extrem de ridicate pe cand copia ti'o faci cu multe sute de euro mai ieftina.....imi este si mie putin teama dar sigur o voi alunga cand o sa imi vad rochita mult visATA...CHIAR DACA NU VA IESI CA IN POZA SUNT CONSTIENTA DE LUCRUL ASTA .....VA POOP PRREGATIRI USOARE
andrada2010
Postat pe 17 Iunie 2009 19:46
iulika_flore sa ai grija la trena si chiar si la rochita sa nu fie grele.

De curand am fost la o nunta si mireasa a avut o rochita foarte grea cu trena si nu si-a prea dus buchetul de mireasa tb sa-si ridice rochita - la dus mirele iar trena a aplicat-o doar in Biserica

laura02maria
Postat pe 17 Iunie 2009 21:13
De la: lauramaria, la data 2009-06-17 21:13:54iulika_flore sa ai grija la trena si chiar si la rochita sa nu fie grele.

De curand am fost la o nunta si mireasa a avut o rochita foarte grea cu trena si nu si-a prea dus buchetul de mireasa tb sa-si ridice rochita - la dus mirele iar trena a aplicat-o doar in Biserica



iti multumesc iubita

intr-adevar rochita este cam grea

sper ca ma voi descurca

trena are sistem de prindere si bineinteles k nu o voi tine decat la biserica

la fel si voalul lung
iulik_flore
Postat pe 17 Iunie 2009 22:41
Dragi miresuici!!! Vreau sa va impartasesc din experienta mea cu rochia comandata online, eu la fel am ramas incintata de o rochita de pe site-ul rociimireasa.eu, m-am interesat de firma daca exista in baza de date, am verificat datele despre ei, singura intrebare care nu mi-am pus-o era "oare corespunde adevarului?" Dupa descrierea care au facuto mi-am imaginat ca va fi o rochie superba, dar a fost exact invers. Ei folosesc ca modele, rochii de disigne renumiti, dar producerea lor se face in china. Lucratul este de o calitate foarte proasta, pe linga banii care i-am dat mai am nevoie si pentru retusari. Sincer! vin cu un sfat in adresa tuturor mireselor, pentru ca nunta e un eveniment unic nu va lasati prostite de publicitatea care si-o fac. Mai bine mergeti la un croitor si va coaseti, nu va lasati amagite, nu se merita!!! Eu sunt distrusa acum, nunta se apropie iar rochia mea nu este ceea ce mi-am dorit. Plus la atit mi-au creat atitea probleme si stresuri ca deja nu am nici un chef de a mai fi mireasa. Aveti grija!!!
iana15
Postat pe 18 Iunie 2009 11:09
tarot_healthy
Postat pe 21 August 2009 13:35
Eu fac rochii de mireasa la comanda, inclusiv modele mai ciudate/deosebite Blogul meu: http://alexandrahorecica.wordpress.com/ Creez si modelul. Ca si pret...nu iau mult, ca sunt la inceput
Alex_H_grace
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:35
Si in legatura cu comandatul rochiilor on-line...nu v-as sfatui, decat daca cunoasteti firma si stiti ca are materiale de calitate si, de asemenea, daca va stiti marimea la firma respectiva (ca ele mai difera). Sau daca va faceti la comanda si vorbiti CLAR in privinta materialului si a modelului. Eu una consider ca, mai ales la rochiile de ocazie, e bine sa ti le faci exact pe masurile tale si, daca se poate, unicat. Anumite ocazii sunt doar o data in viata...
Aveti mare grija ce cumparati din magazine, ca multe firme vand porcarii - materiale proaste si cusaturi prost executate (vorbesc de UNELE rochii de ocazie din magazinul Unirea, pe care l-am vizitat de curand si de care am fost profund dezamagita).
Alex_H_grace
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:41
Buna! Gasisem si eu un site care oferea marea cu sarea si fiind in cautarea rochiei de mireasa, m-a incantat modelele si preturile pe care le-am vazut acolo...Pus si simplu nu imi venea sa cred ce modele suprebe au, la niste preturi acceptabile...si am zis gata, de aici imi iau rochia!!! Am sunat la un numar de telefon care era afisat pe site, mi-a raspuns o tipa foarte draguta, mi-a dat mai multe detalii la telefon si urma sa ii trimit prin mail numarul sau denumirea modelului ales de mine, impreuna cu masurile mele, apoi urma sa-i trimit avansul (50% din suma) si restul de bani cand primesc rochia. Numai ca am stat putin si m-am gandit mai bine (era prea frumos sa fie adevarat), i-am trimis un mail tipei, in care ii ceream datele firmei si adresa sa vad cum fac, prin ce mod ii trimit banii...si de atunci nu am mai primit raspuns de la ea...am incercat si la telefon dar niciun rezultat (probabil memorase numarul si nu a vrut sa-mi mai raspunda). Si m-am lamurit pana la urma...Era teapa...Asa ca aveti grija fetelor cum va luati rochia si fiti sigure de ceea ce faceti! Mult succes!
Si inca ceva: daca sunteti din Bucuresti sau aveti drum pe aici va las un site unde puteti vedea modele superbe, dupa care sunati va va faceti programare pentru a merge sa va alegeti rochia dorita. Aici va garantez eu ca nu aveti probleme...de aici mi-am luat si eu rochia si am fost foarte multumita! www.erochiidemireasa.ro
evelinne
Postat pe 19 Octombrie 2009 20:24
http://mariagecollection.webgarden.ro/
Sa te uiti si pe aceasta adresa. apar rochii de mireasa foarte frumoase de vanzare, la preturi bune.
mariagecollection
Postat pe 26 Martie 2010 13:43
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:55
ceau feteleor,depinde acuma de fiecare,eu ma risc si imi comand rochia de pe internet.ei spun ca in 2 saptamani este gata.bafta tutor.
camy_grace
Postat pe 13 Mai 2010 12:09
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 poze si alte servicii pt nunti puteti gasi pe www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 17 Iunie 2010 03:44
De la: camy_grace, la data 2010-05-13 12:09:46ceau feteleor,depinde acuma de fiecare,eu ma risc si imi comand rochia de pe internet.ei spun ca in 2 saptamani este gata.bafta tutor.
Salut, poti sami spui daca tia mai venit rochia'
Ludmila_Mocanu_1
Postat pe 29 Mai 2013 22:37
imi spui te rog despre ce site este vorba?
am ceva rude in canada si m-ar putea ajuta. multumesc
Adam_Ema_1
Postat pe 22 Aprilie 2014 21:34
imi dai te rog link-ul/link-uri de la respectivele magazine?
multumesc
Adam_Ema_1
Postat pe 22 Aprilie 2014 21:36
Noul magazin online Abyedesign

http://abyedesign.shopmania.biz/cumpara/red-rose-fever-3

Momentan doar rochii de seara insa se pot crea si rochii de mireasa.Alege un model preferat si trimite-ne poza
abyedesign
Postat pe 23 Mai 2014 10:16
Eu aici am gasit o gramada de modele frumoase, cred ca o sa dau o comanda zilele acestea
http://rochii-mireasa-china.weebly.com/
kudika_979332
Postat pe 11 Ianuarie 2015 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lenjeria intima din noaptea nuntii 18 De la: Laura_Baldini 4 Februarie 2011 16:39
targ de nunti 1 De la: nic0lle 13 Ianuarie 2010 12:24
Vand rochie mireasa Mirandi 1 De la: sylvya04 18 August 2009 14:47
imi vand rochita 1 De la: grace008813 13 Mai 2010 15:36
new trend bryde for sale 1 De la: Ciprian_George_1 15 Mai 2011 13:04