Setari Cookie-uri

Melodia pentru aducerea tortului miresei

tortul miresei reprezinta un moment special, ce muzica ar fi cea mai potrivita?

Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:10
nu stiu..si eu stau si ma gandesc la asta...ceva mai deosebit..dar ce????
laura_chirea
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:57
Eu am folosit Oda bucuriei, poate va place ideea.
A fost un moment deosebit.
bastiuta
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:09
acum vreo 2-3 ani am fost la o nunta unde in momentul aducerii tortului, orchestra a inceput sa cante imnul echipei steaua, aia a lui scooter, chiar dc nici unul dintre miri nu ere microbist
Carmenchita
Postat pe 23 Decembrie 2008 08:51
incercati Vangelis-Conquest of paradise.
cred ca merge!
ioanaandreeatoma
Postat pe 29 Decembrie 2008 08:57
De la: ioanaandreeatoma, la data 2008-12-29 08:57:55incercati Vangelis-Conquest of paradise.
cred ca merge!


sa o ascultam ,dupa nume nu o recunosc, dar asa poate o stiu
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:59
Cred ca melodia pe care vine tortul nu este asa importanta, ci felul in care este adus, modul in care arata. Momentul in care se sting luminile si apare tortul cu lumanari, artificii sau flacari este foarte emotionant incat melodia de pe fundal devine devine ceva secundar. Oricum, cei care se ocupa cu muzica au fragmente de piese pregatite pentru asemenea momente.
fantome
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:28
De la: fantome, la data 2009-01-20 10:28:19Cred ca melodia pe care vine tortul nu este asa importanta, ci felul in care este adus, modul in care arata. Momentul in care se sting luminile si apare tortul cu lumanari, artificii sau flacari este foarte emotionant incat melodia de pe fundal devine devine ceva secundar. Oricum, cei care se ocupa cu muzica au fragmente de piese pregatite pentru asemenea momente.


da asa este!

eu nici nu stiu dc exista vreo melodie anume

niciodata nu am dat importanta

oricum dc exista una, cu siguranta aia este bagata la toate nuntile. k la noi cam asa e
iulik_flore
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:59
De la: iulika_flore, la data 2009-01-20 15:59:05
De la: fantome, la data 2009-01-20 10:28:19Cred ca melodia pe care vine tortul nu este asa importanta, ci felul in care este adus, modul in care arata. Momentul in care se sting luminile si apare tortul cu lumanari, artificii sau flacari este foarte emotionant incat melodia de pe fundal devine devine ceva secundar. Oricum, cei care se ocupa cu muzica au fragmente de piese pregatite pentru asemenea momente.


da asa este!

eu nici nu stiu dc exista vreo melodie anume

niciodata nu am dat importanta

oricum dc exista una, cu siguranta aia este bagata la toate nuntile. k la noi cam asa e

Da, exista o melodie anume, la fel ca si marsul de intreare, care se pune invariabil la toate nuntile. Din punctul meu de vedere melodia pe care este adus tortul este destul de importanta pt k ea creeaza atmosfera, alaturi de aspectul si accesoriile luminoase ale tortului.
Dupa gustul meu marsul ala e deja prea uzat si atat de cunoscut k nici nu-i mai da nimeni nici o atentie. Tocmai de aceea daca il veti inlocui cu altceva diferenta va atrage atentia si cu siguranta va fi apreciata. Stiti voi detaliile fac diferenta !
bastiuta
Postat pe 5 Februarie 2009 14:42
buna :) ce parere aveti de melodia now we are free- enya, ar merge pt tort? :)
roxih2000
Postat pe 5 Februarie 2009 18:15
De la: roxih2000, la data 2009-02-05 18:15:26buna :) ce parere aveti de melodia now we are free- enya, ar merge pt tort? :)


hmmm...nu stiu ce sa zic...melodia este superba
dar nu e prea lenta?
ma gandesc ca ptr momentul aducerii tortului ar trebui ceva mai saltaret!
iulik_flore
Postat pe 6 Februarie 2009 11:35
Si eu sunt de acord ca ar trebui ceva mai vesel. Prima data cand am auzit la o nunta melodia de la Fam Bundy, la aducerea tortului, mi s-a parut super haios...acum deja e o chestie banala... dar intrebarea legata de melodie merita discutata.
Elmer
Postat pe 25 Martie 2009 23:26
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:50
nu inteleg cum piesa conquest of paradise sa fie potrivita pt aducerea tortului?
deci tai tortul, mananci
mi-am dat seama ca romanul nu numai ca nu intelege lb engleza, dar sa mai da si smecher
am mai auzit ca la nunti se mai pun piesa Sacrifice- elton john doamne doamne!
am mai vazut ca cineva a sugerat oda bucurie, care inseamna total altceva decat ceea ce se intampla la o nunta!
va rog sa verificati! insist!cautati pe google!
eu ma gandeam sa pun o piesa mai clasica, de verdi, cunoscatorii stiu despre ce vorbesc, dar mi-am dat seama, mai apoi ca romanul e batjocoritor, si asa nu intelege nimic din momentul meu sublim
grace_kelly_grace
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:24
iulik_flore
Postat pe 1 Mai 2009 22:31
eu am avut la nuta Radetzky March iar dupa tort Felicità - Al Bano & Romina Power

cu toate ca cred ca Los Toreadores Carmen e melodia aceea celebra.

Sunt foarte frumoase, festive si ritmate forte bune pt momentul tortului.
incurajeaza lumea sa aplaude sa se ridice de la mese si sa se apropie de voi, voi puteti taia linistiti tortul....


daca ar tb sa mai aleg tot asa as alege


cred ca ar merge si Ravel-Bolero
laura02maria
Postat pe 3 Mai 2009 22:03
Buna intrebare. Nici eu nu am idee cam ce melodie s-ar potrivi pentru acest moment. Nunta noastra este in 11iulie2009.
MA AJUTA CINEVA?
ana_2005_maria
Postat pe 26 Mai 2009 00:15
De la: ana_2005_maria, la data 2009-05-26 00:15:12Buna intrebare. Nici eu nu am idee cam ce melodie s-ar potrivi pentru acest moment. Nunta noastra este in 11iulie2009.
MA AJUTA CINEVA?


pai gasesti pe aici o gramada de melodii pentru inspiratie
iulik_flore
Postat pe 26 Mai 2009 16:12
de obicei dj-ul are marsul specific pt tort, dar am mai fost pe la nunti unde s-a pus oda bucuriei care mi se pare total nepotrivita pt aducerea tortului sau de la era - ameno, dar nici asta nu mi se pare ok. eu am gasit un mars interesant pe dc cu denumirea the creature. dc vreti sa vi-l trimit trimiteti un mail la nyco_03@yahoo.com si mai vb. am si un alt mars pe care il foloseste viitorul meu sot la nunti, fiindca se ocupa cu sonorizari, fotografii si filmat. (PFA)
nicole25
Postat pe 23 Iunie 2009 14:53
oda bucuriei la restaurant????
iulik_flore
Postat pe 24 Iunie 2009 12:20
f potrivita mi se pare mel lui Johann Strauss-radetzky march,e prima pe lista la mine....dar mai am de cautat...mai veniti cu idei.
adinaelena_grace
Postat pe 21 Iulie 2009 01:55
adinaelena la fel as alege si eu - nu m-as duce pe ceva modern,

la fel si pt vals sa fie un vals traditional ceva valurile dunarii, valsul trandafirilor, fluturilor
laura02maria
Postat pe 21 Iulie 2009 08:07
Buna :) eu am nunta la anul, si m-am gandit sa fie la tort, sau eventual la intrare muzica lui oliver shanti ONON MWENG, mi se pare o melodie destul de buna, mai ales ca prima data am auzit intr-un salon de mirese......:) In Budapesta.....
cindy_dulanyi
Postat pe 29 Septembrie 2009 09:51
Foto-vis, video-miraj


- Daca v-a dezamagit fotograful pe care la-ti avut la nunta, sau daca, pur si simplu, doriti ceva plin de mister si savoare, de poezie si candoare, dati-ne un semn si vom gasi un peisaj deosebit, un parc, o ferma in camp, o apa, o cetate, o stanca plesuva, sau orice altceva pe care a-ti dori sa va transpuneti imaginea de miri minunati, si vom face o sedinta foto, sau si video, deosebita. A va imbraca din nou in miri poate fi chiar o provocare. Nu ezitati!
V-au dezamagit fotograful si cameramanul? Trimiteti-ne DVD-ul si noi il vom prelucra, imbunatatindu-i calitatea si claritatea, si un foto sau videoclip minunat va vom oferi din materialul d-tra brut. Totul prin posta daca distanta este prea mare.
Iar daca evenimentul inca nu a avut loc, si doriti sa ramaneti, de la acesta, cu amintiri vii si minunat de proaspete, contactati-ne. Vom fi partenerii d-tra fideli.

Phone 0744580054 sau 0742577082
fotografie_dragosp@yahoo.com sau eunescu09@yahoo.com
Ne puteti gasi pe www:// dragospopescuphotography.blogspot.com sau pe eunescu09 sunphoto



energiccom_grace
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:25
Nici o nunta, nici o petrecere, nu este prea mare sau prea mica, prea indepartata sau prea apropiata. Pentru noi toate sunt la fel de impotante si le onoram cu aceeasi placere.
Nici unul din pachetele noastre de servicii nu este gravat in marmura! Totul este deschis pentru schimbare, pentru discutii, pentru analiza drept pentru care toate preturile noastre sunt negociabile.

Fotografia se face cu echipamente profesionale marca NIKON:
- Nikon DSLR D5000
- obiective Nikkor dedicate
- blitzuri i-TTL dedicate Nikkon
- prelucrarile digitale se fac cu soft-ware dedicate
- printarile se fac cu masini de ultima generatie

Filmarile se fac cu camere profesionale marca SONY:
- Sony DCR VX2100E
- lumini profesionale Sony
- editarea, prelucrarea, montajul se fac cu soft professional

Se folosesc:
- trepiede pentru stabilizarea imagini (Trepied foto-video 152 cm TNB FTDC034880 )

- calculatoare de ultima generatie dedicate

Ce va oferim:
- fotografii printate format 13 x 18, 15 x 21, 20 x 30, etc.
- album foto
- dvd cu toate fotografiile avand disc si coperta personalizate
- fotografii prelucrate ( luminozitate, contrast, artistic )
- sedinta fota clasica in parc sau intr-o locatie aleasa de d-tra
- sedinta foto Trash The Dress ( TTD )
- slideshow cu 50-60 fotografii

- filmare digitala 6 h pe dvd
- prelucrare si montaj de televiziune
- aspect ratio 16:9 videscreen sau 4:3 fullscreen
- clip video: Momente Importante Eveniment
- intro si outro film
- clip video Trash The Dress ( TTD )
- discuri si coperti personalizate ( aspect cinema sau classic )
-rezumat de 1:20 min. al filmului nuntii ori petrecerii
- compresie a filmului pentru rularea pe calculator in format AVI sau MPEG



Oferte de preturi:

In functie de pachetul ales si de ceea ce va doriti, oferta noastra de preturi este cuprinsa intre 800 si 2000 lei.
Pentru a va pune la curent cu portofoliul nostru, oferim un DVD cu fotografii, filmari si clipuri TTD.


Servicii Foto-Video, Trash the dress

- Nunti
- Botezuri
- Aniversari
- Majorete
- Book-uri personale
- Fotografie de Studio
- Sedinte Foto-Video TTD
- Albume profesionale ( nunta, botez, aniversare, clase terminale scoli, etc. )
- Montaje video de pe casete vechi, sau neprelucrate.




Dragos Popescu photography
Adress:
Str. Brasov, Nr. 14, Bl. 2S14, sc. A, Ap. 9
Sector 6 Bucuresti, cod postal 061403
Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com
eunescu09@yahoo.com
vizualizati eunescu09 sunphoto sau http://dragospopescuphotography.blogspot.com/ pe Google
energiccom_grace
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:34
este un imn pe care il cunosc dj-iinumai din discutiile cu el poti obtine ceva frumos,strident si care sa iti atraga atentia.asta cu 1 luna inainte de data nuntii
grace003710
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:04
logodnicul meu vrea sa punem dupa aducerea tortului si dupa ce se canta traditionalul "La multi ani", Umberto Tozzi- Ti amo, i se pare f potrivit ritmul ptr un asemnea mom...
iulik_flore
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:44
iulika_flore Data: 2009-12-04 21:44:48
logodnicul meu vrea sa punem dupa aducerea tortului si dupa ce se canta traditionalul "La multi ani", Umberto Tozzi- Ti amo, i se pare f potrivit ritmul ptr un asemnea mom...


Foarte frumoasa melodia :X:X
Simona21_grace
Postat pe 5 Decembrie 2009 09:48
De la: Simona21, la data 2009-12-05 09:48:04iulika_flore Data: 2009-12-04 21:44:48
logodnicul meu vrea sa punem dupa aducerea tortului si dupa ce se canta traditionalul "La multi ani", Umberto Tozzi- Ti amo, i se pare f potrivit ritmul ptr un asemnea mom...


Foarte frumoasa melodia :X:X
iulik_flore
Postat pe 5 Decembrie 2009 17:05
Buna!Sorry ca sunt off-topic.Vroiam doar sa te rog sa dai si tu un click aici http://e-castig.com/index.php?r=va3v . Multumesc pentru ajutor.O zi buna
kryssa_grace
Postat pe 11 Decembrie 2009 13:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Traista bucovineana 1 De la: traista_bucovineana 3 Iunie 2009 02:28
trecutul....oare ne poate urmari? 88 De la: iubire_de_catifea 30 Decembrie 2010 23:09
nasii nu s-au daruit la nunta :( 15 De la: nikol05 22 Aprilie 2013 10:53
traditiile ma omoara!!! 101 De la: mitrea_alina 31 Octombrie 2009 03:00
cosuletul cu cocarde si petale 9 De la: andrada2010 13 Ianuarie 2010 21:11