Setari Cookie-uri

Meniuri cu bauturi incluse la nunta?

Ce meniu alegeti la nunta? Am ales pentru nunta un meniu fara bauturi incluse pentru ca era mai ieftin. Bautura o sa trebuiasca sa o aducem noi. O sa avem peste 100 de invitati si nu stiu ce cantitate de bautura sa cumpar si mai ales ce bauturi.Sunt curioasa care sunt preturile actuale ale meniurilor la restaurantele din Bucuresti, daca au sau nu si bauturile incluse, sau ce fel de meniuri sunt mai avantajoase din punct de vedere al pretului.

Postat pe 23 Decembrie 2008 18:01
Buna. Eu sunt din bucuresti si am nunta pe 25.07.09, la un restaurant numit casa voicu. Am ales meniul fara bautura, si ma costa 60 eur. Eu am alocat fiecarui invitat 10 eur pt bautura ( am luat whiskey, martini alb si campari la aperitiv, vin alb, cola, fanta, apa min si suc natural de portocale) si 18 eur lautarii ( am dat 3200 eur pe muzica). Totul nu l-am mai pus ca deja e un meniu foarte scump. Nu stiu cum sunt alte restaurante, dar acesta, este unul nu f select, este in cartierul berceni www.casavoicu.ro )si are deja un pret piperat.
loredana_annemarie
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:59
eu am abut deja nunta in octombrie 2008. nici eu nu am inclus bautura in meniu. am iesit mai ieftin cumparand-o noi. unde am facut eu preturile meniurilor se stabilesc abia prin aprilie asa ca nu as putea sa iti dau un pret, mai ales ca acum a crescut foarte mult euro si s-au schimbat toate preturile.
noi am avut la nunta ca bauturi wisky, campari, martini, vin alb la sticla (Jidvei) si am avut si 2 sticle de vodca in caz ca vroia cineva. dar nu s-a atins nimeni de ele :). ca bauturi racoritoare am avut cola, fanta, apa plata si minerala si suc natural de portocale care era folosit la prepararea de Campari.
Sampania era inclusa in meniu.
poti vorbi cu seful de sala de la restaurantul unde vei face nunta sa iti dea el o idee de cam ce cantitate de bauturi iti trebui. el stie sa iti spuna. de exemplu, daca vrei sa pui si wisky la bauturi, depinde daca pui sticla intreaga pe masa sau le lasi la bar si cine cere ii aduce ospatarul. eu de exemplu am pus sticla pe masa, am avut 23 de mese si am luat 30 de sticle, deoarece stiam ca am bautori inraiti la mese, dar mi-a si ramas.
mai poti sa vorbesti cu cineva care are magazin sa iti ia bauturile, si sa te intelegi sa achiti dupa nunta. astfel incat sa poti sa dai si inapoi bautura care a ramas. eu asa am facut.
carmela_grace
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:14
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:16
da da da
carla_cra
Postat pe 31 Martie 2010 21:29
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:18
Am mai scris undeva, acelasi lucru, desi cam tarziu, dar paote informatia va fi folositoare altcuiva interesat de acest subiect, iar preturile sunt actualizate:

Cel mai ieftin 100 Ron (fara tort si bauturi) cu gustare (salam de sibiu, muschi file afumat, rulada de pui, rulou de sunca cu salata de cruditati, bacon, dobos, rosie cu branza., masline, cruditati), sarmale, mix grill (piept de pui, muschi file, cartofi prajiti/taranesci/copti, salata de varza/muraturi/vara, cafea de 2 ori, chifle
Daca schimbi sarmale cu peste (file cu cartofi nature) atunci e 120 Ron
Exista si varianta cu 4 feluri (adica si sarmale si peste) care este 135 de roni.

Daca se vrea si bautura de la ei se adauga 20 de ron la meniu.
happyastrid
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:01
De la: happyastrid, la data 2010-10-19 21:01:03Am mai scris undeva, acelasi lucru, desi cam tarziu, dar paote informatia va fi folositoare altcuiva interesat de acest subiect, iar preturile sunt actualizate:

Cel mai ieftin 100 Ron (fara tort si bauturi) cu gustare (salam de sibiu, muschi file afumat, rulada de pui, rulou de sunca cu salata de cruditati, bacon, dobos, rosie cu branza., masline, cruditati), sarmale, mix grill (piept de pui, muschi file, cartofi prajiti/taranesci/copti, salata de varza/muraturi/vara, cafea de 2 ori, chifle
Daca schimbi sarmale cu peste (file cu cartofi nature) atunci e 120 Ron
Exista si varianta cu 4 feluri (adica si sarmale si peste) care este 135 de roni.

Daca se vrea si bautura de la ei se adauga 20 de ron la meniu.


am uitat, au si site, cu preturiel la zi si oferte pentru....parastas
www.lapiciorulporcului.ro
happyastrid
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:02
Am mai scris undeva, acelasi lucru, desi cam tarziu, dar paote informatia va fi folositoare altcuiva interesat de acest subiect, iar preturile sunt actualizate:

Cel mai ieftin 100 Ron (fara tort si bauturi) cu gustare (salam de sibiu, muschi file afumat, rulada de pui, rulou de sunca cu salata de cruditati, bacon, dobos, rosie cu branza., masline, cruditati), sarmale, mix grill (piept de pui, muschi file, cartofi prajiti/taranesci/copti, salata de varza/muraturi/vara, cafea de 2 ori, chifle
Daca schimbi sarmale cu peste (file cu cartofi nature) atunci e 120 Ron
Exista si varianta cu 4 feluri (adica si sarmale si peste) care este 135 de roni.

Daca se vrea si bautura de la ei se adauga 20 de ron la meniu.
happyastrid
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:24
e cu tot cu tva...cu impozit...?
BEL_AMY1
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:33
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-19 21:33:28e cu tot cu tva...cu impozit...?


impozit la ce?
mitura
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:36
De la: mitura, la data 2010-10-19 21:36:45
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-19 21:33:28e cu tot cu tva...cu impozit...?


impozit la ce?

la ingrediente draga... apropo cum e timpul la tine ...
BEL_AMY1
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de raspuns!! 4 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:44
Foto Video Trash The Dress - poezia asezata in rama 3 De la: cj25har 9 Iunie 2010 10:47
texte(motto-uri) adresate nasilor 11 De la: cassey_tarot 18 Mai 2010 14:36
merita decoratiunile florale? 72 De la: magic_angels 26 Aprilie 2010 00:12
Alune, fistic, crantzanele 15 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:26