Setari Cookie-uri

virginitatea pentru mine e o problema...

poate ma puteti ajuta cu sfaturi nu cu critici,ar fi perfect..
am o prietena de ceva timp si avem o viata sexuala armonioasa si ne intelegem in pat bine, dar(mereu e un dar)eu am fost, ea nu a fost virgina.la inceput nu era o problema pentru ca nu o iubeam dar acum cand o iubesc ma deranjeaza ca nu a fost virgina ca a atins pe altcineava ca poate se gandeste la altcineva cat timp o tin in brate.
daca ma ajutati cu sfaturi v-as f recunoscator.
tot_eu_sas
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:28
mai in gluma mai in serios teai gandit ca poate tocmai de aceea aveti o viata amoroasa armonioasa ?

ps - conteaza mai putin ca era sau nu virgina. totul este in mintea ta. dupa cum vad ca gandesti ai fi fost la fel de gelos si daca era virgina. gaseai tu un motiv. ai de lucrat cu gelozia ta nu cu virginitatea ei.
mau77mau
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:37
am de lucrat cu gelozia mea???hmmm as lucra dar,stii, nu prea am tragere si asta se intampla din simplul motiv ca nu stiu cum sa fiu mai putin gelos..e deosebita la vedere si atrage priviri desi nu se imbraca provocator...chiar nu stiu cum safiu mai putin gelos. nici nu stiu ce ar trebui sa fac ca nu pot asa dintro data sa zic ca nu mai sunt gelos ca m-as minti pe mine.

Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:19
mai in gluma mai in serios teai gandit ca poate tocmai de aceea aveti o viata amoroasa armonioasa ?

ps - conteaza mai putin ca era sau nu virgina. totul este in mintea ta. dupa cum vad ca gandesti ai fi fost la fel de gelos si daca era virgina. gaseai tu un motiv. ai de lucrat cu gelozia ta nu cu virginitatea ei.




sa stii ca tot eu am raspuns dar nu-mi salveaza un cont...defapt nu imi propun sa devin fidel peforum ci doar sa primesc niste sfaturi si ajutor

Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:27
De la: tot_eu_sas, la data 2009-01-05 19:28:39poate ma puteti ajuta cu sfaturi nu cu critici,ar fi perfect..
am o prietena de ceva timp si avem o viata sexuala armonioasa si ne intelegem in pat bine, dar(mereu e un dar)eu am fost, ea nu a fost virgina.la inceput nu era o problema pentru ca nu o iubeam dar acum cand o iubesc ma deranjeaza ca nu a fost virgina ca a atins pe altcineava ca poate se gandeste la altcineva cat timp o tin in brate.
daca ma ajutati cu sfaturi v-as f recunoscator.


Eu iti spun ce as face eu daca as fi in locul tau.As pleca cat mai departe de ea si cat mai repede.Te poti implica sentimental si din acel moment vor apare problemele pentru tine.Odata ce te-a prins in mrejele ei te va folosi in acelasi mod abject in care s-a folosit si de lati barbati.Stii,iapa intotdeauna se intoarce la ieslea cu ovaz.

Voi sunteti tineri dar pe vremuri aceste "nevirgine" "nenorocite" de o "bestie de barbat"erau adunate in stabilimente,unde tineri ca tine se foloseau de ele fara nici un fel de implicare sentimentala.Acesta ar fi un aspect pentru care legea prostitutiei ar fi necesara.

Ai grija cu cat iti va spune cele mai tragice si lacrimogene povesti despre pierderea virginitatii ei, fii sigur ca are "expwerienta"vasta.....

Am revenit recent de la Paris,unde ne-am petrecut revelionul ,a fost frumos ,numai ca ne-am indispus atunci cand am am vazut la o emisiune pe TV5, niste glume foarte acide despre ..romance...de trotuar...

Postat pe 10 Ianuarie 2009 08:54
De la: tot_eu_sas, la data 2009-01-05 19:28:39poate ma puteti ajuta cu sfaturi nu cu critici,ar fi perfect..
am o prietena de ceva timp si avem o viata sexuala armonioasa si ne intelegem in pat bine, dar(mereu e un dar)eu am fost, ea nu a fost virgina.la inceput nu era o problema pentru ca nu o iubeam dar acum cand o iubesc ma deranjeaza ca nu a fost virgina ca a atins pe altcineava ca poate se gandeste la altcineva cat timp o tin in brate.
daca ma ajutati cu sfaturi v-as f recunoscator.


WOW, chiar nu ma asteptam la asa ceva...daca la inceput nu a contat ca era sau nu virgina acum de ce ar conta? ce s-a schimbat, esti sigur ca doar sentimentele s-au schimbat? hmmmm inainte doreai doar "una" cu care sa scapi de virginitatea ta cumva si pe urma cand ai vazut cat e de curata te-ai gandit sa o pastrezi pt tine? Ia incearca s ate gandesti cum ar fi fost daca era invers, daca ea ar fi fost si tu nu sau ce asa nu se pune problema?
Mey omule ea putea bine mersi sa te minta, sa-ti zica ca inca mai e, nu de alta dra de multe ori nu se intampla nimic in acel moment al "dezvirginarii", ce zici de asta?
Sincer e bine ca ea a mai avut experienta inaintea ta pentru ca asa a stiut ce sa faca, nu sa bajbaiti amandoi in intuneri si nici tu nici ea sa nu fi simtit deloc placere ba mai mult asa stie ce are de facut daca se intampla ceva rau, Doamne fereste, asa stie ce implica o relatie intima.
Mai bine ai discuta cu ea sa ii explici ce te nelinisteste si sa trageti o concluzie impreuna, insa prima data stai bine si mediteaza ce anume a facut sa iti schimbi parerea.
agny
Postat pe 10 Ianuarie 2009 09:22
Te rog din suflet sa nu iei in calcul mesajul "doamnei ursu_livia".Dansa are niste prejudecati bine inradacinate,ca sa nu ma exprim mai urat.Femeia asta e contra la tot ce exista pe lumea asta,in zilele noastre si nu numai!!!Gelozia nu cred ca trateaza ci poate doar sa ia amploare.Nu are nicio relevanta faptul ca nu a fost virgina.Putea sa fie,sa nu va intelegeti bine si sa te insele.Aici e mai rau.Nu ce a facut inainte.Dar bine...sunt femeie si probabil ca nu vei lua in calcul raspunsul meu.Daca e foarte grav,sa stii ca gelozia se trateaza la psiholog.Si ar trebui sa discuti cu prietena ta despre acest lucru....Bafta in continuare!
ann1981
Postat pe 10 Ianuarie 2009 09:33
Din pacate cred ca ai o problema.
Nu conteaza virginitatea ta sau a ei intr-o relatie ; conteaza cum va intelegeti si in pat si in toate.
Din ce ai scris rezulta o singura idee , vrei sa te desparti de ea.
Dar te-ai gandit cum ar fi viata ta fara ea?
adrian_b41_grace
Postat pe 10 Ianuarie 2009 09:46
Este adevarat ca toti avem momente in viata in care suntem macinati de gelozie. Este un sentiment care trebuie indepartat pentru ca gelozia poate da frau liber a ceea ce este mai urat in noi.
Ar trebui sa fii mandru ca prietena ta este frumoasa si ca ceilalti intorc capul dupa ea. Ei o privesc si poate te invidiaza pentru ca tu esti cel care se bucura de tot ceea ce daruieste ea.
Crezi ca daca ea era virgina lucrurile ar fi stat altfel? Personal, ma indoiesc...

fantome
Postat pe 10 Ianuarie 2009 09:59
De la: ursu_livia, la data 2009-01-10 08:54:48
De la: tot_eu_sas, la data 2009-01-05 19:28:39poate ma puteti ajuta cu sfaturi nu cu critici,ar fi perfect..
am o prietena de ceva timp si avem o viata sexuala armonioasa si ne intelegem in pat bine, dar(mereu e un dar)eu am fost, ea nu a fost virgina.la inceput nu era o problema pentru ca nu o iubeam dar acum cand o iubesc ma deranjeaza ca nu a fost virgina ca a atins pe altcineava ca poate se gandeste la altcineva cat timp o tin in brate.
daca ma ajutati cu sfaturi v-as f recunoscator.


Eu iti spun ce as face eu daca as fi in locul tau.As pleca cat mai departe de ea si cat mai repede.Te poti implica sentimental si din acel moment vor apare problemele pentru tine.Odata ce te-a prins in mrejele ei te va folosi in acelasi mod abject in care s-a folosit si de lati barbati.Stii,iapa intotdeauna se intoarce la ieslea cu ovaz.

Voi sunteti tineri dar pe vremuri aceste "nevirgine" "nenorocite" de o "bestie de barbat"erau adunate in stabilimente,unde tineri ca tine se foloseau de ele fara nici un fel de implicare sentimentala.Acesta ar fi un aspect pentru care legea prostitutiei ar fi necesara.

Ai grija cu cat iti va spune cele mai tragice si lacrimogene povesti despre pierderea virginitatii ei, fii sigur ca are "expwerienta"vasta.....

Am revenit recent de la Paris,unde ne-am petrecut revelionul ,a fost frumos ,numai ca ne-am indispus atunci cand am am vazut la o emisiune pe TV5, niste glume foarte acide despre ..romance...de trotuar...


si eu daca as fi prietenul tau tot asta as face dupa ce as afla cum gandesti ... as fugii cat mai departe
mau77mau
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:53
De la: tot_eu_sas, la data 2009-01-05 19:28:39poate ma puteti ajuta cu sfaturi nu cu critici,ar fi perfect..
am o prietena de ceva timp si avem o viata sexuala armonioasa si ne intelegem in pat bine, dar(mereu e un dar)eu am fost, ea nu a fost virgina.la inceput nu era o problema pentru ca nu o iubeam dar acum cand o iubesc ma deranjeaza ca nu a fost virgina ca a atins pe altcineava ca poate se gandeste la altcineva cat timp o tin in brate.
daca ma ajutati cu sfaturi v-as f recunoscator.


Baieti se pare ca noi,barbatii avem grave probleme cu romancutele noastre adevarate masini de facut sex ,poate de aceea si sunt astfel vazute peste tot in lumea larga.

Parerea mea,pentru tine, multumeste-i frumos,fa-i un cadou si zii la "adio, tu".Uite-te bine in jurul tau si cauta o fata demna sa-ti fie iubita si sotie ,dar si mama pentru copiii tai.Doar astfel nu vei trai o viata intreaga(sau mai putin) cu gandul ca 'femeia"ta este si a altora.

Am intrat pe acest forum pentru ca o colega mi-a aratat cat de zombi pot fi "fetitele "noastre vesele,m-am scarbit destul ,de acum ... la revedere.

In ce le priveste pe ..concubine si nevirgine, ultrafolosite , le pot spune ca ele nu vor avea niciodata respectul nostru al barbatilor adevarati;ce dumnezeu,n-am ajuns sa fim folositi de orice muierusca sexoasa .

Pentru admin. acestui forum ,ganditi-va bine cand accepatti sa si faca apogeul amorului liber.

Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:55
De la: tot_eu_sas, la data 2009-01-05 19:28:39poate ma puteti ajuta cu sfaturi nu cu critici,ar fi perfect..
am o prietena de ceva timp si avem o viata sexuala armonioasa si ne intelegem in pat bine, dar(mereu e un dar)eu am fost, ea nu a fost virgina.la inceput nu era o problema pentru ca nu o iubeam dar acum cand o iubesc ma deranjeaza ca nu a fost virgina ca a atins pe altcineava ca poate se gandeste la altcineva cat timp o tin in brate.
daca ma ajutati cu sfaturi v-as f recunoscator.


Eu cred ca problema nu e la ea, e la tine.
A scris cineva mai sus ca putea sa iti spuna ca mai e virgina, si probabil ca nu ti-ai fi dat seama (cu atat mai mult cu cat nu aveai nici experienta in domeniu).
Pe de-alta parte, eu inca mai sunt virgina, dar le dau tuturor de inteles ca sunt experimentata - pentru ca in ziua de azi e rusinos de la o varsta sa mai fi "fecioara".
Oricum nu are nici o legatura himenul cu gelozia ta. Nici frumusetea ei nu are nici o legatura. Problema nu este la ea ci la tine. Trebuie sa inveti sa ai mai multa incredere in tine, sa accepti faptul ca ESTI destul de bun pentru ea, ca pe TINE te iubeste si ca desi este admirata de mai multi barbati, doar TU esti barbatul la care ea se uita, doar TIE iti raspunde.
Daca vei intelege aceste lucruri, o sa inveti sa fii mandru ca o ai langa tine, in loc sa fii gelos.
Altfel, stii .... erau bancurile alea cu radio Erevan....

Un ascultator: Ce parere aveti ... e mai bine sa ai langa tine o femeie frumoasa, dupa care se uita toti barbatii sau una urata despre care stii sigur ca nu ar putea sa te insele fiindca nu ar vrea-o nimeni?
Raspuns de la moderatorul de la Radio Erevan: Ai de ales....sa mananci o prajitura cu prietenii sau un k...t singur

:D
andraveronika
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:39
Doamne ma minunez de ce citesc =))))Daca nu mai era virgina cand s-a culcat cu tine nu inseamana ca e tarfa, inseamana ca probabil persoana cu care si-a inceput viata sexuala nu a fost cea potrivita, si in concluzie nu au mai continuat relatia.Nu e cazul sa o parasesti ...pentru ce sa o parasesti? I se poate intampla oricui, nu inseamana ca cu primul cu care te culci trebuie sa te si casatoresti, decat daca vreti asta si va potriviti. Daca te iubeste si o iubesti cu adevarat , nu ai de ce sa-ti faci probleme cu privire la viata ei sexuala anterioara, conteaza acum, cand e cu tine, sa-ti fie fidela. Incearca sa te gandesti ce iti aduce bun aceasta gelozie... eu zic ca nimic, ba din contra poate rupe relatia si poti regreta mai tarziu, cand vei intelege ce conteaza cu adevarat.
Anyma20
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:44
Ai intrat pe acest forum si au cerut o parere fara a fi judecat. Ti-am respectat dorinta. Tu ce ce drept judeci?
fantome
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:49
draga ovidiu_r55... pe mine una ma scarbesc barbatii ca tine... care critica orice femeie... ei bine daca nu iti plac femeile romance, care intr-un mod subtil le-ai facut pe toate "curve" esti liber sa pleci... este o tara libera... sau esti liber s aiti schimbi orientarea sexuala ca poate asa o sa fi mai satisfacut. dar sunt sigura ca tu ai langa tine o femeie deja folosita.. si nu numai de tine... si chiar daca este "doar a ta" o sa se duca si la altul macar sa vada cum e... pt ca asta e firea omului, e curios si vrea sa vada sum e si in alta parte... iar tu nu cred ca ai fost al unei singure femei (asta oare cum se numeste?)... si iti mai spun ceva... cei care sunteti disperati dupa sex sunteti voi... eu chiar cred ca tu esti un om foarte frustrat dar sa revin la subiectul nostru.
dragul meu tot_eu_sas eu zic sa nu iei in serios ceea ce spun unii pe aici sa te desparti de ea... sincer chiar nu este nevoie de asta... chestia cu virginitatea nu cred ca are treaba aici... ca tu erai si ea nu... putea fi invers... si probabil sa scrie ea aici... trebuie sa vb cu ea sa vezi ce simte cu adevarat pt tine... eu cred ca aici este adevarata problema... nu esti sigur de sentimetele ei...
multa bafta in gasirea rezolvarii problemei tale
ralukam1r
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:49
Ceau! Uite m-am gandit ca poate iti pot da si eu un sfat.Eu am 31 ani si sunt casatorita de 3 ani,si stau impreuna cu sotul meu de 7.Sunt convinsa ca iti este f greu,si nu ca ai avea o boala, sau ca gelozia ti-a dat minyile peste cap ci ptr ca pur si simplu..o iubesti.Dar ce te sfatuiesc eu....uita-te putin la relatia ta, priveste la felul prietenei tale de a se purta cu tine,de a vb cu tine, de a se manifesta cu tine.Tu spui ca aveti o viata sexuala f implinita si ca va intelegeti excelent la pat.Dar nu ne spui nimic cum va intelegeti la capitolul sentimente.Este posibil ca aceasta problema a ta sa genereze din cauza faptului ca de fapt tu simti ca ea nu te iubeste poate precum tu o iubesti?Daca e asa este o problema,dar daca tu nu ai ce sa-i reprosezi ei si simti ca sentimentele voastre sunt similare,eu te sfatuiesc sa stati amandoi si tu sa discuti sincer cu ea ceea ce pe tine te macina.Ptr ca, crede-ma s-ar putea sa ai surpriza ca, chiar ea sa te vindece de aceasta problema care nu-ti da pace, si sa te faca si sa-ti arate ca fostele experiente sexuale,au fost dar actulamnete tu existi in sufletul ei.Si sa realizezi ca ti-ai macinat sufletul degeaba.Sa sti ca in general comunicarea in cuplu si increderea unul in altul face ca o relatie sa fie cu adevarat reusita.Iar daca ea iti arata dragoste si iti explica ca ceea ce a fost inainte nu conteaza acum,ai face bine din contra frumusetea ei.,faptul ca lti barbati o admira,sa te faca mandru ca ea te-a ales pe tine,te iubeste iar tu esti langa ea.Sper sa-ti fi fost macar in mica masura de folos.Bafta!
adina_gh
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:48
[quote name='ovidiu_r55'
Baieti se pare ca noi,barbatii avem grave probleme cu romancutele noastre adevarate masini de facut sex ,poate de aceea si sunt astfel vazute peste tot in lumea larga.

Parerea mea,pentru tine, multumeste-i frumos,fa-i un cadou si zii la "adio, tu".Uite-te bine in jurul tau si cauta o fata demna sa-ti fie iubita si sotie ,dar si mama pentru copiii tai.Doar astfel nu vei trai o viata intreaga(sau mai putin) cu gandul ca 'femeia"ta este si a altora.

Am intrat pe acest forum pentru ca o colega mi-a aratat cat de zombi pot fi "fetitele "noastre vesele,m-am scarbit destul ,de acum ... la revedere.

In ce le priveste pe ..concubine si nevirgine, ultrafolosite , le pot spune ca ele nu vor avea niciodata respectul nostru al barbatilor adevarati;ce dumnezeu,n-am ajuns sa fim folositi de orice muierusca sexoasa .

Pentru admin. acestui forum ,ganditi-va bine cand accepatti sa si faca apogeul amorului liber.[/quote]

1 Se vede ca n-ai prea umblat prin lume ca sa vezi ce inseamna''adevarate masini de facut sex '', crede-ma romancele inca mai au prejudecati, educatie de la mame, bunici etc, mai stiu de traditii, virginitate etc. (chiar daca nu-ti vine sa crezi)
2 As aprecia daca nu ne-ai baga pe toate in aceeasi oala, nu de alta dar nu suntem toate la fel. Afirmatia ta este la fel de jignitoare ca celebra afirmatie ''Toti barbatii sunt niste porci!'' (cu care eu personal NU SUNT DELOC DE ACORD )
3 Gandeste-te bine si fa diferenta, pt k chiar exista o diferenta, intre cele ultrafolosite cum zici tu si fetele care au mai avut o relatie inainte. (Mare diferenta)
4 Eu te cred si inteleg ca cineva de sex feminin te-a scarbit dar asta nu-i un motiv sa faci cu ou si cu otet toate femeile doar pt k sunt tot femei k si cea in cauza.
Crede-ma ca am cunoscut barbati care erau mai meschini, mai barfitori si mai josnici decat toate femeile la un loc, dar asta nu m-a facut sa nu mai am respect pt latura masculina in general, ci doar sa fac diferenta si s-ai apreciez si mai mult, prin comparatie , pe cei care merita, si sunt multi barbati despre care pot spune cu toata inima ca sunt oameni extraordinari.
bastiuta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 14:29
De la: mau, la data 2009-01-10 10:53:48
De la: ursu_livia, la data 2009-01-10 08:54:48
De la: tot_eu_sas, la data 2009-01-05 19:28:39poate ma puteti ajuta cu sfaturi nu cu critici,ar fi perfect..
am o prietena de ceva timp si avem o viata sexuala armonioasa si ne intelegem in pat bine, dar(mereu e un dar)eu am fost, ea nu a fost virgina.la inceput nu era o problema pentru ca nu o iubeam dar acum cand o iubesc ma deranjeaza ca nu a fost virgina ca a atins pe altcineava ca poate se gandeste la altcineva cat timp o tin in brate.
daca ma ajutati cu sfaturi v-as f recunoscator.


Eu iti spun ce as face eu daca as fi in locul tau.As pleca cat mai departe de ea si cat mai repede.Te poti implica sentimental si din acel moment vor apare problemele pentru tine.Odata ce te-a prins in mrejele ei te va folosi in acelasi mod abject in care s-a folosit si de lati barbati.Stii,iapa intotdeauna se intoarce la ieslea cu ovaz.

Voi sunteti tineri dar pe vremuri aceste "nevirgine" "nenorocite" de o "bestie de barbat"erau adunate in stabilimente,unde tineri ca tine se foloseau de ele fara nici un fel de implicare sentimentala.Acesta ar fi un aspect pentru care legea prostitutiei ar fi necesara.

Ai grija cu cat iti va spune cele mai tragice si lacrimogene povesti despre pierderea virginitatii ei, fii sigur ca are "expwerienta"vasta.....

Am revenit recent de la Paris,unde ne-am petrecut revelionul ,a fost frumos ,numai ca ne-am indispus atunci cand am am vazut la o emisiune pe TV5, niste glume foarte acide despre ..romance...de trotuar...


si eu daca as fi prietenul tau tot asta as face dupa ce as afla cum gandesti ... as fugii cat mai departe



Serios?Prieten sau "pretena"?Oricum cu mine nu poti avea nici o relatie ,nu-mi plac "fetitele".

In alta ordine de idei,mau ,ai 42 de ani si inca nu te-ai maturizat ca un barbat cu demnitate,sau esti in neputinta de a cuceri o femeie si de aceea iti plac cele care se lasa usor abordabile?

As mai adauga ceva .chiar astazi am avut in mana un dosar al unei femei ,concubina , care a fost foarte usor dovedita prostituata.
Iar daca nu stiti in Romania concubinajul nu este admis prin lege,asa cum se intampla in alte tari cu o civilizatie solida.
La romani exista doar o usurinta in a imita fara a se gandi la consecinte ,sociale ,morale,parentale.

Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:23
Anyma20 a scris:

"Daca nu mai era virgina cand s-a culcat cu tine nu inseamana ca e tarfa, inseamana ca probabil persoana cu care si-a inceput viata sexuala nu a fost cea potrivita, si in concluzie nu au mai continuat relatia."

Cate relatii "nepotrivite " sexual poate avea o femeie pana cand gaseste pe cel "potrivit"?Ce spui naravul nu poate deveni si obisnuinta?
La 18-20 ani relatia cu un baiat de varsta ta este una exceptionala,frumoasa ,unde dragostea inseamna doar candoare.Daca nu ati cunoscut aceasta dragoste, atunci ati pierdut foarte mult din viata.

Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:28
sal'tare! ma baiatule...problema nu e se pune in felul asta. nu conteaza ca nu a fost virgina atat timp cat nu e bitch. o femeie daca a avut mai mult de un barbat la viata ei nu inseamna ca trebuie sa poarte un stigmat. daca aveai una virgina care mai apoi te insela era mai bine? au fost cazuri de genul asta destule, iar eu cunosc unul. daca te intelegi bine cu ea si vezi ca totul merge perfect intre voi inseamna ca sunteti potriviti unul pentru celalalt. nu mai lasa acest gand sa te macine si lasa-te iubit si fii fericit alaturi de ea:) sa stii ca nu exista persoana perfecta ci persoana potrivita.;) eu sper sa ai o relatie frumoasa in continuare!
andalicious
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:06
De la: ursu_livia, la data 2009-01-10 15:28:56Anyma20 a scris:

"Daca nu mai era virgina cand s-a culcat cu tine nu inseamana ca e tarfa, inseamana ca probabil persoana cu care si-a inceput viata sexuala nu a fost cea potrivita, si in concluzie nu au mai continuat relatia."

Cate relatii "nepotrivite " sexual poate avea o femeie pana cand gaseste pe cel "potrivit"?Ce spui naravul nu poate deveni si obisnuinta?
La 18-20 ani relatia cu un baiat de varsta ta este una exceptionala,frumoasa ,unde dragostea inseamna doar candoare.Daca nu ati cunoscut aceasta dragoste, atunci ati pierdut foarte mult din viata.

De pierdut poate ca a pierdut, dar asta nu o face curva si nici paria!
bastiuta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:08
De la: ursu_livia, la data 2009-01-10 15:28:56Anyma20 a scris:

"Daca nu mai era virgina cand s-a culcat cu tine nu inseamana ca e tarfa, inseamana ca probabil persoana cu care si-a inceput viata sexuala nu a fost cea potrivita, si in concluzie nu au mai continuat relatia."

Cate relatii "nepotrivite " sexual poate avea o femeie pana cand gaseste pe cel "potrivit"?Ce spui naravul nu poate deveni si obisnuinta?
La 18-20 ani relatia cu un baiat de varsta ta este una exceptionala,frumoasa ,unde dragostea inseamna doar candoare.Daca nu ati cunoscut aceasta dragoste, atunci ati pierdut foarte mult din viata.


draga doamna, cand am vazut comentariile dvs. mi-am pus intrebarea: ´´cati ani are femeia asta?'' nu-mi vine sa cred ca la 48 de ani poti gandi asa... nu mai sintem in sec. 18, draga doamna! acum femeia poarta pantaloni cand vrea muschiul ei!si face dragoste tot cand vrea ,,muschiul´´ ei! ne mai miram de ce gandesc unii barbati ce gandesc despre femei... se pare ca aceasta alimentata de femei...
onnyta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:20
waw... las-o incolo de treaba!!!! Nu te critic.. n-am nici un drept sa o fac.. dar nici nu judec.. dimpotriva...Vreau doar sa-ti (sa va spun tuturor) un soi de amintire.. de povestioara spusa de cativa prieteni (baietii).. De fapt mai multe .. legate de "A FI SAU A NU FI VIRGINA!!!"
Asadar.. Am un amic care are vreo 36 ani (nu cred ca-i cazul tau...), amic care ajuns la varsta aceasta inca nu are o prietena stabila.. dar.. "trage" in to ce prinde.. Respectiv fete (multe) de pe la licee si nu numai.. L-am intrebat odata cand se v casatori.. Ell imi zice ca-i trebuie o fata cu(minte)
Hai sa fim seriosi.. Tu "tragi" cat e ziua de lunga si pretinzi sa gasesti o fata cuminte?
Un altul zice: "stii mi-ar place sa-mi iau navasta neprihanita.. s-o invat eu in de-ale sexului...".. Raspuns de la altul: " Mai baiete!!! Daca IO "trag" tu "tragi".. Toata lumea "trage".. whaaat!!! ce mai vrei...? Care-i faza? Ce-s cu ideile acestea?
Nu mai traim in Evul Mediu de mult .. Deja "sexul" nu mai e Tabu.. Dak ea nu fost virgina nu poti sa o condamni.. dimpotriva.. tre' sa accepti trecutul fiecarei persoane indiferent daca e vb sau nu de prietena ta(actuala).... Daca era virgina? Ce-ai fi facut? Cu siguranta aparea altceva ce te-ar fi pus pe ganduri si ti-ar fi pus muuuulte semne de intrebare.. de ce?
IO mi-am inceput viata sexuala ... cu un baiat pe care credeam ca-l iubesc la vremea respectiva.. Nu conteaza nimic din acestea.. Deja sexul sau a face sex are multe alte fete.. Prejudecati de baiat crescut fara tv fara acces la lumea in care traim.. in 2009.. Acum nu numai un baiat poate sa-si puna caciula pe cap si sa -si vada de treaba mai departe.. este foarte valabil si pentru o fata.. Daca o iubesti... nu ar trebui sa conteze acest aspect... Sunt altele muuuuult mai importante.. Sentimente, dragoste, respect afectiune..... Sal'tare!!!!
spidie
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:31
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-10 14:29:59[quote name='ovidiu_r55'
Baieti se pare ca noi,barbatii avem grave probleme cu romancutele noastre adevarate masini de facut sex ,poate de aceea si sunt astfel vazute peste tot in lumea larga.

Parerea mea,pentru tine, multumeste-i frumos,fa-i un cadou si zii la "adio, tu".Uite-te bine in jurul tau si cauta o fata demna sa-ti fie iubita si sotie ,dar si mama pentru copiii tai.Doar astfel nu vei trai o viata intreaga(sau mai putin) cu gandul ca 'femeia"ta este si a altora.

Am intrat pe acest forum pentru ca o colega mi-a aratat cat de zombi pot fi "fetitele "noastre vesele,m-am scarbit destul ,de acum ... la revedere.

In ce le priveste pe ..concubine si nevirgine, ultrafolosite , le pot spune ca ele nu vor avea niciodata respectul nostru al barbatilor adevarati;ce dumnezeu,n-am ajuns sa fim folositi de orice muierusca sexoasa .

Pentru admin. acestui forum ,ganditi-va bine cand accepatti sa si faca apogeul amorului liber.


1 Se vede ca n-ai prea umblat prin lume ca sa vezi ce inseamna''adevarate masini de facut sex '', crede-ma romancele inca mai au prejudecati, educatie de la mame, bunici etc, mai stiu de traditii, virginitate etc. (chiar daca nu-ti vine sa crezi)
2 As aprecia daca nu ne-ai baga pe toate in aceeasi oala, nu de alta dar nu suntem toate la fel. Afirmatia ta este la fel de jignitoare ca celebra afirmatie ''Toti barbatii sunt niste porci!'' (cu care eu personal NU SUNT DELOC DE ACORD )
3 Gandeste-te bine si fa diferenta, pt k chiar exista o diferenta, intre cele ultrafolosite cum zici tu si fetele care au mai avut o relatie inainte. (Mare diferenta)
4 Eu te cred si inteleg ca cineva de sex feminin te-a scarbit dar asta nu-i un motiv sa faci cu ou si cu otet toate femeile doar pt k sunt tot femei k si cea in cauza.
Crede-ma ca am cunoscut barbati care erau mai meschini, mai barfitori si mai josnici decat toate femeile la un loc, dar asta nu m-a facut sa nu mai am respect pt latura masculina in general, ci doar sa fac diferenta si s-ai apreciez si mai mult, prin comparatie , pe cei care merita, si sunt multi barbati despre care pot spune cu toata inima ca sunt oameni extraordinari. [/quote]

Scumpo, nu m-a scarbit nici o femeiusca, prin virtutea meseriei lucrez numai cu femei,iti pot spune ca sunt destule "concubine'care avorteaza cu usurinta "rodul relatiei ei cu "persoana iubita".
Sunt casatorit ,am copii ,sotia mea ii este alaturi de peste 18 ani,ne-am casatorit asa cum cere bunele cuviinte,o respect si ma respecta, nu au ce sa-i reprocez ,este cea mai buna femeie din lume.

Am sa va mai spun ceva,asa ca de la medic la posibile paciente.Sexul pentru barbat este instinct,satisfactie,nu iubire,unica proba de iubire si respect a unui barbat pentru femeia aleasa sa-i fie sotie este neacceptarea unei relatii sexuale intamplatoare,relatii care pot afecta psihic pe viata o tanara de 20 de ani.
Sexul inobileaza iubirea,dar cu o singura conditie,iubirea si respectul pentru partener,sa fie primele dar si cele mai importante intre doi oameni.
Si animalele se imperecheaza ,liber si neingradit,numai ca acolo-i rut ,nu iubire.

Cand iubesti pe cineva iti infranezi orice porniri ,te sacrifici pena cAND VISUL DE A FI IMPREINA PE VIATA SE IMPLINSTE, ce dumnezeu suntem oamnei ,nu-i asa.
si apoi avorturile schilodesc femeia.

Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:20
Caaaate virgine au ajuns c... dupa ce s-au maritat....
Curozitatea, nene!
sracos4_grace
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:13
[quote name='ovidiu_r55'
Scumpo, nu m-a scarbit nici o femeiusca, prin virtutea meseriei lucrez numai cu femei,iti pot spune ca sunt destule "concubine'care avorteaza cu usurinta "rodul relatiei ei cu "persoana iubita".
Sunt casatorit ,am copii ,sotia mea ii este alaturi de peste 18 ani,ne-am casatorit asa cum cere bunele cuviinte,o respect si ma respecta, nu au ce sa-i reprocez ,este cea mai buna femeie din lume.

Am sa va mai spun ceva,asa ca de la medic la posibile paciente.Sexul pentru barbat este instinct,satisfactie,nu iubire,unica proba de iubire si respect a unui barbat pentru femeia aleasa sa-i fie sotie este neacceptarea unei relatii sexuale intamplatoare,relatii care pot afecta psihic pe viata o tanara de 20 de ani.
Sexul inobileaza iubirea,dar cu o singura conditie,iubirea si respectul pentru partener,sa fie primele dar si cele mai importante intre doi oameni.
Si animalele se imperecheaza ,liber si neingradit,numai ca acolo-i rut ,nu iubire.

Cand iubesti pe cineva iti infranezi orice porniri ,te sacrifici pena cAND VISUL DE A FI IMPREINA PE VIATA SE IMPLINSTE, ce dumnezeu suntem oamnei ,nu-i asa.
si apoi avorturile schilodesc femeia.[/quote]
In primul rand te rog mult nu ma lua cu scumpo k am si eu o pb cu apelativele astea, consider-o o fixatie personala, dar nu le sufar.
Eu sunt de acord cu tine k sunt foarte multe care fac avorturi si care nu dau 2 bani nici pe ele nici pe cei langa care sunt. Dar crede-ma ca nu sunt romancele cele mai rele si stiu ce zic.
K sunt destule care nu-s demne de respectul unui barbat serios e adevarat, dar asta nu inseamna ca suntem toate o apa si un pamant. Pe mine asta ma deranjeaza si de asta ti-am si zis ce ti-am zis mai devreme, pt k exista tendinta asta de a generaliza si de a spune k toate sunt c.. si toate romancele sunt masini de nusce. Mai suntem inca restul de la ''destule' pana la ''toate'' care avem moralitate respect de sine etc si e deranjant sa vedem cum din cauza unora suntem jignite toate.

'',unica proba de iubire si respect a unui barbat pentru femeia aleasa sa-i fie sotie este neacceptarea unei relatii sexuale intamplatoare,relatii care pot afecta psihic pe viata o tanara de 20 de ani.'' este un lucru minunat ce zici tu aici si ar fi ideal sa fie asa, dar dak ne uitam in jurul nostru cati tineri gandesc asa?

In rest nota 10 si tot respectul pt relatia cu sotia si ideile despre dragoste si intimitate.
bastiuta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 20:21
De la: ursu_livia, la data 2009-01-10 15:28:56Anyma20 a scris:

"Daca nu mai era virgina cand s-a culcat cu tine nu inseamana ca e tarfa, inseamana ca probabil persoana cu care si-a inceput viata sexuala nu a fost cea potrivita, si in concluzie nu au mai continuat relatia."

Cate relatii "nepotrivite " sexual poate avea o femeie pana cand gaseste pe cel "potrivit"?Ce spui naravul nu poate deveni si obisnuinta?
La 18-20 ani relatia cu un baiat de varsta ta este una exceptionala,frumoasa ,unde dragostea inseamna doar candoare.Daca nu ati cunoscut aceasta dragoste, atunci ati pierdut foarte mult din viata.




Postat pe 10 Ianuarie 2009 20:32
Am zis ''poate duce'' nu am zis k sigur asta se va intampla.
Si crede-ma k nu vb din povesti, sau din auzite, lucrurile astea chiar se intampla in anumite cazuri, dar n-are rost sa intru acum in detalii intime.
bastiuta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 20:38
De la: ovidiu_r55, la data 2009-01-10 17:20:34
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-10 14:29:59[quote name='ovidiu_r55'
Baieti se pare ca noi,barbatii avem grave probleme cu romancutele noastre adevarate masini de facut sex ,poate de aceea si sunt astfel vazute peste tot in lumea larga.

Parerea mea,pentru tine, multumeste-i frumos,fa-i un cadou si zii la "adio, tu".Uite-te bine in jurul tau si cauta o fata demna sa-ti fie iubita si sotie ,dar si mama pentru copiii tai.Doar astfel nu vei trai o viata intreaga(sau mai putin) cu gandul ca 'femeia"ta este si a altora.

Am intrat pe acest forum pentru ca o colega mi-a aratat cat de zombi pot fi "fetitele "noastre vesele,m-am scarbit destul ,de acum ... la revedere.

In ce le priveste pe ..concubine si nevirgine, ultrafolosite , le pot spune ca ele nu vor avea niciodata respectul nostru al barbatilor adevarati;ce dumnezeu,n-am ajuns sa fim folositi de orice muierusca sexoasa .

Pentru admin. acestui forum ,ganditi-va bine cand accepatti sa si faca apogeul amorului liber.


1 Se vede ca n-ai prea umblat prin lume ca sa vezi ce inseamna''adevarate masini de facut sex '', crede-ma romancele inca mai au prejudecati, educatie de la mame, bunici etc, mai stiu de traditii, virginitate etc. (chiar daca nu-ti vine sa crezi)
2 As aprecia daca nu ne-ai baga pe toate in aceeasi oala, nu de alta dar nu suntem toate la fel. Afirmatia ta este la fel de jignitoare ca celebra afirmatie ''Toti barbatii sunt niste porci!'' (cu care eu personal NU SUNT DELOC DE ACORD )
3 Gandeste-te bine si fa diferenta, pt k chiar exista o diferenta, intre cele ultrafolosite cum zici tu si fetele care au mai avut o relatie inainte. (Mare diferenta)
4 Eu te cred si inteleg ca cineva de sex feminin te-a scarbit dar asta nu-i un motiv sa faci cu ou si cu otet toate femeile doar pt k sunt tot femei k si cea in cauza.
Crede-ma ca am cunoscut barbati care erau mai meschini, mai barfitori si mai josnici decat toate femeile la un loc, dar asta nu m-a facut sa nu mai am respect pt latura masculina in general, ci doar sa fac diferenta si s-ai apreciez si mai mult, prin comparatie , pe cei care merita, si sunt multi barbati despre care pot spune cu toata inima ca sunt oameni extraordinari.


Scumpo, nu m-a scarbit nici o femeiusca, prin virtutea meseriei lucrez numai cu femei,iti pot spune ca sunt destule "concubine'care avorteaza cu usurinta "rodul relatiei ei cu "persoana iubita".
Sunt casatorit ,am copii ,sotia mea ii este alaturi de peste 18 ani,ne-am casatorit asa cum cere bunele cuviinte,o respect si ma respecta, nu au ce sa-i reprocez ,este cea mai buna femeie din lume.

Am sa va mai spun ceva,asa ca de la medic la posibile paciente.Sexul pentru barbat este instinct,satisfactie,nu iubire,unica proba de iubire si respect a unui barbat pentru femeia aleasa sa-i fie sotie este neacceptarea unei relatii sexuale intamplatoare,relatii care pot afecta psihic pe viata o tanara de 20 de ani.
Sexul inobileaza iubirea,dar cu o singura conditie,iubirea si respectul pentru partener,sa fie primele dar si cele mai importante intre doi oameni.
Si animalele se imperecheaza ,liber si neingradit,numai ca acolo-i rut ,nu iubire.

Cand iubesti pe cineva iti infranezi orice porniri ,te sacrifici pena cAND VISUL DE A FI IMPREINA PE VIATA SE IMPLINSTE, ce dumnezeu suntem oamnei ,nu-i asa.
si apoi avorturile schilodesc femeia.[/quote]

dumneata esti medic nene? asa se explica deci de ce te duci la un medic si se poarta ca un marlan ! tu esti demn de casta marlanilor!
kagome_grace
Postat pe 10 Ianuarie 2009 21:52
De la: ursu_livia, la data 2009-01-10 15:23:45
De la: mau, la data 2009-01-10 10:53:48
De la: ursu_livia, la data 2009-01-10 08:54:48
De la: tot_eu_sas, la data 2009-01-05 19:28:39poate ma puteti ajuta cu sfaturi nu cu critici,ar fi perfect..
am o prietena de ceva timp si avem o viata sexuala armonioasa si ne intelegem in pat bine, dar(mereu e un dar)eu am fost, ea nu a fost virgina.la inceput nu era o problema pentru ca nu o iubeam dar acum cand o iubesc ma deranjeaza ca nu a fost virgina ca a atins pe altcineava ca poate se gandeste la altcineva cat timp o tin in brate.
daca ma ajutati cu sfaturi v-as f recunoscator.


Eu iti spun ce as face eu daca as fi in locul tau.As pleca cat mai departe de ea si cat mai repede.Te poti implica sentimental si din acel moment vor apare problemele pentru tine.Odata ce te-a prins in mrejele ei te va folosi in acelasi mod abject in care s-a folosit si de lati barbati.Stii,iapa intotdeauna se intoarce la ieslea cu ovaz.

Voi sunteti tineri dar pe vremuri aceste "nevirgine" "nenorocite" de o "bestie de barbat"erau adunate in stabilimente,unde tineri ca tine se foloseau de ele fara nici un fel de implicare sentimentala.Acesta ar fi un aspect pentru care legea prostitutiei ar fi necesara.

Ai grija cu cat iti va spune cele mai tragice si lacrimogene povesti despre pierderea virginitatii ei, fii sigur ca are "expwerienta"vasta.....

Am revenit recent de la Paris,unde ne-am petrecut revelionul ,a fost frumos ,numai ca ne-am indispus atunci cand am am vazut la o emisiune pe TV5, niste glume foarte acide despre ..romance...de trotuar...


si eu daca as fi prietenul tau tot asta as face dupa ce as afla cum gandesti ... as fugii cat mai departe



Serios?Prieten sau "pretena"?Oricum cu mine nu poti avea nici o relatie ,nu-mi plac "fetitele".

In alta ordine de idei,mau ,ai 42 de ani si inca nu te-ai maturizat ca un barbat cu demnitate,sau esti in neputinta de a cuceri o femeie si de aceea iti plac cele care se lasa usor abordabile?

As mai adauga ceva .chiar astazi am avut in mana un dosar al unei femei ,concubina , care a fost foarte usor dovedita prostituata.
Iar daca nu stiti in Romania concubinajul nu este admis prin lege,asa cum se intampla in alte tari cu o civilizatie solida.
La romani exista doar o usurinta in a imita fara a se gandi la consecinte ,sociale ,morale,parentale.



tanti URSU LIVIA invata sa scrii! esti plina de evlavie si principii si nu stii sa te exprimi! fetele alea nu ''se pot lasa usor abordabile'' ! si vezi ca ai mai facut si alte greseli si prin alte topicuri! sa nu-ti citesca nurorile mesajele si sa vada ce soacra agramata au!
kagome_grace
Postat pe 10 Ianuarie 2009 21:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat 15 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:34
nasii nu s-au daruit la nunta :( 15 De la: nikol05 22 Aprilie 2013 10:53
O nelamurire 81 De la: iulika_flore 7 Martie 2010 23:47
Cum pot sa imi ajut prietena 4 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:52
Cum asigurati transportul nuntasilor care sunt de departe? 25 De la: railia22 4 Iulie 2010 11:03