Setari Cookie-uri

cursuri de dans

noi avem nunta intr-o locatie rustica in brasov, zona bran, si ma gandesc ca dupa ora 12 sa le pregatim o surpriza invitatilor, un dans popular foarte bine executat, insa nu stiu unde as putea gasi un coregraf.

la inceput ma gandisem la un vals special dar dupa ce am vazut pe youtube acelasi model de vals, care in plus mi se parea oribil, am decis sa pastrez valsul normal, neatins de ideile unui coregraf
la_donna
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:48
Iubita, o sa ma uit acasa si o sa-ti dau cateva numere de telefon si detalii. Si noi am incercat sa facem un colaj cu trecere de la vals pana la samba, dar din cauza serviciului nu ajungeam la cursuri.
Daca uit, te rog sa insisti, da-mi mesaj.
Pupici.
fantome
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:02
Cred ca e foarte interesant ca dansul miresei sa fie personalizat si lucrat. Dintotdeauna mi-am dorit ca la nunta mea, valsul sa fie ceva special. Cred ca primul lucru care m-a preocupat in mod excesiv dupa rochia de mireasa, a fost valsul . Melodia pe care am ales-o a fost cea a Thaliei(asta pentru ca imi place Thalia foarte mult)"UNA VEZ EN DICEMBRE"..coloana sonora de la desenul Anastacia. Si cu vreo 5 luni inainte de nunta, am accesat youtube si am inceput sa privim mai multe filmuletze cu valsul mirilor, asta pentru ca in oras nu este o scoala de dans, iar timpul nu ne perimitea sa ne deplasam in alt oras numai pentru cursuri de vals. Si ne-am facut o coregrafie a noastra.. si am repetat..am repetat..am repetat.. Si inainte de nunta..totul era perfect. la restaurant am repetat inainte in bucatarie.. pana la deschiderea valsului ( a fost dansul de deschidere, nu cel de 12 noaptea).., Dar ce sa-i faci..SCUMPUL SI IUBITUL MEU SI PREAEMOTIONATUL MEU SOT...s-a pirdut in MARELE MOMENT.. si nu numai k a uitat coregrafia..ci aproape ca nu mai stia sa danseze si pasii simpli de vals.. Nu pot sa va spun ce am simtit in momentele alea.cand el imi soptea la ureche "am uitat..toata lumea se uita la noi..nu mai stiu sa dansez..".. Oricum...ce pot sa zic si eu acum..a iesit destul de bi-ni-sor....Pentru ca oricum, nimeni nu stia ca noi am avut pregatit un dans al nostru cu 5 LUNI INAINTE!
lady_me
Postat pe 10 Februarie 2009 14:07
ce ma bucur fetelor k sunteti de aceeasi parere cu mine!
la inceput si eu ma gandeam sa mergem la coregraf insa iubitul si viit meu sot a spus k nu are rost sa dam atatia bani ptr cateva minute si astfel ne-am decis sa accesam you tube-ul.
o sa fie ceva de munca cu el, eu sunt mare dandatoare de felul meu asadar nu vor fi probleme
uite inca un mod de a economisi bani

melodia aleasa este celebrul vals once unpon in december, coloana sonora anastacia insa mie una imi place f mult
iulik_flore
Postat pe 23 Februarie 2009 17:10
Wow ! Ce tare ! Sa stii ca si noi doi vom avea un colaj cu trecere de la melodia noastra Because u loved me ( Celine ) pana la samba!
Si vrem sa fie o surpriza pt toata lumea, care se asteapta la clasicul vals.
Si vom face cursurile de dans incepand cu luna mai fiindca am inteles ca 4-5 sedinte sunt suficiente !
florance83
Postat pe 23 Februarie 2009 17:33
La_Donna, ti-am ramas datoare cu niste informatii:
1. Jingle Jot, Calea Mosilor 221 (langa Pizza Hut)
0740 111 104; 0753 304 515
office@jingkejoy.ro
anul trecut cereau 100 ron/ ora pentr cursuri particulare

2. Can-Alfa Center, b-dul Grivitei 73-75 (langa Onix)
0268 415 475; 0723 671 307; 0726 001 496
pretul era de 170 ron/ 20 ore

3. Fun Dance Club
0746.091.310 (Monica Gavrila)
0722.229.128 (Mircea Gavrila)
cereau 100 euro/ 5 ore private

4. Hot Moves, Turnului 2 (gradinita din Parcul Tractorul)
0745.068.023 (Fulica Horia); horiafulica@yahoo.com
15-20 euro/ sedinta particulara in functie de aptitudinile noastre
si 60 ron costa cursul lunar cu 2 sedinte lunare in fct de ce preda el

Sper sa-ti fie de ajutor atat tie cat si celorlalte brasovence.


fantome
Postat pe 25 Februarie 2009 08:43
multumesc...o sa-i contactez cat mai repede....sper sa fie totul bine pana la urma
la_donna
Postat pe 18 Martie 2009 17:55
noi in 4 aprilie incepem un crs mai mic, pt ca perechea mea nus tie sa danseze DEFEL!! :))
noi vom avea un vals lent pe melodia lui Natalie Cole "unforgetable" :D
sper sa iasa bine!
machiajoradea
Postat pe 18 Martie 2009 22:44
buna dragi miresici...sunt din iasi si voi fi miresica in septembrie 2009. stie cineva din iasi unde se fac cursuri de dans ? nu prea ma sincronizez cu viitorul meu sot la vals...si mi-as dori sa incep nunta cu clasicul vals.
http://www.eumireasa.ro
anamaria_h
Postat pe 23 Martie 2009 14:16
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:41
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:20
FORMATIA TRIDENT CROMATIC DIN FOCSANI STABILITA LA VENEZIA VINE IN OFERTA , PTR SEZONUL ESTIVAL , CU MUZICA DE PETRECERE SI DE VOIE BUNA. CA MEMBRI FORMATIA E COMPUSA DIN TREI MEMBRI , DAR PUTEM ACOPERI NR DE CERINTE DEOARECE COLABORAM SI CU ATE TRUPE FF SERIOASE, SI BUNE SI CA PRET .MENTIONEZ CA PUTEM CANTA INCEPAND DE LA UNA PERSOANA IN SUS., SI AVEM CONTACT SI DOUA TRUPE DE DANSURI TIGANESTI CARE UMPLE PROGRAMUL CU 2 SAU TREI REPRIZE , ASTA RAMANE DE DISCUTAT, PLUS AVEM CONTACT CU TOTI SOLISTII ,DE FOLCLOR , SI NU NUMAI, CU CARE AM CANTAT IMPREUNA AICI IN ITALIA SI IN TARA.
CONTACT:
EMIL TUDOSE
TEL:0039/3276190983
SAU ID YAHOO MESSENGER
emiltudose@yahoo.com


de coregrafie ne ocupam tot noi
emiltudose
Postat pe 26 Mai 2009 21:54
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:12
Eu va recomand din suflet sa mergeti la Academia de Dans din Brasov, au o coregrafa foarte buna, Monica Gavrila. Noi am luat un pachet de 10 ore private in care am invatat foarte multe (tinuta, coregrafie ampla, eleganta miscarilor, vals vienez, tango european si dansuri poulare). Nu pot sa va descriu in cuvinte ce reactie incredibila si ce ropot de aplauze de minte in sir am avut la dansul de deschidere. E super profesionista si ne-a facut coregrafie pe melodia noastra de suflet, "I believe in you":) Cand ne intoarcem din luna de miere, vom relua orele cu ea, de data asta la grup. Are si pagina pe facebook, CoregrafiiNuntaBrasov;)
kudika454471
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Filmari evenimente cu foto gratis 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:12
Nunta in aer liber - cort ... sau restaurant? 37 De la: cristinne83 4 Iunie 2016 19:34
rochita mireasa 1 De la: lalys 26 Ianuarie 2010 20:47
Nunta pe yacht! 4 De la: silver_swan 5 Decembrie 2009 16:04
NU MERGETI LA ACEASTA CLINICA 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:23