mergem cu trasura la cununie?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent mergem cu trasura la cununie?: (5 din 1 vot)

solyta Avatarul lui solyta

5 mesaje

buna....eu sunt mai noua pe aici...dar am observat ca se trateaza subiecte f.interesante . as vrea sa va cer si eu parerea intr-o problema. Eu am nunta in iunie si nasii care ne vor cununa ne-au propus sa mergem la cununie cu o trasura (special amenajata).Mie mi-ar placea avand in vedere k ar fi ceva deosebit dat totusi nu ma pot decide...voi ce spuneti?
Raporteaza abuz de limbaj
fantome Avatarul lui fantome

960 mesaje
Oras: brasov

Mie mi se pare foarte romantic... La Bv o trasura pentru 4-5 ore cosra in jur de 900-1100 ron. Problema care s-a ridicat a fost ploaie; nici o trasura nefiind acoperita.
In caz de ploaie, chiar daca nu te folosesti de serviciile lor, platesti suma convenita in contract.
Sper sa-ti fi fost de ajutor.
solyta Avatarul lui solyta

5 mesaje

dap...iti multumesc mult pentru informatii
iulik_flore Avatarul lui iulik_flore

1615 mesaje
Oras: bucuresti

trasura este frumoasa si romanitica!
acum depinde si de stilul nuntii etc...
de distanta
ptr nunta mea ar fi ideala o masina de epoca, eu asta imi doresc
sper sa imi si pot indeplini visul
eu sunt de undeva din localitatile limitrofe bucurestiului si voi face nunta in bucuresti deci si sa vreau nu cred ca voi avea cum sa merg de la mine pana la restaurant 30 km cu trasura prin centrul capitalei
karmenika1983 Avatarul lui karmenika1983

1 mesaj

Buna Fetelor! Sa stiti k eu chiar am trasura la nunta, una faina alb cu grena. Are si prelata......asa ca in caz de ploaie ,Doamne fereste, nu vom avea probleme. E chiar romantic sa ai o trasura la tine la nunta si sa iesi din tiparele nuntilor de azi. Daca aveti ocazia si puteti inchiria o trasura,nu ezitati. Va doresc o zi buna! :P
BUBURUZA!!

1615 mesaje

eee....superb sa te asortezi cumva
si sa faci nunta intr-un palat, castel, ogradina de vara
eu as avea ocazita, la mine in Buftyea, la Stirbey
insa e prea scump
oricum acolo s-ar potrivit de minune
si nici nu as avea prea mult de mers
MONYK_ADRIANA Avatarul lui MONYK_ADRIANA

157 mesaje
Oras: campia turzii

mie mi-ar placea,dar i-am promis fratelui meu ca ma duce cu masina lui.
Fosta membra Kudika.ro
Eu sunt din suceava dar momentan stau in iasi si am cautat sa inchiriez trasura si n am gasit in nici un oras din cele doua...mi s a parut ff ciudat.Noi ne am foi dorit s ainchiriem 30 sa fie dusi invitatii sa fie o coloana de trasuri dar din pacate n am gasit nici macar 1 :)) da....30:)):))
Cristiana

1615 mesaje

wowwwww ce originala ideea ta

1615 mesaje

am uitat sa spun...cand am mers la targ la Piata Constitutiei, am vz o trasura "dovlecel" numai din geamuri

era senzatie

f f frumoasa, ziceai k esti in basmul Cenuseresei
claudia_carmen Avatarul lui claudia_carmen

11 mesaje

Buna as dori si eu numele si pers de contact a celor ce inchiriaza trasuri,daca se poate,apropo eu sunt din Bucuresti.Multumesc anticipat!
claudia_carmen Avatarul lui claudia_carmen

11 mesaje

Buna!
Daca ma poti ajuta si pe mine cu un nr.de contact al celor ce inchiriaza masini de epoca,avem nunta in iunie si vreau neaparat.Merci mult
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dac ai ajuns s citii aceste rnduri i v strnesc interesul, nu este o pur ntmplare; ci este posibil ca tocmai eu s fiu persoana care v poate ajuta cu anumite rspunsuri referitoare la viaa dumneavoastr, fr s mi dezvluii detalii despre viaa personal, ca apoi s presupunei c m-am inspirat. Rmne doar s v convingei! Dac suntei interesat/, lsai un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com i v voi contacta n cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O sptmn frumoas, v doresc!
lif3_dr3am Avatarul lui lif3_dr3am

86 mesaje

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
cj25har Avatarul lui cj25har

375 mesaje
Oras: cluj

Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
RoxyRoxx Avatarul lui RoxyRoxx

328 mesaje

Mie una mi se pare mult mai frumoasa trasura pentru nunta decat limuzina.
kudika_17683 Avatarul lui kudika_17683

181 mesaje

Hmm trasura in Bucuresti...frumoasa idee dar nu am vzt la nimeni pana acuma cel putin aici in Buc. Este ca din povesti dar as prefera sa o fac undeva la munte, unde sa nu fie multa lume , aglomeratie
Careful what you think..
Fosta membra Kudika.ro
De la: solyta, la data 2009-01-18 12:17:15buna....eu sunt mai noua pe aici...dar am observat ca se trateaza subiecte f.interesante . as vrea sa va cer si eu parerea intr-o problema. Eu am nunta in iunie si nasii care ne vor cununa ne-au propus sa mergem la cununie cu o trasura (special amenajata).Mie mi-ar placea avand in vedere k ar fi ceva deosebit dat totusi nu ma pot decide...voi ce spuneti?
ia metroul
In gradina zoologica, in dreptul custii cu maimute, un puradel isi recunoaste rudele intunecate si exclama: - Mama, mama piranda, uite, aici sunt tigani programatori! Mama piranda, contrariata: - Dar de ce crezi tu asta? Puradelu': - Sunt la fel ca tata rromuistu' : nespalati, parosi,poponari,cu gura larga de la suppt si au fundul tabacit ! Esti un maimutoi poponar cu gura larga de la suppt si kuru' tabacit de la impullat tigane rromuist (=rrom din Uniunea Ieuropeana-RromUIst)
Fosta membra Kudika.ro
...sau tramvaiul...
In gradina zoologica, in dreptul custii cu maimute, un puradel isi recunoaste rudele intunecate si exclama: - Mama, mama piranda, uite, aici sunt tigani programatori! Mama piranda, contrariata: - Dar de ce crezi tu asta? Puradelu': - Sunt la fel ca tata rromuistu' : nespalati, parosi,poponari,cu gura larga de la suppt si au fundul tabacit ! Esti un maimutoi poponar cu gura larga de la suppt si kuru' tabacit de la impullat tigane rromuist (=rrom din Uniunea Ieuropeana-RromUIst)
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

eu am o idee si mai originala daca tot vrei o nunta deosebita ia carute de la tara gratis ti-as recomanda sa te imbraci si in costum traditional popular sa se asorteze
"Orice lucru pe care l faci n via va fi nesemnificativ, dar este foarte important s l faci. Deoarece nimeni nu l va mai face", Mahatma Gandhi.
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje

De la: solyta, la data 2009-01-18 12:17:15buna....eu sunt mai noua pe aici...dar am observat ca se trateaza subiecte f.interesante . as vrea sa va cer si eu parerea intr-o problema. Eu am nunta in iunie si nasii care ne vor cununa ne-au propus sa mergem la cununie cu o trasura (special amenajata).Mie mi-ar placea avand in vedere k ar fi ceva deosebit dat totusi nu ma pot decide...voi ce spuneti?

Asezonata cu o atmosfera de epoca,da,poate fi ceva inedit,frumos,dar sa fii atenta sa nu treci in extrema snobismului si prostului gust,se poarta lucrurile ,care nu sunt autentice!!!
Now is me,who's next!!