Setari Cookie-uri

pareri referitor la porumbei pentru nunta

La noi in Germania se obisnueste sa fie prezenti porumbei albi la nunti. Eu stiu sa i pregatesc. Credeti ca aici ar fi interess pentru asemenea serviciu?

Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:48
Cu siguranta este unul dintre serviciile cerute la nunti. Noi am avut porumbei albi, i-am inchiriat de la un columbofil. Toti s-au intors teferi acasa.
fantome
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:03
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_ultra_moderne.html

sunt superbeeee
iulik_flore
Postat pe 3 Februarie 2009 12:37
si noi am avut porumbei..nu au fost toti albi..dar a fost bine!
erau porumbei de concurs...voiajori..sa fim siguri ca se intorc acasa la vecinul nostru care a avut amabilitatea sa ni-i puna la dispozitie fara nici un cost
byanka_2009
Postat pe 12 Martie 2009 09:30
mie mie se par de super efect. atentie insa la ceva. eu am avut nunta pe 30 aug. aveam biserica la 7 jum si facusem noi calculul ca pana terminam o sa fie inca lumina afara . fotograful era f incantat... din pacate s-a decalat ceremonia cu o ora. cand am iesit din biserica era 9.05. ne-a fost mila sa ii mai eliberam. in final, am spart doar un pahar pe scarile bisericii (nu, nu am facut cioburi pe-acolo. era un pahar pregatit din timp si pus in saculet de satin :P). Porumbeii au ajuns inapoi acasa asa cum au venit, in portbagaj.
michelle_ax
Postat pe 12 Martie 2009 10:49
De la: michelle_ax, la data 2009-03-12 10:49:22mie mie se par de super efect. atentie insa la ceva. eu am avut nunta pe 30 aug. aveam biserica la 7 jum si facusem noi calculul ca pana terminam o sa fie inca lumina afara . fotograful era f incantat... din pacate s-a decalat ceremonia cu o ora. cand am iesit din biserica era 9.05. ne-a fost mila sa ii mai eliberam. in final, am spart doar un pahar pe scarile bisericii (nu, nu am facut cioburi pe-acolo. era un pahar pregatit din timp si pus in saculet de satin :P). Porumbeii au ajuns inapoi acasa asa cum au venit, in portbagaj.


ce trist...ce aiurea....
si eu vreau porumbei...chiar imi doresc
la inceput nu tineam neaparat dar iubitul meu mi-a bagat in cap
acum vreau eu si nu mai scapa el
iulik_flore
Postat pe 12 Martie 2009 11:13
ceva idei si sigestii vizavi de momentul cu porumbbeii gasiti si pe http://www.vmstudio.ro/utile.html

PS aveti grija sa nu-i scapati mai devreme din mana, cum am facut eu, am vrut sa-l tin mai bine si l-am scapat :))
bastiuta
Postat pe 12 Martie 2009 12:52
Si noi am avut porumbei la nunta. In momentul in care iesi din biserica si pe covorul rosu vezi acele minunatii, simti ca esti intr-un basm...
Noua ni i-au pus la dispozitie cei care s-au ocupat de organizarea nuntii. Vedeti la profil ca am poze cu ei..a fost un moment foarte frumos.
Moni_Ceo
Postat pe 13 Martie 2009 09:59
daa Monica G

i-am vazut. sunt superbi!!!
iulik_flore
Postat pe 13 Martie 2009 11:20
Si mie imi surede ideea de a elibera porumbei la iesirea din biserica...O sa incep sa ma interesez de unde ii pot lua (sau inchiria, nu stiu cum se face) si cat costa...
evelinne
Postat pe 13 Martie 2009 20:40
De la: iulika_flore, la data 2009-03-13 11:20:49daa Monica G

i-am vazut. sunt superbi!!!


Ma bucur ca ti-au placut!!!
Moni_Ceo
Postat pe 16 Martie 2009 08:41
Buna Monica G,am vazut pozele de la nunta ta,intr-adevar f frumoase,as vrea si eu insa sa stiu pt ca am citit in msg tale de pe fprum,ca ai avut o firma care s-a ocupat de nunta,si am vazut ca a iesit f frumos,aranjamentele s altele,sunt curioasa cam cat a costat in mare firma care s-a ocupat de nunta? ms si astept rasp..
sabina893
Postat pe 16 Martie 2009 09:05
De la: sabina893, la data 2009-03-16 09:05:17Buna Monica G,am vazut pozele de la nunta ta,intr-adevar f frumoase,as vrea si eu insa sa stiu pt ca am citit in msg tale de pe fprum,ca ai avut o firma care s-a ocupat de nunta,si am vazut ca a iesit f frumos,aranjamentele s altele,sunt curioasa cam cat a costat in mare firma care s-a ocupat de nunta? ms si astept rasp..


Buna!

Ma bucur ca ti-au placut aranjamentele la de la nunta noastra. TOTUL ne-a costat 63 milioane. Dar cand spun TOTUL ma refer la tot ce inseamna decor biserica (stalpisori cu tull , lumanari si trandafiri, covor rosu, porumbei, tunuri de confetti) si restaurant (artificii, huse, esarfe, fete de masa, marturii, aranjamente florale pt mese, prezidiu si masina,arcada la intrare, masinarii baloane, aranjat masa primire invitati, etc). Poate vi se pare mult, dar in ceea ce priveste aranjamentele florale de exemplu am avut peste 400 de trandafiri + orhidee si "ierboteniile" de rigoare. Ei "lucreaza" cu tot felul de flori, in functie de florile pe care le folosesc in aranjamente pretul variaza. Daca vrei mai multe detalii, va pot da date cu privire la firma. Sunt suuuuper priceputi si mai mult decat orice sunt extrem de seriosi.
Moni_Ceo
Postat pe 17 Martie 2009 08:30
Buna,

Foarte frumoase pozele de la nunta ta, ai fost superba. Casa de piatra si multa fericire!
Chiar te rog sa ne spui cum se numeste firma. Si eu sunt interesata.
Pupici
irinailie82
Postat pe 17 Martie 2009 09:58
De la: irinailie82, la data 2009-03-17 09:58:16Buna,

Foarte frumoase pozele de la nunta ta, ai fost superba. Casa de piatra si multa fericire!
Chiar te rog sa ne spui cum se numeste firma. Si eu sunt interesata.
Pupici


Multumesc frumos pentru urari!
Baga pe modulul de cautare google www.happy-moments.ro si gasesti acolo date de contact. Sunt din Bucuresti
Moni_Ceo
Postat pe 18 Martie 2009 08:55
A nu se confunda cu firma din Iasi, ca am inteles ca mai este o firma in Iasi cu nume asemanator.
Multa, multa bafta la pregatiri si sa-ti ajute Dzeu sa ai o nunta asa cum iti doresti!
Moni_Ceo
Postat pe 18 Martie 2009 08:56
PORUMBEI ALBI pentru NUNTI - inchirieri in Timisoara sau pentru alte orase;
Relatii la tel. 0724249984
mail: doucucu@yahoo.com
www.porumbeialbi.go.ro
dorucucu
Postat pe 21 Martie 2009 23:04
Iti multumesc mult pentru urari si pentru informatii. Va pup pe toate.
irinailie82
Postat pe 14 Mai 2009 10:48
De la: alina_hahuie, la data 2009-03-12 12:52:40ceva idei si sigestii vizavi de momentul cu porumbbeii gasiti si pe http://www.vmstudio.ro/utile.html

PS aveti grija sa nu-i scapati mai devreme din mana, cum am facut eu, am vrut sa-l tin mai bine si l-am scapat :))




De unde ai inchisriat porumbeii? vad ca esti di galati. pupi
Nyko007
Postat pe 1 Iunie 2009 15:36
pt cine doreste porumbei albi in cluj napoca si imprejurimi,tel 0742540922 sau id de mess narciysa_laura.detin 100 porumbei albi.poze gasiti pe adr.http://triflaura.sunphoto.ro
lauratrif
Postat pe 23 Iulie 2009 22:29
am pus poze cu porumbeii la profilul meu
lauratrif
Postat pe 23 Iulie 2009 22:32
Buna, MonicaG. ft. frumos totul la nunta, din ce-am vazut in poze Imi plac tare mult balonasele de sapun, vreau sa-mi iau si eu la nunta. Nu te deranjeaza cand se sparg? nu aluneci? mie mi-a spus cineva ca s-ar pute sa alunec in timpul dansului in mom. cand se sparg atat de multe baloane
grace_h
Postat pe 23 Iulie 2009 23:07
VAND SI INCHIRIEZ PORUMBEI ALBI VOLTATI SAU VOIAJORI PENTRU NUNTI SI ALTE EVENIMENTE SPECIALE. REZERVARILE SE POT FACE IN AVANS LA TEL: 0723704791 SAU LA: porumbeialbi@gmail.com. PRET ESTIMATIV 40 RON - BUC. AJUSTABIL IN FUNCTIE DE COMANDA.
MARK_grace
Postat pe 10 August 2009 13:48
porumbei pentru nunti inchiriez porumbei curcani gulerati si voijori albi la toate nuntile din jud prahova bucuresti , targoviste buzau si brasov ady giuscanu tel 0723948753 sau id mess giusky69 adresa str. mugurilor nr 2 ploiesti
giuscanu
Postat pe 21 August 2009 14:15
INCHIRIEZ PORUMBEI PT NUNTA:VOLANTI SI VOIAJORI.RELATII LA TEL 0727981478 SAU e-mail/mess george_c47@yahoo.com.AVANTAJOS.
grace_mary
Postat pe 29 Septembrie 2009 22:34
-Porumbei pentru nunta ta-

Pachetul Nr.1

Contine : 10 porumbei voltati si 2 porumbei voiajori

Pret: 300RON

- porumbei albi pe covorul rosu la iesirea din biserica, este cea mai frumoasa surpriza pe care o poti face miresei tale

http://www.magic-angels.ro/
magic_angels
Postat pe 24 Octombrie 2009 14:00
da, ar fi ceva frumos...avem deja idei invechite aici la noi si cand sunt si facute prost...iese o 'panarama' ca sa zic asa...chiar in weekendul care abia a trecut...am fost la o nunta la care a aparut la un moment dat o cadana, o dansatoare...in costum oriental, a dansat pentru ginerica si nasul mare.trebuie sa va spun..costumul a fost o improvizatie...sutienul era prins cu ace de siguranta care se vedeau de la o posta...iar in jos...mai avea putin si ramanea in fundul gol...iar miscarile...nu semanau deloc cu a unei cadane..ci mai mult cu a unei dansatoare la bara...AVETI GRIJA CE ORGANIZATORI VA ANGAJATI!
zingara2006
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:42
e o idee super si eu mi-as dori la nunta mea....si cred k multi altii
kudika090476
Postat pe 9 Noiembrie 2009 13:18
da sunt de efect si eu am avut 100 acum in 26 septembrie si am eliberat 25 in fata la bloc apoi 25 la biserica apoi 25 pe un lac si apoi 25 la restaurant
si ce ceva frumos si de efect si in poze si pe dvd
reprezinta pace si aduc noroc
rricarda2003
Postat pe 9 Noiembrie 2009 13:36
buna,si eu am avut porumbei la nunta dar eu am avut 10 dar eu am vrut doar 2 unul eu si unul sotul meu de i-am eliberat in fata biserici si ceilalti din spatele biserici ptr k mie nu-mi ideea sa eliberez porumbei din colivie.va zic din experienta k merita sa aveti porumbei la nunta.
aly79_grace
Postat pe 9 Noiembrie 2009 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Momente intime furate :) si pastrate.... 6 De la: _oktober_ 3 Decembrie 2010 11:40
Marturii de nunta-miniaturi venetiene 1 De la: ElvenDesign 10 Ianuarie 2011 21:19
APEL UMANITAR URGENT PTR TOTI CARE AU COPII 2 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:15
Ofer Sala Restaurant Craiova pentru nunta 26 sept 2009 1 De la: miorlau 12 August 2009 10:45
oare o sa ma marit vreodata? 22 De la: tonim 22 Iunie 2010 22:41