pareri referitor la porumbei pentru nunta

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent pareri referitor la porumbei pentru nunta: (4.3 din 3 voturi)

Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

La noi in Germania se obisnueste sa fie prezenti porumbei albi la nunti. Eu stiu sa i pregatesc. Credeti ca aici ar fi interess pentru asemenea serviciu?
fantome Avatarul lui fantome

960 mesaje
Oras: brasov

Cu siguranta este unul dintre serviciile cerute la nunti. Noi am avut porumbei albi, i-am inchiriat de la un columbofil. Toti s-au intors teferi acasa.
Raporteaza abuz de limbaj
iulik_flore Avatarul lui iulik_flore

1615 mesaje
Oras: bucuresti

www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_ultra_moderne.html

sunt superbeeee
Fosta membra Kudika.ro
si noi am avut porumbei..nu au fost toti albi..dar a fost bine!
erau porumbei de concurs...voiajori..sa fim siguri ca se intorc acasa la vecinul nostru care a avut amabilitatea sa ni-i puna la dispozitie fara nici un cost
michelle_ax Avatarul lui michelle_ax

5 mesaje

mie mie se par de super efect. atentie insa la ceva. eu am avut nunta pe 30 aug. aveam biserica la 7 jum si facusem noi calculul ca pana terminam o sa fie inca lumina afara . fotograful era f incantat... din pacate s-a decalat ceremonia cu o ora. cand am iesit din biserica era 9.05. ne-a fost mila sa ii mai eliberam. in final, am spart doar un pahar pe scarile bisericii (nu, nu am facut cioburi pe-acolo. era un pahar pregatit din timp si pus in saculet de satin :P). Porumbeii au ajuns inapoi acasa asa cum au venit, in portbagaj.

1615 mesaje

De la: michelle_ax, la data 2009-03-12 10:49:22mie mie se par de super efect. atentie insa la ceva. eu am avut nunta pe 30 aug. aveam biserica la 7 jum si facusem noi calculul ca pana terminam o sa fie inca lumina afara . fotograful era f incantat... din pacate s-a decalat ceremonia cu o ora. cand am iesit din biserica era 9.05. ne-a fost mila sa ii mai eliberam. in final, am spart doar un pahar pe scarile bisericii (nu, nu am facut cioburi pe-acolo. era un pahar pregatit din timp si pus in saculet de satin :P). Porumbeii au ajuns inapoi acasa asa cum au venit, in portbagaj.

ce trist...ce aiurea....
si eu vreau porumbei...chiar imi doresc
la inceput nu tineam neaparat dar iubitul meu mi-a bagat in cap
acum vreau eu si nu mai scapa el
Fosta membra Kudika.ro
ceva idei si sigestii vizavi de momentul cu porumbbeii gasiti si pe www.vmstudio.ro/utile.html

PS aveti grija sa nu-i scapati mai devreme din mana, cum am facut eu, am vrut sa-l tin mai bine si l-am scapat :))
Moni_Ceo Avatarul lui Moni_Ceo

15 mesaje

Si noi am avut porumbei la nunta. In momentul in care iesi din biserica si pe covorul rosu vezi acele minunatii, simti ca esti intr-un basm...
Noua ni i-au pus la dispozitie cei care s-au ocupat de organizarea nuntii. Vedeti la profil ca am poze cu ei..a fost un moment foarte frumos.

1615 mesaje

daa Monica G

i-am vazut. sunt superbi!!!
evelinne Avatarul lui evelinne

95 mesaje

Si mie imi surede ideea de a elibera porumbei la iesirea din biserica...O sa incep sa ma interesez de unde ii pot lua (sau inchiria, nu stiu cum se face) si cat costa...

15 mesaje

De la: iulika_flore, la data 2009-03-13 11:20:49daa Monica G

i-am vazut. sunt superbi!!!

Ma bucur ca ti-au placut!!!
sabina893 Avatarul lui sabina893

8 mesaje
Oras: ploiesti

Buna Monica G,am vazut pozele de la nunta ta,intr-adevar f frumoase,as vrea si eu insa sa stiu pt ca am citit in msg tale de pe fprum,ca ai avut o firma care s-a ocupat de nunta,si am vazut ca a iesit f frumos,aranjamentele s altele,sunt curioasa cam cat a costat in mare firma care s-a ocupat de nunta? ms si astept rasp..

15 mesaje

De la: sabina893, la data 2009-03-16 09:05:17Buna Monica G,am vazut pozele de la nunta ta,intr-adevar f frumoase,as vrea si eu insa sa stiu pt ca am citit in msg tale de pe fprum,ca ai avut o firma care s-a ocupat de nunta,si am vazut ca a iesit f frumos,aranjamentele s altele,sunt curioasa cam cat a costat in mare firma care s-a ocupat de nunta? ms si astept rasp..

Buna!

Ma bucur ca ti-au placut aranjamentele la de la nunta noastra. TOTUL ne-a costat 63 milioane. Dar cand spun TOTUL ma refer la tot ce inseamna decor biserica (stalpisori cu tull , lumanari si trandafiri, covor rosu, porumbei, tunuri de confetti) si restaurant (artificii, huse, esarfe, fete de masa, marturii, aranjamente florale pt mese, prezidiu si masina,arcada la intrare, masinarii baloane, aranjat masa primire invitati, etc). Poate vi se pare mult, dar in ceea ce priveste aranjamentele florale de exemplu am avut peste 400 de trandafiri + orhidee si "ierboteniile" de rigoare. Ei "lucreaza" cu tot felul de flori, in functie de florile pe care le folosesc in aranjamente pretul variaza. Daca vrei mai multe detalii, va pot da date cu privire la firma. Sunt suuuuper priceputi si mai mult decat orice sunt extrem de seriosi.
irinailie82 Avatarul lui irinailie82

9 mesaje

Buna,

Foarte frumoase pozele de la nunta ta, ai fost superba. Casa de piatra si multa fericire!
Chiar te rog sa ne spui cum se numeste firma. Si eu sunt interesata.
Pupici

15 mesaje

De la: irinailie82, la data 2009-03-17 09:58:16Buna,

Foarte frumoase pozele de la nunta ta, ai fost superba. Casa de piatra si multa fericire!
Chiar te rog sa ne spui cum se numeste firma. Si eu sunt interesata.
Pupici

Multumesc frumos pentru urari!
Baga pe modulul de cautare google www.happy-moments.ro si gasesti acolo date de contact. Sunt din Bucuresti

15 mesaje

A nu se confunda cu firma din Iasi, ca am inteles ca mai este o firma in Iasi cu nume asemanator.
Multa, multa bafta la pregatiri si sa-ti ajute Dzeu sa ai o nunta asa cum iti doresti!
dorucucu Avatarul lui dorucucu

4 mesaje
Oras: timisoara

PORUMBEI ALBI pentru NUNTI - inchirieri in Timisoara sau pentru alte orase;
Relatii la tel. 0724249984
mail: doucucu@yahoo.com
www.porumbeialbi.go.ro
irinailie82 Avatarul lui irinailie82

9 mesaje

Iti multumesc mult pentru urari si pentru informatii. Va pup pe toate.
Nyko007 Avatarul lui Nyko007

3 mesaje

De la: alina_hahuie, la data 2009-03-12 12:52:40ceva idei si sigestii vizavi de momentul cu porumbbeii gasiti si pe www.vmstudio.ro/utile.html

PS aveti grija sa nu-i scapati mai devreme din mana, cum am facut eu, am vrut sa-l tin mai bine si l-am scapat :))

De unde ai inchisriat porumbeii? vad ca esti di galati. pupi
lauratrif Avatarul lui lauratrif

3 mesaje

pt cine doreste porumbei albi in cluj napoca si imprejurimi,tel 0742540922 sau id de mess narciysa_laura.detin 100 porumbei albi.poze gasiti pe adr.triflaura.sunphoto.ro
lauratrif Avatarul lui lauratrif

3 mesaje

am pus poze cu porumbeii la profilul meu
grace_h Avatarul lui grace_h

4 mesaje

Buna, MonicaG. ft. frumos totul la nunta, din ce-am vazut in poze Imi plac tare mult balonasele de sapun, vreau sa-mi iau si eu la nunta. Nu te deranjeaza cand se sparg? nu aluneci? mie mi-a spus cineva ca s-ar pute sa alunec in timpul dansului in mom. cand se sparg atat de multe baloane
MARK_grace Avatarul lui MARK_grace

16 mesaje

VAND SI INCHIRIEZ PORUMBEI ALBI VOLTATI SAU VOIAJORI PENTRU NUNTI SI ALTE EVENIMENTE SPECIALE. REZERVARILE SE POT FACE IN AVANS LA TEL: 0723704791 SAU LA: porumbeialbi@gmail.com. PRET ESTIMATIV 40 RON - BUC. AJUSTABIL IN FUNCTIE DE COMANDA.
giuscanu Avatarul lui giuscanu

18 mesaje

porumbei pentru nunti inchiriez porumbei curcani gulerati si voijori albi la toate nuntile din jud prahova bucuresti , targoviste buzau si brasov ady giuscanu tel 0723948753 sau id mess giusky69 adresa str. mugurilor nr 2 ploiesti
grace_mary Avatarul lui grace_mary

67 mesaje

INCHIRIEZ PORUMBEI PT NUNTA:VOLANTI SI VOIAJORI.RELATII LA TEL 0727981478 SAU e-mail/mess george_c47@yahoo.com.AVANTAJOS.
magic_angels Avatarul lui magic_angels

18 mesaje

-Porumbei pentru nunta ta-

Pachetul Nr.1

Contine : 10 porumbei voltati si 2 porumbei voiajori

Pret: 300RON

- porumbei albi pe covorul rosu la iesirea din biserica, este cea mai frumoasa surpriza pe care o poti face miresei tale

www.magic-angels.ro/
zingara2006 Avatarul lui zingara2006

20 mesaje
Oras: braila

da, ar fi ceva frumos...avem deja idei invechite aici la noi si cand sunt si facute prost...iese o 'panarama' ca sa zic asa...chiar in weekendul care abia a trecut...am fost la o nunta la care a aparut la un moment dat o cadana, o dansatoare...in costum oriental, a dansat pentru ginerica si nasul mare.trebuie sa va spun..costumul a fost o improvizatie...sutienul era prins cu ace de siguranta care se vedeau de la o posta...iar in jos...mai avea putin si ramanea in fundul gol...iar miscarile...nu semanau deloc cu a unei cadane..ci mai mult cu a unei dansatoare la bara...AVETI GRIJA CE ORGANIZATORI VA ANGAJATI!
kudika090476 Avatarul lui kudika090476

2 mesaje

e o idee super si eu mi-as dori la nunta mea....si cred k multi altii
Fosta membra Kudika.ro
da sunt de efect si eu am avut 100 acum in 26 septembrie si am eliberat 25 in fata la bloc apoi 25 la biserica apoi 25 pe un lac si apoi 25 la restaurant
si ce ceva frumos si de efect si in poze si pe dvd
reprezinta pace si aduc noroc
un puic dulce
aly79_grace Avatarul lui aly79_grace

31 mesaje
Oras: brasov

buna,si eu am avut porumbei la nunta dar eu am avut 10 dar eu am vrut doar 2 unul eu si unul sotul meu de i-am eliberat in fata biserici si ceilalti din spatele biserici ptr k mie nu-mi ideea sa eliberez porumbei din colivie.va zic din experienta k merita sa aveti porumbei la nunta.
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina: