Setari Cookie-uri

La nunta se pune sampanie la fiecare masa de invitat, sau numai la masa mirilor??

cine imi poate spune asta?

andreea25graversen
Postat pe 2 Martie 2009 15:52
parerea mea este ca se serveste sampanie la inceputul petrecerii cand se primesc invitatii si la taierea tortului ( asa am vazut la nuntile la care am fost)acum depinde de bugetul nuntii si mie mi ar placea chiar e o idee buna eu o sa ma gandesc daca o sa pun sampanie la fiecare masa va salut
andre_dany
Postat pe 2 Martie 2009 19:28
Iti multumesc Andre_Dany pentru raspuns. Cum banii nu sunt o problema m-am decis o sa pun sampanie la fiecare masa, dat fiind ca nunta mea e foarte internationala, pentru ca invitatii mei sunt din multe parti ale lumii.

O zi buna sa ai!
andreea25graversen
Postat pe 3 Martie 2009 17:21
buna andreea trebuie sa ne interesam si cum se face asta adica ce cantitate daca merge cu meniul daca merge si vin si sampanie sau renunti la vin dar nu te as sfatui pt ca sunt persoane care nu se omoara dupa sampanie in fine tu stii ce invitati ai cred ca la mine o sa fie doar atunci cand miri si nasi se saluta cu invitatii daca imi aduc bine aminte dupa taierea tortului ar fi elegant sa ciocneasca toti cu sampanie o sa vb cu fata care se ocupa de pregratirea restaraurantului o sa o stresez ceva dar oricum eu iti multumesc pt idee te pup pa
andre_dany
Postat pe 3 Martie 2009 18:31
MERCI mult Andre_dany pentru mesaj.Eu ce m.am gandit si cum mi.ai spus in mesajul anterior ca toastul se face cand se aduce tortul si toti invitatii dau ''noroc'' cu mirii .
Invitatii mei sunt din toate partile lumii: o sa am multi americani,spanioli, de asemenea din multe tari ale Europei ,chiar si din indepartata Nigeria, este una din domnisoarele mele de onoare, si de asemenea din Filipine, o sa am invitati, si din Sud America.Pupici si toate cele bune iti doresc!!
andreea25graversen
Postat pe 4 Martie 2009 20:26
eu sampania o sa o servesc cand vin invitatii cu piscoturi as vrea si la tort dar nu prea ma incadrez in buget :((
kudika007717
Postat pe 27 Mai 2009 09:27
De regula sampania se serveste la sosirea oaspetilor, cand ciocnesc cate un pahar cu mirii. Optional poti servi si la tort. Pe noi de ex ne-au sfatuit cei de la restaurant (care nu a fost unul oarecare) sa nu mai servim sampanie la tort. motivatia ar fi ca oricum oamenii au bautura in fata si dupa o noapte de baut diverse nu le mai arde de sampanie. fa ti calculul de o sampanie la 6 oameni. sampanii foarte bune fac cei de la Cricova.
maditzaS
Postat pe 27 Mai 2009 23:16
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 18 Iunie 2010 19:09
cel mai elegant e la venirea invitatilor! noi asa am avut si toata lumea a fost foarte incantata.langa am pus cate un piscot, iar in pahar, pentru decor am pus in jeleu rosu in forma de viermisor.a fost de senzatie:X
chetegalina
Postat pe 3 Iulie 2010 04:54
Doar la miri, nuntasii se servesc la intrarea in restaurant
kudika_17683
Postat pe 29 Aprilie 2013 23:17
La toti invitatii, la inceput, sa poata da multi ani nu? sa pui numai la miri sau la miri si la nasi nu e chair ok.
kudika_988973
Postat pe 10 Iulie 2015 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zakynthos in Luna de miere pe cont propriu 1 De la: whitewizzard 13 Noiembrie 2012 09:54
luna de miere 10 De la: andreea25graversen 25 Iunie 2009 14:11
Care agebtii de turism sunt tepe si care nu? 32 De la: tudormihaela 9 Aprilie 2010 16:42
Video-foto evenimente 1 De la: eunescu09 23 August 2009 12:14
cand trebuie sa spui NU intr-o relatzie... 63 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:11