Setari Cookie-uri

rochii de mireasa pt femeile plinute

as vrea sa disutam si despre rochiile p femei plinute.c ziceti?
GrigoraSoana
Postat pe 18 Martie 2009 00:26
super nici eu nu prea cred ca mi gasesc rochia pt ca nu sunt plinuta sunt grasuta astept sfaturi ce rochi se potrivesc pa pa

andre_dany
Postat pe 18 Martie 2009 14:51
cine stie un site cu rochii de mireasa pt femeileplinute.sa ne uitam si noi.mc pipici:)
GrigoraSoana
Postat pe 18 Martie 2009 15:18
si eu am cautat daca gasesti ceva sa ma anunti te rog eu ma gandeam sa o fac pe comanda ce zici pa pa
andre_dany
Postat pe 18 Martie 2009 15:22
bna.nu am gasit nici un site cu rochii pt noi ceexxl:9tu ai aflat ceva?
GrigoraSoana
Postat pe 19 Martie 2009 13:41
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:49
Util topic !!

www.DrinkShop.ro

grace001266
Postat pe 9 Mai 2009 15:12
Parerea mea e ca ar trebui sa incercati rochiile tip A, fara prea multe straturi. Incercati rochiile la care accentul cade pe sani si care au talia marcata. Succes!
fantome
Postat pe 11 Mai 2009 14:55
ASA CUM SPUNE FANOTOME ESTE O VARIANTA

A DOUA

PROPUSA DE MINE

SE REFERA LA ROCHIILE "EMPIRE"

ADICA CELE AL CAROR CLOSI PLEACA DE SUB SANI

SI PICA IN "A" IN DIVERSE FALDURI

ACUM DEPINDE SI CARE TI-E CONFORMATIA

POTI PUNE ACCENT PE SANI SAU PE TALIE DC ACEASTA ESTE MAI PRONUNTATA ORI DE CE NU ITI POTI LUA CHIAR ROCHIE PRINCESS
iulik_flore
Postat pe 12 Mai 2009 12:13
si eu sunt o miresica plinuta,
nu am ales rochita tip A,am ales p rochita pt printese tip corset,si credeti-ma e mult mai frumoasa si ma avantajeaza mult mai tare!
asa ca...fara nicio retinere probati toate modelele!
grace000420
Postat pe 8 Iulie 2009 10:08
http://www.kleinfeldbridal.com/index.cfm?pid=50

ia incercati pe acest site si cautati, sigur veti gasi ceva doar in emisiunea lor am vazut o sumedenie de fete grasute si doamne desigur grasute si au rochite frumoase.
succes
insa ar trebui sa incercati mai multe rochii si sa va ganditi serios sa va cumparati un corset bun si niste pantaloni/bustiera.body care modeleaza f frumos corpul si asa va puteti permite mai multe rochite
pana la urm animeni nu se uita sa vada ce aveti sub rochie
pupici
agny
Postat pe 8 Iulie 2009 13:29
iti dai seama ca ne-am aprinde in fel de fel de pantalonasi pe dedesubt de rochita:))))))))))))
oricum iti multumim pt sfaturile bune!
grace000420
Postat pe 8 Iulie 2009 15:41
nici eu nu gasesc rokie!!!!!!!!!!!!!
sint in cautari de 2 luni si....nimik!ideea e ca..pana nu probezi nu ai de unde sa stii ce-ti vine bine si ce nu,pt ca oricat de grasune am fi nu avem acelasi tip de corp!
si,daca eu am 1,66cm
si 80sau 100 de kg,va sta altfel pe mine aceeasi rokie care,pe un korp de 1,76 cm aceeasi greutate,va sta super,si viceversa! :am gasit cateva adrese dar...vreau sa probez nu sa ma uit la ele-n poza!
sml-sad0116:
relicoco_grace
Postat pe 8 Iulie 2009 16:00
De la: GrigoraSoana, la data 2009-03-18 00:26:15as vrea sa disutam si despre rochiile p femei plinute.c ziceti?



Si eu sunt plinutza si nu am avut nici o problema in gasirea modelului ´rochitei mele de mireasa, dar eu am facut-o la comanda...Rochita am gasit-o chiar pe site-ul asta...

andreea25graversen
Postat pe 8 Iulie 2009 16:54
Buna fetelor! si eu am fost o mireasa mai plinuta si anume la 1,64 cm aveam 73 kg, dar nu au fost probleme, am gasit rochia perfecta, in forma de A, superba pt mine. daca vreti puteti sa va uitati la pozele mele. sa stiti ca e de vanzare rochita.... pupici
baffiy
Postat pe 8 Iulie 2009 17:36
si eu sunt plinuta,sau bine facuta,cum s-o zice.ideea e ca nu-s 90-60-90,sunt totusi aproape de perfectiune: 106-90-110.nu? dupa nunta,care este peste o saptamana :(, mai e un picut,o sa atasez niste poze.eu sunt o curajoasa si ma imbrac cu ce imi place si cu ce imi sta bine.rochia mea este scurta in fata cu volanase, decoltata in V,asa ma arata mai supla.este facuta la casa de moda bineinteles,dar eu mi-am facut modelul,stiam ca acest model m-ar avantaja.stiu ce ma avantajeaza pt ca am ab=vut curaj cand a trebuit sa incerc sa port scurt,si am vazut ca imi sta mult mai bine decat cu lung.mult noroc!
oni_math
Postat pe 9 Iulie 2009 16:25
de-abia asteptam sa te vedem!
sa nu uiti sa postezi poze!
la fel o sa fac si eu,nunta noastra va fi in 12 iulie 2009
adica peste 2 zile,am niste emotii
grace000420
Postat pe 10 Iulie 2009 16:11
Fetelor, va pot oferi rochita mea de mireasa...eu am fost destul de plinutza, mai ales ca eram si insarcinata...Gasiti poze in profilul meu, si daca o doriti, astept un mesaj privat!!!
cookie-tatata
Postat pe 13 Iulie 2009 11:54
tarot_healthy
Postat pe 24 August 2009 13:24
De la: Cassey, la data 2009-08-24 13:24:04



imi vand si eu rochita de mireasa!!!
grace000420
Postat pe 10 Octombrie 2009 07:46
Daca aveti nevoie de rochie de mireasa, va rog sa ma contactati. Chiar m-as bucura sa fac haine si pentru fete mai plinute. Imi place sa pun in valoare ce e mai frumos la fiecare si sa fac omul sa se simta bine in pielea lui
Si daca tot veni vorba de nunta...stiu un fotograf super! Face fotografii artistice si e foarte perfectionist. Sunt sigura ca ar fi dispus sa vina si la nunti. Il cheama Dan Calin si nr lui de tel este 0766253013. Are si blog, dar acolo nu are prea multe fotografii www.photobydancalin.blogspot.com . Eu i-am explicat ce vreau sa exprim si mi-a facut niste fotografii extraordinare, exact cum am vrut (le si prelucreaza). Le puteti vedea pe profilul meu, cele de la colectia de moda.
Alex_H_grace
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:48
buna dimineata!eu am nunta pe 25 octombrie anul acesta,deci duminica viitoare.mi-am facut rochita care e super la comanda,ptr ca eu am in jur de 80 de kg si 165m.deci ,din start va spun ca nu se fac in serie ptr noi grasutele.mi-am gasit un model super,fara volane si foarte deosebita la o casa de moda din bucuresti,am gasit pe net ptr ca eu sant din braila.am luat nr de tel am sunat si am intrebat daca acel model se poate face pe masura mea si binenteles ca da.m-am dus acolo mi-a luat masuri,la 2 saptamani m-am dus la proba si apoi intr-o saptamana a fost gata ,si vreau sa va spun ca m-a costat 760 de lei.dar e super si ma avantajeaza foarte mult.daca doriti intrati pe casarochiilorde mireasa.ro si alegeti-va modelul care vi se potriveste ptr noi grasutele.va pup!
furioasa_grace
Postat pe 20 Octombrie 2009 08:39
ai putea sa inchiriezi rochitza si daca da, cu cat? sau daca e de vanzare...astept raspuns!ms:*
andreea_cojocaru
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:33
Buna ziua fetelor ,

Am si eu o rochita de mireasa pentru o viitoare miresica mai plinuta sau cu burticuta .
Este o rochie de mireasa UNICAT,alba,din dantela si tafta ,cu insertii de broderie manuala cu margelute fine,marime XL (44-46), ajustabila printr-un snuruletla spate.Rochia a fost facuta la comanda , cu manecute din dantela , decolteu in V si spatele la fel, pentru inaltimea mea 1.70 si purtata cu tocuri de 5 cm .Bonus ofer : posetuta care are insertii din broderia prezenta si pe rochie si juponul pentru rochie.
Este foarte frumoasa si eu m-am simtit ca o printesa in ziua nuntii mele!




MonikF
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:34
De ce nu atasezi o poza cu ea sa o vedem. Imi inchipui ca e frumoasa.
Carmina0525
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:40
Sushyka rochiuta ta e superba....
Carmina0525
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:43
De la: Carmina0525, la data 2010-11-18 14:43:32Sushyka rochiuta ta e superba....
Si din poze vad ca ai fost o superbitate de mireasa.
Carmina0525
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:44
Multumesc frumos pentru compliment!
A fost rochita visurilor mele si am facut singura designul ei si apoi am comandat-o la un atelier!
MonikF
Postat pe 19 Noiembrie 2010 12:41
Nu stiu de site-uri cu rochii pentru miresici mai plinutze, insa va pot recomanda un link care o sa va trimita la lenjerie intima de marimi mai mari (http://bit.ly/eyYiKw). Nu trebuie sa uitam ca si ceea ce ascunde rochita trebuie sa fie de efect !
Laura_Baldini
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:28
Si eu imi vand rochita. Este model Ilka de la B S facuta pe comanda, culoare alba, cu decolteu in V si in fata si in spate, trena nedatasabila dar care se prinde cu un nasturel. Rochia este dintr-o bucata, se inchide la spate cu fermuar, partea de sus este din saten cu o broderie superba cu margelutze iar partea de jos din organza brodata din loc in loc. Marimea 46, inaltime 1.74 m


andreea_adeea
Postat pe 20 Ianuarie 2011 11:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sticlute de vin maturii 1 De la: onyce_84 5 Februarie 2009 17:57
Pregatiri NUNTA 5 De la: energiccom 28 Februarie 2010 08:25
NUNTA IN LUNA MAI 17 De la: grace005191 8 Decembrie 2009 16:31
Nunta in acelasi an 13 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:18
DENNY B SRL JOC-ARTIFICII.RO 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 19:27