rochii de mireasa pt femeile plinute

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent rochii de mireasa pt femeile plinute: (4.5 din 4 voturi)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
Fosta membra Kudika.ro
as vrea sa disutam si despre rochiile p femei plinute.c ziceti?
Raporteaza abuz de limbaj
oana
andre_dany Avatarul lui andre_dany

53 mesaje
Oras: craiova

super nici eu nu prea cred ca mi gasesc rochia pt ca nu sunt plinuta sunt grasuta astept sfaturi ce rochi se potrivesc pa pa

sunt prea visatoare??????? am gasit barbatul visurilor mele si VREAU O NUNTA DE VIS
Fosta membra Kudika.ro
cine stie un site cu rochii de mireasa pt femeileplinute.sa ne uitam si noi.mc pipici:)
oana
andre_dany Avatarul lui andre_dany

53 mesaje

si eu am cautat daca gasesti ceva sa ma anunti te rog eu ma gandeam sa o fac pe comanda ce zici pa pa
sunt prea visatoare??????? am gasit barbatul visurilor mele si VREAU O NUNTA DE VIS
Fosta membra Kudika.ro
bna.nu am gasit nici un site cu rochii pt noi ceexxl:9tu ai aflat ceva?
oana
Fosta membra Kudika.ro
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitai-ne la nunta, iar noi va vom asigura c puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro

Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com

grace001266 Avatarul lui grace001266

13 mesaje
Oras: bucuresti

Util topic !!

www.DrinkShop.ro

www.DrinkShop.ro
fantome Avatarul lui fantome

960 mesaje
Oras: brasov

Parerea mea e ca ar trebui sa incercati rochiile tip A, fara prea multe straturi. Incercati rochiile la care accentul cade pe sani si care au talia marcata. Succes!
iulik_flore Avatarul lui iulik_flore

1615 mesaje

ASA CUM SPUNE FANOTOME ESTE O VARIANTA

A DOUA

PROPUSA DE MINE

SE REFERA LA ROCHIILE "EMPIRE"

ADICA CELE AL CAROR CLOSI PLEACA DE SUB SANI

SI PICA IN "A" IN DIVERSE FALDURI

ACUM DEPINDE SI CARE TI-E CONFORMATIA

POTI PUNE ACCENT PE SANI SAU PE TALIE DC ACEASTA ESTE MAI PRONUNTATA ORI DE CE NU ITI POTI LUA CHIAR ROCHIE PRINCESS
grace000420 Avatarul lui grace000420

14 mesaje

si eu sunt o miresica plinuta,
nu am ales rochita tip A,am ales p rochita pt printese tip corset,si credeti-ma e mult mai frumoasa si ma avantajeaza mult mai tare!
asa ca...fara nicio retinere probati toate modelele!
agny Avatarul lui agny

231 mesaje

www.kleinfeldbridal.com/index.cfm?pid=50

ia incercati pe acest site si cautati, sigur veti gasi ceva doar in emisiunea lor am vazut o sumedenie de fete grasute si doamne desigur grasute si au rochite frumoase.
succes
insa ar trebui sa incercati mai multe rochii si sa va ganditi serios sa va cumparati un corset bun si niste pantaloni/bustiera.body care modeleaza f frumos corpul si asa va puteti permite mai multe rochite
pana la urm animeni nu se uita sa vada ce aveti sub rochie
pupici

14 mesaje

iti dai seama ca ne-am aprinde in fel de fel de pantalonasi pe dedesubt de rochita:))))))))))))
oricum iti multumim pt sfaturile bune!
Fosta membra Kudika.ro
nici eu nu gasesc rokie!!!!!!!!!!!!!
sint in cautari de 2 luni si....nimik!ideea e ca..pana nu probezi nu ai de unde sa stii ce-ti vine bine si ce nu,pt ca oricat de grasune am fi nu avem acelasi tip de corp!
si,daca eu am 1,66cm
si 80sau 100 de kg,va sta altfel pe mine aceeasi rokie care,pe un korp de 1,76 cm aceeasi greutate,va sta super,si viceversa! :am gasit cateva adrese dar...vreau sa probez nu sa ma uit la ele-n poza!
sml-sad0116:
Fosta membra Kudika.ro
De la: GrigoraSoana, la data 2009-03-18 00:26:15as vrea sa disutam si despre rochiile p femei plinute.c ziceti?

Si eu sunt plinutza si nu am avut nici o problema in gasirea modelului rochitei mele de mireasa, dar eu am facut-o la comanda...Rochita am gasit-o chiar pe site-ul asta...

Happy,happy,happy..Was just like yestarday...Today (16-09-2009),is exactlly 4 months since I got married to the most wondefull man on earth!!
baffiy Avatarul lui baffiy

6 mesaje

Buna fetelor! si eu am fost o mireasa mai plinuta si anume la 1,64 cm aveam 73 kg, dar nu au fost probleme, am gasit rochia perfecta, in forma de A, superba pt mine. daca vreti puteti sa va uitati la pozele mele. sa stiti ca e de vanzare rochita.... pupici
oni_math Avatarul lui oni_math

31 mesaje
Oras: constanta

si eu sunt plinuta,sau bine facuta,cum s-o zice.ideea e ca nu-s 90-60-90,sunt totusi aproape de perfectiune: 106-90-110.nu? dupa nunta,care este peste o saptamana :(, mai e un picut,o sa atasez niste poze.eu sunt o curajoasa si ma imbrac cu ce imi place si cu ce imi sta bine.rochia mea este scurta in fata cu volanase, decoltata in V,asa ma arata mai supla.este facuta la casa de moda bineinteles,dar eu mi-am facut modelul,stiam ca acest model m-ar avantaja.stiu ce ma avantajeaza pt ca am ab=vut curaj cand a trebuit sa incerc sa port scurt,si am vazut ca imi sta mult mai bine decat cu lung.mult noroc!

14 mesaje

de-abia asteptam sa te vedem!
sa nu uiti sa postezi poze!
la fel o sa fac si eu,nunta noastra va fi in 12 iulie 2009
adica peste 2 zile,am niste emotii
cookie-tatata Avatarul lui cookie-tatata

88 mesaje

Fetelor, va pot oferi rochita mea de mireasa...eu am fost destul de plinutza, mai ales ca eram si insarcinata...Gasiti poze in profilul meu, si daca o doriti, astept un mesaj privat!!!
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dac ai ajuns s citii aceste rnduri i v strnesc interesul, nu este o pur ntmplare; ci este posibil ca tocmai eu s fiu persoana care v poate ajuta cu anumite rspunsuri referitoare la viaa dumneavoastr, fr s mi dezvluii detalii despre viaa personal, ca apoi s presupunei c m-am inspirat. Rmne doar s v convingei! Dac suntei interesat/, lsai un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com i v voi contacta n cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O sptmn frumoas, v doresc!

14 mesaje

De la: Cassey, la data 2009-08-24 13:24:04

imi vand si eu rochita de mireasa!!!
Alex_H_grace Avatarul lui Alex_H_grace

16 mesaje
Oras: suceava

Daca aveti nevoie de rochie de mireasa, va rog sa ma contactati. Chiar m-as bucura sa fac haine si pentru fete mai plinute. Imi place sa pun in valoare ce e mai frumos la fiecare si sa fac omul sa se simta bine in pielea lui
Si daca tot veni vorba de nunta...stiu un fotograf super! Face fotografii artistice si e foarte perfectionist. Sunt sigura ca ar fi dispus sa vina si la nunti. Il cheama Dan Calin si nr lui de tel este 0766253013. Are si blog, dar acolo nu are prea multe fotografii www.photobydancalin.blogspot.com . Eu i-am explicat ce vreau sa exprim si mi-a facut niste fotografii extraordinare, exact cum am vrut (le si prelucreaza). Le puteti vedea pe profilul meu, cele de la colectia de moda.
Fashion Designer http://alexandrahorecica.wordpress.com/ http://www.youtube.com/watch?v=mBPOtvxPZTk http://www.flickr.com/photos/42837251@N08/sets/72157622308703921/
furioasa_grace Avatarul lui furioasa_grace

11 mesaje
Oras: braila

buna dimineata!eu am nunta pe 25 octombrie anul acesta,deci duminica viitoare.mi-am facut rochita care e super la comanda,ptr ca eu am in jur de 80 de kg si 165m.deci ,din start va spun ca nu se fac in serie ptr noi grasutele.mi-am gasit un model super,fara volane si foarte deosebita la o casa de moda din bucuresti,am gasit pe net ptr ca eu sant din braila.am luat nr de tel am sunat si am intrebat daca acel model se poate face pe masura mea si binenteles ca da.m-am dus acolo mi-a luat masuri,la 2 saptamani m-am dus la proba si apoi intr-o saptamana a fost gata ,si vreau sa va spun ca m-a costat 760 de lei.dar e super si ma avantajeaza foarte mult.daca doriti intrati pe casarochiilorde mireasa.ro si alegeti-va modelul care vi se potriveste ptr noi grasutele.va pup!
andreea_cojocaru Avatarul lui andreea_cojocaru

1 mesaj

ai putea sa inchiriezi rochitza si daca da, cu cat? sau daca e de vanzare...astept raspuns!ms:*
MonikF Avatarul lui MonikF

10 mesaje
Oras: bacau

Buna ziua fetelor ,

Am si eu o rochita de mireasa pentru o viitoare miresica mai plinuta sau cu burticuta .
Este o rochie de mireasa UNICAT,alba,din dantela si tafta ,cu insertii de broderie manuala cu margelute fine,marime XL (44-46), ajustabila printr-un snuruletla spate.Rochia a fost facuta la comanda , cu manecute din dantela , decolteu in V si spatele la fel, pentru inaltimea mea 1.70 si purtata cu tocuri de 5 cm .Bonus ofer : posetuta care are insertii din broderia prezenta si pe rochie si juponul pentru rochie.
Este foarte frumoasa si eu m-am simtit ca o printesa in ziua nuntii mele!

Carmina0525 Avatarul lui Carmina0525

72 mesaje

De ce nu atasezi o poza cu ea sa o vedem. Imi inchipui ca e frumoasa.

72 mesaje

Sushyka rochiuta ta e superba....

72 mesaje

De la: Carmina0525, la data 2010-11-18 14:43:32Sushyka rochiuta ta e superba....
Si din poze vad ca ai fost o superbitate de mireasa.
MonikF Avatarul lui MonikF

10 mesaje
Oras: bacau

Multumesc frumos pentru compliment!
A fost rochita visurilor mele si am facut singura designul ei si apoi am comandat-o la un atelier!
Laura_Baldini Avatarul lui Laura_Baldini

100 mesaje
Oras: timisoara

Nu stiu de site-uri cu rochii pentru miresici mai plinutze, insa va pot recomanda un link care o sa va trimita la lenjerie intima de marimi mai mari (bit.ly/eyYiKw). Nu trebuie sa uitam ca si ceea ce ascunde rochita trebuie sa fie de efect !
http://www.facebook.com/pages/Laura-Baldini/126061540770710
andreea_adeea Avatarul lui andreea_adeea

1 mesaj

Si eu imi vand rochita. Este model Ilka de la B S facuta pe comanda, culoare alba, cu decolteu in V si in fata si in spate, trena nedatasabila dar care se prinde cu un nasturel. Rochia este dintr-o bucata, se inchide la spate cu fermuar, partea de sus este din saten cu o broderie superba cu margelutze iar partea de jos din organza brodata din loc in loc. Marimea 46, inaltime 1.74 m

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: