Setari Cookie-uri

La probat rochia de mireasa

am umblat prin magazine entuziasmata si cu sufletul la gura sa gasesc rochia visurilor mele, am cautat pe internet, pana la urma am gasit DOUA MODELE! CE MA FAC? am intrebat si prietenele si ele tot... in dilema sunt! Am probat modelele, imi vin bestial... ar trebui sa existe un scriteriu care sa faca diferenta, pretul e aproximativ la fel...
amalia79_healthy
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:39
Pai, in care te simti mai confortabil? O sa conteze asta pe la 2 noaptea.
Alexuta_grace
Postat pe 17 Iunie 2009 09:45
sa fie usoara, asa cum zice si Alexuta cat mai comoda, daca se poate sa nu retusezi nimic la ea, sa o poti lua fara sutien si sa-ti vina bine
laura02maria
Postat pe 19 August 2009 07:37
Un sfat important pentru mirese....cind probezi rochia de mireasa, roaga o prietena sati faca la moment o poza cu un aparat digital....nu asculta pe nimeni...in special vinzatoarea sau consultantele salonului...pentru ele toate rochiile iti vor sta bine....in poza analizeaza cu atentie fiecare detaliu incepind de la culoare, mai ales daca ai ales ivory sau cream.....si sfirsind cu lumina...adica luciul stofei....in plus lungime....bla, bla , bla.....decolteu....ar fi bine sa te apropii de fereastra...sau locurile cu lumina zilei si nu cea a salonului...adica artificiala....un truc al saloanelor de mariaj mai este oglinda.....unde chiar te fac sa arati superba si cu o siluieta ideala....nu ai sa regreti, daca incerci sa faci pozele cu rochiile cele doua, la sigur iti vei alege una din ele... sincera sa fiu am fost in aceeasi situatie...eu am nunta in octombrie 2009.....am cautat rochii de mireasa numai pn internet, stind 24 din 24....sunt din R.Moldova iar la noi preturile din saloane sunt bestiale...iar la piata nu gasesti nici un model care sati placa cu adevarat....am gasit 2 modele super....leam gasit in America, Germania...si apoi au aparut si in Moldova...mam bucurat nespus, numai cind am aflat pretul...800 euro chiria si peste 1000euro vinzarea....am hotarit ca amin nunta...din pacate nu am asa suma numai pu rochia de mireasa...in plus am vrut sa fie noua si nu luata in chirie....am stat cu prietenul meu 1 luna de zile in internet pe rind, el ziua si eu noaptea...AM GASIT....saitul www.ebay.com si miam comandato...aaaau cer scuze mi leam comandat pe ambele.....cu 250$ o rochie...o sa le am pe ambele....am trimis marimile si mi leau cusut....una am primito e super, a doua o astept peste 3 zile....succes
un minus este ca nu ai posibilitatea sa o masori...dar am mers la risc si miam comandat una , apoi am comandato si pe a doua....

olguzza
Postat pe 19 August 2009 08:20
Daca iti permiti ia-le pe amandoua. Asa nu o sa ai regrete.
crisdany75
Postat pe 19 August 2009 09:37
stai ca-s in soc.. olguzza tu vb serios?ti-ai comandat rochia de mireasa de pe ebay?
deci f tare frate!
esti cea mai tare!
in primul rand pt curaj si apoi.daa asa e, siteul este binecunoscut pt produsele sale ieftine din afara, fratele meu se imbraca de pe ebay de la cele mai tari firme.. ce sa zic., bv!

sa ne arati poze pls;)
PS: ce firma sunt rochiile?

cristinne83
Postat pe 19 August 2009 15:31
Vand rochie de mireasa. Rochia poate fi vazuta in Localitatea Galati.sau la adresa de mess. katty_kiss_19
KATTY_grace
Postat pe 19 August 2009 20:14
e prima data cand aud asa ceva...eu una nu as avea curaj....nu stii cum iti vine...cam riscant din punctul meu de vedere.
sizinuca
Postat pe 20 Noiembrie 2009 10:13
Daca sunteti curajoase si intelepte , dati o raita pe la Tirgul Europa ( la capatul tramvaiului 21). De la 150 lei in sus gasesti o multime de rochii, majoritatea din cele turcesti prezentate cu mare pompa pe Lipscani la preturi de 4 ori.
Predidica
Postat pe 20 Noiembrie 2009 11:37
e bine cine isi permite doua rochii de miraesa.dar cum o sa faci sa le porti?una la biserica si una la sala?sau?parerea mea ca mai bine iti ei una mai scumpa dar sa fie frumoasa decat sa tot ai sa te schimbi.bafta oricum!in legatura cu alegerea rochiei si eu am aceiasi problema,ca fiecare cred,cam greu sa ma decid pe care sa o iau.cu cat timp vati luat rochia inainte de nunta?merci
ankaLoredana
Postat pe 20 Noiembrie 2009 11:59
De la: sizinuca, la data 2009-11-20 10:13:35e prima data cand aud asa ceva...eu una nu as avea curaj....nu stii cum iti vine...cam riscant din punctul meu de vedere.

nu e chiar asa rau , eu mi-am ales rochia de mireasa de pe un site din strainatate si mi-a comandat-o o verisoara la salonul lor din Canada. i-am trimis masurile doar masurile eu. Mi-am primit rochia cu o saptamana inainte de nunta si a trebuit doar foarte putin scurtata si stramtata (deoarece slabisem din martie cand am dat comanda, pana in octombrie cand am avut nunta), probleme pe care le-am rezolvat la o croitoreasa buna. Toti imi spuneau cum pot sa stau linistica cand eu nici macar n-am probat rochia de mireasa, ca daca nu-mi place cum imi vine. Insa mie mi-a placut de prima data cum am vazut modeul ala si am fost sigura ca asta trebuie sa fie rochia mea
Daca dati comanda la rochii de mireasa de pe siteurile specializate din America, luati in considerare ca dureaza cateva luni pana e gata. Eu am dat comandat in martie si a fost gata la sfarsitul lui august.
carmela_grace
Postat pe 20 Noiembrie 2009 15:13
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:50
olguzza daca esti amabila as vrea sa discutam pe tema asta, si eu sunt interesata sa-mi cumpar rochia de pe ebay. merci
kudika513696
Postat pe 6 Martie 2012 22:18
Si eu vreau sa imi achizitionez rochia de mireasa din afara insa nu pot sa sa o comand pur si simplu chiar daca cunosc marimiile. Bine daca sunt mici retusuri se pot face dar...
kudika_17683
Postat pe 22 Aprilie 2013 10:41
Furniza toate tipurile de Sexy Dress & Lenjerie & haine

Stimate Domnule / Doamna :
Multumesc foarte mult pentru timpul acordat. Suntem producãtor de lenjerie profesional și furnizarea tuturor tipurilor de fin lenjerie sexy de la costume pentru adulți , rochii lungi , babydolls , seturi de bikini , chiloți pentru bãrbați , chiloți de damã , teddies , seturi de jartierã și corseters , PVC de brevete și piele de ciorapi cu dimensiuni variate pentru a satisface requirements.By dvs. angajarea de lucrãtori cu experiențã , introducerea de facilitãți de cusut de top si folosind material de lux , ne-am castigat acreditarea de toți clienții noștri . Producția noastrã anualã este de peste 1.500.000 de piese .
FAQ
1.We accepta paypal și picãturã de transport maritim de 100% în condiții de siguranțã ușã în ușã fãrã probleme .

2 . Livrare Transport : EMS DHL TNT UPS , etc în termen de 3-7 zile .

3.The mai comanzi , prețul mai ieftin vei primi .

4.Plata : PayPal , Western Union , Money Gram , T / Tetc .

5.Package fi trimis în 48 de ore , urgent , atunci clientii de e-mail de urmãrire numãr .

6.Sample pentru testare accepta , Când u testa calitatea noastrã , atunci putem face mai mult și de lungã de afaceri pe termen lung cu u în continuare .

7.Our MOQ este de $ 100 , ordine mixtã este suport .

8.Our Email / MSN : marisa@lingerieocean.com ;

  Nostru de telefon :086 - 18065437875 .

http://www.lingerieocean.com
kudika_927208
Postat pe 25 Noiembrie 2013 13:04
Eu am probat multe rochii pana sa ajung la ATHENA PHILIP. Aici am gasit rochia visurilor mele. Au modele superbe. Sunt o mireasa fericita!!
kudika_981802
Postat pe 25 Februarie 2015 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa Maggie Sottero 1 De la: sabrinaaa 27 Mai 2009 16:22
vand rochita ocazie 150 lei 1 De la: costeayone 22 Iunie 2011 16:31
Vand rochita de mireasa! Vei fi o adevarata printesa cand o vei imbraca! 1 De la: ancaiordache_grace 30 Iulie 2010 00:51
Casuta pentru darul de nunta 3 De la: georgica_s 11 August 2009 15:01
rochii de mireasa 4 De la: Evelinne 6 Mai 2009 23:48