Setari Cookie-uri

B.T.S. - boli cu transmitere sexuala

cum ne putem feri sa nu contactam asemenea boli ?
am aflat de curand k un coleg de serviciu a avut in trecut asa ceva ... ... a suferit de gonoree si sifilis ... cu toate k s-a tratat , sifilisul poate recidiva ... el este inca purtator ... -pt cei care nu cunosc , sifilisul , la fel ca si sida , nu se vindeca ci doar se trateaza ...
cu atat mai mult k folosim aceeasi toaleta ... a lor , a baietilor , sufera mici reparatii ...
imi este tot mai teama sa intru in contact direct cu el ...
folosesc propriul meu prosop , nu mai folosesc chiuveta de la baie (detin un adevarat arsenal de servetele umede si gel antibacterian) ... nu stiu ce sa mai fac ...
... cand il vad imi vine sa-l bat ...
sunt prea exagerata ?
paullyss
Postat pe 27 Mai 2009 23:46
dupa ce am aflat , asa de tare m-am suparat de n-am mai putut vb cu nimeni ... culmea este k aveam si sedinta in dimineata aia ... ...
am participat la sedinta , dar nu la cea stabilita ... ci intre patru ochi cu sefu , in care am discutat ... problema lui ... si a colegilor sai ...
la insistentele mele - aproape isterice - i-a cerut sa-si faca un set de analize ...
azi a venit cu rezultatele analizelor ... trebuie sa le repete ... este suspect de hepatita , nici nu mai stiu care ...
imi vine sa urlu ... cred k-l omor ... dc ne imbolnaveste pe toti ...
nici nu stiu ce sa mai zic ... am ramas fara cuvinte ...
nici nu a mai stat la lucru ... a plecat direct la spital ... k dc-l vedeam azi in fata ochilor cred k ... nu stiu ...
nici nu vreau sa ma gandesc ce suparati vor fi ai mei de-aksa ... stiu povestea ... acum asteptam sa-si refaca analizele ... sper sa iasa bine ... doamne ajuta!
nici nu vreau sa ma gandesc ... suntem 11 oameni in firma ... plus k intra in contact cu clientii ... asa ceva nu poate sa se intample ...
paullyss
Postat pe 28 Mai 2009 20:40
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:19
Sifilusul se vindeca
Nu iei nici o gonoree sau sifilis de la el. Tocmai tu ti ai rapuns la intrebare, BTS!!!
Daca ai contact sexual sexual neprotejat cu el, atunci poti sa te infectezi, daca are sifilis bucal(asta se ia datorita sexului oral) si l saruti, iara te poti contamina. So, kein stress. Ok?
grace006486
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:12
doamne cata incultura..
urlati istericilor in loc sa va informati si sa aruncati cu pietre.. epoca de piatra ca la noi la nimenea.. ma apuca si rasul.. sa vii cu closetul de-acasa eventual daca nu stii sa te informezi !!!
florinursulet
Postat pe 18 August 2010 15:59
cred ca cel mai bine ar fi sa te informezi cum se pot lua aceste boli, dupa care sa te gandesti la metodele de protejare. nu trebuie sa excludem oamenii din jurul nostru pentru ca au o boala cu transmitere sexuala, cred ca din contra, trebuie sa-i sprijinim si sa incercam sa-i ajutam :) nicidecum sa-i excludem...
Lucky_girl
Postat pe 18 August 2010 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crosetez margele :)) voi? 1 De la: BonBons 23 Septembrie 2010 23:30
O coafura perfecta! 17 De la: AURA_TUDOR 20 August 2009 16:25
Proba machiaj gratis!!! 3 De la: INVIZIBILUL2011 27 Decembrie 2011 18:14
Gablonturi din sidef si scoica din Indonezia 2 De la: andra33 15 Iulie 2009 23:21
Femeia moderna triumfa! 1 De la: adah 25 Noiembrie 2009 15:12