Setari Cookie-uri

Momente amuzante pentru invitati

Buna,

Vreau sa le fac o surpriza invitatilor (sau cel putin unora) cu un moment funny la nunta. Ma gandeam la karaoke...dar nu stiu cat vor gusta lucrul acesta. Mai are cineva o alta idee?
mitakis_grace
Postat pe 9 Iunie 2009 11:28
Eu am avut un vals super misto,o combinatie intre vals - arabesc si le-a placut foarte mult.
satane2005
Postat pe 20 Iunie 2009 08:06
Puteti sa va rugati parintii si prietenii apropiati sa divulge cateva momente mai speciale din viata voastra invitatilor..mai amuzante daca intelegi ce vreau sa zic..din copilarie adolescenta etc.Casa de piatra
upssa4u
Postat pe 20 Iunie 2009 11:10
ai putea sa aduci o alta "mireasa" in loc de tine atunci cand te fura, adik un tip mai nebun asa pe care sa il imbraci cu o rokie alba , sa-i pui un melesteu in mana si sa-l inveti un text......acela ar trebui sa fie de fapt nevasta oficiala a mirelui am vazut asa la o nunta....toti au ras de numa .... a fost tare de tot...e o idee..la urma urmei fiecare face ce vrea...spor
Bluesky_grace
Postat pe 20 Iunie 2009 16:31
pentru nunta unei prietene am pregatit un dans tiganesc, cu haine tiganesti, bani in par, etc... foc de tabara fals in mijlocul salii din care la sfarsit s-a aprins o artifica, impreuna cu mireasa care voia sa-i faca mirelui o surpriza, dar i-am spus prietenului meu sa-i dea aceeasi idee mirelui care voia si el bineinteles o surpriza pentru mireasa, .........chiar nu ma asteptam a fost nemaipomenit, s- au surprins reciproc si pe invitati mai mult decat pe ei, ce mai, a fost extraordinar...s-a vorbit mult despre nunta asta in oras...este putin costisitor, dar...merita, crede-ma...
aameliaandy
Postat pe 20 Iunie 2009 17:13
Buna, eu am facut Karaoke la nunta si a fost foarte tare, dar dupa ce au plecat majoritatea, am facut si farsa cu mireasa falsa, care iarasi a fost foarte gustata de public. Nasa noastra ne-a facut o surpriza si annume a facut un tort fals identic cu cel adevarat pe care l-au scapat chelnerii pe jos. Sunt multe lucruri faine care se pot face si care sunt gustate de invitati.
cristina_dobroiu
Postat pe 31 Iulie 2009 08:42
salut fetelor!!!! eu am nunta luna viitoare adica in agust pe 22 si o fac la cort. c momente amuzante mi-ati sugera? faza ci tiganii mi se pare super, dar ma gandesc ca tb sa vb si cu lautarii inainte, nu??!??
michelle24
Postat pe 31 Iulie 2009 10:47
tarot_healthy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:45
AIA CU TORTUL FALS E DEMENTIALA!!!!!!!


SUPERBA!!!!!!

ROG MAI MULTE DETALII PT CA E WOW!


ps: AM FOST LA O NUNTA UNDE o prietena f buna de a miresei impreuna cu partenerul acesteia s-au costumat in Peter Pan si Zana aia fluturas gagica lui, superbi amandoi in costume verzi, machiati stralucitori,cu bacghete magice cu sosonii aia intorsi..costume sepciale ,zici ca erau fix din desene animate si au adus ei mireasa inapoi de la furat (chipurile ei au furat-o)
cristinne83
Postat pe 11 Noiembrie 2009 11:31
De la: cristinn, la data 2009-11-11 11:31:44AIA CU TORTUL FALS E DEMENTIALA!!!!!!!


SUPERBA!!!!!!

ROG MAI MULTE DETALII PT CA E WOW!


ps: AM FOST LA O NUNTA UNDE o prietena f buna de a miresei impreuna cu partenerul acesteia s-au costumat in Peter Pan si Zana aia fluturas gagica lui, superbi amandoi in costume verzi, machiati stralucitori,cu bacghete magice cu sosonii aia intorsi..costume sepciale ,zici ca erau fix din desene animate si au adus ei mireasa inapoi de la furat (chipurile ei au furat-o)


iulik_flore
Postat pe 31 Decembrie 2009 15:26
o alta idee faina ar fi sa aduceti pe cineva care va face o demonstratie de karate..2 tipi musculosi care sa se "bata" pt tine..
mihaimelania20042
Postat pe 28 Ianuarie 2010 13:11
buna.... eu am nunta in septembrie pe 4 si as vrea si eu un moment frumos... si asta cu valsul si arabeasca suna interesant...adresa mea este corrynutzza@yahoo.com .... as vrea sa-mi dai si mie mai multe detalii si daca ai putea sa-mi dai o inregistrare cu pasii de dans ti-as fi recunoscatoare... o zi buna
grace007184
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:58
am avut nunta in 03 oct 2009, si, pentru ca a fost o nunta mica, am cautat sa avem cat mai multe momente haioase.O sa va scriu aici, poate va inspirati si voi......
1. am facut karaoke, numai ca am inceput cu melodii pentru copii, sa testam atmosfera (Ghita, Gashca mea....) si pentru ca " a prins" am tinut momentul cca 1h, sa nu plictisim

2. ca rascumparare a miresei (a mea) nasha a trebuit sa denseze "meniaito" cu pantofii nasului......
3. am fost "pedepsiti" sa spargem un balon fara ajutorul mainilor sau a picioarelor........
4. am avut si tort fals, din mamaliga imbracata in frisca, cu artificii si tot "tacamul".
5. la dezgatitul miresei cand nasha a pregatit "basmaua"sa vina spre mine a fost melodia asta (http://www.youtube.com/watch?v=Teg3leZoDOA) iar eu ma prefaceam ca ma ascund de nasa care "fugea" cu esarfa dupa mine. Cand se termina melodia (chiar mai devreme) m-am lasat prinsa si dusa de nasa pe scaun.
ma deprima "ia-ti mireasa ziua buna".
6. dimineata am avut cununia civila, unde am facut poze cu toti invitatii, iar la nunta, in loc de place card-uri am pus o fotografie de la cununie cu noi si ei. Cei care nu au ajuns la cununie au primit doar o fotografie cu noi 2, tot de la cununie.
7. si ce amai tare faza a fost ca melodia de deschidere a dansului a fost "anastasia", dupa care am stricat putin melodia si am dansat Jive pe "S-o facem lata" a lui Banica (am vrut o melodie cu mesaj). cand a inceput jive-ul, am dat o parte din rochia de mireasa jos, si a ramas rochia scurta...

Am avut o nunta de vis, asa cum ne-am dorit........cu tot felul de "nebunii".
Sper sa va fi fost de ajutor.
marietutza
Postat pe 29 Ianuarie 2010 20:50
De la: marietutza, la data 2010-01-29 20:50:44am avut nunta in 03 oct 2009, si, pentru ca a fost o nunta mica, am cautat sa avem cat mai multe momente haioase.O sa va scriu aici, poate va inspirati si voi......
1. am facut karaoke, numai ca am inceput cu melodii pentru copii, sa testam atmosfera (Ghita, Gashca mea....) si pentru ca " a prins" am tinut momentul cca 1h, sa nu plictisim

2. ca rascumparare a miresei (a mea) nasha a trebuit sa denseze "meniaito" cu pantofii nasului......
3. am fost "pedepsiti" sa spargem un balon fara ajutorul mainilor sau a picioarelor........
4. am avut si tort fals, din mamaliga imbracata in frisca, cu artificii si tot "tacamul".
5. la dezgatitul miresei cand nasha a pregatit "basmaua"sa vina spre mine a fost melodia asta (http://www.youtube.com/watch?v=Teg3leZoDOA) iar eu ma prefaceam ca ma ascund de nasa care "fugea" cu esarfa dupa mine. Cand se termina melodia (chiar mai devreme) m-am lasat prinsa si dusa de nasa pe scaun.
ma deprima "ia-ti mireasa ziua buna".
6. dimineata am avut cununia civila, unde am facut poze cu toti invitatii, iar la nunta, in loc de place card-uri am pus o fotografie de la cununie cu noi si ei. Cei care nu au ajuns la cununie au primit doar o fotografie cu noi 2, tot de la cununie.
7. si ce amai tare faza a fost ca melodia de deschidere a dansului a fost "anastasia", dupa care am stricat putin melodia si am dansat Jive pe "S-o facem lata" a lui Banica (am vrut o melodie cu mesaj). cand a inceput jive-ul, am dat o parte din rochia de mireasa jos, si a ramas rochia scurta...

Am avut o nunta de vis, asa cum ne-am dorit........cu tot felul de "nebunii".
Sper sa va fi fost de ajutor.


Ce super tare!!!!!!
Si eu o sa am nunta pe 2 oct 2010, si chiar mi-a placut ideea ta cu valsul dupa care Stefan Banica cu s-o facem lata chiar acum am vorbit cu viitorul meu sot si ne-am distrat foarte tare doar cand ne-am gandit ce va iesi , mai ales ca la inceput toata lumea e inhibata sta se uita prin sala pe cine cnoaste cu cine sa mai vorbeasca, asa macar se sparge cu adevarat gheata!!!!!! Mersi mult de ideea pe care mi-ai dat-o!!!!!
lucky_happy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 21:22
De la: marietutza, la data 2010-01-29 20:50:44am avut nunta in 03 oct 2009, si, pentru ca a fost o nunta mica, am cautat sa avem cat mai multe momente haioase.O sa va scriu aici, poate va inspirati si voi......
1. am facut karaoke, numai ca am inceput cu melodii pentru copii, sa testam atmosfera (Ghita, Gashca mea....) si pentru ca " a prins" am tinut momentul cca 1h, sa nu plictisim

2. ca rascumparare a miresei (a mea) nasha a trebuit sa denseze "meniaito" cu pantofii nasului......
3. am fost "pedepsiti" sa spargem un balon fara ajutorul mainilor sau a picioarelor........
4. am avut si tort fals, din mamaliga imbracata in frisca, cu artificii si tot "tacamul".
5. la dezgatitul miresei cand nasha a pregatit "basmaua"sa vina spre mine a fost melodia asta (http://www.youtube.com/watch?v=Teg3leZoDOA) iar eu ma prefaceam ca ma ascund de nasa care "fugea" cu esarfa dupa mine. Cand se termina melodia (chiar mai devreme) m-am lasat prinsa si dusa de nasa pe scaun.
ma deprima "ia-ti mireasa ziua buna".
6. dimineata am avut cununia civila, unde am facut poze cu toti invitatii, iar la nunta, in loc de place card-uri am pus o fotografie de la cununie cu noi si ei. Cei care nu au ajuns la cununie au primit doar o fotografie cu noi 2, tot de la cununie.
7. si ce amai tare faza a fost ca melodia de deschidere a dansului a fost "anastasia", dupa care am stricat putin melodia si am dansat Jive pe "S-o facem lata" a lui Banica (am vrut o melodie cu mesaj). cand a inceput jive-ul, am dat o parte din rochia de mireasa jos, si a ramas rochia scurta...

Am avut o nunta de vis, asa cum ne-am dorit........cu tot felul de "nebunii".
Sper sa va fi fost de ajutor.

super tare
mikaela_ta_grace
Postat pe 29 Ianuarie 2010 21:25
lucky_z
daca vrei, iti pod da melodia gata montata.
Asa cu ma scris, incepe vals, apoi este un sunet de parca s-a stricat priza, sau ceva de genul asta, moment in care invitatii saracutii ne-au compatimit ca ni s-a stricat momentul..........apoi incepe Banica, iar noi incepem sa dansam jive.
E drept ca am luat cea cursuri de dans, dar tot m-am emotionat si am mai incurcat pasii pe ici pe colo.
O sa incerc sa pun momentul pe You tube, dar daca aveti nevoie de "vizionat" poze sau filmulet, dati-mi un semn.

Pupici si spor la pregatiri...
marietutza
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:38
marietuza.. sunt topita dupa jive!
unde ai luat cursuri?
cate timp v-a luat sa invatati un jive decent si ,,a fost greu?

poti posta o bucatica de film pe youtube?

ms
cristinne83
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:31
marietuza.. sunt topita dupa jive!
unde ai luat cursuri?
cate timp v-a luat sa invatati un jive decent si ,,a fost greu?

poti posta o bucatica de film pe youtube?

ms
cristinne83
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:31
De la: cristinn, la data 2010-01-31 12:31:02marietuza.. sunt topita dupa jive!
unde ai luat cursuri?
cate timp v-a luat sa invatati un jive decent si ,,a fost greu?

poti posta o bucatica de film pe youtube?

ms


scoala unde am luat cursuri de jive, nu as mai recomanda-o nimanui.
atitudinea instructorului fata de cursanti s-a schimbat mult, astfel ca acum mergem la alta scoala, unde se pune mare accent pe salsa.
coregrafia am facut-o noi la jive, dupa filmulete de pe you tube, dupa care am luat vre-o 3 ore particulare de dans pentru "finisaje".
din pacate, desi am filmat cu 3 camere dansul, nici una nu a filmat cum trebuie (nu ni se vad picioarele) si jive-ul este un dans in care trebuie sa se vada picioarele, de-asta am si ales ca partea de jos a rochiei sa fie detasabila.
O sa incerc sa urc pe you tube,faze cu momentele haioase din nunta, dar mai dureaza pana le "taiem", montam......
iti pot trimite in schimb poze, daca-mi dai adresa de mail...
marietutza
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:22
crisub@gmail.com


PS: la ce scoala mergeti acum?

eu o vazui pe aia de pe mosilor>
aia e aia naspa?
deci sa renunt la a mai afla informatii?

ms
cristinne83
Postat pe 1 Februarie 2010 15:20
Cea mai elaborata descriere a "nebunelilor" de pana acum! Sincere felicitari!
Dar... ca viitoare miresica chitibusara, as vrea si eu sa te-ntreb de unde ai luat rochita cu poalele detasabil; putem vedea si noi niste poze? te roooog :) Si as vrea si eu piesa pe care ai folosit-o tu, mai ales ca ai spus ca e gata "muncita" :D , si bineinteles, o mostra a dansului... daca reusesti sa pui pe youtube, da-ne si noua un link... Si... apropo... Unde ai facut nunta? In ce localitate?
raudia
Postat pe 2 Februarie 2010 09:16
Fetelor, va multumesc pentru aprecieri

Cururi de dans, acum luam de la o scoala de dans care tine orele la Colegiul Lazar, martea si joia de la ora 21:00.

Rochia am facut-o pe comanda la o croitoreasa foarte priceputa, din Bucuresti.
Mi-a facut-o exact cum am cerut, eu fiind mai grasuta, am incercat sa acopar "problemele". La closul rochiei scurte a intrat 10 m de material, cica e un "clos umbrela".

Acum ma straduiesc sa incarc niste fotografii, insa nu stiu daca o sa si reusesc.

Nunta am facut-o la Buzau, la Complex Turistic Magura.
O locatie super, in mijlocul naturii.

Noi am vrut o nunta mica, mai mult o petrecere, de-aia nici nu am ales rochia alba, iar la nunta au venit numai prieteni (40) iar ca rude numai parintii si fratii (fara veri, unchi, pe care ii vedeam o datape an).
A fost o nunta fara dar, pe care toti invitatii o vor tine minte multa vreme (asa ne-au promis).
Dimineata am facut cununia civila in foisorul Complexului, apoi nunta la Restaurantul Complexului.
Am inchiriat toate camerele, astfel ca nu am deranjat pe nimeni).

Pupici
Promit sa pun si filmuletul, si melodia, si poze, dar sa-mi fac si un pic de timp.


marietutza
Postat pe 3 Februarie 2010 18:33
Cururi de dans, - a se citi "cursuri de dans "
Scuze !!!
am reusit sa pun cateva poze de la nunta in "profilul" meu.
marietutza
Postat pe 3 Februarie 2010 22:48
Draga Marietutza, ai fost de nota 20 cu plus! Felicitari! pentru casatorie, pentru costumatii, pentru ideile geniale pe care le-ai avut! Toate aprecierile la superlativ!
raudia
Postat pe 4 Februarie 2010 12:12
De la: raudia, la data 2010-02-04 12:12:46Draga Marietutza, ai fost de nota 20 cu plus! Felicitari! pentru casatorie, pentru costumatii, pentru ideile geniale pe care le-ai avut! Toate aprecierile la superlativ!


Multumesc mult, esti foarte dragutza..........
marietutza
Postat pe 4 Februarie 2010 20:05
bravo Marietutza pt toate ideile nebunesti pe care le-ai avut.cred k ai avut o nunta super tare:P
si eu vrea k vals tot anastasia.poti sa-mi trimiti te rog melodia montata(anastasia si s-a facem lata)adresa mea de mail:criskia_c@yahoo.com.te pupacesc dulce:)
criskia
Postat pe 5 Februarie 2010 15:05
De la: marietutza, la data 2010-01-31 11:38:08lucky_z
daca vrei, iti pod da melodia gata montata.
Asa cu ma scris, incepe vals, apoi este un sunet de parca s-a stricat priza, sau ceva de genul asta, moment in care invitatii saracutii ne-au compatimit ca ni s-a stricat momentul..........apoi incepe Banica, iar noi incepem sa dansam jive.
E drept ca am luat cea cursuri de dans, dar tot m-am emotionat si am mai incurcat pasii pe ici pe colo.
O sa incerc sa pun momentul pe You tube, dar daca aveti nevoie de "vizionat" poze sau filmulet, dati-mi un semn.

Pupici si spor la pregatiri...


da as vrea ar fi foarte dragut din partea ta, si noi vom lua lectii de dans mai ales ca prietena nea a facut dans sportiv, trebuie poti sa mi trimiti pe adresa mea de mail luciana.zaharia@yahoo.com
lucky_happy
Postat pe 5 Februarie 2010 22:26
tin sa o felicit si eu pe marietutza ptr tot ceea ce am vz la ea pe profil totul a fost superb, idei ingenioase, o nunta iesita din tipare si totusi atat de "neplictisitoare"

FELICITARI SI CASA DE PIATRA INCA O DATA!!!

iulik_flore
Postat pe 5 Februarie 2010 22:42
Fetelor, va multumesc pentru tot.

Nu am fi avut o nunta atat de frumoasa, fara ajutorul prietenilor si a altor miresici, de unde m-am inspirat.

Ce am uitat sa va mai spun este ca nunta a avut ca tema TOAMNA, iar decorurile au fost facute cu flori de toamna puse in bostanei pe post de vaza.
Am avut castane, ghinde (la care am spalat si lipit multa vreme), tartacutze, tot "pachetul de toamna".
Sper sa va fi ajutat si sa va fi inspirat catusi de putin in pregatirile voastre.

lucky_z, criskia- am trimis melodia, cum vi se pare?
Am muncit cateva zile bune la ea.....

Spor........

P.S. iulika_flore -multumesc (stim noi pt.ce)
marietutza
Postat pe 7 Februarie 2010 21:24
multumesc frumos Marietutza,esti o dulce.melodia e super tare acum trebuie sa mai iau cursuri de dans
criskia
Postat pe 8 Februarie 2010 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Foto Video Trash The Dress - Poezia de asezat in rama 1 De la: eunescu09 28 Octombrie 2009 06:44
Plicuri de pus banii 3 De la: daniellem 24 August 2010 23:53
si cameraman si fotograf 27 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:56
Cate kg trebuie sa aibe tortul? 35 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:14
Domisoarele de onoare??? 34 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:43