Setari Cookie-uri

Cum pot sa-l uit pe barbatul vietii mele....

Buna. Am avut o relatie de 10 ani, de o luna si o saptamana s-a despartit de mine si eu nu pot sa imi revin sunt inca in stare de soc. Cu greu m-am hotarat sa va impartasesc din suferinta mea, dar poate ma puteti ajuta cu sfaturi pentru al uita. Nu stiu ce simt in momentul de fata, sunt foarte bulversata. Sa incap cu inceputul... M-am cunoscut cu el la varsta de 16 ani, suntem vecini de cartier, blocurile noastre sunt despartite de o alee, a fost primul barbat din viata mea...sigur ca nu toate au mers ca pe roate timp de 10 ani dar l-am iubit si inca il iubesc enorm de mult...El s-a angajat la mijlocul lui ianuarie anul acesta si de atunci lucrurile au inceput sa scartaie. Colectivul in care a intrat este foarte tanar, de aceeasi vasta cu el si cred ca asta a avut o influenta majora in ceea ce privea relatia noastre. Eu am fost foarte sigura de relatia asta si niciodata nu am crezut ca o sa ajunga in situatia asta, simt ca este un cosmar din care vreau sa ma trezesc .... In primavara asta s-au apucat ai mei sa faca curatenie in casa si l-am rugat daca pot sa dorm la el pana se termina cu mizeria din casa, a fost de acord ca ma mut la el (ceea ce timp de 10 ani nu s-a intamplat, stateam la el doar le sfarit de saptamana si dormeam impreuna) dar cred ca nu a fost cea mai inspirata idee de a ma muta la el..el are un program forte nasol la servici incepe la 12.00 si termin la ora 20.00. Cat timp am stat la el ajungea acasa la ora 23-24. Ceea ce ma macina pe mine era faptul ca atunci cand venea de la servici imi spunea salurt si se ducea in bucatarie si vb cu ai lui. Si asa a durat o saptamana in care l-am intrebat de nenumarate ori ce se intampla cu el si raspunsurile lui erau ca nu are nimic...Intr-o seara a venit de la servici si am vb (nu mai stateam la le ma dusesem inapoi acasa pt ca am simtit ca eram in plus la el in casa). L-am intrebat ce este cu el, ce se intampla si at el a inceput cu fraza "daca vrei sa stii nu am pe nimeni" a continuat cu ceva ce m-a pus foarte mult pe ganduri "simt ceva ce nu imi pot explica nici eu...am o stare inexplicabila" pana la urma sa imi spuna ca vrea sa faca o pauza si a inceput sa imi expuna anumite chestii pe care tre sa fe lac eu si anume sa ma duc la sala, sa ma ocup mai mult de mine si sa ii mai las pe ceilalti din jurul meu, sa fiu mai activa si finul discutiei a fost ingrozitor mi-a spus sa nu sufar pt ca facem aceasta pauza.... A ramas ca o sa mai vb la telefon, ca o sa ne mai intalnim...Dar timp de o luna nu m-a sunat niciodata, eu am fost cea care l-a cautat, l-am sunat...Dar in momentul de fata daca ar veni la mine sa se impace cu mine l-as primi cu bratele deschise...Nu stiu ce sentimente am fata de el in momentul de fata de iubire, de obisnuinta, de repulsie....Este un haos total in viata mea...va spun drept ca am avut momente in care am vrut sa imi iau veata..dar nu pt el ci pt ca nu mai pot sa sufar ... de o luna de zile nu mai dorm, nu mai mananc...sunt trminata. Am noroc ca la munca imi merge fff bine..colegele ma sustin ff mult...Si dupa ce mi-a spus ca vrea pauza de rigoare am realizat ca sunt singura, ca nu am prietene pt ca el timp de 10 ani a avut grija sa ma faca sa nu mai am nici una. Nu imi gasesc locul nicaieri...urma sa facem nunta.. Sunt foarte multe de povestit ... sper ca in mare s-a inteles ce mi s-a intamplat...
Mistik_grace
Postat pe 2 Iulie 2009 09:28
Am citit povestea ta si concluzia mea este....varsta. Varsta timpurie de la care a inceput relatia isi spune cuvantul. Iar asta se vede cel mai bine la baietii care incep o relatie de la o varsta foarte mica gen 15-16 ani. Cel mai bun exemplu este chiar fratele meu care dupa o relatie de aproape 5 ani cu prietena lui..a ajuns la concluzia ca ea il sufoca, ca s-a saturat. Si iti spun sincer ca ea e o fata de nota 10, normal ca ii pune intrebari, pt ca ii pasa de el, dar el nu vede asta decat ca o chestionare, ca pe un stres...si gandeste-te ca la inceputul relatiei -pe la 17 ani, el era cel care era cu intrebarile, cu interesul enorm pentru tot ce o inconjura pe ea.
Eu iti recomand cu caldura sa te detasezi, ca niciul nu merita atatea lacrimi si suferinta. Cat timp tu plangi, el colinda prin diverse locuri fara nicio grija. Ai cel mai bine grija de tine, relaxeaza-te ca viata merge inainte!!!
Mult noroc in toate!!!
NICOLE_V_condo
Postat pe 9 Iulie 2009 12:58
Draga Mistik

Eu ma intreb ce fel de relatie ati avut. 10 ani inseamna foarte mult.
Este bine ca totusi s-a intamplat acum si nu mai tarziu. Ai doar 26 de ani, nu te crampona in acesta relatie. Acorda-ti un timp sa te vindeci si treci mai departe. Schimba-ti look-ul, innoieste-ti garderoba, cumpara-ti un ruj rosu si iesi cu fetele in oras.
Capul sus, nu esti nici prima, nici ultima. Mai am niste prietene care au trecut prin ce treci tu: una dupa o relatie de 8 ani, iar cealalta dupa o relatie de 6 ani. Acum sunt minunat de bine amandoua.
fantome
Postat pe 26 August 2009 15:10
Cred ca in momentele astea ar trebui sa te gandesti doar la tine,e greu de uitat 10 ani dar incearca sa faci lucruri noi,lucruri care cat timp erai cu el nu le faceai,schimba-ti putin modul de viata si vei vedea k incetul cu incetul o sa uiti de el si de toate.Iar cat despre comportamentul lui,parerea mea este k in relatia voastra sa ajuns la monotonie,precum e si posibil ca el sa fii facut lucruri noi care cu tine nu le facea.oricum timpul le va decide pe toate
annkka
Postat pe 26 August 2009 17:58
De la: annkka, la data 2009-08-26 17:58:23Cred ca in momentele astea ar trebui sa te gandesti doar la tine,e greu de uitat 10 ani dar incearca sa faci lucruri noi,lucruri care cat timp erai cu el nu le faceai,schimba-ti putin modul de viata si vei vedea k incetul cu incetul o sa uiti de el si de toate.Iar cat despre comportamentul lui,parerea mea este k in relatia voastra sa ajuns la monotonie,precum e si posibil ca el sa fii facut lucruri noi care cu tine nu le facea.oricum timpul le va decide pe toate



asa-i...e foarte important sa mergi drept inainte in viata,sa incerci sa-ti faci prieteni noi.fa-te frumoasa,ca doar o viata ai..schimba-ti hainele,fii sexy!ai sa vezi cum te va remarca el si o sa vrea sa se intoarca la tine dar...sa fii sigura ce te iubeste cu adevarat!!dak nu,lasa-l ca mai sunt baieti si barbati in lumea sta!si eu am suferit mult dar am mers mai departe.am avut sustinerea colegelor mele de lucru!!mi-am revenit incet dar bine..
primola
Postat pe 26 August 2009 18:19
imi pare sincer rau pt ce ti s-ntampla dar cel mai bine ar fi sa-l lasi in pace,sa nu-l mai cauti cel putin un timp...si cum au spus si fetele mai sus,ai mai multa grija de tine,iesi cu prietenele fa-ti si tu de cap un pic si lasa-l pe el ca daca te iubeste si ii pasa de tine te va cauta
grace004344
Postat pe 27 August 2009 07:40
e obisnuinta draga mea....daca a facut asta o data, o s-o faca si a-2a oara, crede-ma!nu merita, e clar ca vrea sa-si traiasca tineretea, cred ca si-a dat seama ca a intrat intr-o relatie prea devreme si a pierdut noptile de hoinareala cu baietii, si acum vrea sa recupereze!
revino-ti, esti tanara si mama barbatilor nu a murit ink! e clar ca nu te merita si nu a stiut sa aprecieze dragostea ta!
esti sigura ca-l mai iubesti, sau doar nu-ti poti imagina viata fara el din cauza obisnuintei?
Dyana_24
Postat pe 27 August 2009 10:11
De la: Diana14, la data 2009-08-27 10:11:51e obisnuinta draga mea....daca a facut asta o data, o s-o faca si a-2a oara, crede-ma!nu merita, e clar ca vrea sa-si traiasca tineretea, cred ca si-a dat seama ca a intrat intr-o relatie prea devreme si a pierdut noptile de hoinareala cu baietii, si acum vrea sa recupereze!
revino-ti, esti tanara si mama barbatilor nu a murit ink! e clar ca nu te merita si nu a stiut sa aprecieze dragostea ta!
esti sigura ca-l mai iubesti, sau doar nu-ti poti imagina viata fara el din cauza obisnuintei?


SI ASTA E O VARIANTA. NU-TI DORESTI SI TU SA CUNOSTI PE ALTCINEVA? ... MACAR ASA SA COCHETEZI DIN PRIVIRI.. INCEARCA SA IESI DIN CARAPACE ...AI 10 ANI DE CAND L-AI VAZUT NUMAI PE EL IN FATA OCHILOR ... POATE E TIMPUL SA MAI RESPIRI AER CURAT.
E GREU TARE SA UITI DAR TREBUIE SA INCERCI...NU A MURIT NIMENI DIN ASTA ... SUNT MULTE FETE CARORA LE-A MERS MAI BINE SI EI S-AU PRABUSIT ...POTI FI SI TU NOROCOASA ...BINE CA S-A INTAMPLAT ACUM SI NU DUPA CE FACEAI NUNTA SI MAI AVEAI SI UN COPIL .... STATEATI FIECARE ACASA LA MAMICA FACEATI NUNTA SI DUPA O LUNA DIVORT ...AR TREBUI SA GANDESTI POZITIV ... SA TE ROGI SA-TI FIE BINE SI SA FII INCREZATOARE.
IESI CU COLEGELE DE SERVICI LA UN SUC...MERGETI INTR-UN CLUB ..SI USOR USOR ITI FACI CUNOASTINTE...NU TREBUIE SA FIE PRIETENELE TALE CELE MAI BUNE ...ASA SA MAI AI CU CINE IESI
rocsanyk3
Postat pe 28 August 2009 23:11
Buna
Sfatul meu este sa mergi mai departe, dar fara el.Nu neaparat primul barbat din viata ta, primul barbat caruia te-ai daruit este si barbatul vietii tale. Zece ani petrecuti alaturi de o persoana inseamna mai mult de 80% obisnuinta si abia 10% dragoste.Pt ce suferi tu? Pt o persoana care nu te merita? Gandeste-te de cate ori te-ai simtit speciala alaturi de el? De cate ori ai simtit ca esti unica pt el?De cate ori ti-a spus in clipele de intimitate ca esti minunata?
Eu am trecut prin ce treci tu acum. Si la momentul respectiv simteam ca si tine.Apoi dupa patru ani de la teribila despartire
( cum o consideram atunci) am intalnit un barbat minunat care ma face sa ma simt in fiecare zi unica. Ma copleseste cu atentii, cu cadouri.Primesc flori in fiecare zi. Tu de cand nu ai mai primit flori? Iti mai aduci aminte? Pentru ca din ce povestesti tu ai primit doar reprosuri.
Capul sus , iubita! Intr-o zi vei intalni barbatul care te merita, pt ca , cel ce te-a facut sa suferi acum e un mitocan. Doar cand nu mai iubesti o femeie ti se pare ca e mai- nu - stiu - cum decat altele si ii sugerezi diverse lucruri.
Uita-l si mergi mai departe!
cristina_camelia
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:20
Eu am patit acelasi lucru si am suferit cam 8 luni...dupa 8 luni in care am incercat sa mai ies si cu alti baieti dar gandul imi era tot la el mi-am dat seama ca nu se merita sa sufar..gata...ce a fost a fost si ce va fi va fi mult mai bine...vreau sa-ti zic ca dupa 8 luni in care la fel ca tine il sunam si tot incercam eu sa ne impacam, nu l-am mai bagat in seama. Mi-am impus sa-l las in pace si sa-mi vad de viata mea si asa am facut. Atunci s-a intors roata si mi-am dat seama ca e adevarat cand se zice ca indiferenta doare cel mai tare..A vazut ca pot si fara el si asta l-a durut cel mai tare.
Daca pentru el au insemnat ceva acesti 10 ani petrecuti cu tine fii sigura ca se va intoarce, daca nu eu zic sa-ti vezi de viata ta..bine ca s-a aratat acum si nu dupa nunta..Stiu cat de grei de aceea iti doresc mult succes si sper sa reusesti sa fii tare si sa-ti revii..
katrynel_simona
Postat pe 18 Septembrie 2009 08:33
katrynel are dreptate. Atata vreme cat tu il suni, el stie ca esti inca disponibila pt el si gata oricand sa-l primesti cu bratele deschise, de aceea nu are nici un gand de a lua legatura cu tine.

Si relatia inceputa devreme e o piedica. Barbatii trebuie sa exploreze, ii influenteaza f mult anturajul.

Tu trebuie sa faci ce a zis el. Sa mergi la sala, sa te ingrijesti, sa arati beton, sa filtrezi si mai ales sa nu-l mai suni deloc, deloc . Trebuie sa ti vezi de viata ta si sa fii fericita. E foarte greu, mai ales ca nu ai prietene, cu care sa iesi. Bucura-te insa ca s-a inamplat acum cand esti inca tanara si ai toata viata inainte.

Daca se intoarce la tine nu te grabi sa-l primesti cu bratele deschise. Fii vesela, dar nu dragastoasa, poarta -te cu el ca si cu un amic f. bun. Nu-l pupa nu-i face declaratii

Daca nu se intoarce nici o paguba. O sa apara altul. Gandeste te ca tu stai si suferi, iar el se distreaza. Pt ce? De ce sa pierzi anii tineretii suferind? Distreaza-te! Niciun barbat nu merita sa plangi pt el. Stiu ca e greu, dar daca ti repeti mereu ca nu merita, Vei reusi. Gandeste-te si la parintii tai, care sufera cand te vad suferind.
happycorazon
Postat pe 18 Septembrie 2009 09:02
1. Mergi la sala! Daca ti s-a spus inseamna ca trebuie, esti mai plinuta poate?
2. Aranjeaza-te si tine o cura de slabire, la 26ani se poate slabi f usor , cred ca deja ai slabit de cat te consumi si plangi...
3. Schimba ceva: lookul, cumpara-ti lenjerie intima noua si sexi, haine noi in trend, sau care te avantajeaza....

O sa fii alta femeie., mai frumoasa, mai supla , mai tonifiata, superba, urca-te pe tocuri si du-te la serviciu, iesi cu fetele in oras, la club..., o cafea...vezi tu...

O sa te remarce din nou, si o sa te doreasca iar, si mai mult...., ideea este ca nu trebuie sa-i arati ca suferi dupa el si ca inca il iubesti.

Aratand asa bine, sigur o sa te agate un alt tip, cu care ar fi bine sa te plimbi prin zonele in care te-ar putea vedea..., ideea este sa-l faci gelos...

Acorda-ti tie cel mai mult timp, iubeste-te pe tine mai mult, si-ai sa vezi cum cei din jurul tau te vor iubi la randul lor si vor roi in jurul tau....

Mergi sigura de tine pe strada, dreapta, atunci ai sa atragi privirile barbatilor, si doar atat iti poate face ziua superba, crede-ma....

Daca viitorul care te va agata si te va dori, merita atentia ta, nu-i da cu piciorul, poate merita mult mai multe decat cel care te-a parasit dupa 10 ani, poate asa o sa-ti gasesti cu adevarat jumatatea si poate asa ti-a fost scris...

Nu te merita daca te-a parasit, nu merita sa-l mai iubesti...

Un pas important pe care ar trebui sa-l faci:
Muta-te in chirie, nu e bine ca la varsta ta sa locuiesti cu paritii, trebuie sa-ti asumi niste responsabilitati....

Iti doresc succes si iti promit ca daca o sa urmezi sfaturile o sa-ti fie bine, o sa fie o alta, o noua femeie....

S-auzim de bine!!!!!!!!!!!
Tinet
Postat pe 18 Septembrie 2009 09:14
Buna, parerea mea este sa-ti vezi de treaba ta singurica! Daca o sa continuati relatia, asta o sa fie decat inceputul suferintei si vazand ca treci peste momentele astea o sa-ti faca numai faze d-astea.Ideea e sa te gandesti ca o sa-ti fie mult mai bine fara el si crede-ma ca AUTOSUGESTIA te va ajuta cel mai mult!Esti tanara, ai toata viata inainte, nimeni nu a murit din dragoste nu meriti sa-ti bata EL joc de tine NICIO SECUNDA!!!!!!!!!!!!
Va pup!
cocoleta_20
Postat pe 18 Septembrie 2009 09:20
buna, povestea ta seamana destul de mult cu a mea.... si eu am avut o relatie de 5 ani, m-a luat de nevasta si dupa un an m-a parasit... eram si eu foarte sigura pe relatie, niciodata n-am crezut ca o sa divorteze. Dar a facut-o.... M-am trezit socata, cu o durere inexplicabila, aveam stari in care intram in panica iar in mom alea spuneam cateva rugaciuni sa pot iesi din starea asta. La fel ca tine am incercat sa ies in oras, sa uit dar am realizat ca nu mai aveam pe nimeni ca toti prietenii mei erau defapt prietenii lui. La serviciu am fost cat se poate de sustinuta, ptr asta tre sa le multumesc colegilor. Unul dintre colegi imi zicea pe vremea aia ca dak sunt puternica in trei luni o sa-mi treaca, iar dak nu o sa dureze ani. In mom alea ma vedeam slaba, si de-abea asteptam sa mai treaca timpul ca nici eu nu mai suportam durerea....era permanenta.... Dar, nu sunt slaba asa cum am crezut.... din rasputeri am incercat sa-mi fac prieteni, si barbati, cu care am iesit atunci chiar foarte des, fiindca mai bine ieseam ca de ma gandeam sa merg acasa mi se facea frica.... culmea, am inceput sa ma distrez, vb mult cu cei din jurul meu si mi-am revenit...nu de tot atunci dar eram bine... dupacateva luni s-a intors la mine dar nu am mai putut trece peste faptul ca a divortat, si culmea, l-am parasit pentru cel care-mi e acum iubit. Saptamana asta se implineste 1 an in care am fost fericita cu altcineva. Tre sa mentionez ca mult timp nu puteam vedea pe nimeni langa mine, doar pe el il vedeam, doar pe el il iubeam, dar sunt si o tipa deschisa, si am reusit.... am cautat metode sa fac asta. Se poate draga mea, chiar de acum nu iti dai seama... si ai sa vezi... nu te mai gandi la faze naspa ca nu merita.... intotdeauna reusim sa trecem peste.... ai sa-mi dai dreptate mai tarziu.... sunt fericita dupa ce ca atunci cadeam in genunchi de durere si plangeam zi de zi... acum imi dau seama ca de mergeam la medic si mi-ar fi dat ceva calmante usoare nu cred ca as mai fi trecut prin suferinta asta... cred ca mi-ar fi fost mult mai usor... oricum eu iubesc viata, si imi place sa ma simt bine, sa radiez, nu sa sufar. Succes
sylvi_sy2008
Postat pe 18 Septembrie 2009 09:40
Dak vei vrea sa discuti cu cineva, sa te descarci eu iti stau la dispozitie, stiu ca atunci aveam nevoie mare de asta... nu ma cunosti, dar stiu exact prin ce treci. Dak vei dori spune-mi.
sylvi_sy2008
Postat pe 18 Septembrie 2009 09:45
De la: grace002334, la data 2009-09-18 09:40:41buna, povestea ta seamana destul de mult cu a mea.... si eu am avut o relatie de 5 ani, m-a luat de nevasta si dupa un an m-a parasit... eram si eu foarte sigura pe relatie, niciodata n-am crezut ca o sa divorteze. Dar a facut-o.... M-am trezit socata, cu o durere inexplicabila, aveam stari in care intram in panica iar in mom alea spuneam cateva rugaciuni sa pot iesi din starea asta. La fel ca tine am incercat sa ies in oras, sa uit dar am realizat ca nu mai aveam pe nimeni ca toti prietenii mei erau defapt prietenii lui. La serviciu am fost cat se poate de sustinuta, ptr asta tre sa le multumesc colegilor. Unul dintre colegi imi zicea pe vremea aia ca dak sunt puternica in trei luni o sa-mi treaca, iar dak nu o sa dureze ani. In mom alea ma vedeam slaba, si de-abea asteptam sa mai treaca timpul ca nici eu nu mai suportam durerea....era permanenta.... Dar, nu sunt slaba asa cum am crezut.... din rasputeri am incercat sa-mi fac prieteni, si barbati, cu care am iesit atunci chiar foarte des, fiindca mai bine ieseam ca de ma gandeam sa merg acasa mi se facea frica.... culmea, am inceput sa ma distrez, vb mult cu cei din jurul meu si mi-am revenit...nu de tot atunci dar eram bine... dupacateva luni s-a intors la mine dar nu am mai putut trece peste faptul ca a divortat, si culmea, l-am parasit pentru cel care-mi e acum iubit. Saptamana asta se implineste 1 an in care am fost fericita cu altcineva. Tre sa mentionez ca mult timp nu puteam vedea pe nimeni langa mine, doar pe el il vedeam, doar pe el il iubeam, dar sunt si o tipa deschisa, si am reusit.... am cautat metode sa fac asta. Se poate draga mea, chiar de acum nu iti dai seama... si ai sa vezi... nu te mai gandi la faze naspa ca nu merita.... intotdeauna reusim sa trecem peste.... ai sa-mi dai dreptate mai tarziu.... sunt fericita dupa ce ca atunci cadeam in genunchi de durere si plangeam zi de zi... acum imi dau seama ca de mergeam la medic si mi-ar fi dat ceva calmante usoare nu cred ca as mai fi trecut prin suferinta asta... cred ca mi-ar fi fost mult mai usor... oricum eu iubesc viata, si imi place sa ma simt bine, sa radiez, nu sa sufar. Succes



Dar ce motiv a avut sa bage divort , nu l-ai spus !!!? nu te-ai analizat unde, cu ce ai gresit ? nu cred ca doar de placere a dat divort !!!!
Tycu
Postat pe 18 Septembrie 2009 09:49
Imi pare rau ca treci prin ceea ce treci. Sa stii ca sunt lucruri si mai grave in viata care ti se pot intampla. Bine a zis cine a zis ca indiferenta doare. Sa stii ca asa e. Fii indiferenta cu el si ai sa vezi rezultatul. Barbatii stiu ca daca nu mai au nimic de cucerit, adica pe aia de acasa, vor cuceriri in alte parti. Dar situatia ta e alta. Si eu am trecut prin asa ceva. A fost greu dar a trecut. M-a facut mai puternica. Un alt caz este cel al parintilor mei, si povesteam pe un alt toping, ca s-au despartit dupa 33 ani de casatorie.
Eu cred ca ar fi bine sa nu te mai impaci cu el, chiar daca dupa o perioada cand ii trece nebuneala, ca sigur ii va trece, va veni din nou la tine. Sa stii ca si la el este o perioada de ratacire. Se va duce la altele dar tot timpul le va compara cu tine. Tu vei fi prima in toate. Barbatii ca si femeile au in functie de varsta niste perioade critice asa numitele crize.
Ai grija de tine si iti doresc sa iei cea mai inteleapta decizie.
mgmm
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:04
Dar ce motiv a avut sa bage divort , nu l-ai spus !!!? nu te-ai analizat unde, cu ce ai gresit ? nu cred ca doar de placere a dat divort !!!!



Eu consider ca intr-o relatie ambii parteneri gresesc.
Si poate doamna nu a vrut sa dea detalii despre acest aspect, oricum nu are legatura cu ce discutam aici.
mgmm
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:07
IUBITA stai linistita sti proverbul tot raul spre bine ,sa sti ca este f .adevarat.asta inseamna ca asa treb.sa se intample,o sa vezi ca o sa apare cineva in viata ta ,cand nu te gandesti si o sa fi atat de fericita ca nu o sa crezi.Si eu am avut o relatie de f .multi ani,si mi-a trecut repede l-am intalnit pe actualu sot,si imi zic singura ce fraiera eream,credeam ca le aveam pe toate si fericita,dar acum ma contrazic singura.Acum pot sa zic ca intradevar sunt fericita si iubita una alta...Am o prietena dupa relatie de 8-9ani ,s-au certat iar prietenul ei sa casatorit in 2luni cu alta fata,si mai pui ca ea erea mai mica decat el cu 10ani.iar acum si ea se va casatori si-mi zice nu am simtit pt ex.in 9ani ce simt pt viitorul in cateva luni 7luni de relatie ,vezi?deci nu mai plange ca nu ai pt cine.te pupic.
kalis27
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:17
IUBITA stai linistita sti proverbul tot raul spre bine ,sa sti ca este f .adevarat.asta inseamna ca asa treb.sa se intample,o sa vezi ca o sa apare cineva in viata ta ,cand nu te gandesti si o sa fi atat de fericita ca nu o sa crezi.Si eu am avut o relatie de f .multi ani,si mi-a trecut repede l-am intalnit pe actualu sot,si imi zic singura ce fraiera eream,credeam ca le aveam pe toate si fericita,dar acum ma contrazic singura.Acum pot sa zic ca intradevar sunt fericita si iubita una alta...Am o prietena dupa relatie de 8-9ani ,s-au certat iar prietenul ei sa casatorit in 2luni cu alta fata,si mai pui ca ea erea mai mica decat el cu 10ani.iar acum si ea se va casatori si-mi zice nu am simtit pt ex.in 9ani ce simt pt viitorul in cateva luni 7luni de relatie ,vezi?deci nu mai plange ca nu ai pt cine.te pupic.
kalis27
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:22
IUBITA stai linistita sti proverbul tot raul spre bine ,sa sti ca este f .adevarat.asta inseamna ca asa treb.sa se intample,o sa vezi ca o sa apare cineva in viata ta ,cand nu te gandesti si o sa fi atat de fericita ca nu o sa crezi.Si eu am avut o relatie de f .multi ani,si mi-a trecut repede l-am intalnit pe actualu sot,si imi zic singura ce fraiera eream,credeam ca le aveam pe toate si fericita,dar acum ma contrazic singura.Acum pot sa zic ca intradevar sunt fericita si iubita una alta...Am o prietena dupa relatie de 8-9ani ,s-au certat iar prietenul ei sa casatorit in 2luni cu alta fata,si mai pui ca ea erea mai mica decat el cu 10ani.iar acum si ea se va casatori si-mi zice nu am simtit pt ex.in 9ani ce simt pt viitorul in cateva luni 7luni de relatie ,vezi?deci nu mai plange ca nu ai pt cine.te pupic.
kalis27
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:22
IUBITA stai linistita sti proverbul tot raul spre bine ,sa sti ca este f .adevarat.asta inseamna ca asa treb.sa se intample,o sa vezi ca o sa apare cineva in viata ta ,cand nu te gandesti si o sa fi atat de fericita ca nu o sa crezi.Si eu am avut o relatie de f .multi ani,si mi-a trecut repede l-am intalnit pe actualu sot,si imi zic singura ce fraiera eream,credeam ca le aveam pe toate si fericita,dar acum ma contrazic singura.Acum pot sa zic ca intradevar sunt fericita si iubita una alta...Am o prietena dupa relatie de 8-9ani ,s-au certat iar prietenul ei sa casatorit in 2luni cu alta fata,si mai pui ca ea erea mai mica decat el cu 10ani.iar acum si ea se va casatori si-mi zice nu am simtit pt ex.in 9ani ce simt pt viitorul in cateva luni 7luni de relatie ,vezi?deci nu mai plange ca nu ai pt cine.te pupic.
kalis27
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:22
IUBITA stai linistita sti proverbul tot raul spre bine ,sa sti ca este f .adevarat.asta inseamna ca asa treb.sa se intample,o sa vezi ca o sa apare cineva in viata ta ,cand nu te gandesti si o sa fi atat de fericita ca nu o sa crezi.Si eu am avut o relatie de f .multi ani,si mi-a trecut repede l-am intalnit pe actualu sot,si imi zic singura ce fraiera eream,credeam ca le aveam pe toate si fericita,dar acum ma contrazic singura.Acum pot sa zic ca intradevar sunt fericita si iubita una alta...Am o prietena dupa relatie de 8-9ani ,s-au certat iar prietenul ei sa casatorit in 2luni cu alta fata,si mai pui ca ea erea mai mica decat el cu 10ani.iar acum si ea se va casatori si-mi zice nu am simtit pt ex.in 9ani ce simt pt viitorul in cateva luni 7luni de relatie ,vezi?deci nu mai plange ca nu ai pt cine.te pupic.
kalis27
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:22
IUBITA stai linistita sti proverbul tot raul spre bine ,sa sti ca este f .adevarat.asta inseamna ca asa treb.sa se intample,o sa vezi ca o sa apare cineva in viata ta ,cand nu te gandesti si o sa fi atat de fericita ca nu o sa crezi.Si eu am avut o relatie de f .multi ani,si mi-a trecut repede l-am intalnit pe actualu sot,si imi zic singura ce fraiera eream,credeam ca le aveam pe toate si fericita,dar acum ma contrazic singura.Acum pot sa zic ca intradevar sunt fericita si iubita una alta...Am o prietena dupa relatie de 8-9ani ,s-au certat iar prietenul ei sa casatorit in 2luni cu alta fata,si mai pui ca ea erea mai mica decat el cu 10ani.iar acum si ea se va casatori si-mi zice nu am simtit pt ex.in 9ani ce simt pt viitorul in cateva luni 7luni de relatie ,vezi?deci nu mai plange ca nu ai pt cine.te pupic.
kalis27
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:22
De la: mgmm, la data 2009-09-18 10:07:58Dar ce motiv a avut sa bage divort , nu l-ai spus !!!? nu te-ai analizat unde, cu ce ai gresit ? nu cred ca doar de placere a dat divort !!!!



Eu consider ca intr-o relatie ambii parteneri gresesc.
Si poate doamna nu a vrut sa dea detalii despre acest aspect, oricum nu are legatura cu ce discutam aici.




Nu intotdeuna gresesc ambii parteneri, poate ca unul greseste doar ca a fost"legat la ochi"si n-a vazut ce fel de om e celalalt !sau ca a fost casatorie din interes !Ba , detalile au legatura cu subiectul de aici,ca doamna a explicat numai o fatza a 'banului'aceea in care apare nevinovata , dar pana nu cunosti si cealalta fatza, nu poti sa spui parerea despre cazul acesta !!!
Tycu
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:14
De la: mgmm, la data 2009-09-18 10:07:58Dar ce motiv a avut sa bage divort , nu l-ai spus !!!? nu te-ai analizat unde, cu ce ai gresit ? nu cred ca doar de placere a dat divort !!!!



Eu consider ca intr-o relatie ambii parteneri gresesc.
Si poate doamna nu a vrut sa dea detalii despre acest aspect, oricum nu are legatura cu ce discutam aici.




Nu intotdeuna gresesc ambii parteneri, poate ca unul greseste doar ca a fost"legat la ochi"si n-a vazut ce fel de om e celalalt !sau ca a fost casatorie din interes !Ba , detalile au legatura cu subiectul de aici,ca doamna a explicat numai o fatza a 'banului'aceea in care apare nevinovata , dar pana nu cunosti si cealalta fatza, nu poti sa spui parerea despre cazul acesta !!!
Tycu
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:14
Draga mea,

am trecut si eu prin ceva asemanator acum 3 ani. l-am iubit pe omul ala enorm si a calcat toate sentimentele mele in picioare.
eu cred ca prietenul tau are pe cineva. o colega de serviciu, ptr ca asta a fost primul lucru pe care ti l-a spus. ca nu are pe nimeni. de ce s-a gandit ca tu te-ai fi gandit la asta? ptr ca se stia cu musca pe caciula.
cred ca este foarte important sa-i arati ca poti trai fara el, doar esti o fata puternica. o sa moara de ciuda, ptr ca el stie ca tu suferi si ca se poate intoarce oricand la tine. vrei sa fii rezerva? cand se satura de aia sa vina la tine ptr ca stie ca tu o sa-l primesti cu bratele deschise ptr ca data viitoare sa faca la fel?
girl! capul sus!
are dreptate. fa lucruri ptr tine, nu sta agatata de el. o sa te trezesti intr-o zi ca nu te mai gandesti la el. incearca sa iesi in oras, sa petreci timpul cu prietenele.
sa-ti iei viata ptr un barbat? nu ai nimic in comun cu el. nu sunteti neamuri, nu sunteti nimic. in urma cu 10 ani nici nu stiai ca exista.
daca nu o sa-l bagi in seama nici daca suna, o sa-l pui pe ganduri. si ma refer la faptul ca nu trebuie sa-i raspunzi la telefon.
asa l-ai putea recastiga. daca o sa mai vrei asta.
patima
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:41
Citesc si iar citesc cele povestite.......10 ani sunt prea multi intr-o relartie ca a ta, tu la ai tai, el , la el....o sa suferi, stiu precis, o sa iti revii mai greu, dar....E TIMPUL SA ITI REVII.

Nu cred ca faptul despartirii va fi drama vietii tale. Bine k s-a intamplat, bine k ai deschis ochii.
Sfaturi am vazut k sunt , ar fi bine sa le urmezi, nu strica.
Si ce este mai important, ocupa-ti timpul cu de toate.
Lizzie_grace
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:07
Pe ea o intrebi de ce fostul sot a divortat?Adica el divorteaza si ea sa se analizeze? Ca sa ce?
emilia_pop
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:13
De la: emily_pop2005, la data 2009-09-18 13:13:19 Pe ea o intrebi de ce fostul sot a divortat?Adica el divorteaza si ea sa se analizeze? Ca sa ce?


Mesajul e pentru TICU!!
emilia_pop
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Machiaj profesional 1 De la: Jesika 12 Iulie 2010 12:25
Machiajul pentru nunta 3 De la: Jannine 3 Iulie 2010 15:47
Nunta in Mai 5 De la: grace005631 19 Aprilie 2010 14:24
Marimea restaurantului 19 De la: felicia 27 Octombrie 2009 10:57
intrebari 10 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 15:04