Setari Cookie-uri

O MELODIE FOARTE ROMANTICA PENTRU DANSUL MIRILOR.. :-)

PANA ACUM CATEVA ZILE ERAM ADEPTA VALSULUI TRADITIONAL CA DANS DE DESCHIDERE DAR IERI AM ASCULTAT O MELODIE DE LA ANDRA- IUBESTE-MA AZI, IUBESTE-MA MAINE...IMI PLACE FOARTE MULT...E SUPER ROMANTICA SI MA GANDESC SA DANSAM PRIMUL DANS PE ACEASTA MELODIE...VREAU SA MERGEM SA NE INVETE CINEVA SA DANSAM SI SA NE FACA O COREGRAFIE PE ACEASTA MELODIE. CE SPUNETI MIRESICILOR E FRUMOASA MELODIA???? OARE POT SA FAC O COREGRAFIE ??? ASCULTATI MELODIA SI VA ROG SA IMI SPUNETI PARERILE VOASTRE......PUPICI DULCI DULCI
andreeaaugustin_grace
Postat pe 9 Iulie 2009 21:09
Si eu sunt decisa sa deschidem dansul pe aceeasi melodie.Mi se pare foarte romantica si potrivita pentru acest moment.Nu-mi vine sa cred ca in sfarsit e cineva care a remarcat aceasta melodie superba.Pana sa o ascult ma gandeam la valsul nr. 2 de Andre Rieu,dar cum nu suntem dansatori nici unul dintre noi,se presupune ca trebuia sa luam niste lectii. O alta varianta era Nothing`s gonna change my love for you a lui Glenn Medeiros care era melodia mea de suflet.Dar acum gata,m-a fermecat melodia Andrei si desi voi face nunta doar anul viitor vreau neaparat sa dansam pe ea.Sper sa ai o nunta de vis si sa te bucuri din plin de acea zi.Va pupic
vera23_grace
Postat pe 10 Iulie 2009 01:18
Fetelor m-ati convins si pe mine ,cred ca vom deschide si noi dansul cu aceasta melodie,stiu melodia si este super frumoasa!
naty05
Postat pe 10 Iulie 2009 08:40
Melodia e super frumoasa, dar totusi eu nu voi dansa pe alta melodie care sa nu fie vals. Am gasit pe youtube un dans dragut, cautati acolo un altfel de vals, Zenaida si Mugurel, Vaslui.Ceva in genul asta as vrea sa fie si dansul nostru de deschidere. Mi se pare super dragut si haios. Acum, fiecare face cum crede....
grace004634
Postat pe 20 August 2009 10:52
Fetelor melodia a fost super ,toate prietenele mele au fost incantate de melodie si asta a contat enorm,de atunci de cate ori ne intalnim asculta melodia
naty05
Postat pe 15 Decembrie 2009 17:27
noi am inceput cu prima melodie pe care am dansat impreuna, in acelasi local cu aproape 3 ani in urma (fara 5 zile::)
Berlin - Take My Breath Away...localul a avut proiector si in timpul melodiei au rulat pe un ecran imens poze cu noi doi...si am mai avut confeti cu petale de trandafiri rosii si porumbei albi care au fost deschise de undeva de la etaj...a fost superb
petrutza25girl
Postat pe 16 Decembrie 2009 09:16
buna!
noi am avut ca melodie de deschidere celine dion - becouse you loved me. versurile si melodia sunt superbe ...
imi_ase
Postat pe 16 Decembrie 2009 12:36
De la: imi_ase, la data 2009-12-16 12:36:03buna!
noi am avut ca melodie de deschidere celine dion - becouse you loved me. versurile si melodia sunt superbe ...


asa e
iulik_flore
Postat pe 16 Decembrie 2009 18:40
Eu am ales Journey - Open arms. Ascultati-o, e exceptionala, e un vals lent putin mai rock. Si culmea e ca am gasit pe net un curs de dans - vals- care se potriveste foarte bine:
"http://www.muzicadenunta.ro/cursuri-dans-nunta/pasi-dans-nunta.html#cursuri"
Am suprapus filmuletul cu demonstratia si melodia (incepand cu a doua masura) si am ramas uimita ce bine se potriveste chiar si la schimbarile de ritm. Inca nu am avut timp sa ne antrenam, dar vin sarbatorile si ne punem pe treaba. Nunta e in 9 ianuarie.
alina_miha
Postat pe 18 Decembrie 2009 07:30
pt cine vrea o melodie cu versuri frumoase si lenta si in plus in romaneste, ascultati de pe youtube, melodia " e scris in stele"
e foarte frumoasa.
elena_site
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:57
Am cautat enorm de multe piese pe net si m-am oprit la acest vals minunat : Anastasia Once Upon a December
mictib
Postat pe 18 Decembrie 2009 14:24
De la: mictib, la data 2009-12-18 14:24:32 Am cautat enorm de multe piese pe net si m-am oprit la acest vals minunat : Anastasia Once Upon a December


si eu am aceeasi optiune
iulik_flore
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:47
noi am dansat pe melodia Danei Nalbaru(ex. HI-Q...Te iubesc se num este melodia...daca aveti ocazia sa o ascultati, e superba
inaelena_grace
Postat pe 19 Decembrie 2009 11:09
Cel mai frumos program de nunta numai cu formatia SCORPION. Melodii live cu un adevarat profesionalism.
www.formatiascorpion.cabanova.ro
formatiascorpion
Postat pe 19 Decembrie 2009 16:36
Indiferent ce melodie alegeti,atmosfera poate fi creata si prin alte mijloace.Am vazut asta pe youtube.Uitati-va si voi ca merita(va timit link-urile}
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:05
suna bine
mirela_ghindescu
Postat pe 25 Martie 2010 22:15
hmmm...have you ever seen the rain?
elena_ciub_grace
Postat pe 31 Martie 2010 21:33
mark terenzi-i love to be loved by you...a fost dansul nostru dupa tort:P..primul dans..a fost diferit..nebun..zapacit..ceva diferit:P....http://www.youtube.com/watch?v=WsEFMmYmU8oasta e piesa:)...
hanamaria2k
Postat pe 1 Aprilie 2010 08:55
De la: andreeaaugustin, la data 2009-07-09 21:09:01PANA ACUM CATEVA ZILE ERAM ADEPTA VALSULUI TRADITIONAL CA DANS DE DESCHIDERE DAR IERI AM ASCULTAT O MELODIE DE LA ANDRA- IUBESTE-MA AZI, IUBESTE-MA MAINE...IMI PLACE FOARTE MULT...E SUPER ROMANTICA SI MA GANDESC SA DANSAM PRI.A DANSAM SI SA NE FACA O COREGRAFIE PE ACEASTA MELODIE. CE SPUNETI MIRESICILOR E FRUMOASA MELODIA???? OARE POT SA FAC O COREGRAFIE ??? ASCULTATI MELODIA SI VA ROG SA IMI SPUNETI PARERILE VOASTRE......PUPICI DULCI DULCI

drept sa iti spun si eu eram in dilema cu privire la dalsul mirilor.pana cand a aparut melodia andrei pe care de cum am auzit-o am considerat-o cea mai potrivita pentru noi(era in premiera atunci multi nici nu au auzit-o si ot spune ca a fost superb.si acum cand imi amintesc dansul mirilor incep sa tremur de fericire.nu trebuie o coreografie simtiti melodia ascultati versurile si lasati-va in voia lor . miscarile si gesturile spontane sunt cele mai de efect.
mihaelaonu
Postat pe 2 Aprilie 2010 11:29
fetelor uita`ti o melodie superba pentru primul dans Martin Nievera forever ....deci e suberba si versurile te dau gata ....superba
ada_sm
Postat pe 6 Aprilie 2010 21:33
fetelor uita`ti o melodie superba pentru primul dans Martin Nievera forever ....deci e suberba si versurile te dau gata ....superba
ada_sm
Postat pe 6 Aprilie 2010 21:33
fetelor uita`ti o melodie superba pentru primul dans Martin Nievera forever ....deci e suberba si versurile te dau gata ....superba
ada_sm
Postat pe 6 Aprilie 2010 21:33

buna fetele am la vanzare sandalute mireasa superbe aduse din SUA nou noute marimea 39 , 8 si jum USA pt mine sunt mari si din pacate nu am cum sa le port pret 280 ron
daca doriti poze postati pe forum adresa de e-mail la care doriti sa primiti pozele
corutza
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:17
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:06
De la: iulik_flore, la data 2009-12-18 21:47:23
De la: mictib, la data 2009-12-18 14:24:32 Am cautat enorm de multe piese pe net si m-am oprit la acest vals minunat : Anastasia Once Upon a December


si eu am aceeasi optiune





cu toate ca cel mai probabil vom avea nunta in 2014:)))).....asta e si alegerea mea. ne-am cunoscut in decembrie:X:X:X
deya2005
Postat pe 17 Octombrie 2010 01:40
De la Anastasia e foarte draguta (si potrivita unei nunti) si melodia 'At the Beginning'.

Af, filmul asta are cele mai frumoase cantecele...
SfDuminica
Postat pe 17 Octombrie 2010 01:48
este foarte frumoasa piesa Anastasiei, Once Upon a December, momentan asta este si alegerea mea, mi se ridica parul pe mine cand o aud si ma imaginez pe ringul de dans cu sotul meu




carmen_23sweet
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
porumbei pentru nunti 5 De la: MARK 5 Februarie 2010 09:59
maine am nunta!!!!!!! 1 De la: furioasa 24 Octombrie 2009 10:40
ARTIFICII 4 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:25
vand rochie de mireasa 2 De la: grace002484 29 Mai 2009 20:31
Totul pentru nunta ta 2 De la: lumi27 10 August 2010 18:11