Setari Cookie-uri

a decis sa ma inlocuiasca pentru cea care l-a parasit pentru altul

buna fetelor! acum 3 luni am cunoscut un baiat plin de viata, tare descurcaret, care parea sa aibe toate calitatile pe care eu le caut la un baiat, dar inainte cu o luna sa ne cunostem a fost parasit de iubita lui cu care avusese o relatie de 6 ani, nu prea vroia sa vorbeasa despre asta. knd ne-am cunoscut credeam k nu il pot privi mai mult decat ca pe un prieten...si totusi...a reusit sa ma cucereasca. se purta frumos cu mine, imi scria si poezii. relatia a evoluat foarte repede, chiar daca in sufletul meu simteam k nu e tocmai normal si ii spusesem sa nu ne grabim. am ales sa ma las dusa de val si sa am incredere in el pentru k m-a prezentat alor sai si am fost chiar si la nunta varului sau impreuna.parea foarte interesat. ma suna tot timpul, era si putin gelos, putin posesiv, atat cat e nevoie pentru ca o fata sa se simta iubita si in niciun caz amentintat de aparitia unei alte fete.cum iesea de la serviciu venea imediat la mine. termina la 7 seara si la 7 jumate era la mine. petreceam impreuna zilnic cam 5-6 ore. acum putin timp...a trebuit sa ma duc la bunica sa stau o saptamana. m-a sunat knd eram acolo si mi-a spus k nu ma iubeste. nu a asteptat sa ma intoc in bucuresti ca...ghiciti ce...el deja se vedea cu fosta lui prietena cu care....a ales sa se si casatoreasca :|
elenaanele_grace
Postat pe 6 August 2009 01:04
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 16:00
eu zic ca si-ar fi dorit sa mearga lucrurile cu tine, dar a realizat ca nu se poate, el nu a trecut peste relatia aceea, probabil astepat sa vada cum evolueza lucrurile, fii multumita ca nu ai pierdut mai mult timp cu el, mai sunt barbati
alina
Postat pe 27 August 2009 13:25
eu cred ca si-a suparat fff tare iubita si aceasta i-a cerut o pauza ca sa se gandeasca daca relatia lor va mai continuua sau nu. si el, ca sa nu stea singur (ca de,asa sunt barbatii),s-a gandit sa mai abureasca vreo fata sa-i mai treasca si lui timpul...sunt convinsa ca el n-o uitase si ca avea de gand sa se impece cu ea, mai ales ca au stat 6 ani impreuna...asta e parerea mea
grace004344
Postat pe 28 August 2009 08:39
printr-o prietena comuna am aflat ca respectiva il foloseste doar pentru ca nu are cu cine isi petrece timpul, k o sa-i dea papucii kt de curand, ca ei de fapt nici maca nu sunt impreuna oficial, el se tot tine dupa ea. stici ce? imi pare rau pentru el. chiar daca nu a luat o decizie tocmai corecta, nu merita sa fie folosit. eu nu-l acuz pentru ca stiu ca sentimentelor nu le poti comanda. pe ea o gasesc vinovata k i-a sticat linistea doar pentru ca se plictisea.
elenaanele_grace
Postat pe 30 August 2009 21:25
De la: elenaanele, la data 2009-08-30 21:25:28printr-o prietena comuna am aflat ca respectiva il foloseste doar pentru ca nu are cu cine isi petrece timpul, k o sa-i dea papucii kt de curand, ca ei de fapt nici maca nu sunt impreuna oficial, el se tot tine dupa ea. stici ce? imi pare rau pentru el. chiar daca nu a luat o decizie tocmai corecta, nu merita sa fie folosit. eu nu-l acuz pentru ca stiu ca sentimentelor nu le poti comanda. pe ea o gasesc vinovata k i-a sticat linistea doar pentru ca se plictisea.


Aici gresesti, el a ales, e major stie ce face; daca lasa pe cineva sa profite de el o face cu buna stiinta
alina
Postat pe 31 August 2009 15:16
Interesant. Cam ce ai patit tu, ceva asemanator am patit si eu. Imi permit sa iti povestesc in mare si sa ti dau cateva sfaturi.
Am cunoscut un tip akum cativa ani, se despartise de fosta de curand, cateva luni, mi s-a aprut un baiat ok, timp de 2 saptamani am iesit impreuna, era ok, asa cum spui si tu nu dadea semne k s ar gandi la fosta, dupa 2 saptamani a venit pastele si eu a trebuit sa plec din oras, imi petreceam o saptamana la parinti. Dupa cateva zile mi-a trimis un mesaj in care imi spunea k s-a impacat cu fosta, iti dai seama nu a fost tocmai un moment frumos pentru mine, felul in care m-am simtit. Bineninteles k timpul a trecut, mie mi-a trecut destul de repede pentru k nah era vorba de un timp foarte scurt pe care il petrecusem cu el, nu resusisem sa pun suflet mult, doar cateva intalniri. Dar nu stiu, felul in care m-am simtit, parca putin mintita, imi parea rau atunci pe moment, aveam impresia k pierdusem un baiat bun, k nu am fost destul de buna pentru el, dar mi-am zis in gand k sigur nu e sa fie al meu pentru toata viata daca s-a intors la fosta, sigur nu m-a placut si nici nu avea sa ma iubeasca destul, si poate nici eu.
Dupa cateva luni l-am cunoscut pe yubi meu cu care sunt si akum , barbatul vietii mele si credema-ma k e mare diferenta.
Dupa cateva luni, eram deja cu yubi meu, tipul acela m-a cautat din nou, sa-mi spuna k din nou s-a despartit de fosta, k l-a inselat si chestide genu. Bineinteles k eu i-am explicat frumos k am prieten akum, k imi pare rau pentru el, si k ii doresc numai bine. Akum cateva luni, dupa 2 ani de zile l-am vazut intr o zi si era singur si mi s-a aprut asa de nu stiu cum sa-ti spun, o mare diferenta intre el si yubi meu, era asa naspa din toate punctele de vedere.
Asa k in viata roata se intoarce si inca ceva, ce e al tau, e pus deoparte si te va iubi cu adeavart, te va respecta, te va aprecia si nu ti va face niciodata faze de genu.
baby_you
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:26
super grace!!!
elenutza666
Postat pe 2 Octombrie 2009 06:07
Noi filmam, fotografiile vi le oferim gratis


Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contactati-ne la adresa de e-mail fotografie_dragosp@yahoo.com si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Ne adresam oricui si de ori unde, caci Olt sau Dolj, Mehedinti ori Teleorman, Gorj sau Giurgiu, Valcea ori Bucuresti, Arges, Brasov si Ploiesti, ne sunt la fel de aproape, la fel de accesibile si va oferim serviciile noastre foto in mod gratuit, urmand ca d-tra sa le platiti doar pe cele video.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu, Sect. 6 Bucuresti
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera DSLR5000

eunescu09_condo
Postat pe 2 Octombrie 2009 07:57
sunt dificile situatiile astea. ceea ce e clar pt mine si asta o spun din proprie experienta, atat o femeie cat si un barbat, dupa o relatie de atatia ani nu poate sa stearga totul cu buretele.mai ales daca mai exista sentimente, decizia de a incepe imediat o alta relatie, nu poate sa duca decat la un esec.
eu cred ca n-ai de ce sa-i porti pica, baiatul a incercat dar si-a dat seama ca nu merge si macar a avut curajul sa fie sincer. decat sa traiasca cu amandoua, mai bine ti-a spus cum sta treaba ca sa poti sa-ti vezi de viata ta.
iti vei gasi cu siguranta jumatatea...mult succes si fruntea sus!
raly_uca
Postat pe 2 Octombrie 2009 08:44
De la: grace003492, la data 2009-09-01 12:26:40Interesant. Cam ce ai patit tu, ceva asemanator am patit si eu. Imi permit sa iti povestesc in mare si sa ti dau cateva sfaturi.
Am cunoscut un tip akum cativa ani, se despartise de fosta de curand, cateva luni, mi s-a aprut un baiat ok, timp de 2 saptamani am iesit impreuna, era ok, asa cum spui si tu nu dadea semne k s ar gandi la fosta, dupa 2 saptamani a venit pastele si eu a trebuit sa plec din oras, imi petreceam o saptamana la parinti. Dupa cateva zile mi-a trimis un mesaj in care imi spunea k s-a impacat cu fosta, iti dai seama nu a fost tocmai un moment frumos pentru mine, felul in care m-am simtit. Bineninteles k timpul a trecut, mie mi-a trecut destul de repede pentru k nah era vorba de un timp foarte scurt pe care il petrecusem cu el, nu resusisem sa pun suflet mult, doar cateva intalniri. Dar nu stiu, felul in care m-am simtit, parca putin mintita, imi parea rau atunci pe moment, aveam impresia k pierdusem un baiat bun, k nu am fost destul de buna pentru el, dar mi-am zis in gand k sigur nu e sa fie al meu pentru toata viata daca s-a intors la fosta, sigur nu m-a placut si nici nu avea sa ma iubeasca destul, si poate nici eu.
Dupa cateva luni l-am cunoscut pe yubi meu cu care sunt si akum , barbatul vietii mele si credema-ma k e mare diferenta.
Dupa cateva luni, eram deja cu yubi meu, tipul acela m-a cautat din nou, sa-mi spuna k din nou s-a despartit de fosta, k l-a inselat si chestide genu. Bineinteles k eu i-am explicat frumos k am prieten akum, k imi pare rau pentru el, si k ii doresc numai bine. Akum cateva luni, dupa 2 ani de zile l-am vazut intr o zi si era singur si mi s-a aprut asa de nu stiu cum sa-ti spun, o mare diferenta intre el si yubi meu, era asa naspa din toate punctele de vedere.
Asa k in viata roata se intoarce si inca ceva, ce e al tau, e pus deoparte si te va iubi cu adeavart, te va respecta, te va aprecia si nu ti va face niciodata faze de genu.


poti sa ne spui si nou cum te cheama?:)
gyo85
Postat pe 2 Octombrie 2009 09:04
ce ii al tau ii pus deoparte si mare dreptate are,mult noroc pe viitor !
MONYK_ADRIANA
Postat pe 2 Octombrie 2009 09:53
cam in aceeasi situatie sunt si eu, am cunoscut un baiat la o nunta, vreo saptamana a cautat nr meu de telefon si cand i l-am dat a insistat sa ne vedem chiar in seara aceea. De atunci timp de 2 luni am fost nedespartiti, dormeam impreuna , i-am cunoscut familia, el pe a mea, faceam totul impreuna, ca intr-o zi cand era de munca sa vad ca nu imi mai raspunde la telefon, crezand ca are treaba nu am insistat, numai ca la 19.30 m-am trezit cu un mesaj in care imi spunea ca in viata lui a reintrat cineva si ca eu sunt o fata deosebita si ca merit sa stiu adevarul. Nici acum nu inteleg de ce a procedat asa, parea totul perfect, ma asteptam la orice dar la asta nu. Au trecut 5 zile de atunci si eu tot nu imi pot reveni, inca sper sa fi fost un moment de ratacire si sa realizeze lucrul acesta cu toate ca nu cred ca asi mai putea avea increderea pe care am avut-o in el, de aceea sa stii ca te inteleg perfect si stiu prin ce ai trecut, dar nu merita sa suferim pt acesti barbati.
aura_adr
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:18
cine tea parasit
grace005109
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:20
draga mea, nu dispera...mai bine casi-a dat seama acum ca nu te iubeste decat mai tarziu. crede-ma , stiu ce spun. Eu am avut o relatie de 8 ani cu cineva, am locuit impreuna, ne-am ajutat si a cunoscut o tipa pe internet si dupa o luna s-a mutat la ea. Dar abia acum imi dau seama ca, desi te doare, nu trebuie sa disperi ci sa privesti cu optimism...Va iesi soarele si pe strada ta. Te rog sa ma crezi. Iti urez numai bine.
maria_doina
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
URGENT caut garsoniera! 1 De la: emma104 11 Iunie 2009 15:43
MARTURIILE 41 De la: grace003710 12 Mai 2010 17:00
a plecat fara sa ne certam 53 De la: alcmenea 16 Mai 2010 11:52
Ce va doriti sa realizati in 2010 in plan personal si spiritual? 2 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:20
fotografii 3 De la: fantome 23 Decembrie 2008 11:21