Setari Cookie-uri

Imi recomanda si mie cineva un restaurant bun in Bucuresti?

Buna fetelor si de ce nu si barbatilor:P.
In oct 2010 voi avea nunta si acum sunt in faza de a cauta locatia. Sunt din Bucuresti si astpet propinerile voastre pentru o capacitate de 180 invitati. Vreau ceva frumos, de specataculozitate se va ocupa firma de organizari, asa k ajutati ma va rog cu restaurantul. Vreau sa fie ceva acceptabil, nici scump dar nici ieftin. O sa vreau si niste poze daca ati fost la nunti in ultima perioada. Multumeeeeeesc:)
gyo85
Postat pe 28 August 2009 15:13
Scuze de micile greseli dar emotiile isi pun deja amprenta :D
gyo85
Postat pe 28 August 2009 15:14
Un restaurant bun din toate punctele de vedere este TAVERNA LUI ROMEO din Politehnica,str.FABRICII,langa NATIONAL TV.Este renovat recent.
grace_mary
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:08
Un restaurant bun din toate punctele de vedere este TAVERNA LUI ROMEO din Politehnica,str.FABRICII,langa NATIONAL TV.Este renovat recent.
grace_mary
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:08
: grand opening La Coquette Beauty Salon by Angelo Data: 25 Sep 2009, 09:10 http://www.lacoquette.ro/ numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre. de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia. nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:)) http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682 mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.htm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:51

Noi filmam, fotografiile vi le oferim gratis


Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contactati-ne la adresa de e-mail fotografie_dragosp@yahoo.com si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Ne adresam oricui si de ori unde, caci Olt sau Dolj, Mehedinti ori Teleorman, Gorj sau Giurgiu, Valcea ori Bucuresti, Arges, Brasov si Ploiesti, ne sunt la fel de aproape, la fel de accesibile si va oferim serviciile noastre foto in mod gratuit, urmand ca d-tra sa le platiti doar pe cele video.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera DSLR5000

eunescu09_condo
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:25
Iti recomand un salon cu o capacitate de 150 de persoane, dar poti sa ai si 80, cu oferte foarte bune (care includ aranjamente florale, marturii, aranjarea meselor,fotograj, cameraman, DJ, etc). Au tot felul de oferte, le gasesti aici www.jubile.ro, salonul se numeste Jubile Ballroom si este in Pipera. Arata superb, am fost sa il vad cu o pritena care vrea sa faca acolo un botez.
Lolita_grace
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:31
Probleme,probleme,probleme insa vreau sa va dau un sfat si eu m-am apucat de ''organizat'' o nunta deoarece nu am fost destul de multumita de ceea ce am realizat si asa am luat comanda pt o prietena,apoi pt o cunostiinta si acum spun eu k am ceva experienta,nu mi am facut cataloage cu poze dupa net ,inca nu am un sediu stabil dar garantez k fac aranjamente,buchete si multe alte chestii din suflet ,pentru k tu ca si mireasa sa te bucuri de acel eventiment fara a sta pe ganduri oare mi au iesit ok buchetele?,oare sala e ok aranjata?,oare au venit lautarii sau dj dp caz?,daca vrei o nunta fara stes si fara griji apeleaza la cineva care sa ti fie aproape,sa te inteleaga in tot ceea ce vrei sa faci si sa ti fie aproape la ideile si traznaiile tale,daca iti doresti k nunta ta sa fie cea mai frumoasa nu trebuie decat sa mi trimiti un mesaj,sa ne vedem si sa stabilim detaliile,iti putem oferi fotograf,cameraman,dj,lautari,buchete,aranjamente pt mese,masina,stalpi etc,marturii,cocarde,arcada tull,flori,marturii speciale din fimo la preturi avantajoase,firma este la inceput de drum si ne dam toata silinta k tu sa fii multumita ,nu uita este ziua ta si trebuei sa radiezi ,sa fii fericita si foarte frumoasa si nimik si nimeni nu ar trebui sa te indispuna,iar daca ai niste idei mai ''ciudate''si doresti sa le pui in practica la noi trebuie sa apelezi ,ai sa fii uimita dar si noua ne plac lucrurile noi si ''ciudate'',bebe este mik si vrei sa ii acorzi toata atentia ,foarte bine suna-ne si lasa ne pe noi sa ti organizam cel mai frumos botez cu lumanare speciala ,aranjamente de sala,iti putem gasi chiar si restaurantul ideal nu trebuie decat sa ne spui ce vrei,dorim sa ai incredere in noi si chiar daca nu pot spune ink k noi suntem cei mai buni hai sa purtamo discutie sa vezi ce putemsi de ce suntem in stare,am uitat sa mentionez anuntul este valabil pentru persoanele din Bucuresti si zonele limitrofe,pentru poze poti vizita si scdagmarasrl
mihamedlife
Postat pe 14 Octombrie 2009 00:48
Dragos Popescu photography


Nici o nunta, nici o petrecere, nu este prea mare sau prea mica, prea indepartata sau prea apropiata. Pentru noi toate sunt la fel de impotante si le onoram cu placere.
Nici unul din pachetele noastre de servicii nu este gravat in marmura! Totul este deschis pentru schimbare, toate preturile noastre sunt negociabile.

Fotografia se face cu echipamente profesionale marca NIKON:
- Nikon DSLR D5000
- obiective Nikkor dedicate
- blitzuri i-TTL dedicate Nikkon
- prelucrarile digitale se fac cu soft-ware dedicate
- printarile se fac cu masini de ultima generatie

Filmarile se fac cu camere profesionale marca SONY:
- Sony DCR VX2100E
- lumini profesionale Sony
- editarea, prelucrarea, montajul se fac cu soft professional

Se folosesc:
- trepiede pentru stabilizarea imagini (Trepied foto-video 152 cm TNB FTDC034880 )

- calculatoare de ultima generatie dedicate

Ce va oferim:
- fotografii printate format 13 x 18, 15 x 21, 20 x 30, etc.
- album foto
- dvd cu toate fotografiile avand disc si coperta personalizate
- fotografii prelucrate ( luminozitate, contrast, artistic )
- sedinta fota clasica in parc sau intr-o locatie aleasa de d-tra
- sedinta foto Trash The Dress ( TTD )
- slideshow cu 50-60 fotografii

- filmare digitala 6 h pe dvd
- prelucrare si montaj de televiziune
- aspect ratio 16:9 videscreen sau 4:3 fullscreen
- clip video: Momente Importante Eveniment
- intro si outro film
- clip video Trash The Dress ( TTD )
- discuri si coperti personalizate ( aspect cinema sau classic )
-rezumat de 1:20 min. al filmului nuntii ori petrecerii
- compresie a filmului pentru rularea pe calculator in format AVI sau MPEG

Ce este Trash The Dress

TTD este un ritual American la origini, dar care a fost mai apoi imprumutat in toata lumea, inclusive la noi. Ideea este ca aceasta sedinta foto-video are un farmec aparte, in urma ei razultand materiale foarte artistice, expressive si neasteptate, de neatins la o filmare normala. Sedinta are loc, in general dupa eveniment, intr-o locatie aleasa de comun accord si care sa dea o traire de film artistic momentului.
La ora aceasta , majoritatea fotografilor si videografilor profesionisti propun astfel de sedinte.

Oferte de preturi:

In functie de pachetul ales si de ceea ce va doriti, oferta noastra de preturi este cuprinsa intre 800 si 2000 lei.
Pentru a va pune la current cu portofoliul nostru, oferim un DVD cu fotografii, filmari si clipuri TTD.


Servicii Foto-Video

- Nunti
- Botezuri
- Aniversari
- Majorete
- Book-uri personale
- Fotografie de Studio
- Sedinte Foto-Video TTD
- Albume profesionale ( nunta, botez, aniversare, clase terminale scoli, etc. )
- Montaje video de pe casete vechi, sau neprelucrate




Dragos Popescu photography
Adress:
Str. Brasov, Nr. 14, Bl. 2S14, sc. A, Ap. 9
Sector 6 Bucuresti
Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com




eunescu09_condo
Postat pe 14 Octombrie 2009 09:39
De la: gyo, la data 2009-08-28 15:13:51Buna fetelor si de ce nu si barbatilor:P.
In oct 2010 voi avea nunta si acum sunt in faza de a cauta locatia. Sunt din Bucuresti si astpet propinerile voastre pentru o capacitate de 180 invitati. Vreau ceva frumos, de specataculozitate se va ocupa firma de organizari, asa k ajutati ma va rog cu restaurantul. Vreau sa fie ceva acceptabil, nici scump dar nici ieftin. O sa vreau si niste poze daca ati fost la nunti in ultima perioada. Multumeeeeeesc:)


ptr 180 de pers, restaurant de spectaculozitate

TURABO GRAND VALLROOM

RESTAURANT GERANRD

CLUBUL DIPLOMATILOR

RAMADA GRAND HOTEL

MARRIOT
iulik_flore
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:14
treceam pe langa Taverna lui Romeo cu bicicleta ( ma plimb cu bicla prin Politehnica, langa national Tv) si ala numai restaurant pt 180 de persoane nu e=)), pare ffff mic, nu am intrat inauntru dar nu cred ca incap..sincer.. in plus, arata ca o cabana de munte, e din lemn tot si nu pare f elegant, e mai degraba genul rustic dar f inghesuit..in fine..daca are vreocareva poze..as fi tare curioasa cum e si mai ales, daca incap ~200 de pers acolo.
cristinne83
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:20
TURABO GRAND BALLROOM am vrut sa spun, scuze, V e langa B :)))
iulik_flore
Postat pe 9 Ianuarie 2010 15:27
De la: cristinn, la data 2010-01-09 13:20:46treceam pe langa Taverna lui Romeo cu bicicleta ( ma plimb cu bicla prin Politehnica, langa national Tv) si ala numai restaurant pt 180 de persoane nu e=)), pare ffff mic, nu am intrat inauntru dar nu cred ca incap..sincer.. in plus, arata ca o cabana de munte, e din lemn tot si nu pare f elegant, e mai degraba genul rustic dar f inghesuit..in fine..daca are vreocareva poze..as fi tare curioasa cum e si mai ales, daca incap ~200 de pers acolo.
BUNA.AM UN VIDEOCLIP DE LA TAVERNA LUI ROMEO,LA MINE LA PROFIL.
grace_mary
Postat pe 9 Ianuarie 2010 21:22
Buna! daca te intereseaza un restaurant f bun , eu cred k am gasit unul , se numeste Casa Brandusa . Este in Vitan pe str. Brandusilor. Eu am ramas impresionata...am avut parte de niste momente minunate la nunta mea intr un salon exceptional (chiar nu credeam ca poate exista asa ceva intr un cartier) ,mancarea f f f buna. Am continuat sa merg aici saptamanal...au si o terasa plina de verdeata . Este f frumos restaurantul , merita sa treci o data pe acolo .
Mrs_Raluca
Postat pe 26 Septembrie 2011 12:15
Nu este in Bucuresti , este in Saftica totusi destul de aproape. Ti-l recomand cu toata sinceritatea pentru ca am fost, am vazut si m-am convins.Seriozitate, atentie de pana la cel mai mic detaliu pana la toata petrecerea. Intra pe site si convinge-te de Salon du Mariage.
kudika_17683
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:26
Pentru o nunta de pana in 120 persoane, recomand restaurantul Anatolia, situat in parcul Tei, pe malul lacului. Poze puteti vedea aici:
http://www.organizari-nunti-botezuri.ro/Restaurant-Anatolia.php
poshevents
Postat pe 23 Februarie 2013 16:03
Buna ziua,
Numele meu este Adriana Zamfir. Scriu in cadrul acestui forum intrucat lucrez pentru postul de televiziune ProTv si in momentul de fata suntem in cautare de persoane interesate de o noua emisiune TV cu nunti al carei premiu va fi o luna de miere intr-o destinatie exotica. Daca exista persoane interesate de o participare la castingul nostru va rog sa imi lasati datele voastre de contact pe adresa de e-mail adriana.zamfir@mediavision.ro pentru a va oferi mai multe detalii legate de emisiune.
Va multumesc.
kudika_32121
Postat pe 20 Martie 2013 16:45
Tocmai am batut palma cu restaurantul Salon du Mariage . Mai fericita ca niciodata , am primis si o ofera pe care am vaztut-o pe site la ei si servicii de calitate, organizatorii profesionisti .
kudika_17683
Postat pe 20 Martie 2013 22:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
certificate prenuptiale 4 De la: BEL_AMY1 16 Decembrie 2010 21:15
Formatii/interpreti de muzica populara si de petrecere din Banat si Ardeal 5 De la: flavia_enjoyband 22 Ianuarie 2011 08:28
Cat se pune pe masa la botez? 24 De la: kudika348169 4 Ianuarie 2011 15:37
Decor nunti , botezuri si petreceri 24 De la: danielascepchin 18 Iunie 2010 13:08
buna 1 De la: grace001299 4 Mai 2009 21:24