Setari Cookie-uri

Nunta are o tematica?

Eu cred ca intreaga imagine a miresei ar trebui sa fie in armonie cu tematica nuntii sale, chiar daca nu are un titlu. Adica: nunta ta are loc la un restaurant in oras, pe plaja, sau ziua intr-o gradina superba? Iti imaginezi ca stilurile sunt diferite. Nunta ta este romantica? Cred ca s-ar potrivi o coafura cu bucle. Ai o nunta moderna? Poate se potriveste mai bune un coc. Cred ca este imposrant de luat in calcul si acest aspect. Ce parere aveti?
blanche_collections
Postat pe 28 August 2009 23:00
Sunt intru totul de acord cu tine.. si imi pare asa rau ca fetele care se casatoresc in zilele astea nu mai sunt originale, fac cum au facut celelalte inaintea lor.. ca asa se face.. sau ca asa vrea mama sau nu-stiu-cine.
Nu te costa cu nimic mai mult daca ai putin curaj si aduci la nunta ta putina originalitate.

Ideile mele pentru o nunta altfel: daca iti place muntele, poti folosi floricele de colt (nu naturale), franghie, bocanci, manusi sau caciuli pentru decor, desene inspirate de munte, pietricele de rau etc.; daca-ti place marea, poti folosi scoici, culoarea albastra, franghie, sticla cu mesaj sau bucati de sticla “prelucrate” de mare, nisip si tot ce tine de mare.. Daca-ti place un film anume, poti folosi detalii din film.. sau dintr-o piesa de teatru sau dintr-un videoclip.. Daca-ti plac benzile desenate, poti sa trimiti o invitatie cu povestea voastra pe o banda desenata, colt despre voi intruchipand personajele preferate.. meniul poate sa contina denumiri de personaje fantastice.. Poti folosi ca tema a nuntii pene, deja se poarta ideea asta.. fluturi, floarea soarelui, perlute de apa, struguri/vin, primavara, vara, toamna, iarna, japonia – sakura, culori, lamaie, mar si alte fructe, retro, vintage, eco, diy etc. sau le poti combina pe unele dintre ele: pene de paun si perle :)
adeana
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:54
Si eu sunt de acord, si eu m-am gandit la o tematica pentru nunta mea, dar nu stiu exact ce avand in vedere ca e tomna ma gandeam ca insine anotimpul poate fi o tematica, sau floarea soarelui sau margareta nu stiu deocamdata, vom mai decide mai e un an is este timp sa ne hotaram
lucky_happy
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:35
Buna,
Sunt de acord cu o anumita tematica pentru nunta.Eu am avut nunta pe 14.11.2009 si am avut o tematica .Pot sa spun ca toti invitatii au fost placutii impresionati de tematica.
mada00
Postat pe 2 Februarie 2010 09:43
nu stiu dc m-am gandit neaparat la o tematica insa eu imi imaginez nunta mea intr-un stil "regesc"...poate ca si asta tot la "tematica" se incadreaza.

am mai scris si intr-un alt topic ca de mica mi-am dorit "nunta la palat" si am cautat pe cat posibil sa fac aceasta dorinta reala.

tocmai de aceea am ales o locatie impozanta ce seamana f bine cu o sala de bal, plina de candelabre, loje, fantana....

am ales o biserica ( catedrala) mare, impozanta...

vreau multe flori, voi imbraca o rochie obligatoriu princess si voi avea sedinta foto organizata in curtea unui palat...

bineinteles, ca m-am gandit si la culoare predominanta ( auriu ) vreau ca si dans de deschidere un vals elegant cu artificii si tot asa...

intr-adevar si eu sunt dezamagita de fetele din ziua de azi care urmeaza parca conceptul de "turma" si nu isi personalizeaza sub nicio forma nunta. eu chiar glumeam cu prietenele mele care imi spuneu: " in cazul tau chiar se va vedea ca va fi o nunta in propriu-ti stil caracteristic"
iulik_flore
Postat pe 17 Aprilie 2010 14:45
pt.IULIKA FLORE
uite un link cu sedinta foto in stilul care se potriveste probabil cu ce vrei tu..poate iti va fi de folos )). e un site rusesc, dar linkul ar trebui oricum sa dea direct pe pozele acelea - doar dai tot mai jos ca sa le vezi pe toate
http://happysvadba.ru/anons.php?sid=108
Visagiste
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:32
visagiste iti multumesc mult ptr link

mi-au placut pozele iar miresele "modelele" sunt senzationale
iulik_flore
Postat pe 18 Aprilie 2010 21:10
Sunt de acord cu voi fetelor.
Nunta trebuia sa aiba o tema si apoi aranjamente, coafura si tot ce mai e nevoie trebuie ales in functie de tema ca sa fie ca o poveste...


Invit toate viitoarele mirese sa intre pe www.petramakeup.eu unde vor putea vedea poze cu machiajele realizate de mine.
Eu sunt din Bucuresti dar ma deplasez si in alte orase.
Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ma contactati.
petra@petramakeup.eu sau 0724.701.041
petramakeup
Postat pe 21 Aprilie 2010 10:30
De la: iulika_flore, la data 2010-04-18 21:10:49visagiste iti multumesc mult ptr link

mi-au placut pozele iar miresele "modelele" sunt senzationale


ma bucur ca ti-a placut )) sa ne arati pozele de la nunta, ok?
Visagiste
Postat pe 23 Aprilie 2010 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GENE FALSE 8 De la: gracemakeup 10 Iulie 2013 22:37
Vand cosmetice MAC originale 1 De la: sexynurse 19 Septembrie 2011 21:45
pun extensii de par 1 De la: adriana_extensii 5 Martie 2010 22:09
Parfumuri ieftine!!!Branduri consacrate!!! www.cosmetx.cabanova.com 1 De la: yonutzscorpyon 16 Octombrie 2010 21:46
B.T.S. - boli cu transmitere sexuala 6 De la: Lucky_girl 18 August 2010 16:37