Setari Cookie-uri

surprize hazlii pt cadou de nunta

fratele meu are nunta peste o luna si doresc sa ii fac o surpriza deosebita si comica pe care sa o tina minte...
m am gandit, cand se fura mireasa, sa ii fie adusa o dansatoare orientala...si...cand se va da darul de nunta la sfarsit sa i dau 300 ron(doar atat??!!!) si in plus in monezi:))))sa aiba ce numara...si pe urma si adevaratul dar in plic.ce ziceti?astept ideile voastre si parerile in legatura cu ideea mea.
anamariaIepuras
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:16
De la: anamariaIepuras, la data 2009-09-18 11:16:26fratele meu are nunta peste o luna si doresc sa ii fac o surpriza deosebita si comica pe care sa o tina minte...
m am gandit, cand se fura mireasa, sa ii fie adusa o dansatoare orientala...si...cand se va da darul de nunta la sfarsit sa i dau 300 ron(doar atat??!!!) si in plus in monezi:))))sa aiba ce numara...si pe urma si adevaratul dar in plic.ce ziceti?astept ideile voastre si parerile in legatura cu ideea mea.
o surpriza sunt porumbei, porumbei albi,voltati, gulerati si voiajori albi pe un covoras rosu si stalpisori imbracati in alb cu aranjamente florare la iesire din biserica , daca erai din ploiesti ,bucuresti,brasov,buzau sau targoviste te serveam. eu cu asta ma ocup, cu numai 300 de ron ii puteai face surpriza....!
giuscanu
Postat pe 27 Octombrie 2009 08:13
pai...ai putea sa imbraci 2 barbati in femei...cu peruci, rochii, sa ii machiezi...si sa il fure pe ginerica.e bine sa le dai si niste nume haioase(de ex:stropinela).alege pe cineva care sa faca show...ei pot cere bautura ca sa il aduca inapoi pe ginerica,,,iar mireasa sa le ceara sa faca streaptease pentru ginerica...dar repet...sa alegi pe cineva care stie sa faca show, fara glume proaste...
zingara2006
Postat pe 27 Octombrie 2009 08:31
la fel mai pot fi recitate niste versuri...in timp ce se canta geamparaua si se joaca gaina...gen..'si gaina are oua dar si nasul are doua...cum e vulpea pe spinare, asa-i nasa-ntre picioare...'...daca fac rost de tot 'cantecelul' il postez...si cei mai curajosi pot sa il puna in aplicare...numai sa nu se supere nashii.:)
zingara2006
Postat pe 27 Octombrie 2009 08:36
Buna fetelor. Stiu si eu o surpriza comica pt ziua nuntii. Recunosc nu e ideea mea personala, am citit o pe un blog parca, dar e prea comica pt a nu v o scrie.
E legat de furatul miresei. Ai nevoie de vreo 4 baieti putini mai "nezdraveni" la cap, 4 costume de paintball, si 2 sau mai multe pusti, incarcate doar cu aer comprimat, fara bile :D.
La un moment dat hotarat de voi, baietii intra in scena si fac zgomot cu pustile fara bile, repet :P, iau mireasa, fortat sau de buna voie, si pleaca cu ea intr o masina. De preferat ar fi sa o conduca cineva care nu a consumat bauturi alcoolice inainte, dar va descurcati voi in caz de vreo amenda :P. iar dupa urmeaza binecunoscuta negociere cu mirele.

Eu m am amuzat copios cand am citit o si cam am de gand sa i o pregatesc si eu logodnicului meu.

Iar altceva fain, la care m am gandit, asta fiind idee personala, ar fi niste poze sepia, f mari(cat peretele daca se poate) cu noi doi pe peretii apartamentului unde vom locui, sau un portret facut de cineva care se pricepe, sau o chestie pe care uit mereu cum se numeste, pt amplificarea sunetului, al meu fiind un mare pasionat de chestii de genul.

Poate mai gasesti si tu alte ideii in functie de cum e fratele tau.

Multa creativitate...;)) Pupici.
adb
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:05
si chestia cu dansatoarea o poti pune in practica...dar ca sa fie si mai amuzant...imbraca un barbat in dansatoare...
zingara2006
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:43
va multumesc fetelor! pastrez aceste surprize si pentru la nunta mea. la fratele meu am facut pana la urma doar pe cea cu dansatoarea orientala, a fost de succes a placut la toti invitatii surpriza si mai ales mirelui, fratelui meu, a zis ca nu credea ca i se va intampla asa ceva vreodata. iar la petrecrea burlacilor el a primit in dar un tricou pe care scris MA INSOR, MA NENOROCESC si era un desen cu o mireasa fericita si un mire trist si mai scria GAME OVER sub acestia, iar mireasa la petrecerea burlacitelor a primit tot un tricou pe care scria MA MARIT CU BARBATUL PERFECT.:)le a placut foarte mult aceste surprize. imi pare rau ca nu am avut timp sa le fac mai multe. si cand au venit din luna de miere i am asteptat acasa cu familia si le am chemat rtoti prietenii si ne am ascuns in casa si cand ei au intrat pe usa am iesit cu toti sa ii intampinam si aveam toti masti si trompete;) a vost dragut, i am surprins din nou.
anamariaIepuras
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:16
Surprize hazlii.. am observat ca nu tuturor ne plac aceleasi chestii sau ce ne placea la o nunta cand eram mai mici, nu vrem sa aplicam la nunta noastra.
Eu n-am vrut sa pastrez "traditiile" importate, cu furat mireasa si rascumparare pe sticle de bautura sau striptease.. Asa fac toti. Da, conteaza negociatorul si mirele / nasul sa aiba simtul umorului si daca iese atunci e ok, asa spontan, daca nu.. e cam tras de par.
Asta e parerea mea. Mirele meu a trebuit sa spuna 10 motive pentru care ma iubeste, 10 motive amuzante pentru care m-a luat de nevasta.. Si se implica toti, mai soptesc.. E amuzant.

La noi la nunta, am avut un cuplu apropiat din strainatate, care au venit cu o inima destul de mare si s-au dus la toti invitatii si i-au fotografiat.. Ei tineau cadrul inimii in mana, arata ca o rama.. Sper ca m-am facut inteleasa :) Si in curand vom primi un album cu toate acele poze. Toata lumea a intrat in jocul lor, unii mai timizi, doar au stat la poza cu perechea lor sau se pupau, altii mai nebuni au tras inima peste ei, sau au intors-o cu capul in jos.. sau s-au bagat mai multi in ea..
Ideea merge si cu o rama obisnuita..

Alta idee ar fi un colt foto la nunta, cu un decor frumos - poate legat de felul cum s-au cunoscut mirii sau locul lor preferat - un sezlong sau un hamac, nisip, poster cu oceanu si palmierii.. si acolo sa se pozeze toti invitatii, pentru un album de nunta altfel.

Am mai citit pe forumuri inainte de a ma casatori de ideea cu tortul din carton.. pe care la momentul servirii il scapi pe jos, sau din care iese cineva drag si care "nu putea sa vina" la nunta.

Nu sunt impotriva surpizelor platite, dar le-au facut toti deja.. si dansatoare si tiganci.. si porumbei (unde e amuzamentul in asta?) etc. Dar, daca stii sigur ca miresei sau mirelui ii faci o mare si placuta surpriza aducand porumbei, fluturi sau ceva de genu, atunci e ok..
adeana
Postat pe 27 Octombrie 2009 16:16
De la: adeana, la data 2009-10-27 16:16:33Surprize hazlii.. am observat ca nu tuturor ne plac aceleasi chestii sau ce ne placea la o nunta cand eram mai mici, nu vrem sa aplicam la nunta noastra.
Eu n-am vrut sa pastrez "traditiile" importate, cu furat mireasa si rascumparare pe sticle de bautura sau striptease.. Asa fac toti. Da, conteaza negociatorul si mirele / nasul sa aiba simtul umorului si daca iese atunci e ok, asa spontan, daca nu.. e cam tras de par.
Asta e parerea mea. Mirele meu a trebuit sa spuna 10 motive pentru care ma iubeste, 10 motive amuzante pentru care m-a luat de nevasta.. Si se implica toti, mai soptesc.. E amuzant.

La noi la nunta, am avut un cuplu apropiat din strainatate, care au venit cu o inima destul de mare si s-au dus la toti invitatii si i-au fotografiat.. Ei tineau cadrul inimii in mana, arata ca o rama.. Sper ca m-am facut inteleasa :) Si in curand vom primi un album cu toate acele poze. Toata lumea a intrat in jocul lor, unii mai timizi, doar au stat la poza cu perechea lor sau se pupau, altii mai nebuni au tras inima peste ei, sau au intors-o cu capul in jos.. sau s-au bagat mai multi in ea..
Ideea merge si cu o rama obisnuita..

Alta idee ar fi un colt foto la nunta, cu un decor frumos - poate legat de felul cum s-au cunoscut mirii sau locul lor preferat - un sezlong sau un hamac, nisip, poster cu oceanu si palmierii.. si acolo sa se pozeze toti invitatii, pentru un album de nunta altfel.

Am mai citit pe forumuri inainte de a ma casatori de ideea cu tortul din carton.. pe care la momentul servirii il scapi pe jos, sau din care iese cineva drag si care "nu putea sa vina" la nunta.

Nu sunt impotriva surpizelor platite, dar le-au facut toti deja.. si dansatoare si tiganci.. si porumbei (unde e amuzamentul in asta?) etc. Dar, daca stii sigur ca miresei sau mirelui ii faci o mare si placuta surpriza aducand porumbei, fluturi sau ceva de genu, atunci e ok..


idei noi...da, sunt interesante.insa pe lumea asta sunt oameni si oameni...iar unora chiar nu le place sa se distreze.spun asta pentru ca eu cant la nunti.am avut parte de nunti in oras cat si la tara si va spun...intalnesc multe tipuri de comportament.am avut nunti la care mirii au disparut pur si simplu pe la 11 si s-au intors la 3 dimineata...si nu am putut face dedicatii mai deloc, din moment ce ei nu erau acolo.alte nunti la care nasii erau niste scarbe..daca ii pofteai la dans se uitau urat...dar cel mai mult,romanilor,le plac tiganiile,unde se fac glume proste, unde se canta manele de dusmani, de bani, de frati...lucrurile astea le plac romanilor..
zingara2006
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:21
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 16:05
O surpriza la nunta nemaipomenita : http://www.youtube.com/watch?v=IOiMb_4CwHE
Fetele pot si mai mult
kudika413960
Postat pe 20 Iulie 2011 15:16
da'tu ai o fantezie cu barbati imbracati in haine de femei, nu?
kudika_15182
Postat pe 29 August 2012 10:37
salut,ma numesc paul si in vara este nunta verisoarei mele si as vrea sa fac ceva de genu' cu porumbei si tot ce trebui. cum dau de tine :D
Preda_Paulici_1
Postat pe 19 Februarie 2016 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In atentia viitoarelor mirese 6 De la: ioana_cerasela 23 Octombrie 2010 19:27
sugestii pt un playlist forte !!! 15 De la: paullyss 11 Ianuarie 2017 22:29
TTD - cel mai tare trend de poze pt nunta 9 De la: elissa_grace 1 Aprilie 2013 07:10
ofer colectie de reviste Mireasa 1 De la: happycorazon 1 August 2009 10:54
servetele personalizate 23 De la: 26 August 2012 01:12