Setari Cookie-uri

Casuta de bani handmade,idei

Ce parere aveti despre casutele de bani handmade(facute manual,de noi acasa)???Eu asta am de gand sa fac...si mi-am ales niste modele dupa care sa ma ghidez.Daca sunte-ti interesate de poze vizualizati-mi profilul.Pupici
Bibilusha_grace
Postat pe 11 Octombrie 2009 20:54
buna si eu asi vrea sa fac casuta tot manual dar nu am ideie din ce si cum ? mersi
grace003217
Postat pe 21 Februarie 2010 09:20
Salut, eu m-am decis. Am s-o confectionez eu din carton, invelit cu autoclolant si panglica mov. E in forma de joben. Foarte simpla, un cerc jos, un con in continuare si capacul pe con care va fi taiat sa intre plicurile. Intra pe calin events si-o s-o vezi...
raluck
Postat pe 21 Februarie 2010 09:44
Sora mea si-a confectionat-o singura dar in forma de casa. Si-a iesit super.Si-a personalizat-o cu pozele lor parca stateau la geam sau la intrare, nu mai stiu exact dar a iesit super. Incercati!
raluck
Postat pe 21 Februarie 2010 09:46
si eu mi-am facut casuta d ebani in forma de joben,din carton si acoperit cu saten lipit pe carton ,cu personalizare ca sa se potriveasca temei nuntii
si a iesit dragutz cu buget minim
si mi-am facut si cartea de oaspeti tot eu
tot imbracata in saten
e adevarat ca am lucrat o zi jumatate pe amandoua
dar sincer merita
succes
lungliliana
Postat pe 21 Februarie 2010 10:13
imi plac foarte mult casutele tale chiar te pricepi la asta.cand o sa fac nunta pot sa iau legatura c tine sau nu vinzi?
cioli2002
Postat pe 21 Februarie 2010 12:55
Si eu am facut casuta de bani tot singura. Am folosit o cutie pt cadouri, sub forma de inima. I-am facut o taietura prin care se bagau plicurile si am imbrcat-o in satin. Pe o parte i-am aplicat trandafiri tot din satin. Eu zic ca fost frumoasa. O puteti vedea ca sa va inspirati in pozele mele cu accesoriile de la nunta.
bastiuta
Postat pe 21 Februarie 2010 16:29
www.paradisulnuntilor.ro
Accesorii pentru nunta ta!
redroxace
Postat pe 21 Februarie 2010 22:08
Mi se pare super ideea, cred ca asa am sa fac si eu la nunta mea...oricum sunt mai increzatoare in puterile mele decat in ceea ce gasesti in oras, care sunt lucrate ft prost
cammy86
Postat pe 21 Februarie 2010 23:25
Buna cioli...cred ca la mine te referi...Casutele acelea nu sunt facute de mine...sunt doar niste poze de pe net,dar poti vedea la profilul meu casuta de bani care am facut-o pt nunta mea(am pus poze azi)....alte casute nu fac...doar vroiam sa dau niste idei.Pup
Bibilusha_grace
Postat pe 22 Februarie 2010 21:02
O alta varianta e sa o faceti din posistiren si sa o pictati cu vopsea cu acril.
e mai rezistenta decat cea din carton
miu2910
Postat pe 9 Mai 2010 16:09
polistiren... scuze
miu2910
Postat pe 9 Mai 2010 16:10
Si noi ne-am facut casuta singuri. I-am facut un cadru de lemn.. foarte rezistent, invelit in carton gros.Iar peste carton am lipit hartii xeroxate :caramida, acoperis si temelie.I-am facut si geamuri are chiar si un mic balcon.
Esti mult mai entuziasmat cand le faci tu.Noi nu am vrut ceva impopotonat cu fundite si multa dantela, ci ceva simplu.
Noi am facut si marturiile singuri,saculet cu bombonele si cutiuta. Au iesit mult mai ieftine si le-am facut cum am vrut noi.
angel_ou_demon_grace
Postat pe 9 Mai 2010 16:24
www.stefanihouse.ro pentru lucruri importate, de calitate, pentru exigente maxime. Ca decorator am vazut multe casute confectionate dar......hai sa o lasam, sa fim seriosi ca erau jalnice. Problema in Romania este ca toti sunt decoratori si tocmai din acest motiv cele mai multe decoruri de nunti/botezuri seamana perfect intre ele....:(NO COMMENT)!. Multi nu stiu sa copie! Profesional vorbind, mai bine inchiriati decat sa cheltuiti banii pe produse care in urma confectionarilor arata rau. Pentru ceremonii deosebite apelati la profesionisti. http://www.facebook.com/album.php?aid=383&id=100000919831483&l=eead5dc39b
stefanihouse
Postat pe 30 Iunie 2010 09:17
prietena mea a facut tot o casuta rustica din "lemn" ca la tara pt ca avut nunta intr-un cadru de vis, in natura.pt asta folosit o cutie lipita pe afara cu material de sac cumparat(ftare) decorat, iar din cos iesea un buchet de margarete (vaza, una ff subtire si lunga era in casuta in dreptul cosului si nu se vedea, deci margaretele au stat fresh toata noaptea).
cristinne83
Postat pe 30 Iunie 2010 09:37
Cu ajutrul ideiilor voastre cred ca am sa imi fac si eu handmade :)
kudika_17683
Postat pe 20 Mai 2013 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aranjamente florale 70 De la: gyorgy20 19 Iunie 2015 20:51
case de moda pentru rochia de mireasa 52 De la: kudika514978 14 Martie 2012 11:32
Vand rochie de mireasa Agnes Toma 2 De la: adinuta28 15 Octombrie 2009 09:49
Vand rochie Maggie Sottero model Michelle !!!!PRET AVANTAJOS !!! 2 De la: gracemakeup 9 Mai 2010 14:27
VAND ADIDASI,MARCA ADIDAS AdiPRENE DIN PIELE MARIMEA 44-Brasov 2 De la: dulapiorul_familiei 6 Iunie 2010 21:35