Setari Cookie-uri

miresici din craiova

buna...ma numesc andreea si sunt din craiova...as vrea sa aflu parerile voastre despre restaurantele din craiova..pt.k vreau sa ma duc sa-mi caut restaurant pt nunta si as vrea parerea voastra...voua care va place?sau de care ati fost multimite?
andy_zanika
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:46
nu e nimeni din craiova pe aici?
andy_zanika
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:54
ba este :P

pai mie mi-a placut RSR-ul dar tb sa ai noroc de vreme buna si noroc la mancare. Am fost la 2 nunti in care mancarea nu era comestibila, prima data pt ciudatenile alese si a doua oara k friptura era stricata .
Mai imi place europeca si chiar dc e nou deschis nu prea gasesti loc liber pt la anul, am inteles k nu mai sunt decat 2 zile libere.
As vrea sa vad cum e in sala maur si in casa imparatului, cu toate ca tind spre sala maur , cel putin din poze este extraordinara si se si reconditioneaza

depinde si de cati invitati ai oricum:D:P

casa de piatra
agny
Postat pe 24 Octombrie 2009 10:01
Buna ...
si eu sunt din Craiova... sincer eu am facut nunta la Hanul Craiovita ...si a fost super ..in sala mare(fosta terasa) este renovata,iti recomand cu incredere, referitor la Europeca eu nu iti recomand. Am inteles ca au preturi foarte mari, sunt neseriosi pentru ca initial iti spun un pret si apoi vin cu un pret mult mai mare si am fost si la o nunta acolo, la o prietena si nu a mi-a placut deloc. Ce sa iti spun bafta multa in continuare .si casa de piatra!
mika2006
Postat pe 24 Octombrie 2009 13:34
Buna,sunt si eu din Craiova si iti recomand Restaurant SYDNEY.Este in Lapus,pe Calea Bucuresti,spre Metro.Este nou deschis,arata super,iar mancarea este de nota 10.Tot ce ramane dupa nunta vi se pune la pachet si vi se da acasa.Ce mai...oamenii astia nu isi bat joc...Este restaurantul unui hotel.Poti veni sa il vezi oricand.Eu lucrez la receptia hotelului si stiu ce spun.Personal nu as avea nici un avantaj daca l-ati alege.Dar sincer,merita vazut.
kudika012280
Postat pe 25 Octombrie 2009 00:20
Foto Video Trash The Dress - poezia asezata in rama




Trash The Dress este o tehnica noua si interesanta in fotografia de nunta, un adevarat ritual artistic, o plastifiere a evenimentului, cu radacini americane, dar care a fost imprumutat mai apoi de toata lumea, inclusiv de romani iar acesta sedinta foto-video are un farmec aparte, in urma ei rezultand materiale artistice, expresive si neasteptate, care va vor incanta si surprinde ochiul. Este vorba de creatie si nu de distrugere, de o romantiere a sublimului unic al acestui moment, si nu de o nefireasca lejeritate, caci rochia poate fi doar murdarita, udata, rupta chiar ... dar o simfonie a ascunselor trairi va va urmari ori de cate ori veti deschide albumul. Se pot face si sedinte TTD "curate" , important este doar ca acest ritual iti ofera ocazia de a te mai bucura odata de rochia de mireasa si mai ales este o materializare a emotiilor si sentientelor din spatele rochiei, o refulare a tensiunilor din ziua nuntii, o descatusare a tuturor energiilor inmagazinate si incorsetate in impuneri “de convietuire” in societate. Cu Trash the Dress puteti fi liberi, extrem de liberi, caci TTD nu e altceva decat arta, rafinament, libertate de expresie, vers si savoare, originalitate, frumos si unicitate! Trash the dress este un curent al fotografiilor, uneori si video, de nunta ce imbina eleganta unui astfel de eveniment cu realitatea si frumusetea naturii, contopindu-le adesea, surprinzand mirii in cele mai frumoase peisaje din orice moment al zilei, in imagini ce fac cu adevarat substratul unui album de arta.
Acest nou si artistic stil al fotografiilor de nunta s-a nascut in Las Vegas, in 2001, intemeiatorul sau fiind fotograful John Michael Cooper si a fost rapid preluat de catre vedetele de la Hollywood, iar la noi in tara a fost practicat pentru prima oara cu doi ani in urma. De atunci, tot mai multe mirese vizionand in pagini web fotografii in stilul TTD devin indragostetie de idee si cauta un fotograf si un cameraman care poate savarsi astfel de fotografii.
Dupa cum deja am amintit, acest stil de fotografii nu are rolul de a proteja rochia de mireasa, ori costumul de mire, ci acela de a reda cele mai frumoase aspecte dorite de miri cu o astfel de ocazie. Astfel, mireasa si mierele pot poza in cele mai neobisnuite locuri, pe pamant, pe nisipul plajei, jucandu-se in apa, catarati pe stanci, intinsi intr-o poiana, alergand pe strazile vechi, langa case parasite, pe santiere, pe malul unui rau, in pesteri ori grote, in padure, in ploaie sau tavaliti in zapada dar si in mijlocul naturii rurale, langa animale, langa capite de fan, in ferme, intr-o barca cu peste si in oricare alt loc care poate incununa poezia momentului. Mirele si mireasa au libertatea de a sta oriunde si oricum, asa cum se simt mai bine, fara nici un fel de incorsetari, insa pentru fotograf si cameraman lucrurile sunt mai dificile, imaginatia trebuie sa fie debordanta, concentratia la maximum si experienta in fotografii sa isi spuna cuvantul. De data aceasta nu numarul mare de cadre este important ci finetea acestuia, filozofia libertatii absolute pe care trebuie sa o exprime.
Avantajul cel mare al acestui curent este acela ca, desi in marea majoritate a cazurilor, TTD-ul se realizeaza dupa nunta, nimic nu va impiedica sa o faceti peste o saptamana, o luna, un an. Cei care au pierdut aceasta oportunitate cu ocazia evenimentului, pot realiza un TTD, oricand dupa aceea. Nimic nu va opreste, iar pentru ca albumul sa fie magnific, puteti “fugi” in mai multe locuri diferite, nu distanta conteaza, ci savoarea si expresivitatea peisajului.
Locatia fotografiilor trebuie atent aleasa, fiind multe variante pe care le puteti opta, de la peisaje rustice, la cele pustii pe malul marii sau cele usor salbatice si periculoase de la munte. Strazile marginale ale oraselor, zonele parasite, cu ruine, caile ferate, zonele pastorale, sunt de asemenea o atractie pentru cupluri. Aveti libertatea de a va juca cu namol, de a va intinde pe pamant sau iarba, de a va juca in mare, de a traversa un parau, de a va sui in copaci sau pe o sura, de a poza intr-un depozit de masini vechi, sau in mijlocul animalelor, la pescuit sau pe stadion etc. Lasati-va imaginatia libera si mergeti acolo unde va place, in locrui romantice, pustii, periculoase, rustice, unele triste, altele pline de frenezie, purtati-va pasii acolo unde sufletul si ascunsele trairi va cheama. Nici nu mai are importanta daca ati fost mireasa ieri sau acum sase luni, daca sunteti in luna de miere sau doar in weekend. Descatusati-va energiile fiind extremi de liberi si de joviali intr-un peisaj de voi ales.
Unele mirese isi fac griji cu privire la distrugerea rochiei de mireasa, insa daca nu o murdariti de ulei de motor sau ale solutii si substante care ard materialul sau il pateaza ireversibil nici nu trebuie sa va faceti griji. Puteti duce ulterior rochia de mireasa la o curatatorie, eventual una ecologica, si totul se rezolva! In definitiv, rochia de mireasa e de unica folosinta! poate fi murdarita dupa nunta, de dragul artei!
Desigur, varianta extrema duce la distrugerea iremediabila a rochiei de mireasa, lipsind moliile de placerea de a o devora in tihna catorva decenii pe fundul unui dulap. Daca aveti de gand sa va tavaliti prin noroi sau sa va harjoniti pe stancile unei creste, fiti sigura ca nu ati inchiriat rochia - e posibil sa n-o puteti inapoia. Foarte posibil. Evident, o astfel de sedinta are loc in alta zi decat cea a nuntii, a doua zi, peste o saptamana, o luna, cand doriti . De obicei, aceste sedinte au loc fara alti martori care pot inhiba atat de necesara dezinvoltura a celor participanti.
Sesiunile TTD pot fi individuale (o singura mireasa) sau colective (un grup mai numeros de miresici).

In fine, termenul de "Trash The Dress" defineste o anume tendinta in fotografia de nunta, uneori chiar si video, care nu promoveaza neaparat facutul ferfelita a rochiei de mireasa cu ocazia sedintei. "Trash The Dress" se refera la fotografii "de nunta" facute in locuri sau circumstante neobisniute pentru un asemenea eveniment - depozite, hale, ruine, statii de metro, ploaie, zapada, padure, rauri ori balti, pesteri ori piscuri solitare, in zone stancoase sau acidentate, pe pante inverzite, inotand in zapada si peste 3 luni exuberand in frenezia primaveri etc. Limita tine doar de unde se opreste imaginatia fotografului sau mirilor! Fotografii ori cameramanii care prelungesc acest curent si pe taram video, o fac pentru artã si fantezie in încercarea de a crea ceva si memorabil si remarcabil si artistic in acelasi timp.
Cu siguranta ca un aspect decisiv in a face sau nu aceasta sedinta il reprezinta banii. In genere, pe piata din Romania astfel de sedinte incep de la 200 euro (doar foto) si pot ajunge pana in jur de 5-600 pentru o sedinta foto-video. Bineinteles ca preturile depind de talentul furnizorilor implicati in acest process, de calitatea si fantezia “lucrarilor”, dar si de imaginatia si implicarea mirilor. In trash the dress nu se sta “ca la fotograf”, caci toti participantii la sedinta sunt deopotriva si regizori si artisti.

Aceste sedinte necesita dedicare de ambele parti ... ale aparatului de fotografiat/ camerei de filmat, dar si cei care se afla in spatele obectivului trebuie sa se implice total, sa conlucreze, sa inventeze, sa afiseze un maxim de dezinvoltura si creatie. TTD nu e doar fotografie, nu e unvideoclip classic, ci mai mult de atat, e poezia sufletului nostru imortalizat pe banda ori hartie.

Sedintele presupun locatii neobisnuite si deosebite.
Sedintele ''wet'' - cele mai populare. Presupun locatii cu apa (mlastina, lac, ocean, mare, malul unui rau sau balta…).
Sedintele ''urban'' - cred ca ocupa locul 2 la popularitate. Sunt cele mai accesibile si pot fi folosite orice locatii din orase : locuri de joaca, poduri, alei, cimitire de masini, ziduri cu grafitti, santiere in lucru, muzee si parcuri, tot ce va trece prin minte.
Sedintele ''country'' - au loc de obicei in decoruri mai rustice, campuri, ferme, paduri, terenuri accidentate etc.
Sedintele ''creepy'' - se prefera locatiile mai misterioase gen cladiri parasite, ruine, un cort de tigani, etc.

In concluzie, daca v-a dezamagit fotograful pe care l-ati avut la nunta, sau daca, pur si simplu doriti ceva plin de mister si savoare, dati-ne un semn - gasim o ruina, un lac, o capita de fan, o ferma in camp, o manastire sau o cetate veche sau orice alte minuni va trec prin cap si facem o sedinta foto, sau si video deosebita! E ca si cum la nunta, dupa o crunta dezamagire, ati putea schimba lautarii. Ar fi ca o a doua nastere.


Nici o nunta, nici o petrecere, nu este prea mare sau prea mica, prea indepartata sau prea apropiata. Pentru noi toate sunt la fel de impotante si le onoram cu placere.
Nici unul din pachetele noastre de servicii nu este gravat in marmura! Totul este deschis pentru schimbare, toate preturile noastre sunt negociabile.

Fotografia se face cu echipamente profesionale marca NIKON:
- Nikon DSLR D5000
- obiective Nikkor dedicate
- blitzuri i-TTL dedicate Nikkon
- prelucrarile digitale se fac cu soft-ware dedicate
- printarile se fac cu masini de ultima generatie

Filmarile se fac cu camere profesionale marca SONY:
- Sony DCR VX2100E
- lumini profesionale Sony
- editarea, prelucrarea, montajul se fac cu soft professional

Se folosesc:
- trepiede pentru stabilizarea imagini (Trepied foto-video 152 cm TNB FTDC034880 )

- calculatoare de ultima generatie dedicate

Ce va oferim:
- fotografii printate format 13 x 18, 15 x 21, 20 x 30, etc.
- album foto
- dvd cu toate fotografiile avand disc si coperta personalizate
- fotografii prelucrate ( luminozitate, contrast, artistic )
- sedinta fota clasica in parc sau intr-o locatie aleasa de d-tra
- sedinta foto Trash The Dress ( TTD )
- slideshow cu 50-60 fotografii

- filmare digitala 6 h pe dvd
- prelucrare si montaj de televiziune
- aspect ratio 16:9 videscreen sau 4:3 fullscreen
- clip video: Momente Importante Eveniment
- intro si outro film
- clip video Trash The Dress ( TTD )
- discuri si coperti personalizate ( aspect cinema sau classic )
-rezumat de 1:20 min. al filmului nuntii ori petrecerii
- compresie a filmului pentru rularea pe calculator in format AVI sau MPEG


Oferte de preturi:

In functie de pachetul ales si de ceea ce va doriti, oferta noastra de preturi este cuprinsa intre 800 si 2000 lei.
Pentru a va pune la curent cu portofoliul nostru, oferim un DVD cu fotografii, filmari si clipuri TTD.


Servicii Foto-Video

- Nunti
- Botezuri
- Aniversari
- Majorete
- Book-uri personale
- Fotografie de Studio
- Sedinte Foto-Video TTD
- Albume profesionale ( nunta, botez, aniversare, clase terminale scoli, etc. )
- Montaje video de pe casete vechi, sau neprelucrate.




Dragos Popescu photography
Adress:
Str. Brasov, Nr. 14, Bl. 2S14, sc. A, Ap. 9
Sector 6 Bucuresti
Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com





eunescu09_condo
Postat pe 25 Octombrie 2009 10:25
fetelor e cumva pe aici miresuca de a castigat concursul acela nunta cu stil? suzana parca o cheama:P

oricum vreau sa o felicit pt ca a fost frumoasa in ziua nuntii si din tot ce am vazut la tv a fost super toata nunta :D
felicitari si casa de piatra!
agny
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:07
Buna..interesant topicu-ul. Sunt si eu din Craiova si intentionam sa ne casatorim in 2010 numai ca atunci cand lista invitatilor este lunga esti intr-o mare masura conditionat.
spre exemplu Hanul Craiovita (fosta terasa) este un local foarte frumos...are o capacitate de 450 de persoane numai ca in 2010 nu mai au decat doua zile de duminica libere.
Daca mai stie cineva restaurante din Craiova cu capacitate peste 450 de persoane v-as fi recunoscatoare.
Apropo...cei de la Europeca sunt niste sarlatani...te pun sa semnezi un contract care la final te obliga la plata veselei care "cica se sparge" meniuri in plus si altele...
Ahhh si inca ceva...stie cineva daca este vre-un restaurant la care se face plata pentru fiecare fel de mancare ...adica 440 de aperitive reci, 448 de apritive calde...in functie de consum...sau numai plata la numarul de meniuri.
Vanda2308
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:44
De la: aaggnnyy, la data 2009-10-24 10:01:26ba este :P

pai mie mi-a placut RSR-ul dar tb sa ai noroc de vreme buna si noroc la mancare. Am fost la 2 nunti in care mancarea nu era comestibila, prima data pt ciudatenile alese si a doua oara k friptura era stricata .
Mai imi place europeca si chiar dc e nou deschis nu prea gasesti loc liber pt la anul, am inteles k nu mai sunt decat 2 zile libere.
As vrea sa vad cum e in sala maur si in casa imparatului, cu toate ca tind spre sala maur , cel putin din poze este extraordinara si se si reconditioneaza

depinde si de cati invitati ai oricum:D:P

casa de piatra


ms:*
andy_zanika
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:20
ms tuturor...eu inca nu stiu cati invitati o sa am....trebuie sa facem lista...dar vroiam sa stiu parerile vostre despre restaurante...eu am avut doua prietene care au facut la REX si au fost f multumite....multa lume zice k mancarea este foarte buna ect...ai mei au fost la doua nunti la HELIN AEROPORT si nu au fost multumiti deloc de mancare si de mai multe....acum sa vedem dak avem noroc sa gasim in 2010...dak nu in 2011....
andy_zanika
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:27
buna eu am facut nunta la sale&pepe langa mercur si am fost multumita e cam micut dar eu am avut 85 de invitati in rest nu prea am fost asa la multe nuntii si nu ma pot da cu parerea cel mai bine e sa asculti sfaturile celor care au facut nunta la rest respectiv ca invitatii gasesc mereu ceva de reprosat bafta multa ca patronii responsabilii etc de rest iti pot sctrica nunta cu cele mai mici tampenii daca e vb de bani pupici
andre_dany
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:49
eu o sa am mai multe persoane....eu zic ca o sa fie intre 150-200...cam asa zic eu...dar acum sa vedem....nici eu cu al meu nu prea am fost la nunti...
andy_zanika
Postat pe 27 Octombrie 2009 11:00
De la: andre_dany, la data 2009-10-27 10:49:33buna eu am facut nunta la sale&pepe langa mercur si am fost multumita e cam micut dar eu am avut 85 de invitati in rest nu prea am fost asa la multe nuntii si nu ma pot da cu parerea cel mai bine e sa asculti sfaturile celor care au facut nunta la rest respectiv ca invitatii gasesc mereu ceva de reprosat bafta multa ca patronii responsabilii etc de rest iti pot sctrica nunta cu cele mai mici tampenii daca e vb de bani pupici


imi plac f mult cum au iesit fotografiile de la nunta:D...
andy_zanika
Postat pe 27 Octombrie 2009 11:07
fetelor am vrut sa va scriu de ieri dar s-a blocat forumul

totul depinde de noroc si de cat de rea pari in fata celor de la restaurant

ai mey au fost la 2 nunti la europeca: o data nu le-a placut mancarea si nici muzica
a doua oara a fost totul super, super, super

la helinul de la aeroport aceeasi poveste :D

sfatul meu: sa va delegati cel putin o pers care sa ii supravegheze pe cei d ela bucatarie pt ca fura in draci sau mai rau, folosesc mancarea pusa cu o seara inainte la alta nunta, ce a mai ramas normal:P

apo ce mai e nasol, s-a intamplat de cateva ori alor mei la hanul craiovitei sa fie dati afara de cei de acolo k de duminica aveau alta nunta si tb sa pregateasca totul

of succes si nervi de fier
agny
Postat pe 28 Octombrie 2009 13:34
De la: aaggnnyy, la data 2009-10-28 13:34:17fetelor am vrut sa va scriu de ieri dar s-a blocat forumul

totul depinde de noroc si de cat de rea pari in fata celor de la restaurant

ai mey au fost la 2 nunti la europeca: o data nu le-a placut mancarea si nici muzica
a doua oara a fost totul super, super, super

la helinul de la aeroport aceeasi poveste :D

sfatul meu: sa va delegati cel putin o pers care sa ii supravegheze pe cei d ela bucatarie pt ca fura in draci sau mai rau, folosesc mancarea pusa cu o seara inainte la alta nunta, ce a mai ramas normal:P

apo ce mai e nasol, s-a intamplat de cateva ori alor mei la hanul craiovitei sa fie dati afara de cei de acolo k de duminica aveau alta nunta si tb sa pregateasca totul

of succes si nervi de fier


ms
andy_zanika
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:14
pe calea bucuresti, la hotel helin este superb ca asezare, iar mincarea este super buna. bafta
marcuaurelia58
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:24
De la: Barbie2308, la data 2009-10-26 16:44:31Buna..interesant topicu-ul. Sunt si eu din Craiova si intentionam sa ne casatorim in 2010 numai ca atunci cand lista invitatilor este lunga esti intr-o mare masura conditionat.
spre exemplu Hanul Craiovita (fosta terasa) este un local foarte frumos...are o capacitate de 450 de persoane numai ca in 2010 nu mai au decat doua zile de duminica libere.
Daca mai stie cineva restaurante din Craiova cu capacitate peste 450 de persoane v-as fi recunoscatoare.
Apropo...cei de la Europeca sunt niste sarlatani...te pun sa semnezi un contract care la final te obliga la plata veselei care "cica se sparge" meniuri in plus si altele...
Ahhh si inca ceva...stie cineva daca este vre-un restaurant la care se face plata pentru fiecare fel de mancare ...adica 440 de aperitive reci, 448 de apritive calde...in functie de consum...sau numai plata la numarul de meniuri.

Sa-ti raspund pe rand: sali cu o capacitate asa mare gasesti la Helinul cel nou,la aeroport, la hanul Craiovita si la RSR, la Podari,unde au niste corturi superbe,sunt absolut geniali din punctul asta de vedere...la meniuri nu stiu cum merge,dar din proprie experienta iti spun ca la Craiovita platesti exact atat cate meniuri se consuma,nu semnezi niciun contract ciudat inainte,sunt f corecti,si in plus mancarea este de nota 10 : calitate si cantitate!Eu am avut acolo,dar la sala mica,in vara asta si a iesit totul ok!
avccraiova
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:07
fetelor eu una nu sustin RSR-ul, au fost nesimtiti de prea multe ori, am fost la o nunta unde au pus friptura de porc facuta din carne stricata. Apoi la alta nunta doar aperitivul a fost comestibil, restul nici macar nu arata bine, ce sa zicem de gust...

apo la nunta unor cunostinte de au facut-o la hanul craiovitei i-au pus sa plateasca dinainte meniurile si au platit 50 de meniuri in plus :(...

trebuie sa fiti duri rau cu ei k asa merita

am mai fost la o cununie facuta la gala unde chelneritele au fost super nesimtite, pe langa faptul k era la aperitiv pus un platou la 2 pers, la masa mea a fost pus un platou la 4 pers, tortul era taiat cat degetul de subtirel si ce a ramas din tort l-au oprit ele, au facut sa ramana cu 4 platouri de aperitiv plus k la 10 ne-au strans farfuriile din fata, un gen de : hai plecati!!!!

agny
Postat pe 29 Octombrie 2009 11:03

apo la nunta unor cunostinte de au facut-o la hanul craiovitei i-au pus sa plateasca dinainte meniurile si au platit 50 de meniuri in plus :(...
Probabil e vorba de aperitivele reci, pe care le comanzi de la inceput,pt ca alea trebuie oricum taiate si nu mai au ce face cu ele...asta e regula peste tot,restul felurilor se platesc la nr de invitati.Eu am avut nunta in iulie la Craiovita si exact asa am procedat.
avccraiova
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:25
sambata am inteles ca ar veni la CS patroni restaurantelor din craiova si vor prezenta ofertele lor pt 2010 si locurile libere...sper sa am noroc si sa-mi gasesc o zi libera care sa-mi convina...
andy_zanika
Postat pe 30 Octombrie 2009 09:46
interesanta faza asta cu CS-ul, decat sa umbli tu ca tampita la toate restaurantele e mai bine sa vina sa-ti prezinte oferta:D

eu oricum nu vreau la anul, nu sunt fondurile cat de cat necesare:D

succes si casa de piatra fetelor
agny
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:04
flowerpower au platit 50 de aperitive reci, 50 aperitive calde si 50 de fripturi si pe cafea s-au certat si au luat banii innapoi k luaseara si pe cafea banii...
agny
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:12
Nu cred ca la Hanul Craiovita s-a intamplat asa ceva...mai ales ca ei au atat cafeaua cat si tortul si inghetata incluse in pretul meniului, am facut si eu nunta in 2008 si nu am avut probleme cu ei
mika2006
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:30
De la: MIKA2008, la data 2009-10-30 15:30:21Nu cred ca la Hanul Craiovita s-a intamplat asa ceva...mai ales ca ei au atat cafeaua cat si tortul si inghetata incluse in pretul meniului, am facut si eu nunta in 2008 si nu am avut probleme cu ei


ma nu poti sa zici k nu crezi cand e vb de ceva patit, vrei sa-ti dau nr de telefon sa ii suni sa ii intrebi? sa-ti povesteasca si faza cu ridicatul mesenilor la 1 noaptea de la mese k : va multumim pt prezenta, sa aveti o noapte buna, la revedere

si mai stiu multe alte faze patite la acest restaurant, si mi-a lasat un gust amar...oricum nu e printre preferintele mele

nu zic k nu sunt si ok in alte dati, conteaa sa te impui in fata lor, sa le fie frica de tine...si nush dar faza cu tortul e obtionala, pt ca nu au cum sa te oblige sa faci tortul la ei, si toate persoanele cu care am discutat i-si facusera torturile in alta parte, as aca nu poti zice k tortul era in meniu...

eu nu iau apararea restaurantelor pt ca nu mi s-a dovedit pana acum k sunt corecti, onesti in ce fac, in atatia ani de mers pe la nunti am asistat la multe faze urate la gen schimbat vinul tau cu altul al lor, indoit vin cu apa, furat meniuri intregi, furat haine, telefoane si alte obiecte, furat de tort k altfel nu pot spune, ridicat pretul la meniu dimineatza cand plateai ce mai aveai, pus meniuri in plus, la gen la incpeut erau 400 de pers dar la friptura au mai ramas decat 300, e ei cereau bani si pt restul de pana la 400 chit ca nu le faceau macar... SUNT NISTE NESIMTITI cu totii
agny
Postat pe 1 Noiembrie 2009 00:38
Poate e o confuzie intre Hanul Craiovita si Hanul Doctorului...ce ne spui tu sunt scenarii destul de horror,ca sa zic asa...
Referitor la tort, eu mi l-am facut in alta parte, deci nu a fost inclus, inghetata in schimb a fost in meniu.
avccraiova
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:49
De la: flowerpower, la data 2009-11-01 10:49:43Poate e o confuzie intre Hanul Craiovita si Hanul Doctorului...ce ne spui tu sunt scenarii destul de horror,ca sa zic asa...
Referitor la tort, eu mi l-am facut in alta parte, deci nu a fost inclus, inghetata in schimb a fost in meniu.


nu e deloc confuzie intre ele, sunt in directii total opuse... fiind din craiova stiu si eu care han e care, nu zic horror dar cosmarul unei mirese este...

cum la RSR vara-mea a vrut sa se puna in fund in mijlocul restaurantului si sa urle de nervi, iar la hanul craiovitei o mireasa a plecat plangand iar o alta a inghit multa nesimtire din partea lor...de aceea zicema eu k nici batura nu ma duc la ei... nu mi-am imaginant nunta deloc in acel decor oricum....:P
agny
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:40
Buna! Sunt si eu o viitoare miresica din Craiova. Eu imi voi face nunta in 2010 la Prestige. Am vazut restauantul si mi-a placut f mult ca aspect. Puteti sa-mi dati ceva informatii despre mancare sau cum se comporta chelnerii?
Despre sale&pepe am auzit de rau in ceea ce priveste mancarea; la RSR am fost la un botez si a fost super- in special ambianta dar si meniul.
cty
Postat pe 2 Noiembrie 2009 16:28
Dar rochii de mireasa frumoase pe unde se gasesc in Craiova? Ma puteti ajuta cu ceva locatii? Din primavara tb sa merg sa-mi caut rochia si cum sunt si un pic cam pretentioasa cred ca o sa innebunesc cautand.
Multumesc!
O zi buna tuturor!
cty
Postat pe 2 Noiembrie 2009 16:33
De la: cty, la data 2009-11-02 16:33:38Dar rochii de mireasa frumoase pe unde se gasesc in Craiova? Ma puteti ajuta cu ceva locatii? Din primavara tb sa merg sa-mi caut rochia si cum sunt si un pic cam pretentioasa cred ca o sa innebunesc cautand.
Multumesc!
O zi buna tuturor!

Buna!
Pot sa-ti spun 3 locatii de incredere in Craiova: Gioconda,Maya si Natalia Vasiliev.Preturile sunt un pic cam mari fata de restul magazinelor,dar rezultatul face toti banii.Eu am mers la Gioconda si am fost ffff multumita!
avccraiova
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:21
De la: aaggnnyy, la data 2009-11-01 00:38:54
De la: MIKA2008, la data 2009-10-30 15:30:21Nu cred ca la Hanul Craiovita s-a intamplat asa ceva...mai ales ca ei au atat cafeaua cat si tortul si inghetata incluse in pretul meniului, am facut si eu nunta in 2008 si nu am avut probleme cu ei


ma nu poti sa zici k nu crezi cand e vb de ceva patit, vrei sa-ti dau nr de telefon sa ii suni sa ii intrebi? sa-ti povesteasca si faza cu ridicatul mesenilor la 1 noaptea de la mese k : va multumim pt prezenta, sa aveti o noapte buna, la revedere

si mai stiu multe alte faze patite la acest restaurant, si mi-a lasat un gust amar...oricum nu e printre preferintele mele

nu zic k nu sunt si ok in alte dati, conteaa sa te impui in fata lor, sa le fie frica de tine...si nush dar faza cu tortul e obtionala, pt ca nu au cum sa te oblige sa faci tortul la ei, si toate persoanele cu care am discutat i-si facusera torturile in alta parte, as aca nu poti zice k tortul era in meniu...

eu nu iau apararea restaurantelor pt ca nu mi s-a dovedit pana acum k sunt corecti, onesti in ce fac, in atatia ani de mers pe la nunti am asistat la multe faze urate la gen schimbat vinul tau cu altul al lor, indoit vin cu apa, furat meniuri intregi, furat haine, telefoane si alte obiecte, furat de tort k altfel nu pot spune, ridicat pretul la meniu dimineatza cand plateai ce mai aveai, pus meniuri in plus, la gen la incpeut erau 400 de pers dar la friptura au mai ramas decat 300, e ei cereau bani si pt restul de pana la 400 chit ca nu le faceau macar... SUNT NISTE NESIMTITI cu totii






scuza-ma dar chiar pot spune ca a fost tortul inclus in meniu pentru ca stiu ce am comandat si stiu ce am platit.
mika2006
Postat pe 3 Noiembrie 2009 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fotografie de nunta gratuita 1 De la: kudika328518 4 Noiembrie 2010 02:29
Biserica,alba, cu trepte, Bucuresti?? 34 De la: getfit_miki 3 Aprilie 2012 22:47
maine am nunta!!!!!!! 1 De la: furioasa 24 Octombrie 2009 10:40
va rog 1 De la: grace003315 9 Noiembrie 2009 00:48
FRUCTIERE IN FORMA DE LEBEDA 2 De la: Cassey 10 Noiembrie 2009 18:30