Setari Cookie-uri

Cum sa ac sa il scot de sub fusta mamei?

buna fetelor.
e pt prima oara cand scriu aici dar urmaresc discutiile voastre.
am nevoie de ajutorul vostru: CUM SA FAC SA IL SCOT DE SUB FUSTA MAMEI?
sa va povestesc:
eu am 26 de ani, si el 22. ne-am cunoscut anul trecut in decembrie pe un site. totul bine si frumos...pana pe 25 decembrie cand tatal lui i-a batut si alungat din casa pe el, pe mama lui si pe sora lui, chiar in ziua de Craciun. Noi ne cunosteam de doar 3 saptamani si eu cu parintii mei i-am primit in casa si au stata la mine 3 zile dupa care au plecat la un centru de ocrotire a femeilor batute.
i-am ajutat si l-au evacuat pe tatal lui din apartament prin luna mai, eu fiind martora la procesul de evacuare.S-au intors acasa si totul a fost bine si frumos pt cateva luni pana cand el a avut o cearta cu sora lui si ea i-a spus ca am fost si i-am mancat mancarea si practic ca noi nu dam bani in casa(eu nu stau la el si nici nu am stat) ca noi ce bani avem, ii bagam in masina.(precizez ca eu castig fff bine pt criza asta)...ma rog, a ajuns sorsa sa imi arate usa si sa faca scandal ca eu sa nu mai vin in casa aia.
o perioada s-au calmat lucrurile. in urma cu 2 saptamani, eram la el si ne-am luat la cearta eu cu el, la care mama sa si sora sa au venit si s-au bagat in cearta noastra, la care mama sa sa aud a doua zi ca are pretentia ca eu sa ma duc sa imi cer scuze ca am tipat la ea in casa si ca am jignit-o cand am spus: cand te vei insura, tot la fusta lu mama ta vei sta?
de atunci am fost despartiti 4 zile iar cand ne-am intalnit, mama sa a zis sa nu ma mai duc pe acolo, dupa care am plecat in italia la sora mea, dar certurile au continuat, deoarece el tot insita ca in fiecare zi sa vb cu mama sa la telefon, de parca m-am dus acolo sa cheltui banii pe teleoane.
azi ne-am intors si din ce am luat si pt ai mei, am impartit si am pus si pt ea, dar i-am zis ca mai bine sa o intrebe pe mama sa daca sa ma duc cu el sau nu, si ea a zis NU. SA VI SINGUR.
Cand sunt eu de fata, imi ia apararea mie, dar cand suntem doar noi doi, ma preseaza sa merg sa imi cer scuze la mama lui fiindca asa ii cere ea.
Ce sa fac???Cum sa il scot de sub fusta mamei lui?
Va pup
anda_constanta2004
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:26
buna Anda,nu stiu cat ai sa apreciezi ceea ce iti voi spune dar dupa parerea mea el inca NU A CRESCUT,nu intelege k acum a inceput o viata alaturi de tine. Dar tu esti cea care trebuie sa-l faca sa inteleaga lucrul asta da-i un ultimatum :ori tu ori mama lui si trebuie sa-l faci sa inteleaga k tu nu ai nimic cu ea dar k acum toata atentiaa lui trebuie indreptata asupra ta nu a mamei lui.si ii poti da exemplu k tu i-ai cumparat cadouri iar ea nu vrea sa te vada, dar ii este bine k fiul ei a plecat datorita tie de acasa si k isi castiga bani buni.nu trebuie sa te certi si sa vb cu el linistita sa vada cat de doare chestia asta eu asa am facut si multumesc lui d-zeu ma ales pe mine.ma anunti si pe mine cum decurg lucrurile.bafta
aly79_grace
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:44

Daca ai spus "cand te vei insura, tot la fusta lu mama ta vei sta?" de fata cu mama lui ... da, ar trebui sa-i ceri scuze doamnei.

Respectul fata de mama, fata de parinti , in general, nu este negociabil. Nu se pierde intr-o relatie sau printr-o casatorie. Numai femeia aceea, mama lui, stie cat devotament si iubire a investit in copilul ei. Ai sa stii atunci cand vei avea, la randul tau, copii. Cand nu vei permite ca nimanui sa-ti "atinga" copilul. Iar "copilul", indiferent de varsta, daca nu va gasi intelegere la partener, in mod firesc va cauta intelegere acolo unde stie ca o va gasi intotdeuna: la mama lui.

Cu diplomatie s-au castigat razboaie.
cameliagiurgiu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 06:51
parerea mea este ca n-o sa-l scoti nicodata definitiv de sub fusta mamei.Si daca o sa va casatoriti, TU va trebui sa sti cum sa fi diplomata cu soacra ( care nu te va iubi niciodata) si cum sa-l ti pe el aproape de tine fara ultimaturi.Pentru ca depinde de femeie sa aiba sotul pe care si-l doreste.Si cand vei avea copii incearca sa nu repeti greseala soacrei tale ( adica sa nu te bagi peste viata copilului tau). daca il iubesti si vrei un viitor cu el ( sper sa merite efortul)fi diplomata! In rest ce sa-ti spun? Multa Bafta! Oricum el se va maturiza dupa 30 de ani, asa ca mai ai de munca.Si ai sa-ti dai seama ca barbatii toata viata lor sunt de fapt niste copii mai mari, care vesnic trebuie sa stea in preajma unei femei. Fie mama, fie sotie. Te pupic si toate cele bune.
Mirelas2002
Postat pe 4 Noiembrie 2009 08:40
Cu diplomatie s-au castigat razboaie!
Se pare ca DIPLOMATIA nu este punctul tau forte pentru k :
-ai mers in casa mamei lui si te ai certat cu el,ai facut afirmatiile pe care le ai facut:"cand te vei insura, tot la fusta lu mama ta vei sta?".....teoretic si practic ai jignito....sa nu te astepti sa te ierte.
-el a facut afirmatii de genul celor pe care le ai facut tu? pp k nu.....deci el ofera respect fata de a ta mama pe cand tu nu...
-cum poti intreba cum sa il scoti de sub fusta mamei ?cauta mai bine si ai sa vezi ca bu e ea problema voastra ....poate sunteti voi pt k va certati....nu ai spus motivyl de aceea spun ca poate voi sunteti cauza....
-spui k i-ai ajutat....ok...ei nu te au ajutat ?
-spui k e prima data cand scrii aici,,,,pai ai face bine sa ne spui si greselile tale nu doar ale altora k doar nu esti o sfanta....sau esti?
-castigi fff.bine...adica il intreti?nici un barbat nu accepta asta.....
-iar daca va-ti cunoscut pe un site...milte imi dau de gandit:numai seriozitate se gaseste acolo....
dragos_sergiu2000
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:50
Din poza ta deduc ca esti cam intepata si grasa....de aceea iti pierzi timpul pe site....pt ca nu te vrea nimeni....scandaloasa si singura vei sta...
dragos_sergiu2000
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:56
Poate k nu il vei scoate de sub fusta maicasii dar sub fusta ta incap toti....ma amuzi!!!!esti o frustrata ....
daca speri k se maturizeaza dupa 30 te inseli si speri degeaba...iti spun eu barbat de 45 de ani,casatorit de 23 ani,cu cu 2 copii de 12 si 10 ani,imi iubesc sotia si copii,,,,nu ne am cunoscut pe site,nu ne am certat nici macar o data.....nu m-a pus sa aleg intre ea si maicamea iar daca o facea o uitam pt k inseamna ca nu ma iubea si vedea in maicamea o rivala........in concluzie intr-o casnicie respectiv relatie k nu esti casatorita trebuie sa existe:incredere,comunicare,iubire si fidelitate....NU :certuri,jigniri,santajuri pt ca nu se cladeste nimic.....iar daca maicasa nu te vrea,ai cam incurcat-o....
dragos_sergiu2000
Postat pe 4 Noiembrie 2009 10:14
E foarte adevarat ca Anda a jignit-o pe mama prietenului ei. In primul rand daca avea ceva de impartit cu el nu era cazul sa o faca in casa mamei .Cum sa isi permita sa tipe la el in fata ei. Orice mama ar reactiona. Orice s-ar intampla astepti si discuti sau sa te certi intre 4 ochi. A ales un baiat cu 4 ani mai mic. Poate cand tu vei avea 36 si el 34 veti compatibili dar la 22 nhu poate fi compatibil cu o femeie de 26 care s-ar parea ca e dominatoare si posesiva.
Iar ideia unora de a-i cere sa aleaga intre ea si mama e detestabila. Asteptati si voi sa fiti mame si sa vedeti cum e cand nu-ti da fiul un telefon sau nu vine sa te vada ca nu ii da voie nevasta.Ce-i asta?
el a vrut sa vb cu mama sa la telefon. Am inteles ca si el munceste sau a muncit aCOLO IN Italia. Vorbea cumva pe banii ei?
era intretinut de ea?
Disperata trebuie sa fie aceasta anda sa trebuiasaca sa intretina un pusti ca sa aiba un partener. Probabil ca la barbatii adevarati cu personalitate nu a avut nici o sansa.
Sper din suflet ca acel baiat sa o foloseasca doar si cand va avea suficienta experienta sa isi gaseasca o partenera de viata adevarata care sa il respecte si pe el si sa respecte si familia lui. I-a ajutat cand i-a alungat tatal lor. Ata faci pt orice cunoscut si nu ceri viata in schimb. Cre-ti scuze ca ai tipat la ei si poate te-ar putea ierta mama lui desi in opinia mea ar trebui sa lupte cat poate sa te rupa de fiul sau pt ca nu va potriviti.Nici unul din voi nu ar fi fericit intr-o casnicie comuna
grace005191
Postat pe 4 Noiembrie 2009 11:09
Daca tot ai ceva de reprosat esti liber sa o faci dar asta nu cred ca iti da dreptul sa te iei de fizicul cuiva, Daca e mai plinuta asta inseamna ca n-are dreptul sa fie fericita sau cum vine asta? sa inteleg ca numai fotomodelele au dreptul asta? pai voi astia fraierii care va luati numai dupa aparente va meritati soarta atunci cand isi bate joc de voi cate una "frumoasa". Tu cred ca esti la fusta mamei mai mult decat oricare altul, auzi la el daca iti cerea sa alegi intre ea si mama o alegeai pe mama, normal daca esti un frustrat care sta la fusta mamicii. In ziua de azi numai frustrati din astia gasesti pe toate drumurile, astia ca tine imi provoaca greata. Zici ca ai 45 de ani? vai de tine, pana si un copil de 10 ani gandeste mai bine ca tine. Poti sa te deranjezi sa-mi raspunzi "inteligent" asa cum numai tu stii, numai ca nu-mi pasa ce spune unu care sta numai pe langa fuste.
antonella_grace
Postat pe 4 Noiembrie 2009 12:21
Bineinteles ca m-a deranjez sa raspund,doar trebuie sa te lamuresc..k nu prea ai minte sau esti chiar ea,anda....sau o ruda de a ei.....
Din ce am citit eu ,am inteles ca ea i-a ajutat iar acum ii reproseaza lucrul asta ba chiar l-ar santaja sa stea cuu ea....ori dragostea cu forta nu se poate....ea spune k castiga fff bine pe criza adica il intretine pt k el sa stea cu ea?din nou forteaza....
Familia lui a fost greu incercata....in ziua de craciun sa fii batut si dat afara din casa nu e usor si poate maicasa a gasit in el un sprijin....oare ea nu are parinti,oare nu isi ajuta parinti?sa inteleg ca traieste doar pt el?minte,minte,minte....se agata cu disperare de el pt k altul nu gaseste....de ce s-a uitat la un pusti de 22?
Sunt un barbat casatorit ,cu 2 copii,fericit caci sunt iubit si iubesc...iar la fusta mamei nu am stat pt EA a murit cand aveam15 ani...
Nu am nimic cu fetele mai plinute,am doar cu aceasta fata care este posesiva,artagoasa si crede ca i se cuvine chiar viata baiatului pt k i-a ajutat odata.
dragos_sergiu2000
Postat pe 4 Noiembrie 2009 12:42
eu incerc cat pot sa imi rezolv problemele numai cu viitorul meu sot si nu de fata cu mama lui tu ai gresit din pacate dar nici nu poti sa ii reprosezi ca i-ai ajutat.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 4 Noiembrie 2009 13:55
Draga mea - tu 26 ,el 22 - cauta-ti un barbat si lasa copilasii sa creasca ! e normal ca la varsta asta sa fie necopt si sa-si doreasca protectia familiei! Scuza-ma,dar vrei sa-l cresti tu?????????????? Lasa omu' langa familia lui,e prea mic de insuratoare - si cauta-ti un barbat ( pe care sa nu simti nevoia sa-l scoti de nicaieri ) Sfatul meu ? cauta perechea potrivita si lasa copii acasa langa parinti - sa se faca mari si sa judece singuri ce vor de la viata !
Cristtyn
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:09
Eu ma intreb cu ce naiba te ocupi de zici ca tu castigi fff bine pt "criza" asta avand in vedere ca habar n-ai sa scrii. Fara suparare dar e jignitor sa-ti stalcesti propra limba in halul asta. Si fara scuza ca ai scris repede la calc ca nu tine nu stii sa vorbesti pur si simplu.
Oricum bafta in situatia data si data viitoare pune pe cineva sa te verifice cand scrii!
mishulina23
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:09
Si daca e grasa care e problema?! si mai bine uitate in dictionar ca nu exista cuvantul " maicamea" ci mama mea! deci... lasa-ne
grace004988
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:52
De la: grace006211, la data 2009-11-04 09:56:05Din poza ta deduc ca esti cam intepata si grasa....de aceea iti pierzi timpul pe site....pt ca nu te vrea nimeni....scandaloasa si singura vei sta...


aa Brad Pitt cumva?
si presupun ca nici pe dumneata nu te vrea nimeni daca pierzi vremea pe un site de nunti
alina
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:58
De la: grace004988, la data 2009-11-04 14:52:00Si daca e grasa care e problema?! si mai bine uitate in dictionar ca nu exista cuvantul " maicamea" ci mama mea! deci... lasa-ne


In tinerete nu am facut carte pt ca trebuia sa muncesc sa ma intretin,treceam mai rar pe la scoala....pe parcurs am invatat sa vb frumos,sa ma port.....la 45 de ani sa tastezi la calculator e ceva...dar de anda ce spui?doar are bani ,oare nu poate cu acesti bani sa faca cursuri sa invete sa vb si sa scrie corect,doar e tanara,cu bani si fara copii care cer de mancare si altele....la varsta mea tot ce fac o fac pt copii...poate are anda timp de dictionare....
Esti cumva prietena ei?
dragos_sergiu2000
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:16
imi place sa vad ca sunt femei care au reusit treaba asta,dar eu cred ca acolo unde maqma are de la inceput ceva impotriva nu se schimba situatia decat pe moment. cand eu si prietenul meu am hotarat sa fim impreuna,am primit tot felul de injosiri din partea tuturor celor din famila lui,inclusiv a maica-sii care era pionul principal,nu?in timp,fatis sau nu ,parea ca interventiile sale bizilnice(cel putin) nu au legatura cu mine sau cu relatia noastra.a,ce nu am zis,eu am un copil dintr-o casnicie esuata,deci iata si motivul.dupa 3 ani am rtamas insarcinata si am pasrta copilul,nu pentru ca lucrurile s-ar fi schimbaty,ci pentru caam crezut ca suntn in stare sa continui pe cont propriu . dar nu a fost asa.pe masura ce sarcina avansa situatia era tot mai neagra,maica-sa tot mai prezenta si cu sugestii cat mai contrare.acum copilul nostru are 5 luni jumate si eu traiesc o poveste intrerupta adica o relatie dureroasa cu cineva care nu este deloc atent cu mine sau care pleaca in scurte voiaje singur,pt ca apoi sa se intoarcaca si cum nimic nu s-a intamplat. asa ca....ce incepe prost merge prost si se termina si mai prost.
kudika070780
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:16
In primul rand am mai multa minte decat crezi tu, in al doilea rand nu sunt Anda si nici ruda ei, doar ma enerveaza oamenii superficiali, asta este tot. Nu am chef sa ma cert cu tine, pur si simplu n-ar trebui sa mai etichetezi oamenii atat de usor, pentru ca exact asta faci, din moment ce spui ca nu am minte, nu ma cunosti asa ca nu ai de ce sa-ti dai cu parerea. Din mesajele tale la adresa Andei nu s-ar spune ca nu ai ceva cu fetele plinute.
antonella_grace
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:35
Chiar nu inteleg de ce crezi tu ca toata lumea care nu e de acord cu tine e prietena sau ruda Andei.
antonella_grace
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:38
Eu cred ca in situatia in care se afla: mama lui e singura, sora la fel ... el e barbatul in casa si acum cand nu mai e tatal e datoria lui sa fie barbatul in casa si sa le protejeze. Daca incerci sa-l indepartezi de ele... il vei pierde definitiv...

eu cred ca nu ai ce face... daca te deranjeaza atat de tare situatia ar trebui sa-ti cauti iubirea in alta parte cu un baiat care nu are mama pentru ca ai sa fii geloaa indiferent de situatie.

rocsanyk3
Postat pe 5 Noiembrie 2009 00:40
...
Eu_grace
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:40
mai oameni buni eu cred k acest site a fost facut k sa dam sfaturi celor care ne cer,nu trebuie sa ne credem mai presus de dumnezeu si sai judecam pe altii,k sunt grasii,sau urati,uitate la tine cand judeci pe altul,dak u te crezi asa perfect nu stiu c drac mai cauti pe acest site,in loc sa ii dai un sfat domnul vine si o insulta cum k ar fi grasa asta e treaba ei,nu cred k a venit si a mancat din mancarea ta,asa k mai lasati insultele deoparte vrei sa dai un sfat dal da nu insulta pt k tot u pici de rahat in fata noastra a celor care vizitam siteul,iar cat despre domnisoara care a cerut un sfat eu iti zic asa pleaca cu el cat mai departe,incearca sa nui mai aduci aminte de tara,asa o sa il poti indeparta de maiksa,si eu am patit la fel k tine acum sunt in spania de 3 ani si totul decurge super bn,nu mai tine legatura prea mult cu ai lui din cand in cand mai vb cu ei da nu k inainte,el punea vorba lu maikasa mai presus de a mea da de cand am plecat din tara a realizat si el cu cine isi va trai viata pe viitor,si cu cine isi va intemeia o familie,dul cat mai departe de familie,eu nu te sfatuiesc sa ii interzici sai mai sune sau sa mai vorbeasca cu ei,da incearca sai bagi in cap k dak vrea o familie trebe sa mai o lase si el pe maiksa in pace,ea sia facut viata acum urmeaza el,si cum zice si preotul la biserik te lepazi de tatal tau si de mama ta si te impreuni cu femeia dorita,la bine si la rau,dul cat mai departe mult succes.
dulcik0021
Postat pe 5 Noiembrie 2009 13:36
Bine spus dulcik0021
antonella_grace
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:17


Am tras aer, adanc in piept, si am citit postarea dulcikai.
Nu sunt de acord cu "du-l cat mai departe". Ruperea de familie nu este o solutie. Si, raman la parerea mea: nu mama baiatului a gresit in acest caz.

Sper ca initiatoarea topicului sa dea dovada de mai multa intelepciune pe viitor.
La suparare e mai bine sa-ti pastrezi gandurile, sa nu le permiti sa devina cuvinte acuzatoare. Acum , depinde cat de mult iti doresti ca relatia aceasta sa mearga.

Independent de relatia voastra, actuala sau viitoare, doamna va fi mama lui intotdeauna.

Eu nu as permite nimanui sa-i vorbeasca urat mamei mele, NIMANUI.

Seara frumoasa!
cameliagiurgiu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 18:22
Toti gresim; important nu e cine si cum a gresit, important e cum repari. Daca tu crezi ca vei putea repara ceva, fa-o, daca nu, accepta realitatea.
Sunt convinsa ca in sufletul lui se da o mare lupta pentru ca are de ales, toate il impingeti din spate sa aleaga intre voi. Nici una din voi 3 nu se gandeste la el in acest moment, nu conteaza decat orgoliile voastre.
Cateodata, iubirea e mai grea. Cateodata a iubi inseamna si a elibera. Elibereaza-l! Asta e sfatul meu...
fantome
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:02
buna!eu am o relatie d 4 ani cu viitorul meu sot d acum...,nu prea ma inteleg cu mama lui si nu cred k ne iubim prea mult sentimentul e reciproc dar.....totusi....cand ne intalnim vb ca doi oameni normali , glumim radem ....chiar dak prin spate nu ne suportam dar asta e trebuie sa trecem si peste asta.....ea rea la suflet nui doar k are o mare problema e cam prosta,avara si nesimtita peste masura,si eu lucrurile astea la un om nu le suport.asa k cine mai are divergente cu soacra ....,faceti-va k ploua nu are rost cearta...,iar p iubit lasa-l sa isi dea sg seama c mama are doar prin simplul fapt ca,cand il supara si p el adui aminte k i-a mai facut asa si k d fapt u aveai dreptate cand i-ai sp si nu te-a crezut....,treb sa fii smechera k sa traiesti bn cu soacra...,dar niciodata sa -i sufla-ti in bors pt k te ia d fraiera...pt k oricum nu te va vedea bn niciodata , dak nu ia placut d tn d la inceput.parerea mea poate gresesc dar la mn functioneaza.bafta!!!
grace003163
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:08
PBine ca spuica soacra e proasta. Dupa faptul ca iti permiti sa spui asa se deduce ca de fapt tu esti proasta,E avara?
care e treaba ?
nu-ti da destule?
Si mai uita-te cum scrii tu. Esti o anagramata .Ai nivelul cultural al unui copilde clasa a IV a retardat
grace005191
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:18
Daca il iubesti, nu inteleg dc te cramponezi atat si nu i ceri scuze mamei lui. Ai gresit spunandu i in fata ca sta sub fusta ei. Si chiar daca nu greseai, cei batrani au pretenii de la cei tineri sa si ceara cuze. Si avand in vedere cat s-au chinuit sa ne creasca mari, nu vad dc nu am face o. Cum zicea cineva pe aici, abia cand o sa fii mama o sa intelegi mai bine.
happycorazon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:47
Dupa ce spui ca soacra ta nu e rea la suflet iti permiti sa o faci proata aveara nesimtita. Dar tu cum esti?
imi e mila de biata femeie ca are asemenea nora. Sper ca sotul tau sa te paraseasca sau sa te insele si daca se poate si dupa ce ai un copil. O meriti
grace005191
Postat pe 7 Noiembrie 2009 08:48
De la: grace006211, la data 2009-11-04 09:56:05Din poza ta deduc ca esti cam intepata si grasa....de aceea iti pierzi timpul pe site....pt ca nu te vrea nimeni....scandaloasa si singura vei sta...



"intepata", "grasa" stai omule ca nu a dat nimanui in cap.... si are dreptate fata.... toti sunteti niste copii care nu-si pot imagina fara mamica lor viata.... norocul vostru ca se mai gasesc "fraiere" care sa fie "diplomate" si sa reuseasca sa va conduca pe calea buna, ca altfel burlaci la mama acasa a-ti muri.... de ce va doare adevarul? da, e adevarat tre sa-ti respecti parintii, ei sunt cei care ti-au dat viata,dar maturizati-va!!!!!... vrei o iubita? poarta-te ca atare.... si noi avem parinti,nu-i parasim niciodata, ii iubim da avem si personalitate... gandim singure... ne luam deciziile singure.... parintii nu se baga-n viata noastra,iar noi nu ne bagam intr-a lor... n-o mai face fustrata pe fata ca n-ai de ce.... acum ce sa mai zic, prostia fetei o fost ca i-o zis in fata soacrei ce avea de zis...hmmmm mare greseala, fiindca nu o sa te uite curand, iar de iertat niciodata... roaga-te sa te vrea tipul pe tine ca altfel o sa cam ai probleme
sylvi_sy2008
Postat pe 8 Noiembrie 2009 10:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rochie de vanzare 1 De la: cyndi 12 Iulie 2009 21:07
va rog ajutati-ma cu un sfat 3 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:58
Viata mea ca o telenovela...incercati sa-mi dati o parere va rog 19 De la: manuelagheorghe 26 Iulie 2010 20:12
El nu stie sa danseze si nici nu ii place dansul... ce sa fac? 15 De la: crysa_tm 5 August 2010 09:53
Momente intime furate :) si pastrate.... 6 De la: _oktober_ 3 Decembrie 2010 11:40