Setari Cookie-uri

Biserica,alba, cu trepte, Bucuresti??

Buna fetelor, am si eu o maaaaare rugaminte, stie cineva o biserica cu trepte,in primul rand,apoi restul...in Bucuresti..plsssss , am nunta in iulie 2010.
getfit_miki
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:26
CATEDRALA SF. SPIRIDON ESTE SUPERBA SAU MANASTIREA CASIN
kudika036025
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:45
TE POT AJUTA CU MACHIAJUL SI ORGANIZAREA INTREGULUI EVENIMENT.SUNTEM O ECHIPA DE PROFESIONISTI CU EXPERIENTA IN TELEVIZIUNE.
kudika036025
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:57
da, as fi interesata de machiaj,coafura. id de yahoo.: getfit_miki
getfit_miki
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:25
buna!
cea mai frumoasa biserica din bucuresti, dupa parerea mea, este domnita balasa. si are si scari ... :)
este intr-adevar minunata ...
imi_ase
Postat pe 11 Februarie 2010 09:53
De la: imi_ase, la data 2010-02-11 09:53:38buna!
cea mai frumoasa biserica din bucuresti, dupa parerea mea, este domnita balasa. si are si scari ... :)
este intr-adevar minunata ...


am fost si eu la Domnita Balasa sa ma interesez pentru slujba de cununie, costa 13 mil dar biserica este intr-adevar deosebita, f curata, mare, doar ca este f intunecata ( maj bisericilor ortodoxe sunt) dar aceasta mi s-a parut si mai intunecata. poate in ziua nuntii voi aprinde luminile.
iulik_flore
Postat pe 16 Februarie 2010 18:47
Buna, te sfatuiesc sa alegi biserica Popa Nan din sectorul 2, este deosebit de frumoasa, cu un cor superb format din studenti la Conservator si Teologie, sunt si 2 preoti cu har de-a dreptul minunati. Taxa nu e mare, din cate stiu 700 cu tot cu cor. Te pup si iti doresc succes!
grati
Postat pe 17 Februarie 2010 08:10
Buna fetelor,

Va recomand cu caldura Biserica Gradina Icoanei, are preoti extraordinari..acum 2 ani ne-au spus sa le dea nasul cat vrea...ceea ce nu prea mai intalnesti in ziua de azi. In plus are un cor care canta Dumnezeieste, iar slujba e minunata. Iar pentru vara e minunata si gradina plina de flori...din pacate noi nu am mai apucat sa facem poze in gradina.
corina_bacau
Postat pe 18 Februarie 2010 08:15
da..Casin intr-adevar de cand au renovat-o astia pe exterior, e alba cu acoperisul verde si arata divin!
F frumoasa. si are si scari... da.. extraordinara..insa am auzit ca are niste scoruri de plangi:))

cristinne83
Postat pe 18 Februarie 2010 09:23
De la: cristinn, la data 2010-02-18 09:23:19da..Casin intr-adevar de cand au renovat-o astia pe exterior, e alba cu acoperisul verde si arata divin!
F frumoasa. si are si scari... da.. extraordinara..insa am auzit ca are niste scoruri de plangi:))



asa am inteles si eu, pe nasul meu cand a fost sa se programeze pentru sluja de cununie l-au dat afara din biserica din cauza faptului k s-a "minunat" prea tare de taxa exagerata. acum nu stiu ce sa spun, eu nu am fost de fata insa asa ne-a pov el...
iulik_flore
Postat pe 18 Februarie 2010 16:05
f tare! mi-l si imaginez pe nasul tau!
:)))

PS: nu stiu ce sa zic, aia de la Casin oricum stau intr-o zona f buna cred ca toti sunt magnati si d-aia cred ca lor li se pare o nimica toata sa dai 25 de mil minim pe 40 min de slujba in care te casatoreste... in fine.. mi se pare exorbitant!
cristinne83
Postat pe 19 Februarie 2010 15:05
am o intrebare. unde ai auzit ca la Manastirea Casin tariful e 25 del mil. eu m-am progamat acolo pentru august 2010 si tariful e 1250 cu tot cu cor.
Lady_Viola
Postat pe 9 Martie 2010 18:19
La Pta Muncii e una mare ,alba si cu trepte .
ursuletz_grace
Postat pe 10 Martie 2010 08:18
grace007990 inseamna ca e clar.. aia se uita la om:))
am mai auzit asta

daca te vede mai cu bistari iti cere si pe mama ..daca te vede om mai normal..cred ca iti cere un tarif mai ok..altfel nu imi explic;))

sau.. poate la 25 de mil.intra si corul de 4,5 baieti si mai multi preoti,etc.. zic si eu..
tuin 1250 ce ai inclus?
un preot si biserica sambata seara? atat?

cristinne83
Postat pe 10 Martie 2010 15:31
eu m-am dus pur si simplu la biserica luni dimineata pe 8 martie. era un preot de treaba care mi-a spus ca toata treaba face 1250 ron cor inclus. pe mine ma intereseaza si corul. nu am intrebat cati preoti vor fi la cununie. am dat un avans de 500 ron si restu dupa cununia religioasa.poate ar trebui sa mai mergi o data.
tu ce ai cerut cand ai vorbit cu preotul?

la Domnita Balasa, care din cate stiu e cea mai scumpa din Bucuresti, tariful e de 1300 ron cu cor cu tot. stiu asta pt. ca am fost acolo mai intai dar nu mai era loc.
Lady_Viola
Postat pe 11 Martie 2010 12:13
intr-adevar si eu am inteles k se uita dupa om

eu chiar spuneam cu iubitul meu k o sa mergem jerpeliti

ma bucur k la biserica Casin este doar 1250

la Balasa am fost noi in ian-febr

iar la Sf Spiridon este 15 mil, ne-am programat noi si am dat avans 500 ron.

o alta biserica care ar fi fost la fel ca sf Spiridon este Elefterie, care pana acum stiam k e mai ieftina insa de anul asta am inteles ca este 18 mil.
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2010 16:12
Din cate stiu eu la Casin nu e bn sa te cununi!Toate cuplurile care sau casatorit acolo sau despartit....
ursuletz_grace
Postat pe 14 Martie 2010 12:27
nu cred in asa ceva...este o biserica la fel ca oricare altele...asa mai auzisem si eu despre Domnita Balasa...dar sincer, nu cred, Dumnezeu este acelasi peste tot.
iulik_flore
Postat pe 15 Martie 2010 00:53
Doamne astea nici macar superstitii nu mai sunt..sunt de-a dreptul prostii:))

cum sa fie de vina bisericii pt ca se despart oamenii.. e ca si cum ai spune ca din vina lui Dumnezeu te-ai despartit de x sau de y.. in fine...nu mai credeti toate prostiile babesti...

cristinne83
Postat pe 16 Martie 2010 22:25

Constantin si Elena undeva la Eroilor
moceanu
Postat pe 17 Martie 2010 15:03
fetele va spn ceva dar va rog sa nu va suparati pe mine , nu conteaza cat de mare e biserica sau cati preoti sunt la slujba, in primul rand conteaza ca e casa domnului, si slujba e facuta cu smerenie , oricum eu va doresc din inima "CASA DE PIATRA" sa va fie intr_un ceas bun,copii frumosi si sanatosi , si nu in ultimul rand sa va iubiti pana moartea va va desparti , si multa intelegere fetelor
yanyacharberet_grace
Postat pe 17 Martie 2010 15:14
Biserica Sf. Gheorge pe Calea Grivitei, 1.5mil

Biserica Ilie Gorgan, undeva pe linga Cismigiu, nu stiu pret si nu-mi mai aduc aminte daca e alba, dar are o groaza de trepte
viorela_grace
Postat pe 18 Martie 2010 13:43
biserica sf Ilie de langa Cismigiu..o stiu, e f misto
am fost la 2 nunti asta vara acolo.. e destul de ieftin..pana in 10 mil..daca nu ma insel unul din cupluri a dat uneva la 2,5 mil fara cor, .. are multe trepte nu e toata alba dar e ff frumoasa..si unde mai pui si ca la 2 minute e Cismigiul langa..te duci si faci si poze..inainte sau dupa;)
cristinne83
Postat pe 18 Martie 2010 18:13
De la: cristinn, la data 2010-03-18 18:13:32biserica sf Ilie de langa Cismigiu..o stiu, e f misto
am fost la 2 nunti asta vara acolo.. e destul de ieftin..pana in 10 mil..daca nu ma insel unul din cupluri a dat uneva la 2,5 mil fara cor, .. are multe trepte nu e toata alba dar e ff frumoasa..si unde mai pui si ca la 2 minute e Cismigiul langa..te duci si faci si poze..inainte sau dupa;)


o idee super dar eu nu stiu unde este? criss, lamureste-ma!!!
iulik_flore
Postat pe 18 Martie 2010 18:45
Sf Ilie e vis a vis de Cismigiu.

mai exact vis a vis pe o parte de teatrul Bulandra si vis a vis pe alta parte de liceul Lazar care e lipit de Cismigiu, se stie. e la intrarea de pe o artera mica de strada care da din bulevardul principal, de pe Regina Elisabeta.


cristinne83
Postat pe 19 Martie 2010 16:59
De la: cristinn, la data 2010-03-19 16:59:12Sf Ilie e vis a vis de Cismigiu.

mai exact vis a vis pe o parte de teatrul Bulandra si vis a vis pe alta parte de liceul Lazar care e lipit de Cismigiu, se stie. e la intrarea de pe o artera mica de strada care da din bulevardul principal, de pe Regina Elisabeta.




hmmmmmm.......da, cred ca o stiu...defapt, aia e sg biserica din zona pe care o stiu... dar nu sunt sigura ca e aceeasi...asta pe care o stiu eu are intr-adevar cateva trepte insa are o intrare micuta...
iulik_flore
Postat pe 21 Martie 2010 00:36
Nu te gindesti la biserica de la Vasile Pirvan, nu? Unde intorc tramvaie si trolebuze.

viorela_grace
Postat pe 21 Martie 2010 14:34

Biserica Ilie Gorgan e undeva pe o straduta pe dreapta cum mergi de la Pta M Kogalniceanu spre Universitate, inainte sa ajungi la primarie; e ascunsa, nu o vezi din bulevard.
viorela_grace
Postat pe 21 Martie 2010 14:38
De la: viorela, la data 2010-03-21 14:38:42
Biserica Ilie Gorgan e undeva pe o straduta pe dreapta cum mergi de la Pta M Kogalniceanu spre Universitate, inainte sa ajungi la primarie; e ascunsa, nu o vezi din bulevard.


aaaaaa deci clar nu e aceea de care spun eu, defapt, aceasta Ilie Girgan, niciodata nu am stiu unde este cu adev...
iulik_flore
Postat pe 21 Martie 2010 23:00
da.. asa e,
Ilie Gorgan. nu e aceea cu troleele si tramvaiele.. e ascunsa asa, insa faci fix 2 minute pana la bulevardul principal de la ea;
so are fff multe trepte, obosesti pana sus, zici ca e pusa pe o mini colina!
cristinne83
Postat pe 22 Martie 2010 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vals in limba franceza 4 De la: Bianca_Birnat_1 28 Noiembrie 2015 12:40
tema nuntii 6 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:21
cameramanul si fotograful iti fac amintirile de nunta 99 De la: kudika_1034395 22 Octombrie 2018 15:28
Pentru nunta iti trebuie bani 1 De la: gaviota 4 Mai 2009 12:24
Bijuterii de ocazie - bijuterii pentru nunta 1 De la: florindinca 17 Februarie 2011 13:05