Setari Cookie-uri

Am nevoie de nasi

Buna fetelor,
Numele meu este Alina si sunt din Galati, anul trecut, pe 18 iulie am avut logodna iar anul acesta pe 17 iulie am nunta, am inchiriat restaurant, fotograf, tot ce e nevoie pt nunta, dar ce a ramas nerezolvat sunt nasi.Am intrebat pe toata lumea care ii cunoastem, atat noi cat si parintii nostri dar toti au zis NU. Care este din galati si vrea sa ne ajute, sa faca o pomana, va rugam sa ne ajutati. Nu avem pretentie la dar mare, suntem multumiti daca nasi vin cu cateva perechi.
Va multumesc. Cine ma poate ajuta, Va rog!
alynutza_0
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:30
buna!imi npare rau ca esti in asa situatie!nu dispera
petrocata
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:42
Si eu sunt din Galati. Am cautat cateva luni nasi. Pana la urma am gasit, dar e foarte greu... Parerea mea: intai gasesti nasi si apoi cauti restaurant, verighete, etc.
claude1
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:07
cam de aceeasi parere sunt si eu...NU pui nunta fara sa ai nasi.
iulik_flore
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:33
Pai am inchiriat totul de inainte pentru ca sora mea a fost cat pe ce sa o pateasca cu restaurantul, deabia a gasit si am zis mai bine sa fiu sigura de tot. pana la urma nunta tot o sa aiba loc si o sa gasim si nasi, undeva trebuie sa fie si ai nostri.:)
alynutza_0
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:13
Draga Alynutza

Imi pare rau ca nu va gasiti nasi. Ma mira insa ce ai scris, si anume ca nu aveti pretentia sa va dea dar MARE si ca mai vreti sa va aduca si niste perechi. Ce-ar fi daca nu ati avea nici o pretentie? Ce-ar fi daca v-ar cununa niste prieteni care doar ar da darul ca niste meseni obisnuiti?
fantome
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:21
Am mai intalnit cazuri dar preotul paroh a facut el rost de nasi care obligatoriu trebuie sa fie si ei cununati.
anjula
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:27
uite ceva haios:
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:08
Stiu ca e usor de zis ce ar fi daca, dar credema ca le-am zis unor prieteni (mereu cand au avut nevoie de ajutor iam ajutat, atat eu cat si fam mea)ca platesc eu tot ei doar biserica sa plateasca si sa puna pe masa cat vor, macar cat e meniul si nu au vrut, au zis ca le mai trebuie si haine si mai multe si nau nici cu cine sa vina, si totusi nu au o stare financiara proasta, amandoi sunt econimisti si au si o firma proprie, deci......chiar crezi ca am pretentii asa de mari?mai mult de atat ce pot face, nu le pot eu cumpara si haine si tot ce au ei nevoie,nu?
alynutza_0
Postat pe 19 Ianuarie 2010 16:16
Incearca sa gasesti printre rude... La urma urmei tot trebuie sa vina la nunta, pot veni in calitate de nasi.
claude1
Postat pe 19 Ianuarie 2010 18:11
Buna Alina,
imi pare rau ca nu iti gasesti nasi ,asta e cred cea mai mare problema a unui cuplu in prag de nunta,insa....daca asa ai pus problema tuturor perechilor pe care i-ai rugat sa iti fie nasi ,sincer,nu ma mir ca te-au refuzat. Noi cand ne-am dus la nasi (nasa e o fosta colega de facultate), le-am zis ca vrem nasi tineri cu care ne putem distra ,cu care ne putem petrece concediile si cu care ne putem intelege;ne-au spus ca nu au cine stie ce bani si le-am spus ca nu conteaza noi ii vrem pe ei(ne-au pus dar mic dar nu i-as schimba pentru nimic in lume).Te sfatuiesc sa asculti sfatul colegei de mai sus ,sa iti cauti printre rude in cazul in care chiar nu gasesti ,pomana in sine va fi sa iti tina lumanarile.Ca o coincidenta vis-a-vis de nunta ta,si eu sunt din Galati si voi fi nasa chiar pe 17 iulie (finii nostri la fel ne-au rugat spunand ca vor nasi tineri cu care sa se inteleaga,de asemenea ei ne sunt prieteni),cine stie poate ne gasim la starea civila insotita de niste nasi dragi tie.In ziua de azi asta tb cautat OAMENI cu care te poti intelege si apela la necaz,nu oameni cu stare financiara.Iti doresc tot binele si nu dispera sigur vei gasi pe cnv...cunosc eu cazuri mai grave cum ar fi al nasei mele...dar e mult de povestit si nu vreau sa te plictisesc.
coffecream
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:06
Buna Alinuta,daca nu ti-ai gasit nasi si nu aveti pretentii mari....vorbim pe mess alinacorny pupici
krisstall110608
Postat pe 6 Februarie 2010 15:11
Buna. Va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat.in sfarsit mi-am gasit nasi si sunt foarte fericita.:*:*:*
alynutza_0
Postat pe 15 Februarie 2010 20:43
Buna fetelor si eu am aceiasi problema am nunta pe 11 septebrie, am pregatit aproape totul dar din pacate viitori nasi sau despartit si noi am ramas fara nasi. Mai sunt 4 luni jumate pana la nunta si noi nu avem nasi, am intrebat printre prieteni, rude si nimeni nu vrea sa ne cunune cu toate ca nu avem nici un fel de petentii, am zis ca platim chiar si biserica ei sa fie doar prezenti in calitate de nasi. Daca este cineva cu suflet mare din Ploiesti si vrea sa ne ajute sa intra-m si noi in randul oamenilor ma puteti contacta la 0728654461 sau la adresade e-mail radu_daniela29@yahoo.com.Va multumesc din suflet
eellena
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:47
De la: radu_daniela29, la data 2010-04-19 11:47:34Buna fetelor si eu am aceiasi problema am nunta pe 11 septebrie, am pregatit aproape totul dar din pacate viitori nasi sau despartit si noi am ramas fara nasi. Mai sunt 4 luni jumate pana la nunta si noi nu avem nasi, am intrebat printre prieteni, rude si nimeni nu vrea sa ne cunune cu toate ca nu avem nici un fel de petentii, am zis ca platim chiar si biserica ei sa fie doar prezenti in calitate de nasi. Daca este cineva cu suflet mare din Ploiesti si vrea sa ne ajute sa intra-m si noi in randul oamenilor ma puteti contacta la 0728654461 sau la adresade e-mail radu_daniela29@yahoo.com.Va multumesc din suflet


buna, eu sunt din barlad dar de 3 ani locuiesc in spania..si imi doresc sa cunun insa venim acasa in iulie o luna..nuj ce posibilitate am sa pot veni in septembrie sa va cunun...o sa ma gandesc bine..si daca gasesc vreo solutie o sa iau legatura cu tine...
BarbieGirl_grace
Postat pe 20 Aprilie 2010 09:44
Iti multumesc din suflet ca te gandesti la posibilitatea de a ma cununa, asta dovedeste ca exista si persoane cu suflet mare!Va pup si astept in continuare persoane doritoare sa devina nasi!
eellena
Postat pe 21 Aprilie 2010 08:22
Multe fete spun ca trebuie sa iti gasesti nasii mai intai si dupa restaurantul. Nu e asa intotdeauna. Nasii pot sa mai dea inapoi, nasii pot sa se desparta si asa mai departe. Eu cand am facut nunta, am cautat mai intai restaurantul,cu nasii am vb peste o luna dupa ce ne-am mai rezolvat noi din probleme. Noi le-am spus din start ca nu vrem dar si celalalte. Dar nasa nu ne-a lasat pt ca a zis ca e pacat sa imi cumpar eu voalul si lumanarile si sa platesc biserica. Si tot ei au zis ca daca pot si daca vrem noi sa ne mai aduca cateva perechi.
Asa ca daca vreti si eu va pot cununa :P acum nu stiu daca sotul meu v-a fi acasa :( el fiind plecat 3 luni cu 2 luni acasa.
Este pacat cu nu vor sa cunune. Chiar daca nu as avea bani prea multi tot v-as cununa. Pentru ca este bine, Dumnezeu iti mai iarta din pacate. Dar sa stiti ca nu mereu nasii tineri sunt buni ca vai va distrati. Cand va luati niste nasi, va luati niste parinti spirituali. Se spune ca asa cum a avut casnicia nasul asa o sa o ai si tu.Iar eu am intalnit multe cazuri si la mine in familie, la unchii mei care i-a cununat acelas nas, nasul a divortat iar dupa cativa ani au divortat si unchii .
Cred ca v-am plictisit cu povestioarele mele..
Va pup. O zi cat mai frumoasa va doresc
bianca_petrescu
Postat pe 21 Aprilie 2010 09:22
De la: bianca_petrescu, la data 2010-04-21 09:22:20Multe fete spun ca trebuie sa iti gasesti nasii mai intai si dupa restaurantul. Nu e asa intotdeauna. Nasii pot sa mai dea inapoi, nasii pot sa se desparta si asa mai departe. Eu cand am facut nunta, am cautat mai intai restaurantul,cu nasii am vb peste o luna dupa ce ne-am mai rezolvat noi din probleme. Noi le-am spus din start ca nu vrem dar si celalalte. Dar nasa nu ne-a lasat pt ca a zis ca e pacat sa imi cumpar eu voalul si lumanarile si sa platesc biserica. Si tot ei au zis ca daca pot si daca vrem noi sa ne mai aduca cateva perechi.
Asa ca daca vreti si eu va pot cununa :P acum nu stiu daca sotul meu v-a fi acasa :( el fiind plecat 3 luni cu 2 luni acasa.
Este pacat cu nu vor sa cunune. Chiar daca nu as avea bani prea multi tot v-as cununa. Pentru ca este bine, Dumnezeu iti mai iarta din pacate. Dar sa stiti ca nu mereu nasii tineri sunt buni ca vai va distrati. Cand va luati niste nasi, va luati niste parinti spirituali. Se spune ca asa cum a avut casnicia nasul asa o sa o ai si tu.Iar eu am intalnit multe cazuri si la mine in familie, la unchii mei care i-a cununat acelas nas, nasul a divortat iar dupa cativa ani au divortat si unchii .
Cred ca v-am plictisit cu povestioarele mele..
Va pup. O zi cat mai frumoasa va doresc




buna...daca ai mai mari sanse tu de ai cununa..dau inapoi..la mine nu e absolut nimic sigur...ca eu am fixat deja concediul meu si chiar nuj cata posibiolitate am sa ajung in tara iarasi...iar despre faza cu nasii tineri..ai dreptate...are parti bune dar si rele..ai mei sunt tineri...si nu mai vb din dimineata nuntii...niste p0ersoane mai in varsta au capul mai pe umeri...
BarbieGirl_grace
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:44
Buna fetelor, sunt super fericita in sfarsit mi-am gasit nasi. Vreau sa va multumusc tuturor celor care ati fost alaturi de mine
eellena
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:32
buna fetelor.....
am si eu probleme cu gasitul nasilor..... multi vor sa ne cunune dar nu accepta ca e criza, ca nu au bani, etc... etc...etc.... Ma simt bine cand aud dar mor de ciuda ca nu accepta nimeni.... poate ma ajuta cineva si pe mine.... sunt din bacau si am nunta pe 7 august 2010
betterrr
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:24
De la: betterrr, la data 2010-04-27 12:24:38buna fetelor.....
am si eu probleme cu gasitul nasilor..... multi vor sa ne cunune dar nu accepta ca e criza, ca nu au bani, etc... etc...etc.... Ma simt bine cand aud dar mor de ciuda ca nu accepta nimeni.... poate ma ajuta cineva si pe mine.... sunt din bacau si am nunta pe 7 august 2010


Imi pare rau pt tine, si eu am gasit foarte greu nasii.. le-am spus fara pretentii.. fara nimic..Au acceptat.Am nunta acum in iulie.Daca nu as fi mers la alta nunta ti-as fi zis sa te cunun eu .. daca ai fi vrut si tu. Dar pe 7 august este post, ai primit aprobare de la preot?
angel_ou_demon_grace
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:23
De la: ale88, la data 2010-04-27 13:23:10
De la: betterrr, la data 2010-04-27 12:24:38buna fetelor.....
am si eu probleme cu gasitul nasilor..... multi vor sa ne cunune dar nu accepta ca e criza, ca nu au bani, etc... etc...etc.... Ma simt bine cand aud dar mor de ciuda ca nu accepta nimeni.... poate ma ajuta cineva si pe mine.... sunt din bacau si am nunta pe 7 august 2010


Imi pare rau pt tine, si eu am gasit foarte greu nasii.. le-am spus fara pretentii.. fara nimic..Au acceptat.Am nunta acum in iulie.Daca nu as fi mers la alta nunta ti-as fi zis sa te cunun eu .. daca ai fi vrut si tu. Dar pe 7 august este post, ai primit aprobare de la preot?

sunt catolica si eu si el si am vorbit cu preotul cu care facem pregatirea si a spus ca daca primesc nasii ortodocsi dezlegare de la preotul lor, nu e nici o problema...
betterrr
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:03
Pt BarbieGirl
Buna,

Am vazut ca vrei sa cununi pe cineva.
Mai esti dispusa sa o faci?
Un cuplu din Bucuresti. Avem nunta pe 24 iulie.


Mersi si sa ne auzim de bine!

Daca e vorbim pe mess sa ne cunoastem.
Jimi
Postat pe 1 Mai 2010 12:45
Era pentru BarbieGirl adresat mesajul!

Sanatate la toata lumea!


Idea asta chiar e tare sa-ti iei nasi de pe net!

Pentru ca aici sunt cei care vor sa nasasca din suflet nu din interes.
Frumos!
Jimi
Postat pe 1 Mai 2010 12:47
Buna!
Sper ca ai gasit sau ca ai sa gasesti nasi.
Si eu am o problema cu nasii de cununie.
Au zis ca vor sa ne cunune dar ne-au anuntat ca nu mai pot sa ne cunune si ca sa ne cautam pe altcineva pentru ca "nasul" s-a inscris la un curs prin germania si nu mai poate sa fie in tara la data nuntii si noi mai avem 4 saptamani pana la nunta.
Noi suntem din Brasov dar cred ca si pe aici e aceiasi problema.
Intrebarea era,daca poate sa ne ajute cineva:
Ce le zic eu acuma la toti invitatii?I-am scris si pe invitatii si toata lumea o sa ne intrebe de ei cand nu o sa apara la nunta.
Pe cine mai gasim in asa timp scurt?
Noi suntem din Brasov si am stabilit data nuntii in functie de programul nasilor dar se pare ca ei au luat treaba asta cu nasii drept o joaca.
Finii mei.....cand voi avea fini nu vor pati ca mine.
in 29 Mai e nunta si acuma iar tre sa o luam de la capat sa cautam nasi.Bafta multa si Casa de Piatra
basescumihaela
Postat pe 4 Mai 2010 00:13
De la: basescumihaela, la data 2010-05-04 00:13:36Buna!
Sper ca ai gasit sau ca ai sa gasesti nasi.
Si eu am o problema cu nasii de cununie.
Au zis ca vor sa ne cunune dar ne-au anuntat ca nu mai pot sa ne cunune si ca sa ne cautam pe altcineva pentru ca "nasul" s-a inscris la un curs prin germania si nu mai poate sa fie in tara la data nuntii si noi mai avem 4 saptamani pana la nunta.
Noi suntem din Brasov dar cred ca si pe aici e aceiasi problema.
Intrebarea era,daca poate sa ne ajute cineva:
Ce le zic eu acuma la toti invitatii?I-am scris si pe invitatii si toata lumea o sa ne intrebe de ei cand nu o sa apara la nunta.
Pe cine mai gasim in asa timp scurt?
Noi suntem din Brasov si am stabilit data nuntii in functie de programul nasilor dar se pare ca ei au luat treaba asta cu nasii drept o joaca.
Finii mei.....cand voi avea fini nu vor pati ca mine.
in 29 Mai e nunta si acuma iar tre sa o luam de la capat sa cautam nasi.Bafta multa si Casa de Piatra


Mersi de urari!
Sper sa rezolvi problema! Asa e romanul: "azi e alb si maine e negru!" Pentru unii doar banii conteaza.
Daca eram insurat veneam si pana la Brasov sa ajut la o asemenea problema.
Eu sper sa citeasca Barbiegirl mesajul meu si sa vrea sa ne cunune.
Nu vreau sa apelez la rude ca nu sunt asa de apropiate.
Bafta multa si sa ai o nunta frumoasa, si mai ales conteaza ce viata o sa ai dupa nunta. Nunta e doar o petrecere.
Casa de piatra!
Jimi
Postat pe 4 Mai 2010 15:46
De la: Jimi, la data 2010-05-01 12:47:17Era pentru BarbieGirl adresat mesajul!

Sanatate la toata lumea!


Idea asta chiar e tare sa-ti iei nasi de pe net!

Pentru ca aici sunt cei care vor sa nasasca din suflet nu din interes.
Frumos!



la data respectiva suntem in tara..ramne sa vb pe mess...trimitemi un mesaj cu id-ul tau de mess...
BarbieGirl_grace
Postat pe 5 Mai 2010 09:38
basescumihaela ti-am trimis mesaj cu id-ul meu de mess,pupici,o seara placuta!
krisstall110608
Postat pe 8 Mai 2010 00:27
De la: betterrr, la data 2010-04-27 15:03:39
De la: ale88, la data 2010-04-27 13:23:10
De la: betterrr, la data 2010-04-27 12:24:38buna fetelor.....
am si eu probleme cu gasitul nasilor..... multi vor sa ne cunune dar nu accepta ca e criza, ca nu au bani, etc... etc...etc.... Ma simt bine cand aud dar mor de ciuda ca nu accepta nimeni.... poate ma ajuta cineva si pe mine.... sunt din bacau si am nunta pe 7 august 2010


Imi pare rau pt tine, si eu am gasit foarte greu nasii.. le-am spus fara pretentii.. fara nimic..Au acceptat.Am nunta acum in iulie.Daca nu as fi mers la alta nunta ti-as fi zis sa te cunun eu .. daca ai fi vrut si tu. Dar pe 7 august este post, ai primit aprobare de la preot?

sunt catolica si eu si el si am vorbit cu preotul cu care facem pregatirea si a spus ca daca primesc nasii ortodocsi dezlegare de la preotul lor, nu e nici o problema...


gata am rezolvat si problema asta!!!! sunt super happy!!!! sunt tineri, frumosi si se iubesc la fel de mult ca si noi!!!
oficial mai am 89 zile pana la nunta si atate a de facut!!!!
va urez spor la gasit nasi, multa fericire si iubire!!!!
betterrr
Postat pe 11 Mai 2010 10:10
Felicitari!

Sa ne auzim de bine!
Jimi
Postat pe 11 Mai 2010 15:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta e in vara, dar noi ne pregatim din iarna! 14 De la: cj25har 9 Iunie 2010 10:42
dupa cine se merge prima data 2 De la: cassey_tarot 18 Mai 2010 14:31
taxa la biserica 20 De la: Cassey 24 August 2009 14:45
Putin ajutor! 8 De la: kudika318477 11 Decembrie 2010 03:59
Decoratiuni nunta 6 De la: grace009075 28 Iulie 2010 12:41