Setari Cookie-uri

nunta de zi sau de noapte....

eu sunt din breaza prahova....iar viitoarea sotie este din zalau....si am auzit sigur ca s-a dat lege cica la ei in zalau si cluj sa se faca nuntile numai de zi adica ne obliga ...oare e posibil..da-ti si voi raspunsuri dc stiti ceva in legatura cu acest subiect.Eu vreau neaparat sa o fac de noaptre.va multumesc
852701
Postat pe 16 Ianuarie 2010 15:40
nu stiu daca sa dat lege sau nu dar stiu sigur ca pe la cluj ,in zona aia ,toata nunta se termina la 12 noaptea .
niki2007
Postat pe 19 Martie 2010 16:34
De la: nicoleta_pias, la data 2010-03-19 16:34:44nu stiu daca sa dat lege sau nu dar stiu sigur ca pe la cluj ,in zona aia ,toata nunta se termina la 12 noaptea .



cam asa ceva stiu si eu despre zona ardealului...acum nu stiu ce sa zic, cel mai bine mergi la primarie si intreaba.
iulik_flore
Postat pe 25 Martie 2010 23:26
Buna ma numesc Alisa si sant din Cluj.Nu stiu daca s-a dat vreo lege dar asta depinde la ce restaorant faceti nunta.Si eu am nunta pe 1 MAI si este de zi,si eu mi-am dorit o nunta de noapte dar a trebuit sa caut un local mare sa intre toti invitatii si unde am gasit se fac nunti doar de zi.Dar am prietene care se casatoresc tot anul acesta si au gasit localuri unde se fac nunti de noapte.In concluzie poti sa cauti restaorante care fac nunti de noapte ca sigur gasesti si la zalau.Va doresc casa de piatra si o nunta ca in povesti!!!
Deac
Postat pe 26 Martie 2010 08:29
PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
preturi foarte bune!
Marry_grace
Postat pe 26 Martie 2010 08:37
Prietena mea s-a casatorit de curand ....Este din Cluj , dar ea a fost cea care a ales cand sa faca nunta, ziua sau noaptea......Nu este obligatoriu........... Oricum mi s-a parut ciudat ca la noi nuntile se fac noaptea, eu fiind din Tulcea..........dar ma rog
sun_shine
Postat pe 27 Mai 2010 08:00
salut
Asa este s-a dat o lege prin care se vor oficia numai nunti de zi,pe toata raza municipiului zalau.Dar gasiti restaurante care nu intra sub administrarea municipiului,adica la periferia orasului si aici aveti posibilitatea sa va organizati nunta de noapte
pupici si spor la pregatiri
mia1987
Postat pe 27 Mai 2010 09:03
buna...noi am facut nunta la bucuresti..nunta propriu-zisa a fost de noapte...si o petrecere la baia-mare ca de acolo este sotul meu:)..la baia mare a fost de zi..ideea e ca cele de zi..sunt mult mai oki..pt ca invitatii sunt mult mai odihniti...nu zic ca cele de noapta sunt obositoare...si mie mi s-a parut ciudata ideea de nunta de zi:)....dar este mai practic..a inceput la ora 14 si s-a terminat la ora 1 noaptea...important este sa va simtiti voi bine..indif la ora la care incepe nunta:).
hanamaria2k
Postat pe 27 Mai 2010 10:00
O nunta de zi este o modalitate excelenta de a salva enorm din costurile totale ale nuntii.
Sunt multe motive:
Un meniu considerabil mai mic, deoarece puteti alege ca zi duminica (in felul acesta toata lumea va putea pleca la treaba lui pentru noua saptamana).
Costuri mai reduse la multe servicii: formatie/dj, foto/video. Daca nu vi se face initial o reducere pentru faptul ca ii chemati la lucru in timpul zilei, negociati! Eplicati faptul ca pentru ei este un castig in conditiile in care nu trebuie sa stea pana dimineata, se pot odihni pentru a doua zi, isi pot programa mai lejer un alt eveniment chiar in ziua urmatoare!
Costuri mai reduse pentru wedding planner, staff-ul de servire (ospatari, barmani etc.). Vorbiti despre avantajele pe care le reprezinta nunta de zi pentru EI si cum credeti ca ar trebui sa beneficiati de un discount.
Costuri mai reduse in cazul nuntilor la cort: scutire de la corpuri si sisteme de iluminat complexe si costisitoare - cateva lampioane suspendate sunt suficiente pentru a lumina pana la miezul noptii si pentru a crea o atmosfera de neuitat.

Acestea sunt doar cateva dintre beneficiile unei nunti de zi.
Deci motive sa ne facem griji, indiferent de ce lege se pregateste sau exista, nu ar trebui sa fie.

Va doresc tuturor o zi (si/sau noapte) de nunta superba, cu "soare" si bucurie!

avatarstuff
Postat pe 27 Mai 2010 10:51
Eu sunt din Sibiu si voi avea nunta de zi, de fapt cam majoritatea nuntilor sunt de zi aici, iar restaurantele au impus programul nu neaparat e o lege, in ceea ce priveste negociatul nu prea ai cum atunci cand toti isi ofera serviciile pt o nunta de zi, nici macar cu dj-ul cu fotograful, cameramanul si staff-ul de servire la local, in plus profita de acest boom al nuntilor de zi, si la 00.30-1.30 isi cam aduna lucrurile si gata, pna si la restaurant e asa deja pe la 00.30 esti chemat sa numeri banii si sa platesti, ce sa zic asa e mai nou pe la noi, Bafta!!
lucky_happy
Postat pe 27 Mai 2010 14:42
buna. am vazut si eu subiectul discutat. la Baia Mare se fac nunti de zi la toate restaurantele care apartin de oras. nuntile incep la ora 14 si la 23:00 se termina. este lege pentru toate restaurantele si se lasa cu amenzi intre 1000 si 3000 lei daca programul de nunta depaseste ora 23.
grace006314
Postat pe 28 Mai 2010 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Foto Video Trash The Dress 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:52
CINE ARE NUNTA IN 2010? 5 De la: grace000516 25 Mai 2010 22:19
nasii trebuie sa fie casatoriti?? 59 De la: mihaelasb 3 August 2016 07:15
PENTRU BEBE MIC 1 De la: ADINATURTOI 7 Noiembrie 2009 13:42
ce surpriza sa-i fac viitorului meu sot la nunta? 24 De la: kudika358055 25 Ianuarie 2011 10:48