Setari Cookie-uri

un SFAT... logodnicul meu ma bate cu toate ca sunt insarcinata

buna,
am 22 ani, am terminat facultatea, muncesc si am un prieten de 3 ani, in acesti 3 ani sau intamplat multe, si bune si rele(printre cele rele vreau sa amintesc si faptul k ma batea, odata ma batut pana am ajuns la urgentza, cand am ajuns la urgentza eram insarcinata intr`o luna). cand am aflat vestea cea mare l`am iertat, ptr tot si am decis sa mergem mai departe, cu sperantza de a ne schimba aman2 in bine. Acum sunt in 2 luni jumate si a venit la ai meis a ma ceara.... parintzii la inceput erau sceptici deoarece stiu ce fel de pers e, ei fiind cei care m`au luat de la urgentza cand ma batut, dra intr`un final l`ua acceptat. Parintzii lui cu toate k le`am zis ce sa intamplat, ei spun k nu`i adevarat k mint... cu toate k am acte si de la medicina legala si de la urgentza.... dupa cateva zile dupa ce ma cerut de la parintzi a dat iar in mine... va rog sa ma ajutatzi cu un sfat.... el zice k pe bebe il doreste enorm dar cu toate astea tzipa la mine... ma bate cu toate k stie k sunt insarcinata... ma putetzi ajuta.... voi ce atzi face in situatzia mea?? vreau sa mentzionez k nu m`am gandit nici o clipa sa renuntz la bebe
an_ny_ta
Postat pe 16 Februarie 2010 08:32
draga mea,lasa totul in urma,si depaseste situatia in care esti,lasa l nu se merita,asta nu i iubire,daca nu o faci pt tine macar fa o pt bebele tau,pt parintii tai,pt frati,surori,prieteni,si pt cei ce sufera cand suferi si tu.iti doresc tot binele din lume si te rog din suflet nu ti ruina viata.in acceasi si tuatie a fost si mama mea,si drept urmare bataile s au repetat la nesfarsit,pana cand eu si fratele meu am rugat o sa divorteze,nu fa ca si copilasul tau sa treaca printr o trauma pe care imi este greu sa o exprim.eu sunt convinsa ca tu meriti mult mai mult,bazeaza te pe puterea ta,caci nu degeaba ti a pus problema unei despartiri,cred ca sunt mai multe,nu mai suferi,si nu ii mai fa sa sufere si pe ai tai,eu sunt convinsa ca parintii tai te vor sprijini.
sofrone_alina
Postat pe 16 Februarie 2010 09:16
multumecs mult ptr sfat...
parintzii mei m`au sprijinit si ma sprijina in continuare indiferent ce decizie iau... dar ce`i drept ei nu`l mai suporta avand in vedere tot ce mi`a facut....
an_ny_ta
Postat pe 16 Februarie 2010 15:27
BUNA
ESTI FOARTE TANARA SI CRED CA AI TRECUT DEJA PRIN MULTE
EU AM UN BEBE SI DIN EXPERIENTA I-TI SPUN CA ARMONIA IN CASA CONTEAZA FOARTE MULT
TU COPILULUI TAU NU-I FACI UN BINE DACA DORESTI SA-L CRESTI IN ASTFEL DE CONDITII
EL DACA-SI PERMITE SA DEA IN TINE INSARCINATA, CAND AR TREBUI SA TE TINA IN PALME, I-TI DAI SEAMA CE VA FI IN CASA DUPA CE SE VA NASTE COPILUL
SFATUL MEU ESTE SA TE RETRAGI din acest calvar, SA DUCI SRACINA IN LINISTE SI PACE,DE asta are nevoie copilul tau acum,nu uita ca-l influenteaza psihic toate trairile tale, daca tu plangi sau suferi si el simte la fel.
Dumnezeu o sa va ajute si mai ales pe tine sa fii puternica si ai sa vezi ce bine te descurci numai tu cu bebe tau, iar cand va fi momentul potrivit vei gasi pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca cu adevarat
CEEA CE TRAITI VOI NU ESTE IUBIRE

FII PUTERNICA
luoanastyle
Postat pe 19 Februarie 2010 06:22
Iubita mea, pentru copilasul tau, pleaca de langa omul ala fara minte!!!! Trebuia sa fi plecat de langa el de prima data cand te-a lovit si, daca n-ai facut-o atunci, fa-o acum de dragul copilului, ca sa fie el sanatos cand se va naste! Nu mai continua relatia asta!!!
miresssssica
Postat pe 19 Februarie 2010 07:02
Nici nu stiu de ce mai intrebi.
Tu nu iti dai seama ca cel mai afectat este copilul?Daca ti-l doresti asa de mult nu iti dai seama ca ii pui viata in pericol.
Paraseste-l pe nemernic si sunt sigura ca tu si copilul tau va veti descurca singuri foarte bine.
blackfoxy
Postat pe 19 Februarie 2010 07:29
esti intr-o dunga , sau masochista ?
acuma sincer , chiar ai nevoie de confirmarea cuiva de pe forum ?
pune si tu o poza de-a ta , nu de alta , dar cand te-om vedea la stirile proteve sa te recunoastem .
parca si vad stirea : o tanara de 22 de ani din judetul xxx insarcinata in luna y a ajuns azi-noapte la urgenta in urma bataii administrate de logodnicul ei. din pacate a pierdut sarcina si se afla la terapie intensiva cu o mana/ picior rupta .....etc
tonim69
Postat pe 19 Februarie 2010 07:35
EU M-AS FI DESPARTIT DE EL INCA DE LA PRIMA LOVITURA PRIMITA. DACA A DAT IN TINE O DATA SE VA INTAMPLA SI A DOUA OARA SI A SUTA OARA SI A MIA OARA SI TOATA VIATA.
LUCRU ASTA IL ARE IN SANGE SI NU CRED CA VA REUSI SA NU-L MAI PRACTICE NICI CU RISCUL DE A VA DESPARTI.
PAREREA MEA ESTE CA CEL MAI BINE AR FI SA RENUNTI LA COPIL SI SA TE DESPARTI DE EL CAT MAI REPEDE.
TU FACI CUM VREI, EU NU DAU DECAT UN SFAT, CARE CRED EU CA AR FI CEL MAI BUN.
DACA NU VEI RENUNTA LA SARCINA, ACEST OM, FIE EL IN VIITORUL APROPIAT SOTUL TAU SAU FOSTUL PRIETEN SI TATAL COPILULUI, TE VA URMARI TOATA VIATA, IAR DESTINUL TAU VA FI UNUL COMPROMIS TOCMAI DIN CAUZA ACESTUI COPIL. EL, COPILUL, NU ARE NICI O VINA ACUM DAR TOTODATA REPREZINTA LEGATURA DINTRE TINE SI PRIETENUL TAU SI DE ACEEA INTOTDEAUNA VA EXISTA O "RELATIE".
IMI PARE FOARTE RAU SA AUD ASTFEL DE LUCRURI, MIE UNA NU MI S-A INTAMPLAT ASA CEVA NICIODATA INSA MA AFECTEAZA FOARTE TARE CAND AUD DE LA ALTE PERSOANE SAU CAND VAD.
SI INCA O DATA ITI SPUN, ORICAT DE MULT L-AI IUBI, MAI BINE ITI FA FI SINGURA SI MAI TARZIU CAND ITI VEI REVENI SA-TI CONSTRUESTI O RELATIE ALATURI DE O ALTA PERSOANE CARE CHIAR TE IUBESTE CU ADEVARAT SI NU VA FACE CE FACE PRIETENUL TAU ACUM.
MULTA BAFTA SI SA AUZIM NUMAI DE BINE!
SUNTEM IN POSTUL PASTELUI SI AR FI FOARTE BINE SA TE DUCI LA O BISERICA, LA UN PREOT SI SIGUR ACOLO VEI GASI RASPUNSUL CARE TE VA AJUTA SA TRECI PESTE ACEST OBSTACOL NEFERICIT AL VIETII! MULTA SANATATE!
rodica80
Postat pe 19 Februarie 2010 08:09
De la: an_ny_ta, la data 2010-02-16 08:32:38buna,
am 22 ani, am terminat facultatea, muncesc si am un prieten de 3 ani, in acesti 3 ani sau intamplat multe, si bune si rele(printre cele rele vreau sa amintesc si faptul k ma batea, odata ma batut pana am ajuns la urgentza, cand am ajuns la urgentza eram insarcinata intr`o luna). cand am aflat vestea cea mare l`am iertat, ptr tot si am decis sa mergem mai departe, cu sperantza de a ne schimba aman2 in bine. Acum sunt in 2 luni jumate si a venit la ai meis a ma ceara.... parintzii la inceput erau sceptici deoarece stiu ce fel de pers e, ei fiind cei care m`au luat de la urgentza cand ma batut, dra intr`un final l`ua acceptat. Parintzii lui cu toate k le`am zis ce sa intamplat, ei spun k nu`i adevarat k mint... cu toate k am acte si de la medicina legala si de la urgentza.... dupa cateva zile dupa ce ma cerut de la parintzi a dat iar in mine... va rog sa ma ajutatzi cu un sfat.... el zice k pe bebe il doreste enorm dar cu toate astea tzipa la mine... ma bate cu toate k stie k sunt insarcinata... ma putetzi ajuta.... voi ce atzi face in situatzia mea?? vreau sa mentzionez k nu m`am gandit nici o clipa sa renuntz la bebe
mariana0208badea_grace
Postat pe 19 Februarie 2010 08:29
De la: an_ny_ta, la data 2010-02-16 08:32:38buna,
am 22 ani, am terminat facultatea, muncesc si am un prieten de 3 ani, in acesti 3 ani sau intamplat multe, si bune si rele(printre cele rele vreau sa amintesc si faptul k ma batea, odata ma batut pana am ajuns la urgentza, cand am ajuns la urgentza eram insarcinata intr`o luna). cand am aflat vestea cea mare l`am iertat, ptr tot si am decis sa mergem mai departe, cu sperantza de a ne schimba aman2 in bine. Acum sunt in 2 luni jumate si a venit la ai meis a ma ceara.... parintzii la inceput erau sceptici deoarece stiu ce fel de pers e, ei fiind cei care m`au luat de la urgentza cand ma batut, dra intr`un final l`ua acceptat. Parintzii lui cu toate k le`am zis ce sa intamplat, ei spun k nu`i adevarat k mint... cu toate k am acte si de la medicina legala si de la urgentza.... dupa cateva zile dupa ce ma cerut de la parintzi a dat iar in mine... va rog sa ma ajutatzi cu un sfat.... el zice k pe bebe il doreste enorm dar cu toate astea tzipa la mine... ma bate cu toate k stie k sunt insarcinata... ma putetzi ajuta.... voi ce atzi face in situatzia mea?? vreau sa mentzionez k nu m`am gandit nici o clipa sa renuntz la bebe



.. si tu il mai numesti logodnic?! Esti inconstienta!
mariana0208badea_grace
Postat pe 19 Februarie 2010 08:30
Noi toti putem da sfaturi insa de tine depinde daca le urmezi sau nu........Pune in balanta ce e bine pt tine si sufletelul care il porti....gandeste-te cum ti-ar fi daca ai ramane cu el sau daca te-ai desparti de el....Nimeni nu are dreptul sa te loveasca .....Nu il poti numi barbat e doar un mare...... sa nu vb urat care sufere de complexe si nu se va schimba neam.....Va incerca sa te faca sa te razgandesti , te va ameninta, te va urmari , dar tu fii tare si nu ii face jocul.....Si nu te sfii sa apelezi la justitie in ceea ce il priveste........ Mult noroc si fii tare numai de tine deoinde sa ai o viata mai buna........
sun_shine
Postat pe 19 Februarie 2010 08:33
iti dai seama prin ce va trece copilul dupa ce se va naste si va creste?...ce va simti el cand tati o va batea pe mami? nu te inteleg si cred ca nimeni nu te intelege....daca tu accepti toate astea, atunci ce rost ar avea coment-urile noastre? crezi ca noi iti vom schimba viata? poate te gandesti ca ce rost are sa dai inapoi acum cand faci un bebe, dar gandeste-te f bine ca lupu isi schimba parul si atat. de ce iti sortesti copilul la o copilarie neagra? daca ai ales sa pastrezi copilul, alege si o viata buna. sper din tot sufletul sa va fie bine si imi cer scuze daca am fost rautacioasa, dar...
simonaCT
Postat pe 19 Februarie 2010 08:40
Are dreptate Rodica80. Ar trebui sa te gandesti serios daca pastrezi copilul. La relatia cu tatal copilul nici nu te mai gandi, este un animal care nu se va schimba niciodata. Oricum, si daca ramai cu el, cel ce va suferi cel mai mult este copilul. Tu o sa-ti intalnesti perechea sufletului, insa copilul va fi motiv de disputa intre tine si tatal lui si cu siguranta va ramane marcat. Mai bine cantareste bine deciziile pe care trebuie sa le iei acum, pentru ca ele iti vor influenta pentru totdeauna viata. E adevarat este un pacat sa renunti la copil, dar eu cred ca este un pacat mai mare ca el sa vina pe lume si sa traiasca in incertitudini si discutii (intre tine si tatal lui). Un copil trebuie sa fie dorit atat de mama cat si de tata, sa creasca intr-o familie inchegata si armonioasa, chiar daca bunicii (in speta parintii tai) il vor iubi, ei nu vor putea suplini lipsa tatalui. Va trebui sa iei o decizie radicala pentru binele tau si al copilului (daca vrei sa-l pastrezi). Iti doresc sa ai puterea si taria sa treci peste momentul acesta din viata, pentru ca esti tanara si ai toata viata inainte, numai de tine depinde cum va fi viata ta de acum inainte.
ddartificii
Postat pe 19 Februarie 2010 08:47
Draga mea !
Esti fata cu scoala,nu o mandruta oarecare,pe care a cules-o " Fat-Frumos" de la coada vacii si din cauza asta sa suporti toate nemerniciile unui "Sfarma Piatra" care nu stie decat sa dea cu pumnu' !Eu am fost implicata intr-o astfel de reletie,si-ti spun cu siguranta ca NU TREBUIE SA SUPORTI NIMIC in numele dragostei! Si care dragoste?Cum de mai suporti sa-l vezi in fata ochilor dupa ce te loveste,cum de mai faceti dargoste?Crezi ca daca apare un copil se va schimba ceva ?Traiesti iluzoriu,si sincer,stiu cu siguranta ca daca vei continua te vei plafona,vei deveni o amarata care nu va avea prieteni,care va depinde total de un om violent.Daca nu te desparti acum,o vei face totusi intr-o zi...........dar va fi prea tarziu!Vei fi batrana(sufleteste)acrita de viata,fara nici-o perspectiva in viata,cu un viitor limitat ! Si stii care este cea mai mare nenorocire ? S-ar putea ca toata nefericirea ta sa se reverse asupra pruncului tau,careia SIGUR ii vei amara viata ( tu fiind defapt bineintentionata si incercand sa-l feresti sa traiasca ce ai trait tu )
Curaj,te rog,si lasa-l pe nebunul cu care,din pacate,te-ai hotarat sa faci un copil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cristtyn
Postat pe 19 Februarie 2010 09:05
Eu as fi renuntat de mult la el...
katrynel_simona
Postat pe 19 Februarie 2010 09:05
Buna! Imi pare rau de situatia ta!! Am, insa, o singura intrebare... ASA VREI SA ITI NASTI SI CRESTI COPILUL??? In asemenea conditii?? In primul rand tu, ca viitoare mamica, ai nevoie de liniste, dragoste si intelegere!! Si, apoi, puiul tau, trebuie sa vina pe lume intr-o atmosfera calda, fara tipete si urlete, fara batai!!! Sfatul meu este sa-ti vezi de viata ta si de aceea a puiului pe care il astepti!!! Mai ales ca parintii te sustin!!!!! Iti doresc o nastere usoara si un copil sanatos si frumos!!
yanna_grace
Postat pe 19 Februarie 2010 09:05
De la: danielascepchin, la data 2010-02-19 08:47:47Are dreptate Rodica80. Ar trebui sa te gandesti serios daca pastrezi copilul. La relatia cu tatal copilul nici nu te mai gandi, este un animal care nu se va schimba niciodata. Oricum, si daca ramai cu el, cel ce va suferi cel mai mult este copilul. Tu o sa-ti intalnesti perechea sufletului, insa copilul va fi motiv de disputa intre tine si tatal lui si cu siguranta va ramane marcat. Mai bine cantareste bine deciziile pe care trebuie sa le iei acum, pentru ca ele iti vor influenta pentru totdeauna viata. E adevarat este un pacat sa renunti la copil, dar eu cred ca este un pacat mai mare ca el sa vina pe lume si sa traiasca in incertitudini si discutii (intre tine si tatal lui). Un copil trebuie sa fie dorit atat de mama cat si de tata, sa creasca intr-o familie inchegata si armonioasa, chiar daca bunicii (in speta parintii tai) il vor iubi, ei nu vor putea suplini lipsa tatalui. Va trebui sa iei o decizie radicala pentru binele tau si al copilului (daca vrei sa-l pastrezi). Iti doresc sa ai puterea si taria sa treci peste momentul acesta din viata, pentru ca esti tanara si ai toata viata inainte, numai de tine depinde cum va fi viata ta de acum inainte.





Hai sa va zic ceva! Pe mine mama m-a crescut singura de cand aveam un anisor. A divortat de taica-meu dupa nenumarate batai si jigniri (mentionez ca tata a fost sportiv de performanta, avea foarte multa energie si neavand cum s-o consume, o batea pe mama). Ei bine, dew-atunci eu am stat cu mama si cu bunicii, mama a intrerupt orice fel de legatura cu tata, n-a vrut nici pensie alimentara, n-a avut nicio pretentie din partea lui tocmai ca sa se indeparteze de el, sa nu-i mai dea cumva ocazia sa ceara impacare sau iertare. Eu niciodata nu i-am simtit lipsa lui tata si mi-am dat seama de cand eram micuta ca daca nu e langa noi inseamna ca nu a fost un om bun. Mama niciodata nu l-a criticat in fata mea, mi-a spus ca o sa ma fac mare si o sa il caut, sa vorbesc cu el... si asa a si fos. Cand aveam 16 ani mi s-a pus pata intr-o zi si am sunat acasa la el (am cautat nr in cartea de tel) si de-atunci tinem legatura, imi da si banuti din cand in cand. DAR, m-am convins ca e un om de nimic, un imatur si un ratat. Intre timp s-a recasatorit, a mai facut un baiat, nevasta-sa l-a lasat cu tot cu copil, iar copilul asta este un drogat si un derbedeu. Vroiam sa specific de fapt ca, daca tu ca mama stii sa-l educi si sa-l formezi pe copil intr-un anumit mod, el nu va simti lipsa tatalui, dar nici nu-l va uri, iar mai tarziu, lucrurile vor curge de la sine. IN AFARA DE MAMA, NICIUN OM PE LUMEA ASTA NU E DE NEINLOCUIT.
miresssssica
Postat pe 19 Februarie 2010 09:06
Parerea mea este ca ar trebui sa te desparti de el ... oameni nu se schimba asa usor iar cei ca el nu se schimba deloc decat pe termen scurt, copilul daca il pastrezi si ramane la tine te va face sa ti gasesti pe cineva mai greu nu sunt multi la 20-25 de ani dispusi sa creasca copilul altuia ,plus ca tu in loc sa poti sa ti refaci viata va trebui sa ai grija de copil, iar daca te gandesti ca o sa pastreze el copilul gandestete cum se a purtat cu tine 95% asa se va purta si cu el ,in situatia ta cred ca as renunta la tot ce tine de trecut si as incerca sa imi refac viata ,daca mai stai cu el peste cativa ani se vor intensifica bataile mai bine pleci acum pt ca esti tanara nu te leaga nimic de el ,gaseste pe cineva care te respecta si tine la tine si nu isi arata afectiunea prin pumni si va veni si un copil mai tarziu care sa creasca intr un mediu normal nu in unul in care or sa fie certuri foarte dese si batai de asemenea .( tot ce am zis este doar parerea mea tu decizi ce este mai bine pt tine ) "miresssssica" oricine poate fi inlocuit chiar si mama ex:un copil are o mama drogata violenta etc ,de ce crezi ca alta femeie nu iar putea fi la copil mama si sa se descurce mult mai bine decat mama lui naturala.
apocalips
Postat pe 19 Februarie 2010 09:18
Eu te sfatuiesc sa-l parasesti.Nu te merita!!!!!!!!!!Un barbat care da intr-o femeie, din punctul meu de vedere este o nulitate.
Te inteleg ca ti-e greu sau poate frica sa-l parasesti.Poate te gandesti ca sunteti de atatia ani impreuna si e tatal copilului tau.
Dar, nu merita!!!!!!!!
Crede-ma!
Mai bine o faci acum, dupa ce o sa nasti, o sa fie un pic mai greu.
Iti doresti o viata plina de scandaluri si batai?!
Gandeste-te si la copilasul tau.
Ai spus la un moment dat ca, parintii tai te sustin indiferent ce decizie iei si ca , dumnealor nu-l mai suporta, mi se pare normal,ei te vad cum suferi si...numai parinte sa nu fii...
Ai un ajutor din start din partea lor, nu esti singurica.
Aveti grija de voi(de tine si de bebe)!!!!!!!!!!!
Pleaca de langa omul care-ti face rau!!!!!!

xwomen_31
Postat pe 19 Februarie 2010 09:34
Buna, sfatul meu este sa te gandesti ca in joc este viata copilului tau pe care chiar ti-l doresti si nu merita sa suferiti amandoi.Trebuia sa-l parasesti de prima data cand a dat in tine.Eu i-am spus sotului meu nici macar o data in viata lui sa nu incerce deoarece in acel moment voi divorta.Asa ca trebuie sa te gandesti foarte bine.ai grija de tine.
kudika045729
Postat pe 19 Februarie 2010 09:44
ITI VA FI MAI BINE SINGURA!!!!!
MONYK_ADRIANA
Postat pe 19 Februarie 2010 09:52
fetitoooooo pleaca de langa el cat mai repede,cum spuneau si cei de pe forum vrei sa te vedem la stiri?vrei sa mori sa-ti nenorocesti parintii?gandestete cand o sa vii ac cu bebelusul si o sa inceapa sa tipe pt ca o sa-l doara burtik d la colici sau cine stie ce are sa vezi atunci ce o sa -ti faca ca sa faci copilul sa taca ,intr-un acces de furie poate o sa dea si in el,gandestete bn la ce vrei sa faci cu viata ta si nu uita ca in tine mai e o viata,vrei sa o pierzi?mult noroc si putere sa iei decizia cea mai buna pt tn si pt bebe.
andre26
Postat pe 19 Februarie 2010 09:52
Buna, vorbesc din postura femeii care a fost lovita de fostul sot,nu merita viata alaturi de el (nici macar pentru bebelus, care ar simti tensiunea dintre voi)Nu te amagi ca bebelusul il va schimba ,dimpotriva ...crede-ma.Dumnezeule cum sa dai intr-o femeie insarcinata..de fapt cum sa dai intr-o femeie in general...
Incearca sa faci un exercitul de imaginatie, te vezi suportand batai toata viata ( pentru ca asa este el CLAR) poate asta te va ajuta . Iti urez sa iei cea mai buna decizie pentru tine si minunea ta .
gavanvaly
Postat pe 19 Februarie 2010 10:17
Tot ce pot sa-ti spun este ca tatl meu ne batea mereu si pe noi si pe mama. Nu se va opri si scuze isi va gasi mereu pt ceea ce face. Noi, ca si copii ne-am rugat in fiecare zi ca mama sa divorteze, dar nu a facut-o si sincer regret ca nu a avut curaj sa o faca, pentru ca din toata copilaria imi amintesc doar bataile si e foarte trist. Tu nici macar nu esti casatorita cu el iar parintii tai te sprijina, Ai curaj si despartete de el. Un singur lucru am invatat si anume ca lucrurile nu se vor schimba si ca va continua cu bataia.
krisu_grace
Postat pe 19 Februarie 2010 10:18
hello!
de ce trebuie sa te intrebi dc sa il parasesti sau nu?
cat de entuziasmat e omul incat si cand esti gravida da in tine?
pacat ca in romania ,femeilor nu le-a venit mintea la cap,si ca nu trebuie sa se supuna barbatului la bataie.
nu suntem animale sa le lovesti cand ai placerea,suntem oameni su sentimente,iar cand mai porti in pantece si un copil raspunzi de el ptr echilibru psihic si emotional pe care il oferi.
serghiescu82
Postat pe 19 Februarie 2010 10:19
Prin ce treci tu aum , am trecut si eu acum cativa ani. iubitul ma batea desi eram insarcinata, m-a batut intr-o zi pana am pierdut sarcina, in momentul acela am pus punct relatiei. mult timp dupa aceea m-a terorizat. acum sunt casatorita cu un barbat extraordinat si urmeaza sa aduc pe lume o fetita peste cateva luni. ma iubeste si il iubesc. mi-a ost f greu sa trec peste acele momente. nu te merita
galop
Postat pe 19 Februarie 2010 10:24
buna!este usor sa dai sfaturi dar situatia ei este mai grava decat pare!te felicit pt ca ai pastrat copilul si eu zic sa pui in balanta tot ce este intre voi,sa vezi dc cele rele atarna mai mult ca cele bune ,vezi dc simti ca te iubeste prin gesturi sau orice altcv ,vezi dc mai poti schimba cv la el si dc crzi k nu renunta fara regrete!stiu k te gandesti k nu o sa mai gasesti vreun barbat "nu stiu cum"mai ales dc ai copil ,poate esti o fire conservatoare si iti este greu sa o iei de la inceput,te cred ...si eu is la fel!dar gandeste te ce e mai bn pt copil!eu zic sa ii dai o lectie si sa te separi o perioada de el du te la parinti si vezi ce ii poate capul si cum ii e fara tn!as vrea sa mi dai un rasp la ceea ce ti zic acum si sa mi zici k ai luat o decizie in legatura cu viata ta si a celui mic!drum bun in viata!
shteffa
Postat pe 19 Februarie 2010 10:35
lasa-l.
Viata in asemenea conditii nu este viata.
kudika056836
Postat pe 19 Februarie 2010 10:42
fuuuugi cat mai poti! gandeste-te la copil cum e sa creasca cu un tata violent. mai bine doar cu mama care il va iubi si il va ingriji si va avea grija sa fie fericit. mai bine renunta acum la el decat peste un timp alergand batuta pe scari cu copilul in brate...
grace006275
Postat pe 19 Februarie 2010 11:11
In orice caz, nu renunta la copil. El nu trebuie sa lpateasca cu viata pentru faptul ca tatal lui e un derbedeu! Sa stii ca nu esti nici prima nici ultima in aceasta situatie, probleme din acestea exista in lume. Dumnezeu te va ajuta, ai credinta si totul va fi bine. Ai sa-l uiti, vei intalni altul mai bun si vei fi cea mai fericita. Copilasul tau va creste in armonie, ceea ce e f important. Numai bine iti doresc si sa iesi cat mai repede din toata porcaria asta din care, de fapt, trebuia sa iesi mai demult!
Mel_grace
Postat pe 19 Februarie 2010 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o mare curiozitate in legatura cu restaurantul 2 De la: mikysweet 31 Martie 2014 15:39
buna 1 De la: kudika371183 24 Februarie 2011 20:02
nu am nici o idee cu ce sa incep pregatirile 24 De la: 20 Noiembrie 2013 15:47
nasi 11 De la: iulika_flore 1 Iulie 2010 13:23
Rochii de mireasa si accesorii la preturi de producator!! 1 De la: kudika340350 14 Decembrie 2010 14:06