Setari Cookie-uri

Actele...dureri de cap?

Buna fetelor... Intampinam ceva probleme legat de posibilitatea iesirii din tara in luna de miere, imediat dupa nunta. Anume, am mers si am intrebat si la primarie, si la politie, si la politita de frontiera, si la vama,daca pot iesi din tara cu pasaportul pe numele de fata, sau cu buletinul de dinainte de casatorie, sau cu certificatul de casatorie...raspunsurile insa au fost atat de diferite incat ne-au bagat in ceata totala. Nu putem risca sa luam pachetul pt luna de miere, pentru ca apoi sa ni se spuna la vama, ca e fals in acte. Vrem sa mergem la o agentie si sa intrebam, ca am inteles ca exista pachete speciale pentru tinerii casatoriti, care pot trece vama doar avand actul de casatorie. Voi cum ati procedat? (nu e cazul celor care au facut civila mai devreme si le-au iesit deja actele. Noi nu putem face asa, pt ca tb sa vina mama sotului in tara, sa dea cu semnatura ca ma ia in spatiu).

Va multumesc!
anadenisa
Postat pe 26 Martie 2010 10:24
asta e tara n-ai ce-i face :)
tudormihaela11
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Luna de miere in Seychelles 5 De la: cotormaria 5 Septembrie 2012 16:51
Care agebtii de turism sunt tepe si care nu? 32 De la: tudormihaela 9 Aprilie 2010 16:42
in Maroc? 13 De la: paullyss 1 Iulie 2010 22:21
In luna de miere in Tenerife a fost cineva? 13 De la: Alexandra_Dragos_2 15 Mai 2015 12:54
sera 2 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:39