Setari Cookie-uri

Imi caut naºicã si naº

Buna fetele ! Sunt din Constanta si ne cautam priteni cu care sa iesim, sa ne vizitam ,sa mergem in concedii si la gratare impreuna si nu in ultimul rand pentru a ne deveni nasi anul viitor in septembrie. Nu avem nasi si asa am ajuns pe forum. Eu imi doresc de pe acum o nasica cu care sa ma consult in pregatiri si un nas pentru viitorul meu sot caruia sa ii se poata planga atunci cand eu ii dau dureri de cap :D Daca cineva vrea sa ne cunoasca astept mail tiz_2022@yahoo.com ! pupici
Dementa_grace
Postat pe 11 Iunie 2010 16:46
Buna dragutza...noi vom avea nunta anul acesta pe 1 august 2010 si pt.anul viitor ne dorim o pereche de finuti..numai ca noi nu suntem din Constanta..mai mult, suntem plecati tot anul afara si putem veni acasa doar in anumite luni..in functie de perechea pe care vom gasi sa o cununam..ne vom lua vacanta cand au ei nunta.Deci aviz miresicilor care vor nasi pt.2011...aici suntem:).Mult succes
grace009320
Postat pe 20 Iunie 2010 21:54
vand rochie de mireasa detalii sipoze la myssnatacha@yahoo.com
myssnatacha
Postat pe 22 Iunie 2010 13:17
buna!noi am avut nunta tot anul trecut in septembrie si ne dorim sa avem finutzi, doar ca noi suntem din bucuresti!in cateva zile venim la mare, poate vreti sa ne cunoastem... o zi frumoasa
gabielle88
Postat pe 22 Iunie 2010 16:00
Aveti destule oferte.Sa tot alegeti. Dornici sa fim nasi dar nu oricum. Ca sa vedeti cine suntem cautati "nunta in bermude" pe net.

Numai bine
roxi_ioan
Postat pe 29 Iunie 2010 12:39
Pentru Roxi:asteptam mai multe detalii si comentarii de la nunta ta,povesteste ne cum ai ales nuanta la rochie ,de unde ti-a venit ideea,cat te-a costat imbracamintea pentru invitati,la ce florarie ai facut buchetul si lumanarea,asteptam detalii,chiar m-am uitat pe net la nunta ta,limuzina face toti banutzii,noi romanii in general suntem plini de idei geniale si frumoase,dar tu unde ai gasit toti oamenii care sa se imbrace pe gustul tau.sa-ti execute hainele pe care ti le-ai dorit,eram curioasa cum arata restaurantul si ce aranjamente ai avut pe masa si cum v-a privit lumea din Carr4,preotul si lumea care va vedea astfel imbracati;
Casa de Piatra si tot ce va doriti,sanatate multa si asteptam poze de la botez!
scdagmarasrl
Postat pe 30 Iunie 2010 16:28
buna..avem si noi nunta pe 5 septembrie 2010 si avem nevoie de nasi.....suntem din drobeta turnu severin...este cam tarziu dar nu prea avem prieteni si chiar nu avem nici macar o obtiune pe cine sa punem...
vrea cinva sa fie nasul nostru?
tandarica
Postat pe 30 Iunie 2010 19:43
Salutare,fetelor! Va inteleg perfect grija de a nu va fi gasit pana acum nasica si nas pentru ca si noi trecem prin acelasi lucru. Noi avem nunta pe 30 iulie 2011 si inca nu avem pe nimeni. Ce-i drept mai e timp, dar la cum se anunta vremurile financiare...sper din suflet sa gasim o pereche cu care sa ne intelegem, alaturi de care sa ne putem planifica nunta, concediile si, de ce nu, aniversarile copiilor, cand vor veni :) Mult succes in cautare si la pregatiri! Pupici!
Daniela_Pirlog
Postat pe 1 Iulie 2010 10:38
De la: Dementa, la data 2010-06-11 16:46:13Buna fetele ! Sunt din Constanta si ne cautam priteni cu care sa iesim, sa ne vizitam ,sa mergem in concedii si la gratare impreuna si nu in ultimul rand pentru a ne deveni nasi anul viitor in septembrie. Nu avem nasi si asa am ajuns pe forum. Eu imi doresc de pe acum o nasica cu care sa ma consult in pregatiri si un nas pentru viitorul meu sot caruia sa ii se poata planga atunci cand eu ii dau dureri de cap :D Daca cineva vrea sa ne cunoasca astept mail tiz_2022@yahoo.com ! pupici


Buna iubita, noi avem nunta in octombrie si cu draga inima v-am nasi...sotul meu e din constanta, acum e in ploiesti...dupa fundul meu :D...acum depinde de tine..daca vrei nasi doar din constanta...ptr ca doar asa va puteti vizita destul de des...sau la distanta..si va vedeti mai rar, dar vorbiti des pe net si la telefon...indiferent pe cine alegi...mult succes...te pupik
ionelenasorina
Postat pe 1 Iulie 2010 11:52
de unde vreti sa fie nasii vostri?si ce pretentii aveti pt nunta?
gabielle88
Postat pe 1 Iulie 2010 13:24
De la: gabielle88, la data 2010-07-01 13:24:21de unde vreti sa fie nasii vostri?si ce pretentii aveti pt nunta?



Noi ne dorim sa fie cat mai aproape de noi pentru a ne punea vedea nu numai de sarbatori. In ceea ce privesc pretentiile ele nu sunt exagerate in sensul ca nu ne asteptam la un dar foarte mare. Important este sa ne fie alaturi ca prieteni in primul rand si sa ne intelegem. Taxa de la biserica, lumanarile si restul ce ar trebui sa cumpere nasii sunt discutabile. Noi la aranajamente scapam ieftin pentru ca am pe cineva in familie care se ocupa si vom plati doar materia prima
Dementa_grace
Postat pe 1 Iulie 2010 15:50
"nu ne asteptam la un dar foarte mare. Taxa de la biserica, lumanarile si restul ce ar trebui sa cumpere nasii sunt discutabile"
mai dar nici n-ai pretentii (ironic vorbind), auzi cica "la un dar FOARTE mare", in loc sa fi spus ca acceptati sa va vina si gratis si chestiile care le cumpara nasii ar trebui sa vi le cumparati voi daca tot sunteti asa de stramtorati ca nu va gasiti nasi, dapoi la ce pretentii aveti nici nu-i de mirare ca nu vrea sa va vina nimeni, nici macar neamuri sau prieteni.
multi ar si plati numai sa aiba nasi la biserica sa-i cunune, dar no, totusi ar fi aberant.
oanaiullliana
Postat pe 1 Iulie 2010 18:20
De la: oanaiulliana, la data 2010-07-01 18:20:39"nu ne asteptam la un dar foarte mare. Taxa de la biserica, lumanarile si restul ce ar trebui sa cumpere nasii sunt discutabile"
mai dar nici n-ai pretentii (ironic vorbind), auzi cica "la un dar FOARTE mare", in loc sa fi spus ca acceptati sa va vina si gratis si chestiile care le cumpara nasii ar trebui sa vi le cumparati voi daca tot sunteti asa de stramtorati ca nu va gasiti nasi, dapoi la ce pretentii aveti nici nu-i de mirare ca nu vrea sa va vina nimeni, nici macar neamuri sau prieteni.
multi ar si plati numai sa aiba nasi la biserica sa-i cunune, dar no, totusi ar fi aberant.


cam exagerezi nu crezi?, fata e sincera si e foarte bine, plus ca a raspuns unei intrebari, daca spunea ea ca vrea nasi dar cu pretentii mai ziceam, dar chiar accentueaza ca nu are pretentii, tu accentuezi ideea de dar foarte mare, fara ca macar sa stii ce inseamna ptr ea acest dar, sa nu zic ca roata e rotunda si nu e bine sa razi de raul altuia, auzi ca de aceea nu isi gasesc nasi...lol..nasii oricum cand acceopta stiu ca au si ei niste responsabilitati si nu sunt doar simpli invitati...si nu toata lumea are noroc sa isi gaseasca nasi asa din prima...rude, prieteni etc, pentru ca rudele si prietenii sunt primii care dezamagesc de cele mai multe ori...si de cand poti dicta cuiva ce sa zica? cine o sa le fie nasi bravo lor, nu cred ca e treaba ta daca au sau nu pretentii...poate erai tu in locul ei, si pe net era o cale da a gasi nasi...cum era? eu cunosc doua cupluri din bucuresti care eu nasii de pe net si se inteleg mai bine decat cu asa-zisele rude si prieteni, si pretentiile care eu existat de partea ambelor parti era stric problema lor
ionelenasorina
Postat pe 2 Iulie 2010 15:27
De la: Dementa, la data 2010-07-01 15:50:34
De la: gabielle88, la data 2010-07-01 13:24:21de unde vreti sa fie nasii vostri?si ce pretentii aveti pt nunta?



Noi ne dorim sa fie cat mai aproape de noi pentru a ne punea vedea nu numai de sarbatori. In ceea ce privesc pretentiile ele nu sunt exagerate in sensul ca nu ne asteptam la un dar foarte mare. Important este sa ne fie alaturi ca prieteni in primul rand si sa ne intelegem. Taxa de la biserica, lumanarile si restul ce ar trebui sa cumpere nasii sunt discutabile. Noi la aranajamente scapam ieftin pentru ca am pe cineva in familie care se ocupa si vom plati doar materia prima


Eu zic asa. Daca aveai din start pe cineva care sa se ofere sa te cunune, discutai de treaba cu preotul si lumarile, care cum, cat da. Sau daca gaseai printre prieteni pe cineva, un cuplu care, solicitati find, sa raspunda afirmativ.
Acuma, nu vreau sa fiu rea, dar nush ce prieteni ai, daca niciunul dintre ei nu a gasit ca e frumos sa faca acest gest printre voi. Nush cat se da la voi la fini - am auzit ca prin unele parti nasii le cumpara un adevarat trusou, chestii pt casa plus dar in plic de la 1000 de euro in sus. Nu stiu daca si la voi e la fel, dar daca este cazul, da, pot sa zic ca este o cheltuiala destul de mare.
In fine, trecem la subiect.
Voi, cu toata sinceritatea, nu prea sunteti in situatia sa aveti
f multe pretentii, si stii asta.
Incercati sa va ganditi sa acoperiti voi partea financiara privitoare la preot si lumanari, si dupa aia revino cu un anunt.
"Vrem sa gasim un cuplu cu care sa ne intelegem bine si care sa vrea sa ne fie nasi. Nu avem pretentii financiare, nu vrem decat sa fie un cuplu de treaba care sa fie dispus sa faca asta"; ( ma rog, ceva de genul asta) pentru ca stii, si faptul ca isis rup din timpul lor, dau bani la coafor etc, haine, ca nu te poti duce sa nasesti in blugi si tricou si cu latzele neprieptanate- ei bine, si asta inseamna niste cheltuilei.
Evident, revenind la pretentii financiare, nici ei nu ar trebui sa se astepte la cine stie ce cadou supercalifragilistic- excursie la Venetia sau mai stiu eu ce.
Pasul doi- in cazul in care veti gasi pe cineva, incercati sa va vedeti de cateva ori macar, si sa petreceti cat mai mult timp cu ei. Se poate lega chiar o prietenie frumoasa, mai ales daca sunteti cat de cat apropiati ca varsta, pregatire profesionala, preocupari etc ( acum nu zic sa gasiti copii la indigo ale voastre, dar trebuie sa existe o anumita compatibilitate).
Incercati sa nu va ganditi deloc la "partea economica" si sa va bucurati ca v-ati facut niste prieteni noi, niste oameni care au fost dispusi sa-si rupa din timpul lor si sa faca acest gest pentru voi.
Si pe cat posibil, pastrati cat mai mult legatura si dupa eveniment, pentru ca , dincolo de treaba cu nasitul, daca gasesti niste oameni de calitate, asta e un lucru rar si trebuie pretuit cum se cuvine.

Nu pot sa spun ca vbesc din experienta, la noi erau mai multe cupluri, prieteni de-ai nostri si de-ai alor mei care ar fi vrut sa ne cunune; proasta inspiratie m-a facut sa accept sa alegem niste persoane total nepotrivite, care ne-au facut fel si fel de fitze. Din dorinta de a nu ofensa si de a nu avea scandal in familie nu le-am spus ca am cam vrea sa rupem "deal"-ul, desi tare am fi vrut, ca taaare ciufuti au fost.

Inca o data, nu am vrut sa fiu rea, nu vreau sa fac pe desteapta. M-am pus, mental, in situatia ta si m-am gandit ce as face.
Mult succes! si...casa de piatra. Indiferent cine va va fi nas si naa, este important ca VOI DOI sa va intelegeti bine, sa va iubiti si sa va respectati.
nastasiafilipovna
Postat pe 2 Iulie 2010 19:56
As ruga persoanele care nu sunt interesate de subiect sa nu raspunda aiurea. Persoana care a adus acele comentarii chiar nu era indreptatita sa le faca. Nu s-a inteles semnificatia cuvantului "discutabile". Nu astept sute de euro sa primesc dar nici nu mi se pare ok ca nici macar sa nu dea dar cat da un mesean obisnuit. Referitor la taxa la biserica si celelalte cheltuieli, rog persoanele interesate sa ma intrebe pe mine ce valoare insumeaza inainte de a trage concluzii si de a arunca cu vorbe. Nu am pus nimanui sulita in coaste pentru a ne nasi si nu am deschis topicul pentru a ma certa cu cineva sau, mai mult decat atat, sa fiu judecata pentru "darul foarte mare" (cum spunea cineva). Multumesc celorlalte fete pentru sfaturi !
Dementa_grace
Postat pe 2 Iulie 2010 20:49
Imi pare rau ca eu am dat nastere unor controverse pe aici dar sunt patita. 2 cupuri ne-au cerut s le cununam, la fel ca nu au pretentii iar cu 4 luni inainte de nunta am aflat ca toate cheltuielile costa cam 30 de milioane pt ca voiau nu stiu ce buchet si lumanari din Olanda si ca ar vrea si ei un cadou acolo si MACAR 1000 de euro pe masa...am ramas trazniti si tot ei au fost suparati cand le-am spus ca noi nu ne permitem un asedmenea lux doar dintr-un salariu(eu eram studenta inca)
gabielle88
Postat pe 4 Iulie 2010 13:39
De la: gabielle88, la data 2010-07-04 13:39:46Imi pare rau ca eu am dat nastere unor controverse pe aici dar sunt patita. 2 cupuri ne-au cerut s le cununam, la fel ca nu au pretentii iar cu 4 luni inainte de nunta am aflat ca toate cheltuielile costa cam 30 de milioane pt ca voiau nu stiu ce buchet si lumanari din Olanda si ca ar vrea si ei un cadou acolo si MACAR 1000 de euro pe masa...am ramas trazniti si tot ei au fost suparati cand le-am spus ca noi nu ne permitem un asedmenea lux doar dintr-un salariu(eu eram studenta inca)



Mie imi pare si mai rau pentru ca sunt judecata dupa un raspuns firesc adus unei intrebari perfect normale, raspuns dat in linii generale in care cuvantul "discutabile" cuprinde intrega esenta. Nu are sens sa insir si alte detalii pentru ca oricum subiectul a deviat enorm de la ceea ce imi doream eu a fi acest topic.
Dementa_grace
Postat pe 4 Iulie 2010 16:58
Inchid topicul ! Mi-am gasit nasi
Dementa_grace
Postat pe 4 Iulie 2010 21:36
si eu cum am mai zis imi caut nasica si nas..noi avem nunta pe 5 septembrie si mai este foarte putin timp...suntem persoane foarte simple si in legatura la aceste discutii cu cat trebuie sa dea nasul, ca trebuie sa platesca atatea..astea nu cred ca sunt de bun gust..nasul stie el ce trebuie sa faca si daca doreste si are posibilitatea sa faca ce are de facut bine..dar nu trebuie obligat sa faca ceva ori sa avem nu stiu ce pretentii....
bun, asta este parerea mea...mai bine raman datoare dupa nunta decat sa il oblig sa imi dea nu stiu cat pe masa...
asa ca daca vrea cineva sa fie nasul nostru...
tandarica
Postat pe 5 Iulie 2010 15:08
buna daca vrei sa vb mai multe despre nasa putem discuta pe mess: roxana_criveanu@yahoo.com.sunt din craiova
grace004484
Postat pe 6 Iulie 2010 23:43
Am fost si eu in situatia voastra si tot asa ma critica lumea ca am pretentii mari, ca vreau sa plateasca nasi biserica si lumanarile si tot ce trebuie sa plateasca ei. As avea si eu o intrebare pt cei care li se pare o mare cheltuiala sa plateasca biserica si lumanarile, care mai este pomana nasilor daca nici macar astea nu platesc si sa nu mai zic ca si daca ii intrebi daca au vreo pereche s-au nu iar e si asta problema. un nas cand cununa trebuie sa stie care ii sunt indatoririle. eu una m-as simti penibil daca as cununa si le-as cere finilor sa plateasca ei tot si pe deasupra sa nu vin cu nici o pereche(macar cu parinti si frati tot as veni).Asa ca nu dispera mai este timp si o sa va gasiti si nasi pe care vii doriti. eu iam gasit cu 4 luni inainte de nunta si ne intelegem fff bine. Succes
alynutza_0
Postat pe 7 Iulie 2010 10:44
ti-ai gasit nasi merik?impartaseste-ne bucuria
gabielle88
Postat pe 7 Iulie 2010 15:32
De la: gabielle88, la data 2010-07-04 13:39:46Imi pare rau ca eu am dat nastere unor controverse pe aici dar sunt patita. 2 cupuri ne-au cerut s le cununam, la fel ca nu au pretentii iar cu 4 luni inainte de nunta am aflat ca toate cheltuielile costa cam 30 de milioane pt ca voiau nu stiu ce buchet si lumanari din Olanda si ca ar vrea si ei un cadou acolo si MACAR 1000 de euro pe masa...am ramas trazniti si tot ei au fost suparati cand le-am spus ca noi nu ne permitem un asedmenea lux doar dintr-un salariu(eu eram studenta inca)


Scuza-ma, dar v-au spus finii cat sa dati la masa? Nu stiu ce sa spun, decat ca-i nesimtire din partea lor. E adevarat ca aici pe forum gasim comentariile, fiecare in functie de ce au patit, prin ce au trecut sau au auzit. Noi, la nici una din cele 3 nunti unde am fost nasi nu am patit asta. Nici macar nu le-am spus pana in ziua nuntii cat le dam pe masa. Am mai spus, nu am dat cu miile de euro si erau constienti si finii ca nu ne permiteam asa ceva, dar nici nu ne-am facut de ras. Si ca dovada, sunt 15 ani de cand am cununat prima pereche, la 2 ani dupa ce ne-am cununat noi, le-am botezat si baietelul si ne intalnim cu drag de fiecare data, cu ei si cu ceilalti fini fara pretentii de la noi, fara figuri de la ei. I-am invitat de Craciun - anul trecut - chiar pe toti, sa vina pe la noi, sa fim toate 4 perechi, noi si cele 3 perechi de fini. Si la toti am cumparat acelasi fel de cadou cand au venit, pentru a nu face diferenta. Important este sa ne bucuram ca ne vedem, si mai important pentru noi este ca ei sa se inteleaga, ne bucuram atunci cand vedem ca pot sa realizeze ceva in viata! Si nu as accepta sa plateasca finii biserica, lumanarile si toate cele ce trebuie sa fie de la nasi. Degeaba te dai mare ca esti nas daca nu iti faci datoria. Esti mandru ca vrei sa cununi? Plateste! Asta e ajutorul pentru fini. Am platit dupa nunti si noi datoriile, dar daca am vrut sa cununam, am facut cateva eforturi incat sa iasa bine, sa nu ne facem de ras. Nu ne este rusine sa spunem ca am si imprumutat bani cand am cununat, caci am inapoiat banii aceia, dar vreau sa spun ca daca-ti doresti, te imprumuti si tot rezolvi. Si ne bucuram ca am putut ajuta si nou pe cineva in viata cum si pe noi ne-au ajutat nasii nostri, constienti si noi de eforturile lor de a ne cununa.
Depinde mult de la om la om .... nu sunt toate situatiile aceleasi. Respectul unul fata de celalalt conteaza mult, dar si prietenia care se formeaza intre fini si nasi.
grace009421
Postat pe 9 Iulie 2010 10:16
Dar legat de lumanari, daca finii doreau lumanari din olanda..... sau imi spuneau sa dam si noi un dar de 1000 euro...in plic pai sa-si caute nasii aceia, saaau, noi plateam cat consideram ca trebuie... restul sa completeze ei! Sunt fini cu fitze? Sa plateasca!!!!
grace009421
Postat pe 9 Iulie 2010 10:23
hello.noi avem nunta anul acesta in octombrie. noi chiar ne+am dori sa putem si de ajutor unui cuplu si sa le fim nasi,parinti spirituali si de ce nu un un sprijin
bebelusha_grace
Postat pe 11 Iulie 2010 14:07
ce zici discutam
grace004484
Postat pe 11 Iulie 2010 23:18
MakeUp Artist Profesionist

www.petramakeup.eu
petramakeup
Postat pe 14 Iulie 2010 10:09
inchid topicul...am anulat nunta ...probleme personale,,,,
tandarica
Postat pe 14 Iulie 2010 15:31
De la: meryk, la data 2010-07-14 15:31:28inchid topicul...am anulat nunta ...probleme personale,,,,

ce s-a intamplat? imi pare rau
gabielle88
Postat pe 15 Iulie 2010 15:09
Buna fetelor! Si noi suntem o pereche tanara, din Constanta,care ne cautam nasi. Avem nunta pe 27 August 2011 si dorim o pereche de nasi tineri cu care sa putem comunica, sa ne intelegem , sa iesim , sa mergem in vacante fara sa ne facem griji pentru diferenta de mentalitate. Conform traditiei viitorului meu sot ar fi trebuit sa fim cununati de nasul lui de botez care in prezent are varsta de 65 de ani. Nu am nimic impotriva acestei varste, ba chiar ii respect, dar ne doream in nasi si niste prieteni nu doar parinti spirituali. Oricum daca este cineva interesat astept sa ma contactati (nicol_eta2008@yahoo.com) si cand veniti la mare( pentru cine nu este din Constanta) ne intalnim sa ne cunoastem, iar pentru cine este din Constanta ne putem vedea oricand.
nicol_eta2008
Postat pe 23 Iulie 2010 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu cu studii, el fara.. 49 De la: iulia89 12 Iulie 2010 21:34
Melodia pentru aducerea tortului miresei 33 De la: 16 Ianuarie 2016 11:18
Singuratatea.......arma de distrugere a vietii de tanar 5 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 15:05
.... 25 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:36
Concurs cu premiu constand intr-o Petrecere a burlacilor 1 De la: eley 25 Iulie 2011 18:09