Setari Cookie-uri

fetelor am nevoie de parerea si un sfat bun de la voi,si va rog nu fiti rautacioase

Povestea mea e destul de lunga deci voi incepe cu inceptul!Am stat cu iuitul meu 10 luni in care eu a trebuit sa ma adaptez conform regulilor lui! "Nu ai voie sa ai prieteni ca nu exista asa ceva toti sunt niste perversi,nu ai de ce sa-ti vizitezi foarte dess familia ca ei tre sa inteleaga ca tu iti vei face familia ta" Nu am comentat nimik am crezut ca sunt eu de moda veche si i-am acceptat conditiile!Dar in astea 10 luni am fost tratata doar ca menajera lui si am fost mintita ca ma iueste ca nu miar face niciodata rau si ca imi doreste tot binele din lume!Daca ma iubeste de ce tot ce mi-am dorit de la el nu sa intimplat?Mi-am dorit sa mergem impreuna la Balul de absolvire la liceu pt ca cu colegi tot din cauza lui nu am tangente si doar alaturi de el ma puteam simti bine fara sa risc dupa petreere scene de gelozie!apoi ieri a fost nunta fratelui sau la care eram invitata ca domnisoara de onoare si pt ca lunea care a trecut miam permis sai reprosez ca ma deranjat faptul ca lui nu ia pasat ce miam dorit eu sa decis sa se desparta de mn si mai ales pe parcursul saptamani ma tot cauta imi spunea ca el ma iueste si ca nu mar rani niciodata dar in schimb a fost singur la nunta nu am avut ce cauta alaturi de el la acel eveniment!este si mai mult de povestit dar cred ca deja vam oosit cu cit am scris in concluzie acum sunt foarte suparata nu am mai mincat bn de luni in coace am plins toate aceste zile m-am injosit in fata lui iar el sa simtit bn nu ia pasat de mn si nici acum nu a dat vre un mesaj!ce ma sfatuiti sa fac in continuare,eu sunt pierduta chiar nu stiu ce sa fac!
grace_mihaela
Postat pe 16 Iunie 2010 19:29
De la: grace_mihaela, la data 2010-06-16 19:29:32Povestea mea e destul de lunga deci voi incepe cu inceptul!Am stat cu iuitul meu 10 luni in care eu a trebuit sa ma adaptez conform regulilor lui! "Nu ai voie sa ai prieteni ca nu exista asa ceva toti sunt niste perversi,nu ai de ce sa-ti vizitezi foarte dess familia ca ei tre sa inteleaga ca tu iti vei face familia ta" Nu am comentat nimik am crezut ca sunt eu de moda veche si i-am acceptat conditiile!Dar in astea 10 luni am fost tratata doar ca menajera lui si am fost mintita ca ma iueste ca nu miar face niciodata rau si ca imi doreste tot binele din lume!Daca ma iubeste de ce tot ce mi-am dorit de la el nu sa intimplat?Mi-am dorit sa mergem impreuna la Balul de absolvire la liceu pt ca cu colegi tot din cauza lui nu am tangente si doar alaturi de el ma puteam simti bine fara sa risc dupa petreere scene de gelozie!apoi ieri a fost nunta fratelui sau la care eram invitata ca domnisoara de onoare si pt ca lunea care a trecut miam permis sai reprosez ca ma deranjat faptul ca lui nu ia pasat ce miam dorit eu sa decis sa se desparta de mn si mai ales pe parcursul saptamani ma tot cauta imi spunea ca el ma iueste si ca nu mar rani niciodata dar in schimb a fost singur la nunta nu am avut ce cauta alaturi de el la acel eveniment!este si mai mult de povestit dar cred ca deja vam oosit cu cit am scris in concluzie acum sunt foarte suparata nu am mai mincat bn de luni in coace am plins toate aceste zile m-am injosit in fata lui iar el sa simtit bn nu ia pasat de mn si nici acum nu a dat vre un mesaj!ce ma sfatuiti sa fac in continuare,eu sunt pierduta chiar nu stiu ce sa fac!




Cate vrei sa ti se mai intample ca sa te convingi ca trebuie sa te desparti de el pana nu -ti pierzi ultima farama de respect si demnitate umana ?

ce te sfatuiesc sa faci ? adio si la gara , nu merita sa te gnadesti sau sa plangi dupa cineva care te trateaza ca pe o servitoare pretinzand ca te iubeste ; si respecta-te mai mult in viitor nu mai crede toate balivernele de iubire ! organizeaza -ti viata cu activitati noi si interesante si re- inventeaza -te !
kudika052198
Postat pe 19 Iunie 2010 06:59
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 19 Iunie 2010 10:40
dc ink te mai chinui?
repara greselile fata de ai tai si umple acum absenta si i-a viata de la inceput. schimba viata ta in bine! se vede clar k doar te-a folosit. consider bine ptr tine sa nu te mai uiti in urma si vei vedea k o sa gasesti pe cel potrivit tie. GASESTE-TI FERICIREA LA ALTA PERSOANA INAFARA DE EL. BAFTA
vyrtual
Postat pe 19 Iunie 2010 14:27
Draga mea,
Inteleg, din cele scrise de tine, ca esti foarte tanara, si, probabil, el a reprezentat pentru tine prima dragoste. Dar la fel de bine inteleg ca dragostea, daca despre asa ceva e vorba, nu este reciproca, ea este doar din partea ta. Pentru ca, dupa felul in care se comporta el, tu nu reprezinti pentru el decat poate "un trofeu", o "proprietate vie", sau. mai rau, menajera, bucatareasa, camerista, si nu in ultimul rand, jucaria lui sexuala, nicidecum partenera, iubita, logodnica sau posibila viitoare sotie. Ce sa faci??? Fugi mancand nori... cum se zice ! Fugi si nu te uita nici o clipa inapoi... NU MERITA. Nu merita nici macar sa-ti stearga praful de pe pantofi. Nu te mai gandi la el nici o clipa, linisteste-ti sufletul si inima. Nu va fi usor deloc. Te va durea foarte tare... o vreme. Va incerca, probabil, sa te faca sa te intorci, pentru ca, iarta-mi usoara rautate, dar te intreb: Cui nu i-ar conveni sa aiba la indemana pe cineva care, daca i se spune, sa-i sufle sa-i raceasca nu numai ciorba, dar si, de ce nu... iaurtul? Cui nu i-ar conveni doar sa comande... si totul sa se rezolve dupa placul lui? Cui nu i-ar conveni sa i se faca toate poftele...fara ca el sa se oboseasca sa spuna macar "multumesc" ? In general, un barbat de genul celui pe care-l descrii tu, e atat de "plin de el" incat niciodata n-o sa lase de la el nimic, ba, dimpotriva, cu timpul va deveni un adevarat tiran, daca nu cumva este deja. Plus ca, pe motiv de gelozie, poate deveni violent nu numai verbal cat si fizic. Si te intreb eu... merita oare un astfel de om sa-ti mananci tineretea langa el? Sincer, eu nu cred. Nu te calca singura in picioare continuand sa ramai alaturi de el. Invata sa te respecti singura, daca el nu te respecta. Vezi-ti de viata ta, daca e cazul, continuati studiile, si fii sigura ca, undeva, candva, va apare in viata ta omul care sa te merite cu adevarat. Nu uita ca... totusi... lumea e plina de barbati. Lumea nici n-a inceput si nici nu se termina cu el. Ca o gluma: nu e el cel care "a dat gaura la macaroana", si au facut-o altii... demult tare. Fii optimista, invata sa te respecti si sa te iubesti, si... s-auzim numai de bine.
miha59ella
Postat pe 20 Iunie 2010 07:25
CRED ca cel mai bine era daca nu te mutai cu el :-) daca era vorba de nunta abia dupa era momentu potrivit sa locuiti impreuna...asta consider eu,fiecare gandeste diferit :-) Pentru simplu fapt ca ai stat la el,ai devenit automat inferioara lui si si'a permis sa te comande cum a vrut...si nu cred ca tu ai avut vre'un cuvant in relatia voastra :-(
anchi_grace
Postat pe 20 Iunie 2010 14:57
multumesc de sfaturi,credetima si in momentul de fata m-am injosit in fata lui si tot eu am cerut impacarea,desigur eu am fost de vina in tot cea ce sa intimplat si mia spus ca daca ma voi schimba ne vom impaca daca nu,nu!incerc sa mil scot din suflet dar nu pot,desi vad ca-l intereseaza doar corpul meu!in ultimele doua sapt am sperat ca ne vo impaca dar el nu a facut deit sa ma ia serile la el pe diverse motive sa abtina ce vroia si dimineata ca pe un nimeni ma aducea acasa!am incercat sa-mi caut de munca ca sa am o acupatie sa incer sal scot din suflet dar nu am gasit nimik1n stiu daca ati putea intelege dar sunt pirduta de tot si nu mai stiu nimik de mine!multumesc inca o data pt sfaturi!
grace_mihaela
Postat pe 20 Iunie 2010 16:07
Si se merita sa te injosesti in halul acesta??????????????????? Te va face sa simti bine ??? ESt fericita si te simti iubita cand esti cu el??? A tinut cont vreodata si ce iti doresti tu??? Raspundeti singura, si mergi mai departe esti prea tanara sa iti mananci zilele cu un nemernic, imi pare rau ca ai ajuns sa il iubesti asa, dar inteleg asa sunem noi fetele, naive si sensibile, mai ales la varsta pe care o ai, Urmeaza-ti cursul vetii tale, nu te mai uita inapoi!!!!! Barbati gasesti pe toate gardurile si bineinteles barbati care sa te faca fericita si nu sluga!!!!!! Nu mai cere impacarea ci mai degraba abtine-te sa-l suni!!!! Convige-te singura ca viata poate fii frumoasa si fara el!! Va fi greu la inceput dar crede-ma e mult mai bine asa1!!!!! Capul sus si inainte vitata nu se termina la el!!!!!
lucky_happy
Postat pe 20 Iunie 2010 17:26
Iti faci rau cu mana ta. Incepe prin a-l uita si sterge nr lui de telefon sau pur si simplu schimba-l pe al tau si asa vei fi sigura ca nu vei mai vb cu el. numai bine
vyrtual
Postat pe 20 Iunie 2010 17:33
Buna,sfatul meu este sa pleci cat mai repede de langa acest barbat, nu te merita ,esti prea buna pentru el, nu cred ca il iubesti, poate stai cu el doar din interes altfel nu cred ca ii suportai tu atat, poate iti ofera tot ce vrei din punct de vedere material, o viata comoda , dar fara respect, intelegere si armonie.
Se foloseste de tine ca sa se simta el barbat, face pe cocosul ca sa te tina sub papuc.
Pleaca pana cand nu este prea tarziu, doamne fereste sa nu te lase insarcinata si sa suferi toata viata.
Cauta-ti un barbat care sa iti spele si picioarele...da-l naibii de ciobarlau, exista atatea barbati care te astepta sa-i cunosti si tu iti pierzi vremea cu un idiot,care nu stie cum sa se comporte cu o fata.
Scuza-ma daca am fost prea directa.
Mihaela1981_grace
Postat pe 20 Iunie 2010 21:13
Nu e vorba de situatia materiala am tot ce vreau si acasa la tata,numai ca in toata nesimtirea lui si tupeul fara limite parca mia pus o pinza pe ochii si credema cit am incercat sa nul mai bag in seama,parca ajung fara sa ma controlez cu mina pe tel si-l sun stiu ca nu fac bn dar parca totul ma trage la el desi stiu ca nu merita!nu mai spun ca aseara a venit si mia zis ca daca nu ies sa stam de vb o sa ma stie vecini si ca sa nu-i fac lu tata prob am iesit sa vb cu el ce a urmat....nu pot descrie ...din nou ma invinuit de toate si ma bruscat ba chiar ma dus la el acasa desi eu am vrut sa cobor din masina si sa nu merg cu el dar ma prins de maini a inchis usa si ma luat la el zicand ca stie el ca eu vreau sa merg cu el si ca fac teatru ca nu-mi pasa de el!am inghitit in sec cum vine vorba si am facut ca el ca oricum faceam mai rau daca insistam sa ma lase in pace!
grace_mihaela
Postat pe 21 Iunie 2010 15:39
De la: grace_mihaela, la data 2010-06-21 15:39:57Nu e vorba de situatia materiala am tot ce vreau si acasa la tata,numai ca in toata nesimtirea lui si tupeul fara limite parca mia pus o pinza pe ochii si credema cit am incercat sa nul mai bag in seama,parca ajung fara sa ma controlez cu mina pe tel si-l sun stiu ca nu fac bn dar parca totul ma trage la el desi stiu ca nu merita!nu mai spun ca aseara a venit si mia zis ca daca nu ies sa stam de vb o sa ma stie vecini si ca sa nu-i fac lu tata prob am iesit sa vb cu el ce a urmat....nu pot descrie ...din nou ma invinuit de toate si ma bruscat ba chiar ma dus la el acasa desi eu am vrut sa cobor din masina si sa nu merg cu el dar ma prins de maini a inchis usa si ma luat la el zicand ca stie el ca eu vreau sa merg cu el si ca fac teatru ca nu-mi pasa de el!am inghitit in sec cum vine vorba si am facut ca el ca oricum faceam mai rau daca insistam sa ma lase in pace!


draga mea nu ar trebui sa iti pese de vecini, deoarece la urma urmei tu trebuie sa scapi de el!! oricum el se face de rusine nu tu!!!!!! eu cred ca ar trebui sa le spui parintilor despre tot ce se petrece si iti va fi ai usor sa scapi de el!!!!
chetegalina
Postat pe 21 Iunie 2010 16:00
Cred ca intr-0 relatie trebuie sa te simti libera sufleteste mai ales,cu alte cuvinte...relatia trebuie sa fie ca o implinire,o stare de bine,un refugiu doar al vostru....Relatia nu trebuie sa aiva sinonim cuvantul "inchisoare",nu trebuie ingradita libertatea individuala a nimanui.Eu zic sa o lasi balta,si sa te regasesti pe tine insati.Mult noroc !
vaduvasimona
Postat pe 21 Iunie 2010 17:07
Stiu ca nu ti-e usor sa stai langa asemenea barbat, dar ai fi mai fericita daca reusesti sa te desparti treptat de el pentru ca este o persoana dificila.Pana nu te vede cu altul, acest barbat nu te va lasa in pace.
Cred ca ai facut o obsesie pentru el fara sa iti dai seama din moment ce iti vine sa-l suni sau esti foarte orbita de aceasta dragoste furtunoasa cu peripetii...deloc incantatoare.
La inceput cand l-ai cunoscut tot asa se comporta cu tine? sau s-a schimbat si din ce motin crezi ca a facut-o?
Te-ai gandit cum ai vrea sa fie barbatul visurilor tale?barbatul de langa tine este ceea ce ti-ai dorit dintotdeuna? eu nu cred dupa cate am inteles de la tine.
Fii curajoasa si nu il mai suna,uita ca exista daca asta iti doresti.
Mihaela1981_grace
Postat pe 22 Iunie 2010 00:12
Eu iti spun sa incerci sa te regasesti...nu e un capat de drum vei vedea! Intoarce-te la ai tai si o sa vezi k nu o sa dureze mult pana iti gasesti pe altcineva, e plina lumea de baieti de toate felurile, trebuie doar sa fii tu mai selectiva alegand ce e mai bun pt tine.Daca nu o sa il lasi acum, mai incolo situatia nu se va rezolva, va fii chiar mai rea! Succes si mult curaj! mai rau de atat nu ti se intampla dak il parasesti, va fi chiar mai bine si o sa iti dai seama de asta mai incolo.FII CURAJOASA!Arata-i k spre surprinderea lui, nu esti dependenta de el.
andrab_grace
Postat pe 22 Iunie 2010 01:12
vand rochie de mireasa detalii sipoze la myssnatacha@yahoo.com
myssnatacha
Postat pe 22 Iunie 2010 13:18
Capul sus !

Din povestea ta inteleg ca de-abia ai terminat liceul, nu-i asa ?
Nu vreau sa te cert, te rog sa nu o iei in nume de rau, dar sunt deranjante greselile tale gramaticale .
Ai grija de tine, invata din greseli si nu mai crede ca orice amor este perfect .

Povestea este dureroasa .
Ai permis sa fii umilita de mult prea multe ori.
A fost greu incepul ptr. el.

Te-a izolat.
Te-a umilit .
Te-a manipulat .
S-a jucat cu sentimentele tale .

Asta iti doresti ?

De ce plangi ?
De ce suferi ?

Intreaba-te daca se merita si vei vedea ca NU.

Noi toate ne dorim sa fim iubite, rasfatate , ocrotite.
TU ai avut parte de asa ceva ?

Viata merge inainte si nu uita ca nu ai voie sa repeti greselile in viitor.
Te pupam si noi toate din comunitatea GRACE iti suntem alaturi.

Te asteptam sa ne spui ca esti fericita .
grace002227
Postat pe 23 Iunie 2010 10:19
Banuiesc ,in adancul sufletului tau , ti-ai dori ca macar unul din sfaturile date de fete sa fie altul decat despartirea de el.iti va fi greu, enorm de greu dupa despartire deoarece te-a izolat de prieteni, familie dar alta solutie nu este.Iti trebuie multa tarie de caracter , in momentul in care ai sau a decis ca relatia sa se incheie, fii hotarata sa te indepartezi de el,gandeste-te ca meriti sa fii respectata , iubita si apreciata pentru ce esti.comportamentul lui nu se va schimba in bine odata cu trecerea timpului ci poate ramane asa sau mai rau.Decizia iti apartine! Te-am pupat si o zi buna,curaj.
julianaj
Postat pe 24 Iunie 2010 08:05
daca tu continui sa ramai cu el iti faci rau tot tie si tot tu o sa ai de suferit pt ca daca se comporta asa cu tine cu timpul va face si mai rau sau o sa te trezesti intr-o buna zi singura fara el (pt ca s-a saturat de tinedaca tu faci numai ce zice el ) si fara prieteni. eu zic sa iti iei inima in dinti si sa renunti la el si o sa vezi ca timpul o sa le rezolve pe toate o sa il uiti si o sa iti fie mult mai bine. o sa gasesti pe cineva care chiar o sa te iubeasca si o sa te aprecieze asa cum esti tu fara sa te schimbi.
elenadenisa_grace
Postat pe 24 Iunie 2010 10:26
De la: grace_mihaela, la data 2010-06-21 15:39:57Nu e vorba de situatia materiala am tot ce vreau si acasa la tata,numai ca in toata nesimtirea lui si tupeul fara limite parca mia pus o pinza pe ochii si credema cit am incercat sa nul mai bag in seama,parca ajung fara sa ma controlez cu mina pe tel si-l sun stiu ca nu fac bn dar parca totul ma trage la el desi stiu ca nu merita!nu mai spun ca aseara a venit si mia zis ca daca nu ies sa stam de vb o sa ma stie vecini si ca sa nu-i fac lu tata prob am iesit sa vb cu el ce a urmat....nu pot descrie ...din nou ma invinuit de toate si ma bruscat ba chiar ma dus la el acasa desi eu am vrut sa cobor din masina si sa nu merg cu el dar ma prins de maini a inchis usa si ma luat la el zicand ca stie el ca eu vreau sa merg cu el si ca fac teatru ca nu-mi pasa de el!am inghitit in sec cum vine vorba si am facut ca el ca oricum faceam mai rau daca insistam sa ma lase in pace!


O cauti cu lumanarea si te vaiti degeaba. Omul asta nu are ce cauta in viata ta daca ai catus de putin respect pentru tine. Toata lumea ti-a zis acelasi lucru numai tu nu intelegi. Da-l la naiba! Ce e aia: nu pot rezista si ii dau telefon? Da-i telefon unei prietene, da-i telefon bunicii, du-te si te plimba...
Si ce daca te ameninta cu scandalul? Tu-l amenintai ca suni la politie.
De ce nu ceri ajutorul familiei tale? Eu as zice sa discuti cu parintii tai si sa-i rogi sa te ajute pentru ca tu nu faci fata situatiei. Ei sunt cel mai aproape de tine si vor gasi mult mai usor cai de a te apara. Si pleaca pentru o vreme. La bunici, la o prietena, intr-o excursie. Pleaca de acolo, ca sa nu te mai gaseasca. Iar tu inceteaza sa te mai vaiti. Noi degeaba dam sfaturi aici daca tu esti surda. Daca nu lupti cu toata fiinta ta si pe toate caile sa iesi din tampenia asta inseamna ca-ti meriti soarta si in loc de compatimire meriti doar o mare indiferenta.
adelaide_grace
Postat pe 24 Iunie 2010 13:06
Salut! Si eu am avut o relatie ca si a ta,sfatul meu? E sa FUGI de oameni de genul asta,a ajuns sa creeze o lume numai a lui,crede-ma ca o sa ajungi sa vrei ceva,sa te deranjeze ceva...si nu o sa aiba cine sa te asculte,eu am trait un calvar 6 ani in italia eu cu el departe de toti,de 2 ani am scapat am cunoscut pe cineva pe care il iubesc,ma iubeste..ne respectam,si pe 19 sept facem nunta! Crede-ma,exista barbati care sa te IUBEASCA PT CEEA CE ESTI NU SA TE TRANSFORME CA SA TE IUBEASCA! Scrie-mi la alinacocut@yahoo.com,sunt curioasa de ce decizie ai luat! Fruntea sus.viata e frumoasa! Cu drag Alina Pupici
kudika137301
Postat pe 25 Iunie 2010 19:34
Scumpa mea eu te sfatuiesc sa il lasi si sa nu te mai intorci niciodata la el.Eu am avut o relatie de 3 ani jumate, prima mea iubire...Am facut totul pe placul lui.De fiecare data cand ne certam si era vina lui luam vina asupra mea ca sa fie bine...m-am pus in genunchi in fata lui...Norocul meu a fost ca m-a lasat pt alta caci eu nu as fi avut curajul sa il las pentru ca il iubeam enorm si as fi suportat orice doar sa fiu langa el.Acum am o noua relatie de o luna si sper sa fie bine.Am pierdut 3 ani jumate din viata...cei mai frumosi ani...nu-i pierde si tu!Iti doresc numai bine!
tarta_anamaria
Postat pe 25 Iunie 2010 22:16
daca te complaci in rolul de "sclava Isaura" e treaba ta! dar si sclava a fugit....
vaiana
Postat pe 26 Iunie 2010 08:53
Stii cum se numeste genul asta de barbat pe care il iubesti tu?...vampir emotional. Fugi cat poti de tare, cat mai departe de el, iti rapeste orice urma de demnitate.
Eu ma intreb de ce esti tu atat de nesigura si neincrezatoare in tine. Tu te torturezi singura atunci cand te intorci la el, oare ce ti s-a putut intampla sa te faca sa crezi ca nu meriti si nu poti mai mult decat atat...
Apuca-te sa faci o facultate in alt oras, iti vei face prieteni noi, apartinand altui mediu si vei avea o alta perspectiva asupra lumii.
In final tu alegi ce vrei sa faci cu viata ta, sper sa iei decizia cea mai buna pentru tine...numai bine iti doresc.
enacheg
Postat pe 26 Iunie 2010 16:10
Draga mea, eu nu inteleg cum ai putut suporta asa ceva!!??Tu chiar nu ai pic de demnitate??Ce poti sa iubesti la un asemenea animal?Uita-te in oglinda, priveste-te bine si pune-ti intrebarea daca meriti asta!!Pune in balanta cat tp ti-a fost bine cu el si cat nu.Pune in balanta calitatile si defectele lui.Singura iti vei da raspunsul la intrebarea "te merita acest om?"!Categoric nu.Nu te cunosc, n-ar trebui sa stiu eu daca te merita sau nu, acum insa vorbesc din primsa unei fete care intelege altfel viata, intelege altfel "femeia".Viziunea mea despre viata este total diferita de a ta, orgoliul meu de femeie este atat de mare incat nu am acceptat pana acum nici macar sa mi se zica "da-te mai incolo"!!Si asta pentru ca ma stiu cum sunt si cat valorez!Niciodata nu lasa pe absolut nimeni sa te "joace in picioare".Nu lasa sa treaca viata pe langa tine, suportand un misogin nenorocit!Habar nu ai ce frumoasa e viata atunci cand nu ti-o complici tu!Nu stiu ce varsta ai tu, nu stiu ce varsta are el, dar din ce spui tu inteleg ca esti destul de mica din moment ce tu vezi asa lucrurile si nu ai forta necesara sa iei decizia corecta pt viata ta, iar el indiferent de ce varsta are, este cel mai mare nenorocit!!!Fereste-te de el cat mai poti, este un om periculos.Deschide bine ochii pana nu este prea tarziu, pana nu te obliga sa faci cine stie cate alte chestii, pana nu te obliga sa-i faci un copil si atunci vei fi legata de el pe viata!!!Te rog, pretuieste-ti viata!!Ai una singura!Nu vei mai avea ocazia niciodata sa-ti refaci greseala intr-o alta viata!!!
grace009393
Postat pe 26 Iunie 2010 19:41
Multuesc!Toate aveti dreptate dar hai sa-ti rasp in special tie!Bunici nu mai am nici din partea mamei nici din partea tatei,mama a murit acum 4 ani iar tata este atit de bolnav si de singur incit nu ma lasa sufletul sa-l mai amarasc si eu cu ale mele!Cit despre politie credema nu am nici o sansa are mare influenta in domeniul ala si nu numai!Da ar trebui sa fug sa il dau naibi stiu ca nu merita dar cine stie ce inseamna dragostea adevarata ma intelege de ce nu pot renunta!Va multumesc inca o data pentu sfaturi,credetima observ si singura cit de josnica sunt ca nu renunt dar sper sa am puterea pina la final sa spun GATA!
grace_mihaela
Postat pe 27 Iunie 2010 11:39
dai liber si cautati p altu nu are rost sa asti amarasti viata langa asa pers ca nu merita poate meriti ceva mult mai bun fata de el nu al mai cauta incearca sa al uiti fati un alt prieten incearca sa ati faci prieteni noi si incearca sa nu te mai gandesti la el dal uitari ca poate nu te merita sunt ft multi baieti nu e el singurul
grace009365
Postat pe 27 Iunie 2010 22:12
apoi u draga mea ..te rog lasa lll!!omul ala e un obsedat si nu merita nici macar sa te uiti la el
.ai o viata inainte si sunt sig ca o sa gasesti pe cinaìva potrivit tie,asta atunci cand nici nu te astepti...iti spun dinm propia experienta.nu stiu de ce ai mai putea sa mergi inainte cu un asemenea barbat.te puup aiu griaj de tine.
p.s:numai tu contezi!!pupa
dulcesica
Postat pe 29 Iunie 2010 19:07
parerea mea este sa-l lasi sa-si vada de treaba lui si de regulile lui.Eu am fost casatorita 6 ani dar nu cu el ci cu regulile lui si crede-ma ca a fost greu. Acum sunt divortata si-ti spun sincer ca imi este mai bine. fi tu ceea ce esti dar cu propiile tale reguli si viata o sa-ti fie mult mai frumoasa. lasa iubirea ca nu inseamna nimic daca nu exista respect. SUCCES MAI DEPARTE!!
bebelusu
Postat pe 7 Iulie 2010 14:35
De la: grace_mihaela, la data 2010-06-27 11:39:11Multuesc!Toate aveti dreptate dar hai sa-ti rasp in special tie!Bunici nu mai am nici din partea mamei nici din partea tatei,mama a murit acum 4 ani iar tata este atit de bolnav si de singur incit nu ma lasa sufletul sa-l mai amarasc si eu cu ale mele!Cit despre politie credema nu am nici o sansa are mare influenta in domeniul ala si nu numai!Da ar trebui sa fug sa il dau naibi stiu ca nu merita dar cine stie ce inseamna dragostea adevarata ma intelege de ce nu pot renunta!Va multumesc inca o data pentu sfaturi,credetima observ si singura cit de josnica sunt ca nu renunt dar sper sa am puterea pina la final sa spun GATA!


Buna ,am si eu o intrebare sau mai bine un sfat ...tu crezi ca mama ta e fericita acolo sus cand te veede ca te chinui asa ,si eu am ramas fara mama la o varsta foarte frageda ,si am avut parte de acelas cosmar ca al tau,si pe deasupra eram si casatoriti.Mergeam la mormant la mama si vorbeam cu ea si plangeam si ziceam de ce m-ai lasat de ce nu esti langa mine ...dar ea nu are nici o vina ...si vorbeam cu ea poate ti se pare banal sau altora li se pare dar cu ajutorul ei(cum vorbeam asa cu ea )si ma gandeam numai la ea din tot sufletul si ii spuneam ajuta-ma sa scap de omul asta ca nu vreau sa ajung in mormant ca tine.Gandeste-te si la tatal tau ca doar pe tine te are si si-ar dorii sa fi fericita ,daca faci un atac de panica sau te bate nenorocitul de te lasa distrusa pe viata,cum crezi ca va reactiona tatal tau stiind ca te pierde si pe tine.Asa eram si eu nu ma gandeam la mine nu ma interesa ce se intampla cu viata mea,aveam 19 ani si cu fiecare zi care trecea langa acel om simteam ca imbatranesc cu 10 ani si ca am sa mor ca nu o sa mai traiesc si totusi ziceam ca il iubesc.Am observat ca nu prea te gandesti la tine mai mult la el...dar daca nu o faci pentru tine sa il lasi fa-o pentru cei care tin la tine si pentru cei care vor sa te vada fericita...gandeste-te ca, cu fiecare lacrima pe care o versi si mama ta varsa poate sute pentru tine si nu cred ca iti doresti asa ceva.Mergi la mormantul ei si vorbeste cu ea....Crede-ma ca eu m-am rugat sa imi de-a un semn daca e bine ceea ce fac si mi-a dat ;cum? am visat-o ca ma certa foarte tare si era foarte suparata si am inteles "mesajul"
Imi pare rau ca am ati8ns acest subiect care este foarte sensibil si pentru cele care au inca mamele langa ele dar pentru cele care nu le mai au este un punct si mai sensibil pe care nimeni nu il intelege pana nu se afla in aceeasi situatie
Poate te intrebi cum sunt acum ...sunt foarte fericita am cunoscut pe cineva care merita toata dragostea mea,care ma respecta,imi vorbeste frumos ma trateaza cu egalitate,si vom face nunta la anul;si mi-am dat seama ce frumoasa este viata dar pe cat este de frumoasa pe atata e de scurta si trebuie sa profitam de ea pentru ca anii tineretii nu se mai intorc oricat am plange dupa ei...pot sa zic ca am renascut decand am scapat de acel nemernic ca nu i se poate spune om
Sper ca te-au ajutat sfaturile mele si al celorlalte fete de pe forum care au toate perfecta dreptaTE
aI GRIJA DE TINE
anca_malasorte
Postat pe 7 Iulie 2010 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa mai am rabdare sau sa ma despart de el...? 27 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:50
poate fi numita relatie sau nu??? 26 De la: al_brain 6 Ianuarie 2013 20:02
PORUMBEI ALBI IN ZIUA NUNTII ! 13 De la: kudika421339 18 Noiembrie 2011 16:45
Frecventeaza un site de matrimoniale....ma inseala? 33 De la: Gelico 31 August 2011 22:29
off topic pentru mirese - cum e dupa nunta? 24 De la: 17 Ianuarie 2013 10:41