Setari Cookie-uri

fetelor am nevoie de parerea si un sfat bun de la voi,si va rog nu fiti rautacioase

De la: anca_malasorte, la data 2010-07-07 22:09:22
De la: grace_mihaela, la data 2010-06-27 11:39:11Multuesc!Toate aveti dreptate dar hai sa-ti rasp in special tie!Bunici nu mai am nici din partea mamei nici din partea tatei,mama a murit acum 4 ani iar tata este atit de bolnav si de singur incit nu ma lasa sufletul sa-l mai amarasc si eu cu ale mele!Cit despre politie credema nu am nici o sansa are mare influenta in domeniul ala si nu numai!Da ar trebui sa fug sa il dau naibi stiu ca nu merita dar cine stie ce inseamna dragostea adevarata ma intelege de ce nu pot renunta!Va multumesc inca o data pentu sfaturi,credetima observ si singura cit de josnica sunt ca nu renunt dar sper sa am puterea pina la final sa spun GATA!


Buna ,am si eu o intrebare sau mai bine un sfat ...tu crezi ca mama ta e fericita acolo sus cand te veede ca te chinui asa ,si eu am ramas fara mama la o varsta foarte frageda ,si am avut parte de acelas cosmar ca al tau,si pe deasupra eram si casatoriti.Mergeam la mormant la mama si vorbeam cu ea si plangeam si ziceam de ce m-ai lasat de ce nu esti langa mine ...dar ea nu are nici o vina ...si vorbeam cu ea poate ti se pare banal sau altora li se pare dar cu ajutorul ei(cum vorbeam asa cu ea )si ma gandeam numai la ea din tot sufletul si ii spuneam ajuta-ma sa scap de omul asta ca nu vreau sa ajung in mormant ca tine.Gandeste-te si la tatal tau ca doar pe tine te are si si-ar dorii sa fi fericita ,daca faci un atac de panica sau te bate nenorocitul de te lasa distrusa pe viata,cum crezi ca va reactiona tatal tau stiind ca te pierde si pe tine.Asa eram si eu nu ma gandeam la mine nu ma interesa ce se intampla cu viata mea,aveam 19 ani si cu fiecare zi care trecea langa acel om simteam ca imbatranesc cu 10 ani si ca am sa mor ca nu o sa mai traiesc si totusi ziceam ca il iubesc.Am observat ca nu prea te gandesti la tine mai mult la el...dar daca nu o faci pentru tine sa il lasi fa-o pentru cei care tin la tine si pentru cei care vor sa te vada fericita...gandeste-te ca, cu fiecare lacrima pe care o versi si mama ta varsa poate sute pentru tine si nu cred ca iti doresti asa ceva.Mergi la mormantul ei si vorbeste cu ea....Crede-ma ca eu m-am rugat sa imi de-a un semn daca e bine ceea ce fac si mi-a dat ;cum? am visat-o ca ma certa foarte tare si era foarte suparata si am inteles "mesajul"
Imi pare rau ca am ati8ns acest subiect care este foarte sensibil si pentru cele care au inca mamele langa ele dar pentru cele care nu le mai au este un punct si mai sensibil pe care nimeni nu il intelege pana nu se afla in aceeasi situatie
Poate te intrebi cum sunt acum ...sunt foarte fericita am cunoscut pe cineva care merita toata dragostea mea,care ma respecta,imi vorbeste frumos ma trateaza cu egalitate,si vom face nunta la anul;si mi-am dat seama ce frumoasa este viata dar pe cat este de frumoasa pe atata e de scurta si trebuie sa profitam de ea pentru ca anii tineretii nu se mai intorc oricat am plange dupa ei...pot sa zic ca am renascut decand am scapat de acel nemernic ca nu i se poate spune om
Sper ca te-au ajutat sfaturile mele si al celorlalte fete de pe forum care au toate perfecta dreptaTE
aI GRIJA DE TINE



ACEST MESAJ ESTE DE LA MINE NU DE LA ANCA_MALASORTE (ASTA-I SORAMEA
NU STYU CUM A INTRAT CU NUMELE EI CIUDAT
INFINE NU MAI CONTEAZA
TE PUP SI INCA O DATA REFATI VIATA
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 7 Iulie 2010 22:13
Draga mea mihaela ,sincer nu tare as sti ce sfat sa iti dau urmeazati inima. E singurul lucru pe care pot sa til spun, stai analizeaza fiecare lucru bun ,fiecare lucru rau ,[la o adica scriele pe o foaie de hartie]daca vezi mai multi de bine atunci poti sa mai incerci ,in schimb daca sant mai multe lucrurile negatve atunci laso asa ;in cel de al doilea caz te sfatuiesc sa nu mai suferi dupa el pt ca mai sant f multi baieti care poate te vor langa ei.Insa in primul caz atunci mai incearca dar nu te mai lasa calcata in picioare inpunete si spunei conditiile tale daca vrea sa le respecte inseamna ca te iubeste daca nu atunci sti ce ai de facut .Mai este o vorba cum il inveti asa il ai. iti doresc succes in alegerea pe care o vei face .Numai bine.
grace009549
Postat pe 8 Iulie 2010 15:56
Iubito daca tea bruscat .......... lasal si nu mai privi in urma..........uite care e problema si eu am trecut prin ce treci tu acuma eu am avut sprijinul parintilor in aceasata problema.Ideea e sa nu te mai lasi asa de moale,incearca sa fi mai puternica cand esti cu el ,spune ce ai pe suflet,si spuneo in asa fel incat sa creada ca nu el sa jucat cu viata ta ci tu ai facut lucrul asta cu el,nu iti fie frica ca te loveste ,ca o sa il pierzi ,chiar nu ai nevoie de un asa om langa tine.trateazal cum te trata el pe tine , si in primul rand nu il mai suna sau cauta ,pe cat posibil evital ,daca el te opreste spunei si trateazal cum tiam zis.Stiu ca iubirea e mare dar la urma urmei tu esti cea mai inportanta fiinta de pe pamant,el e pe locul 2 .Nu uita niciodata lucrul asta si o sa vezi ca va fi bine. PS SI NICIODATA IN VIATA TA NU ACCEPTA LUCRURI CARE NU ITI SUNT DE NICIUN FOLOS SI MAI ALES NU ACCEPTA SA FI MARIONETA CUIVA .
grace009549
Postat pe 8 Iulie 2010 16:13
De la: grace_mihaela, la data 2010-06-27 11:39:11Multuesc!Toate aveti dreptate dar hai sa-ti rasp in special tie!Bunici nu mai am nici din partea mamei nici din partea tatei,mama a murit acum 4 ani iar tata este atit de bolnav si de singur incit nu ma lasa sufletul sa-l mai amarasc si eu cu ale mele!Cit despre politie credema nu am nici o sansa are mare influenta in domeniul ala si nu numai!Da ar trebui sa fug sa il dau naibi stiu ca nu merita dar cine stie ce inseamna dragostea adevarata ma intelege de ce nu pot renunta!Va multumesc inca o data pentu sfaturi,credetima observ si singura cit de josnica sunt ca nu renunt dar sper sa am puterea pina la final sa spun GATA!


buna,
fara nici o rautate iti spun ca nu te inteleg.
faza cum ca "cine stie ce inseamna dragostea adevarata ma intelege de ce nu pot renunta" e o tampenie. oricine a cunoscut dragostea adevarata stie ca ea presupune ca si el sa faca tot posibilul ca tie sa-ti fie bine, sa te faca fericita, sa te ocroteasca si mai ales daca tatal tau e bolnav sa te ajute, sa fie moral sprijinul tau. iar el e un dobitoc si atat.
daca ai face o plangere la politie ai scapa de el.
sper sa intelegi pana nu va fi prea tarziu.
te pup si ia atitudine.
VIATA E PREA SCURTA CA SA NU TE BUCURI DE EA!!!!!
grace009568
Postat pe 9 Iulie 2010 18:25
Parerea mea este ca a facut bine cand s-a mutat cu el ...in timpul acesta macar a aflat cum este el . Iti dai seama daca ea ar fi aflat abia dupa nunta???
AndreaMac
Postat pe 12 Iulie 2010 09:54
daca ai orgoliu si te respechiti nu te injosi in fata lui
mandra ta de fata trebuie sa o ai
un barbat care te iubeste te accepta asa cum esti tu si prieteni tai nu te schimba
esti tanara gandestete ca nu e pt tine mai bine plangi acum si iti trece
nu te intoarce la el pt ca se va repeta tot ce el a facut un om de genu nu se schimba si sunt sigura ca a dat si in tine doar ca nu ai precizat tu . sigur e un om posesiv e un om bolnav si nesigur pe el are inpresia ca se afla in pericol relatia lui
termina liceul fa o facultate in facultate e de vis te distrezi su vei cunoaste persoane care sunt la nivelul tau si care iti vor tine companie la un bal sau unde ai de mers.
ghinionul nostru e ca suntem femei si suferim toate din cauza unor ......... dar Dumnezeu e sus si apoi ne pune in cale un om bun si ajungem in fata la altar iubite respectate ...
mai sunt uni care is magari apoi dar nu trebuie sa ii pui pe toti tot intrìo oala
curaj nu te inpaca cu el si nu il cauta indiferenta il doare te va cauta el va plange va jura dar nu trebuie sa il crezi pt ca va face tot cum a facut inainte
rricarda2003
Postat pe 13 Iulie 2010 16:19
tipul este mitocan cu comportament de "peste".Iubire inseamna sa accepti persoana de langa tine cu obiceiurile pe care le are, sa ii respecti familia si cei din jur, sa o respecti cu defecte si calitati. Iubire inseamna sa ii spui si sa ii arati persoanei iubite ca reprezinta totul pentru tine chiar si in momentele in care pamantul se prabuseste. Iubire inseamna sa nu ai masa pusa dar sa fii hranit cu sentimentele celui de langa tine iar camera in care stai cu persoana iubita sa ti se para ca este un mic palat. Daca nu ai simtit asa ceva, trebuie sa pleci cat de repede. Undeva, candva, un tanar te va invata si iti va arata cat de importanta esti dar nimic nu se intampla ca prin magie daca tu nu pleci din aceasta poveste.Mancarea nu vine singura pe masa daca tu nu o pui, PLEACA! Esti tinara, vorbesti despre o catastrofa al carui cuib tu il intretii.Daca vrei sfaturi pe care sa nu le urmezi atunci vei fi responsabila de tot ce ti se intampla. Daca te intorci in sanul familiei vei intelege cat ai fost injosita. Fiecare fata la inceput de drum merita mai mult.
stefanihouse
Postat pe 14 Iulie 2010 08:25
Fetelor ati fost minunate!Va multumesc pt sfaturi! si daca tot am cerut sfatul vostru haideti sa va spun si ca ieri Marti 13 am avut puterea sa inchei relatia cu el,cei drept sunt la pamint,numai eu stiu cit sufar ca am pretuit si am pierdut dar asta este pina la urma voi trece si peste asta!Multumesc inca o data ca a-ti fost alaturi de mn cu un sfat bun,va pup pe toate.
grace_mihaela
Postat pe 14 Iulie 2010 09:33
Buna,
imi pare rau ca suferi din cauza unui barbat care nu te merita, incearca sa stai departe de el si sa-ti dai seama ca nu va fi niciodata asa cum vrei tu aceasta relatie cat de mult il iubesti el tot in ras te va lua si va continua sa-ti spuna mereu ca tu esti cea vinovata si ca trebuie sa te scimbi ca sa va mearga bine.Stiu ca doare si ca pare ca vorbesc in necunostinta de cauza dar crede-ma asa este cel mai bine pentru tine si pentru sufletul tau chinuit.Iti doresc sa treci cu bine peste durerea provocata de acest individ ca nu am cum sa-i spun altfel si sa fii mandra de tine
piscot_grace
Postat pe 14 Iulie 2010 09:47
Buna, pentru inceput as vrea sati spun ca nu merita ,tu crezi ca daca te primeste in viata lui iarasi nu o sa mai faca ca la inceput,unui om ca acesta nu poti sa -l schimbi asa cum vrei iti trebuie o vointa de fier si nervi tari. eu zic sati cauti pe altcineva ca ai sa ajungi sa fii prizoniera lui pana la urma .Si nu stiu daca merita ,viata e scurta si ai sa imbatranesti degeaba ,iar cu trecerea timpului poate sa iti lase rani adinci care sa se vindece foarte greu sau deloc.Subconstientul tau o sa lucreze cu trecerea timpului o sa se vada durerea din suflet care tia facuto si nu merita sa te intorci la o viata de sclav.Viata e numai una ,asa ca trebuie sa te gandesti bine.Dupa mine renunta.
grace009677
Postat pe 16 Iulie 2010 21:00
Fati curaj si incepe o noua etapa in viata ta,pentru ca esti tanara.Bafta multa.
grace009677
Postat pe 16 Iulie 2010 21:05
DRAGA FATA..TU ZICI CA PT CINE STIE CE INSEAMNA DRAGOSTEA ADEVARATA...DAR TE INTREB PE TINE ..TU STII CE INSEAMNA?????????????CA A TE UMILI IN HALUL ASTA PT CINEVA CARE DOAR TE FOLOSESTE SI DOAR TE FOLOSESTE!!!!SI NU TE RESPECTA..NU TINE CONT DE NIMIC DIN CEEA CE ITI DORESTI TU..ASTA INSEAMNA PT TINE DRAGOSTE ADEVARATA..SA TE UMILIESCA UNUL CARE DOAR ATAT STIE PT CA E UN COMPLEXAT...SI ASTA INSEAMNA DRAGOSTE ADEVARATA..CRED CA AI SI TU O PROBLEMA AUNCI...ITI PLACE SA TE CHINUI..AR TREBUI IN PRIMUL RAND SA TE RESPECTI MAI MULT!!!
daniela
Postat pe 17 Iulie 2010 20:46
Dupa mine cred ca ar trebui sa vb. cu o prietena mai apropiata poate te poate ajuta prin cineva.Nu cred ca ai idee ce se poate intampla daca mai continui sa -i raspunzi.Iti zic si eu ca celelalte dute o perioada undeva daca iti permiti sa te mai deconectezi de viata de zi cu zi si poate ai noroc sa gasesti pe altcineva.Poti ca sa iti schimbi si nr.de tel. la o adica sa nu te mai gaseasca.Si inca ceva ziceai ca nu ai nici o sansa cu Politia ,dar ce e D-nzeu a cumparat sectia de la tine din cartier.Si sotul meu este politist dar la asemenea cazuri se fac plangeri apoi se fac cercetari si se pune in vedere sa te lase in pace sau daca nu amenzi.Daca nu se linisteste se merge mai departe.Dar asta depinde de tine cat de hotarata esti tu sa scapi de el.
grace009677
Postat pe 18 Iulie 2010 15:36
De la: grace_mihaela, la data 2010-07-14 09:33:01Fetelor ati fost minunate!Va multumesc pt sfaturi! si daca tot am cerut sfatul vostru haideti sa va spun si ca ieri Marti 13 am avut puterea sa inchei relatia cu el,cei drept sunt la pamint,numai eu stiu cit sufar ca am pretuit si am pierdut dar asta este pina la urma voi trece si peste asta!Multumesc inca o data ca a-ti fost alaturi de mn cu un sfat bun,va pup pe toate.


A trecut deja o saptamana. Ce mai faci? Te tii inca tare pe pozitii? Sper din tot sufletul ca da. Este foarte foarte greu, dar iti promitem solemn ca o sa treaca si o sa fie bine. Te rog frumos, strange tare din dinti si nu mai ceda, chit ca iti ofera luna de pe cer. Nu te lasa impresionata de nici un fel de promisiuni, de nici un fel de rugaminti, de nimic. Fii tare, ferma, hotarata in fata lui. Daca o sa te vada asa n-o sa te mai supere mult timp.
Repeta-ti mereu: fii tare!! fii tare!!!
Crede-ma: MERITA!
adelaide_grace
Postat pe 20 Iulie 2010 15:29
Buna "Adelaide" da stiu a trecut timpul, tot acolo ma gindesc mai ales ca ieri am fi facut un an daca mai exista relatia,greu! dar voi trece si peste asta!Nu am mai vb cu el deloc de atunci si nici nu a prea insistat asa ca pina la urma vom ramine fiecare cu viata lui!Multumesc pt incurajare "Adelaide" si ca esti alturi de mine!
grace_mihaela
Postat pe 22 Iulie 2010 10:43
Sa stii ca sunt intr-adevar alaturi de tine si-ti tin pumnii ca sa te poti tine tare. Stiu cat de mult doare o despartire, cat mult doare sa-ti vezi visurile prabusite, cat de mult doare cand nu intelegi de ce se poarta asa cu tine un om pe care il iubesti. E greu sa te inveti sa fii iar singura si sa te simti bine cu tine cand inima ta e alaturi de el.
Insa repet si nu voi obosi sa repet: o sa-ti treaca si va fi bine. Insa nu uita lectia asta de viata si pe viitor sa fii mai atenta atunci cand iti daruiesti inima si cand investesti sentimente.
Te imbratisez cu drag si-ti spun din nou: fii tare!
adelaide_grace
Postat pe 22 Iulie 2010 11:56
vand rochie de mireasa tip printesa 2 piese myssnatacha@yahoo.com pt mai multe detalii
vand costum de mire alb cu toate accesoriile myssnatacha@yahoo.com
myssnatacha
Postat pe 26 Iulie 2010 11:58
vand rochie de mireasa tip printesa 2 piese myssnatacha@yahoo.com pt mai multe detalii
vand costum de mire alb cu toate accesoriile myssnatacha@yahoo.com
myssnatacha
Postat pe 26 Iulie 2010 12:01
Eu consider ca nu vrei sa scapi tu de el,tu inca mai speri ca se va schimba si ca va fi totul roz,eu zic sa nu mai stai pe ganduri si sa il trimiti la gara,nu exista nu pot exista nu vreau.pt binele tau stergel din viata ta ,gaseste-ti preocupare fa-ti prieteni noi sau incearca sa reiei legaturile cu cei vechi ,nu te lasa batuta ,schimba-ti viata ,ai incredere in tine si ai sa reusesti ,sti foarte bine ca meriti mai mult,nu exista persoana caruia sa nu i se intample aproximativ la fel ,toti la un momentdat trecem printr-o depresie ca asta ,recapata-ti puterile pt ca din cate ai scris te vad o femeie care nu merita asta,gandestete la ce ti-ar place sa faci,ce te-ar face fericta,pe unde ti-ar place sa mergi,iesi, plimbate fa doar ce te-ar putea binedispune si ai sa vezi ca nici nu ai sa iti dai seama cum trece timpul si apoi o sa zici "ce proasta am fost" ce mult mi-a luat sa imi dau seama.Bafta
grace007323
Postat pe 26 Iulie 2010 12:14
De la: grace_mihaela, la data 2010-06-20 16:07:57multumesc de sfaturi,credetima si in momentul de fata m-am injosit in fata lui si tot eu am cerut impacarea,desigur eu am fost de vina in tot cea ce sa intimplat si mia spus ca daca ma voi schimba ne vom impaca daca nu,nu!incerc sa mil scot din suflet dar nu pot,desi vad ca-l intereseaza doar corpul meu!in ultimele doua sapt am sperat ca ne vo impaca dar el nu a facut deit sa ma ia serile la el pe diverse motive sa abtina ce vroia si dimineata ca pe un nimeni ma aducea acasa!am incercat sa-mi caut de munca ca sa am o acupatie sa incer sal scot din suflet dar nu am gasit nimik1n stiu daca ati putea intelege dar sunt pirduta de tot si nu mai stiu nimik de mine!multumesc inca o data pt sfaturi!



Draga mea, te rog sa te privesti in oglinda in fiecare dimineata, si sa-ti spui: sunt frumoasa, sunt desteapta si astazi voi escalada primiul munte.Si dupa acest ritual sa te pregatesti si sa incepi sa iesi sa-ti cauti un job. Fii perseverenta, pe picioarele tale vei avea o cu totul alta viziune asupra lucrurilor. Multa bafta! Nimeni nu merita sa te faca plangi, iar cei care te vor face sa plangi nu sunt persoanele pe care trebuie sa le ai in preajma. Te imbratisez, sa auzim de bine.
manuelagheorghe_grace
Postat pe 26 Iulie 2010 20:19
http://wwwrelatiiparteneri.forumgratuit.ro/forum.htm
Dindirel
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:03
De la: grace_mihaela, la data 2010-06-16 19:29:32Dar in astea 10 luni am fost tratata doar ca menajera lui si am fost mintita ca ma iueste ca nu miar face niciodata rau si ca imi doreste tot binele din lume!Daca ma iubeste de ce tot ce mi-am dorit de la el nu sa intimplat?apoi ieri a fost nunta fratelui sau la care eram invitata ca domnisoara de onoare si pt ca lunea care a trecut miam permis sai reprosez ca ma deranjat faptul ca lui nu ia pasat ce miam dorit eu sa decis sa se desparta de mn si mai ales pe parcursul saptamani ma tot cauta imi spunea ca el ma iueste si ca nu mar rani niciodata dar in schimb a fost singur la nunta nu am avut ce cauta alaturi de el la acel eveniment!este si mai mult de povestit dar cred ca deja vam oosit cu cit am scris in concluzie acum sunt foarte suparata nu am mai mincat bn de luni in coace am plins toate aceste zile m-am injosit in fata lui iar el sa simtit bn nu ia pasat de mn si nici acum nu a dat vre un mesaj!ce ma sfatuiti sa fac in continuare,eu sunt pierduta chiar nu stiu ce sa fac!

1. Esti varza la scris in limba romana. Iti sugerez sa te apuci serios de invatat limba romana.
2. Lasa-l ca nu e de tine. Gaseste-ti un om bun, nu un nimic ca tipul asta cu care esti acum.
tematoare
Postat pe 27 Noiembrie 2010 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 7 De la: brun3tu 27 Noiembrie 2010 17:22
parintii mei nu dunt de acord cu el! 3 De la: georgy 15 Iulie 2010 15:04
JOB IDEAL PENTRU SOMERI !!si nu numai 2 De la: cj25har 19 Iunie 2010 10:40
La ortodocsi sau la catolici??? 64 De la: ally_ally00 12 Noiembrie 2011 22:31
rochie de mireasa 9 De la: didianita 26 Martie 2010 14:00