Setari Cookie-uri

Viata mea ca o telenovela...incercati sa-mi dati o parere va rog

Sa incep prin a va spune ca sunt in plin divort urat dupa 9 ani de relatie.Fostul meu sot m-a cerut in casatorie dupa 6 ani de relatie si si akum divortam dupa 3 de casatorie.Vreau sa mentionez si faptul ca am fost impreuna din adolescenta noastra si a fost primul si singurul meu barbat pana acum cateva luni,dar el m-a inselat dupa primii ani chiar daca in felul lui m-a iubit.In martie anul acesta am cunoscut un barbat care m-a atras de la inceput,total opusul sotului meu,plin de viata ca mine,cu un simt al umorului nebun si credeti-ma superb din toate punctele de vedere.Si el era intr-o relatie de 4 ani dar nu mai simtea nimik pentru ea mai ales ca ea si mama lui nu se puteau intelege.am luat hotararea sa incepem o relatie bazata doar pe sex si a fost o hatarare foarte grea.Am avut multe discutii cu mine insami inainte.Dupa prima noastra noapte ne-am dat seama ca ne potrivim nu numai la pat ci in multe lucruri.Am descoperit o lume total ascunsa mie si mi-am dat seama ca un barbat poate sa te faca sa te simti ca si cum ai fi cea mai importanta femeie din lume.Am hotarat sa ne dam o sansa iar eu am intentat divortul si el a terminat relatia.Dupa 3 luni stam impreuna,ne gandim la o familie si la un bebe.Ne intelegem minunat si sunt o femeie fericita si implinita din toate punctele de vedere.dar...ce ziceti...oare e cam devreme?
angela_grace
Postat pe 28 Iunie 2010 10:58
nu e niciodata devreme pt a fi fericit
avem o viata,numai una
aliosa_grace
Postat pe 6 Iulie 2010 14:43
Niciodata nu e devreme sau tarziu pentru a fi fericit.Iti doresc multa fericire si in continuare!
tarta_anamaria
Postat pe 7 Iulie 2010 20:52
gandeste pozitiv. fiecare are o jumatate in lumea asta..........
valentina0309
Postat pe 9 Iulie 2010 16:49
Si viata mea e o intreaga poveste, telenovela, horror... dupa 4 luni de casatorie am divortat dar nu am putut sa-l scot pe ex din suflet...de-abia dupa mai bine de 1 an am gasit pe cineva care chiar merita toata dragostea mea si cu care ma potrivesc...cu toate acestea, la inceputul relatiei mele cu acest barbat, inca ma mai simteam vinovata..ca si cum l-as fi inselat pe fostul meu sot. Sfatul meu este sa mergi numai inainte, sa lasi trecutul in urma si sa te bucuri de viata. Eu asta ma straduiesc sa fac acum. Multa fericire!
cristi_lazy
Postat pe 9 Iulie 2010 17:04
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:49
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:49
Felicitari in primul rand ,parerea mea este ca daca stai sa te gandesti cu toate mintile ar fi cam devreme , dar daca iti urmezi inima , este totulin regula. Intemeiati o familie , faceti un bebe , dar trebuie sa iti autosugerezi zilnic ca daca Doamne fereste relatia nu o sa mearga , tu o sa fii fericita doar cu copilasul tau .!!! crede-ma ca poti. Vorbesc din proprie experienta , am fost casatorita 13 ani cu un barbar inselata , batuta etc etc etc. Am cunoscut un barbat american , am tinut legatura 2 ani pe internet , a venit sa ma cunoasca ,intre timp am bagat divortul , ne-am mutat impreuna si dupa 2 luni am dorit amandoi un bebe , fructul iubirii noastre. Trebuie sa mentionez ca ei au o mentalitate total diferita de romani !! Acum fetita are 2 ani si 1 luna , suntem fericiti , acum urmeaza sa plecam in usa , nu am plecat mai devreme ca mai am o fetita din casnicia anterioara si vroiam sa urmeze scoala aici macar pana in clasa a 7-8 a . Intre timp el mai mergea in state , dar pot sa spun ca am dormit linistita negandind ca chiar in momentul asta ma inseala. Cu fostul sot , din moment ce iesea pe usa deja ma gandeam ...acum oare cu cine ma inseala. Deci

urmeaza-ti sufletul !!!
AndreaMac
Postat pe 13 Iulie 2010 07:34
Daca tot ce ai scris e adevarat si va intelegeti asa de bine in toate (adica nu te amagesti singura...), atunci nu cred ca e devreme deloc. Pana la urma, o singura viata ai. Cand te casatoresti, o faci "pana cand moartea va va desparti", se spune, insa se mai intampla sa ai o a doua sansa de la viata de care TREBUIE sa profiti! Dar repet, ce ti-am scris pana aici e valabil numai daca nu te amagesti singura, daca totul e chiar asa de bine, pentru ca daca e doar o distragere a atentiei de la un singur barbat, un divertisment, o noua incercare, o provocare, o curiozitate, toata teoria mea de mai sus pica!
Oricum, bafta, atentie si multa credinta iti doresc!
Alina
alinutzalove_grace
Postat pe 13 Iulie 2010 08:34
NU e absolut nimic gresit in ceea ce faci! Sa fii fericita si sa-ti traiesti iubirea asa cum meriti! Ne nastem suflete pereche,dar nu toti ne gasim.........se pare ca tu ai fost norocoasa!!Multa bafta!Pupici
r_2hot4u
Postat pe 13 Iulie 2010 10:15
draga mea, pentru dragoste nu este nicicand prea devreme sau prea tarziu
maria_doina
Postat pe 13 Iulie 2010 12:02
Orice femeie merita sa fie fericita, iar daca tu ti-ai gasit fericirea langa barbatul acesta atunci trebuie sa iti urmezi inima. Ai grija insa sa nu fie totul roz si frumos acum , iar pe urma sa sfarsesti printr-un alt divort... Cred ca ar trebui sa acorzi inca timp suficient relatiei, sa stabiliti limite clare si sa puneti pe balanta experientele amandurora asa incat sa invatati sa va pretuiti unul pe celalat pt a avea un viitor frumos ,cu un "bebe" ( cum va doriti) ;)
Mult succes!
iulia89_grace
Postat pe 13 Iulie 2010 12:09
De la: angela, la data 2010-06-28 10:58:13Sa incep prin a va spune ca sunt in plin divort urat dupa 9 ani de relatie.Fostul meu sot m-a cerut in casatorie dupa 6 ani de relatie si si akum divortam dupa 3 de casatorie.Vreau sa mentionez si faptul ca am fost impreuna din adolescenta noastra si a fost primul si singurul meu barbat pana acum cateva luni,dar el m-a inselat dupa primii ani chiar daca in felul lui m-a iubit.In martie anul acesta am cunoscut un barbat care m-a atras de la inceput,total opusul sotului meu,plin de viata ca mine,cu un simt al umorului nebun si credeti-ma superb din toate punctele de vedere.Si el era intr-o relatie de 4 ani dar nu mai simtea nimik pentru ea mai ales ca ea si mama lui nu se puteau intelege.am luat hotararea sa incepem o relatie bazata doar pe sex si a fost o hatarare foarte grea.Am avut multe discutii cu mine insami inainte.Dupa prima noastra noapte ne-am dat seama ca ne potrivim nu numai la pat ci in multe lucruri.Am descoperit o lume total ascunsa mie si mi-am dat seama ca un barbat poate sa te faca sa te simti ca si cum ai fi cea mai importanta femeie din lume.Am hotarat sa ne dam o sansa iar eu am intentat divortul si el a terminat relatia.Dupa 3 luni stam impreuna,ne gandim la o familie si la un bebe.Ne intelegem minunat si sunt o femeie fericita si implinita din toate punctele de vedere.dar...ce ziceti...oare e cam devreme?




Niciodata nu-i prea devreme ( cu conditia de-a va stradui sa faceti relatia sa mearga!!!!!!!!)
Si eu am avut un divort URAT si-mi ziceam pe vremea aceea ca niciodata nu ma voi mai casatorii..............
Dar viata isi are planurile ei!!!!!
Pe sotul meu l-am cunoscut intr-o zi de luni,am stat de vorba MULT,MULT,MULT si am ajuns la concluzia ca suntem potriviti !!!
deci - luni ne-am cunoscut , joi m-a cerut in casatorie , sambata s-au intalnit parintii ,si - la fix 5 saptamani dupa ce ne-am cunoscut eram casatoriti cu acte in regula ( si anul asta implinim 15 ani de casatorie!!!!)
Bafta deci - dar va sfatuiesc pe amandoi sa va treziti din euforia sexuala in care plutiti si sa FITI SIGURI ca sunteti instare sa FITI FERICITI --- PENTRU TOATA VIATA !!!!!
Cristtyn
Postat pe 13 Iulie 2010 12:44
Bravo ,bine ca ai reusit sa treci peste multe dintre noi nu au vointa sa se rupa de trecut fara sa se gandeasca daca ar fi bine sau nu sa mai incerce sa salveze ceva. Eu cred ca personal ai facut bine ,pentru ca daca stai sa te gandesti nu esti tanara de doua ori.Viata trebuie luata asa cum decurge ia.Daca asa tia fost scris atunci asa sa fie.Multa bafta in noua etapa din viata ta si poate vine si un copilas ca sa fii inplinita sufleteste ca ai o viata frumoasa. Multa bafta si noroc.
grace009677
Postat pe 16 Iulie 2010 20:42
Va multumesc din inima tuturor.Mi-ati facut daca se mai poate zilele si mai frumoase si mi-ati dat mai multa incredere in viitor.mesajele voastre sunt superbe si astept de la voi in continuare parerile voastre.E minunat sa poti impartasi unor oameni pe care nu-i cunosti, experienta si viata ta ,iar ei sa fie cu tot sufletul alaturi de tine.VA MULTUMESC!!!
angela_grace
Postat pe 17 Iulie 2010 09:01
Draga mea imi pare bine ca ai apreciat sfaturile fiecareia dintre noi si sper ca tiam fost de folos fiecare .In viata trebuie sa te ghidezi si dupa sfaturi date de cele care au mai trecut prin asa ceva .Stii ce se spune ~~Ce tie nu-ti place,altuia nui face~~.Asa ca poate cu putin noroc o sa ai o viata asa cum si-o doreste fiecare dintre noi, sa fie iubita si respectata de cel de langa noi.Altfel viata nar avea rost asa cred eu.Singura nu este foarte bine ,cateodata vrei sa te simti protejata de cineva drag.Sa va iubiti mult.si in primul rand sa-l faci sa te respecte pt. ca atunci o sa iti arate cit de mult te iubeste.
grace009677
Postat pe 18 Iulie 2010 15:12
Felicitari, sa fiti sanatosi si f.f. fericiti.
Viata e bun pierdut de nu stii sa o fii trait asa cuma ai fi vrut.
cazangiu_laura
Postat pe 20 Iulie 2010 11:17
De la: angela, la data 2010-06-28 10:58:13Sa incep prin a va spune ca sunt in plin divort urat dupa 9 ani de relatie.Fostul meu sot m-a cerut in casatorie dupa 6 ani de relatie si si akum divortam dupa 3 de casatorie.Vreau sa mentionez si faptul ca am fost impreuna din adolescenta noastra si a fost primul si singurul meu barbat pana acum cateva luni,dar el m-a inselat dupa primii ani chiar daca in felul lui m-a iubit.In martie anul acesta am cunoscut un barbat care m-a atras de la inceput,total opusul sotului meu,plin de viata ca mine,cu un simt al umorului nebun si credeti-ma superb din toate punctele de vedere.Si el era intr-o relatie de 4 ani dar nu mai simtea nimik pentru ea mai ales ca ea si mama lui nu se puteau intelege.am luat hotararea sa incepem o relatie bazata doar pe sex si a fost o hatarare foarte grea.Am avut multe discutii cu mine insami inainte.Dupa prima noastra noapte ne-am dat seama ca ne potrivim nu numai la pat ci in multe lucruri.Am descoperit o lume total ascunsa mie si mi-am dat seama ca un barbat poate sa te faca sa te simti ca si cum ai fi cea mai importanta femeie din lume.Am hotarat sa ne dam o sansa iar eu am intentat divortul si el a terminat relatia.Dupa 3 luni stam impreuna,ne gandim la o familie si la un bebe.Ne intelegem minunat si sunt o femeie fericita si implinita din toate punctele de vedere.dar...ce ziceti...oare e cam devreme?


felicitari !!!!!!!!
sa stii ca eu am vazut f multe cazuri in care dupa ffffffoarte multi ani de relatie s-au despartit si fata (pentru ca in general cu ele eram prietena) isi gasea foarte rapid, sau chiar inainte de despartire, un altul si la 1-3 luni se casatoreau....si ce fericiti sunt toti....

asa ca ai multe sanse s-ati mearga :D

si eu sunt intr-o rel de 4,7 ani....si cam scartaie dar nu am puterea momentan sa renunt...doar e my first....ii mai dau o sansa si astept sa vad ce iese.....poate doar dc s-ar comporta f urat cu mine l-as trimite la plimbare...

agny
Postat pe 26 Iulie 2010 12:18
De la: angela, la data 2010-06-28 10:58:13Sa incep prin a va spune ca sunt in plin divort urat dupa 9 ani de relatie.Fostul meu sot m-a cerut in casatorie dupa 6 ani de relatie si si akum divortam dupa 3 de casatorie.Vreau sa mentionez si faptul ca am fost impreuna din adolescenta noastra si a fost primul si singurul meu barbat pana acum cateva luni,dar el m-a inselat dupa primii ani chiar daca in felul lui m-a iubit.In martie anul acesta am cunoscut un barbat care m-a atras de la inceput,total opusul sotului meu,plin de viata ca mine,cu un simt al umorului nebun si credeti-ma superb din toate punctele de vedere.Si el era intr-o relatie de 4 ani dar nu mai simtea nimik pentru ea mai ales ca ea si mama lui nu se puteau intelege.am luat hotararea sa incepem o relatie bazata doar pe sex si a fost o hatarare foarte grea.Am avut multe discutii cu mine insami inainte.Dupa prima noastra noapte ne-am dat seama ca ne potrivim nu numai la pat ci in multe lucruri.Am descoperit o lume total ascunsa mie si mi-am dat seama ca un barbat poate sa te faca sa te simti ca si cum ai fi cea mai importanta femeie din lume.Am hotarat sa ne dam o sansa iar eu am intentat divortul si el a terminat relatia.Dupa 3 luni stam impreuna,ne gandim la o familie si la un bebe.Ne intelegem minunat si sunt o femeie fericita si implinita din toate punctele de vedere.dar...ce ziceti...oare e cam devreme?




Draga mea, felicitari! Esti printre putinele femei care au avut norocul sa intalneasca aceast grad de compatibilitate. Nu inteleg de ce iti faci griji, poate mai este ceva ce nu ne-ai spus? Sper ca totul este ok, si nu mai pierde timpul, iubiti-va mult!
manuelagheorghe_grace
Postat pe 26 Iulie 2010 20:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu ma pot duce la cununie 2 De la: kudika_999542 12 Ianuarie 2016 07:22
Vand rochie de mireasa 2 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:17
El nu stie sa danseze si nici nu ii place dansul... ce sa fac? 15 De la: crysa_tm 5 August 2010 09:53
Va invitam sa va inscrieti in comunitatea online eXPRIM! 3 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:20
buna! 23 De la: rondina 15 August 2011 13:16