Setari Cookie-uri

parintii mei nu dunt de acord cu el!

Buna! am si eu o problema si as vrea sa ma ajutati sa-mi spuneti cum sa procedez.Eu am 17 ani,la fel si prietenul meu.intre noi e o distanta de 120 de km. problema e ca parintii mei nu il accepta. La inceput mama mea imi zicea tot felul de chestii..k nu e de mine..k e urat, k eu sunt frumoasa pe langa el,..si multe altele..la inceput tatal meu nu zicea nimic dar l-a convins mama si akm e si el impotriva lui.Noi suntem impreuna de un an si ei au aflat acum cateva saptamani.Vorbim foarte des la telefon si ma vedeau mereu .. noi ne iubim f mult si nu vrem sa ne desparta ei.. le-am spus k nu ne gandim la casatorie sau ceva de genul.. doar ne iubim si vrem sa traim clipa.Acum poate va ganditi k suntem prea mici pentru asa ceva, si k nu se poate numi iubire, dar nu e asa.Mama mea il judeca doar dupa aparente, nu il cunoaste decat asa din vedere..daca ar vorbi cu el ar vedea k aparentele inseala..Noi ne vedem cand ma duc eu acolo in vacanta la rude si el vrea sa vina sa ma vada dar nu imi dau ai mei voie sa ies..va rog ajutati-ma cu un sfat..
georgy_grace
Postat pe 13 Iulie 2010 13:56
Georgy, in primul rand trebuie sa ai o discutie cu ai tai, sa le ceri o sansa ca prietenul tau sa le poata demonstra ca prejudecatile lor sunt gresite. Asa cum spui, aparentele inseala , deci cu siguranta prietenul tau le poate demonstra ca este potrivit pentru tine. Sa nu uiti ca parintii tai iti vor binele si din moment ce nu-l accepta pe el inseamna ca isi doresc altceva pentru tine. Incearca sa vorbesti cu ei, sa afli cum anume isi imagineaza sa fie prietenul tau. Asa poti sa vezi ce-i lipseste prietenului tau. Nu spun ca ar conta mai mult parerea parintilor decat a ta, insa nu iti doresti sa fi in relatii rele cu parintii tai oricare ar fi cauza, trebuie sa ii impaci pe amandoi.:)
Am inteles ca iti spun ca e prea urat pt tine, ... draga mea nu frumusetea fizica e importanta ci cea interioara;) Eu am o prietena extraordinar de frumoasa si s-a casatorit cu un tip inalt, slab si cu nasul mare ;)) dar se iubesc si sunt foarte fericiti impreuna . El e un om extraordinar, sufletist, romantic, inteligent...
Parintii tai trebuie sa inteleaga ca fiecare isi alege drumul in viata, si ei si l-au ales si cred ca nu au intervenit parintii lor, nu?
Am uitat sa te intreb, ce diferenta de varsta e intre voi doi?
iulia89_grace
Postat pe 15 Iulie 2010 10:22
suntem de aceeasi varsta..si imi pare rau k nu il accepta:(
georgy_grace
Postat pe 15 Iulie 2010 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mos craciun! 33 De la: FAT__FRUMOS_ 24 Ianuarie 2012 21:00
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:44
pareri referitor la porumbei pentru nunta 65 De la: 21 August 2015 20:50
AJUTOOOR!!!!!!!!!!!! 5 De la: energiccom 24 Noiembrie 2009 11:39
UN SFAT VA ROG!!!!!! 2 De la: cj25har 19 Iunie 2010 10:40