Setari Cookie-uri

Viitorii nasi nu sunt tocmai familia perfecta, el e cam "afemeiat"


Situatie:
el, un viitor mire , vrea o pereche de nasi pt ca "au si bani" dar si ca viitorul nas e prietenul lui cel mai bun...insa colac peste pupaza, este un afemeiat (nasul) si isi inseala nevasta( pe ipotetica nasa) cu care are o familie de multi ani si un copil frumos.
I-ati alege ca nasi? ati fi de acord sa va cunune, stiind ca a lor casnicie nu e deloc pe roze, ca el e un alunecos si ca ea accepta asta, desi niciodata nu l-a prins sau el nu i-a recunosc ei ca o inseala, insa toata lumea stie..dar nimeni nu face nimic pt ca pur si simplu se complac in situatia asta!

PS: viitorii ipotetici nasi, au f multi fini! cred ca vreo 3,4 cupluri desi nu au decat vreo 30 de ani fiecare(nu-s batrani), insa le face placere si au de unde sa cunune pe oricine le propune..cu mare fast!
Hypocratee
Postat pe 19 Iulie 2010 16:49
off:P... si la noi situatia e asemanatoare in sensul k au avut in culplu o problema, ea a aflat insa nu s-au despartit. ei au aprox 50 de ani (nu cred k ne influenteaza f mult acest aspect al relatiei lor, poate decat spiritual..:( ). am incercat ff mult sa gasim si pe altcineva insa timpul la noi s-a scurs.. noua nu ne ramane decat sa ne rugam k noua sa nu ni se intample ...stii cum e ..totul e o loterie pana la urma. nu ai de unde sa prevezi viitorul.. insa parerea mea e ca, mai ales dc ei 2 sunt prieteni..nu e prea ok situatia..pt k s-ar putea ca sotului tau sa i se para la un moment dat putin "normala" situatia ..mai ales dc ipotetica nasa nu a luat atitudine deloc- adica el o inseala dar nu pateste nimic-.. si voi pt ca sunteti apropiati ca varsta veti intra in relatii f apropiate ca nasi si fini..stii cum e intre baieti se mai spun vorbe, sfaturi una alta..ei barfesc mai mult ca noi. cazuri de inselat sunt oricum la tot pasul..motivele care i-au det pe ei sau pe ele sunt diferite, insa dc mai ai si o persoana care chipurile iti e model care face asta...modelul nu mai e model pozitiv si asta tinde sa te influenteze.. normal k nu acum in primii ani ci apoi cand apar greutati. casnicie fericita si iubiti-va muuuult!
mery_pui
Postat pe 5 August 2010 13:27
Stiti vorba aia, "spune-mi cu cine te impreietenesti ca sa-ti spun cine esti"!
anutzzaa
Postat pe 5 August 2010 13:49
Hypocratee, sincer eu cred ca daca voi va iubiti si viitorul tau sot este un om cu capul pe umeri, care nu se lasa influentat in nciun fel de nas, cred ca nu ai de ce sa-ti faci probleme. nu stiu cata importanta are pt u faptul ca nasul isi inseala sotia, ii priveste strict pe ei si casnicia lor. sunt multe cupluri care se inseala reciproc, nu numai el sau nu numai ea. asta nu este o noutate. doar ca aici, situatia e facuta publica si voi stiti ca el este infidel. eu zic ca nu are cum sa va afecteze casnicia. in niciun fel. sa ne tii la curent daca i-ai acceptat de nasi :)
Lucky_girl
Postat pe 5 August 2010 16:48
si ce te framanta pe tine ?
fata_healthy
Postat pe 5 August 2010 19:02
De la: Hypocratee, la data 2010-07-19 16:49:53
Situatie:
el, un viitor mire , vrea o pereche de nasi pt ca "au si bani" dar si ca viitorul nas e prietenul lui cel mai bun...insa colac peste pupaza, este un afemeiat (nasul) si isi inseala nevasta( pe ipotetica nasa) cu care are o familie de multi ani si un copil frumos.
I-ati alege ca nasi? ati fi de acord sa va cunune, stiind ca a lor casnicie nu e deloc pe roze, ca el e un alunecos si ca ea accepta asta, desi niciodata nu l-a prins sau el nu i-a recunosc ei ca o inseala, insa toata lumea stie..dar nimeni nu face nimic pt ca pur si simplu se complac in situatia asta!

PS: viitorii ipotetici nasi, au f multi fini! cred ca vreo 3,4 cupluri desi nu au decat vreo 30 de ani fiecare(nu-s batrani), insa le face placere si au de unde sa cunune pe oricine le propune..cu mare fast!


1. nu traiesti cu nasii , pe aia ii vezi la sarbatorile oficiale si atat. nu vin in casa ta zi de zi ca sa i vezi cum traiesc ei si nu cred ca vreo pereche de nasi s -ar apuca sa faca psihologie de cuplu in caz ca aveti vreo problema. Si sunt sigura ca daca un cuplu ar avea vreo problema ( ipotetic vorbind) ar discuta cu cineva specializat, nu cu nasii .

2. daca noi ( cititoarele ) am accepta sa ne cunune o pereche la modul asta, nu te incalzeste pe tine cu nimic. E ca si cand ai intreba : v-ati marita cu un barbat chel ? unele da altele nu , unele .depinde cat de chel altele ..daca are si masina pe langa chelie si etc.. ti-a rezolvat cu ceva problema ?

3. ca sa obtii un sfat la problema ta trebuie sa pui intrebarea corecta:
din cate am inteles tu ai retineri sa i alegi ca nasi , dar sotul tau ii recomanda si ii sustine .
intrebarea ta este : Cum poti sa schimbi nasii fara sa strici relatia cu sotul tau si relatia celor 2 " prieteni buni "?

si raspunsul meu la intrebarea asta este: gaseste alta familie care are cam acelasi caracteristici sau chiar mai mult ( bani , pozitie sociala sau etc.. dar care se inteleg si sunt ok ca persoane ) si faci cumva sa -i recomande cineva sotului ca ei ar fi mai buni ca nasi pentru ca X.,Y,Z chestii ( daca pe tine nu te asculta cand ii zici ca astia ar fi mai buni , ca sa nu zica pe urma ca esti contra prietenului cel mai bun .






kudika052198
Postat pe 6 August 2010 09:09
De la: Hypocratee, la data 2010-07-19 16:49:53
Situatie:
el, un viitor mire , vrea o pereche de nasi pt ca "au si bani" dar si ca viitorul nas e prietenul lui cel mai bun...insa colac peste pupaza, este un afemeiat (nasul) si isi inseala nevasta( pe ipotetica nasa) cu care are o familie de multi ani si un copil frumos.
I-ati alege ca nasi? ati fi de acord sa va cunune, stiind ca a lor casnicie nu e deloc pe roze, ca el e un alunecos si ca ea accepta asta, desi niciodata nu l-a prins sau el nu i-a recunosc ei ca o inseala, insa toata lumea stie..dar nimeni nu face nimic pt ca pur si simplu se complac in situatia asta!

PS: viitorii ipotetici nasi, au f multi fini! cred ca vreo 3,4 cupluri desi nu au decat vreo 30 de ani fiecare(nu-s batrani), insa le face placere si au de unde sa cunune pe oricine le propune..cu mare fast!



da' ce, voi sunteti perfecti??
doar daca te gandesti ca i-ai ales ca nasi doar ca au bani.................fuc!!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 August 2010 11:17
Ce conteaza cum e nasul,stai cu cu el in casa?
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 11:20
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-06 11:17:05
De la: Hypocratee, la data 2010-07-19 16:49:53
Situatie:
el, un viitor mire , vrea o pereche de nasi pt ca "au si bani" dar si ca viitorul nas e prietenul lui cel mai bun...insa colac peste pupaza, este un afemeiat (nasul) si isi inseala nevasta( pe ipotetica nasa) cu care are o familie de multi ani si un copil frumos.
I-ati alege ca nasi? ati fi de acord sa va cunune, stiind ca a lor casnicie nu e deloc pe roze, ca el e un alunecos si ca ea accepta asta, desi niciodata nu l-a prins sau el nu i-a recunosc ei ca o inseala, insa toata lumea stie..dar nimeni nu face nimic pt ca pur si simplu se complac in situatia asta!

PS: viitorii ipotetici nasi, au f multi fini! cred ca vreo 3,4 cupluri desi nu au decat vreo 30 de ani fiecare(nu-s batrani), insa le face placere si au de unde sa cunune pe oricine le propune..cu mare fast!



da' ce, voi sunteti perfecti??
doar daca te gandesti ca i-ai ales ca nasi doar ca au bani.................fuc!!!

Nu draga, doar ca dânsul (nasul) e prietenul cel mai bun al mirelui (ipotetic).... Pot sa "fuc" si io ?
luchianramona
Postat pe 6 August 2010 11:21
fuc si tu!!
ramona, imi fu un dor nebun dupa tine, ca eram sa strapung monitoru' cu buzele
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 August 2010 11:24
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-06 11:24:16fuc si tu!!
ramona, imi fu un dor nebun dupa tine, ca eram sa strapung monitoru' cu buzele

Nu stiam eu de ce se bulbucaie imaginea la monitor Pup dulce Geo, asisderea cu dorul... si cand ma gandesc ca marea-i langa tine, ca apa-i calda numa' buna de fiertura... ah, ce nebunie !
luchianramona
Postat pe 6 August 2010 11:29
cand ma gandesc ca marea e la 112,79 metrii de mine....si ca d-abia rezist tentatiei sa intru in ea cu toata valtoarea mea.....

tzuc dulce ramona!macar sa-mi astampar racooarea
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 August 2010 11:40
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-06 11:40:54cand ma gandesc ca marea e la 112,79 metrii de mine....si ca d-abia rezist tentatiei sa intru in ea cu toata valtoarea mea.....

tzuc dulce ramona!macar sa-mi astampar racooarea


iar te lauzi
_oktober_
Postat pe 6 August 2010 11:47
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 11:20:17Ce conteaza cum e nasul,stai cu cu el in casa?

ma curioaso...poate ar vrea sa mai ramina din cind in cind.ce te bagi?
RUY_BLAS
Postat pe 6 August 2010 12:26
De la: sirghea, la data 2010-08-06 12:26:41
De la: Barbie30, la data 2010-08-06 11:20:17Ce conteaza cum e nasul,stai cu cu el in casa?

ma curioaso...poate ar vrea sa mai ramina din cind in cind.ce te bagi?


In cazul asta altfel sta treaba! Conteaza cum e nasul!
Barbie30
Postat pe 6 August 2010 12:28
De la: _oktober_, la data 2010-08-06 11:47:57
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-06 11:40:54cand ma gandesc ca marea e la 112,79 metrii de mine....si ca d-abia rezist tentatiei sa intru in ea cu toata valtoarea mea.....

tzuc dulce ramona!macar sa-mi astampar racooarea


iar te lauzi


am cu ce!!
de deschid geamu', se aud valurile spargandu-se-n ......, eram sa scriu figuri, stabilopozi!
sic!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 August 2010 12:29

de ce nu ? daca ea accepta situatia asta chiar daca l-ar prinde in flagrant nu m-ar deranja , daca nu si ar fii pericol de despartire atunci ar fii o problema mare sau daca s-ar da la fina...
banalulanonim
Postat pe 6 August 2010 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre cosmeticele naturale? 13 De la: Ana_Daniela_grace 28 Mai 2015 14:52
curatarea porilor 12 De la: amalia79_healthy 21 Septembrie 2014 19:09
Ce parere aveti despre tatuajele cosmetice ??? 21 De la: BarbieGirl 9 Aprilie 2010 16:06
Aplic unghii false - gel 3 De la: corinaxg 14 Septembrie 2010 14:34
Mai este in trend bretonul? 9 De la: Fausta_grace 9 Mai 2011 17:54