Setari Cookie-uri

Produse naturale si dieta

Produse naturale si dieta,, pentru cei ce vor sa se ingrase,, i-mi poate recomanda cineva ,, ceva in acest sens.. am 1,90 si 80 de kg,,,ma "chinui de citiva ani sa mai pun ceva si nu reusesc, indiferent cit as minca
Cu stima Victor
victor957
Postat pe 31 Iulie 2010 22:12
Ronnie aici e de tine frate!
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 22:13
De la: victor957, la data 2010-07-31 22:12:08Produse naturale si dieta,, pentru cei ce vor sa se ingrase,, i-mi poate recomanda cineva ,, ceva in acest sens.. am 1,90 si 80 de kg,,,ma "chinui de citiva ani sa mai pun ceva si nu reusesc, indiferent cit as minca
Cu stima Victor






... daca ai noroc si te citeste iti va raspunde meseriasul nostru ... da omul nu are jumatati de masura, stie ce vorbeste ...
marco918
Postat pe 31 Iulie 2010 22:25
ce varsta ai? si ce sporturi practici? sau daca nu practici...ai avea posibilitatea si timpul necesar? Produse naturale...spune mai intai ce mananci; deoarece degeaba iti zic sa iei nu stiu ce proteina sau subs de te umfla daca meniul tau e sarac. Pana sa ia cu zecile de kg de suplimente pe luna si sa se injecteze in fiecare zi, culturistii au vreo 6 mese (chiar mai mult) f consistente....asa ca mai intai detaliaza ce faci in momentul de fata...la cat de scoli, cat dormi, la ce ore mananci, ce mananci si eventual si cantitatile estimativ...
Ronnie_Coleman
Postat pe 31 Iulie 2010 23:59
Acum am intrat pe profilul tau....53 de ani...hmmm ce sa iti zic...multi inainte oricum probabil ca stii ca nu vei mai avea in niciun caz...de departe...progresele unui tanar. Eu cand vb de luare in greutate ma refer in principal la masa musculara (inevitabil strat adipos si retentie de apa). Daca e sa vb pt o pers sanatoasa, care nu prezinta intoleranta la diferite alimente/subs, care nu ia vreun tratament medicamentos care sa o puna in incapacitatea de a lua in greutate...atunci iti zic urmatoarele.
1.daca nu dormi macar 8h pe noapte si 1h pe parcursul zilei, nu faci mare lucru
2.daca nu iei micul dejun iar nu faci nimic
3.trebuie sa mananci cam din 3 in 3 ore maxim (max. la interval ma refer)
4.macronutrientul cu actiunea cea mai directa asupra masei musculare este proteina. incepe cu 2gr/kg corp
5.proteina sa ti o iei din ou (albus de preferinta), pui, curcan, vita, peste
6.modul de preparare sa fie: fiert, cuptor si in cel mai "rau" caz fript
7.carbohidratii care sunt principala sursa de energie se impart in simpli (indice glicemic mare si iti intra repde in sange) si complecsi. paia simpli ii iei la sculare si in prima parte a zilei.
8.lipidele le iei din seminte....sau peste. obisnuieste te sa mananci zilnic 200gr de alune
9.conteaza f mult ce mananci inainte si mai ales dupa antrenament
10.cand zic de antr ma refer la cel cu greutati. ai totusi o varsta...oricum nici antr si nici "dieta" nu ti o pot face pe mess sau pe forum...dar in orice caz, daca intri in vreo sala sa nu tragi ca disperatu sa nu mori naibii pe acolo....si sa te duci la aparate pr inceput; ganterele si haltera nitel mai incolo.
11. mancare dinainte de antr tre sa contina destul d multa prot si carbo complecsi si sa fie luata cam cu 1.5-max 2h inainte de antr
12.dupa antr ia ceva pe baza de carbo(sa fie si complecsi si simpli) sau sa fie un supliment jumi juma (carbo cu proteina) - ce imi trece acum prin cap se numeste GFX8
13.sa iti zic daca te intereseaza ce alimente le prefer eu (care ca si tine mi am dorit sa iau in greutate): pastele, peste, pui, cartofi, branza, cascaval (dar nu e prea sanatos ), lapte, oua, smantana, alune, smochine (dalea deshidratate), ciuperci, orez....cam astea mancam in mod regulat...nu prea mai imi trece nimic prin cap la ora asta....iti mai scriu cand imi mai aduc aminte :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 1 August 2010 00:26
Multumim de sfaturi !
RoxRoxy
Postat pe 25 Noiembrie 2013 19:02
Incearca o dieta bazata pe carbohidrati complecsi, si nu simpli, eventual poti suplimenta cu suplimente proteice pentru sportivi (carbohidrati, proteine, etc)
JustMeD
Postat pe 11 Aprilie 2014 18:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Silueta sau cat de mult iti doresti sa te recunosti ca femeie 2 De la: desert_plant 17 Noiembrie 2013 10:47
slabim cu ajutorul spirulinei? 29 De la: ginetta 24 Octombrie 2013 15:18
POUNDS AWAY 7 De la: kudika_nikole 10 Ianuarie 2012 23:48
Regenon 410 De la: alexida 9 Ianuarie 2019 20:40
pstilele de slabita "LIDA"...ati incercat? 17 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:10