Setari Cookie-uri

fericirea nu este nici cu el nici fara...

buna...am hotarat sa va spun si povestea mea.nu vi-o spun pe scurt asa ca mai aveti timp sa va razganditi inainte sa cititi.sunt atatea de spus incat nu stiu cum sa ma exprim mai bine ca sa intelegeti.am fost impreuna cu un baiat timp de 2 ani si jumatate.in acest timp am trait momente cu adevarat frumoase,care ma faceau sa ma simt cea mai deosebita si iubita femeie de pe pamant,dar aceste momente au fost umbrite de multe ori de momentele in care el imi reprosa ca il insel,ca altii sunt mai importanti,ca nu vreau sa vin acasa definitiv(sunt in strainatate),momente in care ma jignea si ma simteam cea mai calcata in picioare femeie din lume.nu inteleg cum un barbat poate trece cu atata usurinta de la alinturi la jigniri.reprosurile au ajuns injurii,istericale...devenea un monstru in acele clipe(nu ma lovea,dar arunca si izbea prin casa cu ce putea).de inselat nu l-am inselat,sora lui a muncit mult timp cu mine,am locuit in aceeasi casa si i-a confirmat ca nu il insel si ca nici macar la cafea sau suc nu ies.in tara veneam foarte des(invocam tot felul de scuze sefilor mei) doar pentru a fi bine intre noi.a devenit foarte gelos pe familia mea,ca eu pun pret mai mult pe ei decat pe el.de multe ori evitam sa vorbesc cu ai mei in prezenta lui,de multe ori chiar le-am ascuns faptul ca sunt in tara,doar pentru a fi totul bine.mentionez ca este foarte rasfatat fiind un baiat de bani gata...adica si-a permis multe stiind ca taticul il va scoate cu basma curata.nu avea respect fata de familia lui si am incercat de multe ori sa-i explic ca nu e bine.a avut si o perioada de dependenta cu drogurile 'legale',am suferit mult din cauza asta,dar am avut taria sa-i fiu alaturi si sa-l scot din acel anturaj oribil.a inceput sa munceasca cot la cot cu tatal lui.eram mandra ca am reusit atat de multe,dar ma durea inca faptul ca era extrem de gelos si posesiv.ma vroia doar pentru el si asta mi-o demonstra cu urlete,injurii fata de mine si familia mea.am renuntat la totii prietenii pentru a nu mai exista discutii,dar nu vroiam sa renunt la a-mi face un viitor al meu,adica la plecatul afara.nu eram convinsa ca voi fi fericita alaturi de el,atata timp cat nici el nu-mi demonstra asta.i-am explicat cum sta treaba si tot nu s-a schimbat.l-am prins si inselandu-ma,am trecut cu greu si peste asta.ultima saptamana alaturi de el a fost o adevarata dezamagire pentru mine.injurii mari,urlete,am gasit un msg in tel lui catre alta tipa,m-a facut de ras la o nunta spunand ca nu sunt femeie,ca eu il impig in bratele alteia,ca sunt o proasta o tampita si ca altele mor de dragul lui,ca eu habar nu am sa-l apreciez.nu-mi venea sa cred ce spune:eu ii gateam,eu ii spalam,eu eram acolo cand era o problema,eu il tineam noaptea in brate....si el imi spune asta???dupa cate am suportat de pe vremea cand se droga???de ce?am luat decizia sa ne despartim...de atunci plange,ma implora...sufera...il aud,dar eu ma comport rece...asta simt sa fac ca sa ma apar.dupa ce ii inchid tel plang si eu...pt ca ma doare...dar cred ca am luat decizia corecta.am si eu dreptul la fercire...ciudat ca fericirea nu e nici alaturi de el si nici fara.acum va las si pe voi sa comentati,multumesc.
kudi_kami
Postat pe 1 August 2010 12:57
Nu inteleg de ce ti-au trebuit 2 ani si jumatate ca sa-i dai papucii? Nu inteleg cum poate o femeie sa accepte in numele iubirii sa fie carpa de sters pe jos
Barbie30
Postat pe 1 August 2010 13:02
De la: Barbie30, la data 2010-08-01 13:02:06Nu inteleg de ce ti-au trebuit 2 ani si jumatate ca sa-i dai papucii? Nu inteleg cum poate o femeie sa accepte in numele iubirii sa fie carpa de sters pe jos


Barbie mai bine mai tarziu decat niciodata !!!!
anastasia_m
Postat pe 1 August 2010 13:10
De la: anastasia_m, la data 2010-08-01 13:10:23
De la: Barbie30, la data 2010-08-01 13:02:06Nu inteleg de ce ti-au trebuit 2 ani si jumatate ca sa-i dai papucii? Nu inteleg cum poate o femeie sa accepte in numele iubirii sa fie carpa de sters pe jos


Barbie mai bine mai tarziu decat niciodata !!!!


Corect! E mai usor sa spui "pentru ca-l iubesc" decat sa recunosti ca nu ai incredere in tine,ca depinzi financiar de el,ca tie frica si de umbra ta si nu te incumeti sa o iei de la capat etc.

Barbie30
Postat pe 1 August 2010 13:14
e usor de judecat o persoana,dar cred ca fiecare a facut compromisuri in viata lui(mai multe sau mai putine).oare cate femei nu suporta un comportament inadecvat de la prietenii/sotii lor??eu am avut curajul sa pun punc....si crede-ma ca nu am depins de el financiar.in caz ca nu ati observat eu muncesc in strainatate...si asta de 6 ani...deci financiar sincer nu ma plang.am mentionat ca e de bani gata ca sa intelegeti mofturile si rasfaturile unui copil de bani gata care crede ca i se cuvine totul....multumesc insa pentru parerile voastre.
kudi_kami
Postat pe 1 August 2010 14:40
De la: Barbie30, la data 2010-08-01 13:14:12
De la: anastasia_m, la data 2010-08-01 13:10:23
De la: Barbie30, la data 2010-08-01 13:02:06Nu inteleg de ce ti-au trebuit 2 ani si jumatate ca sa-i dai papucii? Nu inteleg cum poate o femeie sa accepte in numele iubirii sa fie carpa de sters pe jos


Barbie mai bine mai tarziu decat niciodata !!!!


Corect! E mai usor sa spui "pentru ca-l iubesc" decat sa recunosti ca nu ai incredere in tine,ca depinzi financiar de el,ca tie frica si de umbra ta si nu te incumeti sa o iei de la capat etc.


Ea nu cred ca depindea financiar de el, lucra in strainatate, daca locuia aici si statea la mana lui mai ziceam... Cred ca din obosnuinta, si nu cred ca acel calvar a inceput odata cu inceputul relatiei, tind sa cred ca tipul s-a "schimbat" cand s-au cunoscut ei mai bine, poate dupa vreun an. Multe fete/femei trec prin astfel de experiente, chiar si barbati, cand iubita devine isterica/obsedata. Astfel de experiente ne face sa ne gandim ca atunci cand vom dori sa ne casatorim cu cineva, sa locuim macar un an-doi cu acea persoana sa o cunoastem mai bine, apoi casatoria.
anutzzaa
Postat pe 1 August 2010 15:42
De la: Barbie30, la data 2010-08-01 13:02:06Nu inteleg de ce ti-au trebuit 2 ani si jumatate ca sa-i dai papucii? Nu inteleg cum poate o femeie sa accepte in numele iubirii sa fie carpa de sters pe jos

subscriu
tematoare
Postat pe 1 August 2010 22:23
De la: anutzzaa, la data 2010-08-01 15:42:39
De la: Barbie30, la data 2010-08-01 13:14:12
De la: anastasia_m, la data 2010-08-01 13:10:23
De la: Barbie30, la data 2010-08-01 13:02:06Nu inteleg de ce ti-au trebuit 2 ani si jumatate ca sa-i dai papucii? Nu inteleg cum poate o femeie sa accepte in numele iubirii sa fie carpa de sters pe jos


Barbie mai bine mai tarziu decat niciodata !!!!


Corect! E mai usor sa spui "pentru ca-l iubesc" decat sa recunosti ca nu ai incredere in tine,ca depinzi financiar de el,ca tie frica si de umbra ta si nu te incumeti sa o iei de la capat etc.


Ea nu cred ca depindea financiar de el, lucra in strainatate, daca locuia aici si statea la mana lui mai ziceam... Cred ca din obosnuinta, si nu cred ca acel calvar a inceput odata cu inceputul relatiei, tind sa cred ca tipul s-a "schimbat" cand s-au cunoscut ei mai bine, poate dupa vreun an. Multe fete/femei trec prin astfel de experiente, chiar si barbati, cand iubita devine isterica/obsedata. Astfel de experiente ne face sa ne gandim ca atunci cand vom dori sa ne casatorim cu cineva, sa locuim macar un an-doi cu acea persoana sa o cunoastem mai bine, apoi casatoria.



Nici nu am afirmat ca ea ar fi dependenta financiar de el,eu doar am dat 3 exemple,nu stiu la care se incadreaza,cert e ca ceva se ascunde in spatele "in numele iubirii" fie ca ea constientizeaza asta sau nu!
Barbie30
Postat pe 1 August 2010 22:32
Bravo draga...eu cred ca ai luat decizia corecta...Ce motiv mai poti avea sa stai cu o persoana care nu te respecta si te injoseste in fata altora.E un ticalos,iar faptul ca te-a inselat o demonstreaza...stii cum e...hotul de hot se teme.O sa-ti fie greu o perioada pana te obisnuiesti cu ideea ,dar sa vezi ca a meritat efortul.O sa gasesti pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca cu adevarat.Ai grija de tine acolo unde esti.
miciu_21
Postat pe 1 August 2010 22:33
draga mea...nu toti cei 2 ani jumate au fost asa.am mentionat ca am avut si momente foarte fericite...ma simteam speciala,iubita.avand in vedere ca in cei 2 ani jumate am stat acasa(prin vacante) cam 10 luni acumulate....oare crezi ca am indurat prea mult?eu sunt de parere ca am incercat sa fac sa fie bine,sa nu am ce sa regret mai tarziu....si asta pentru ca l-am iubit.nu stiu daca tu ai iubit vreodata....dar am o intrebare pentru tine...la prima gafa a iubitului tau i-ai dat papucii?mai ales daca vedeai ca are nevoie de ajutor si tu il iubesti,deci ii vrei binele...esti foarte drastica pe acest forum si nu inteleg de ce.majoritatea cauta un sfat,nu cauta pe cineva care sa taie si sa spanzure.nu am vrut deloc sa te jignesc,te rog sa nu mi-o iei in nume de rau....dar poate sti si tu in adancul sufletului tau cate greseli ai facut...era bine ca nimeni sa nu te fi iertat pt ele?o seara placuta
kudi_kami
Postat pe 1 August 2010 22:34
am uitat sa mentionez ca acest msj era pt barbie30...iti mai raspund la o intrebare.se ascunde slabiciunea unei femei in fata persoanei iubite!miciu iti multumesc si sper sa auzim numai de bine!
kudi_kami
Postat pe 1 August 2010 22:38
Incercam doar sa te fac sa te simti mai bine cu privire la decizia pe care ai luat-o...imi pare rau daca te-am deranjat cu ceva.cat despre compromisuri ..sa stii ca am facut si probabil ca o sa mai fac cat o sa fiu pe pamant.Orice om face.Iar despre situatia ta....tu esti singura care va decide ce se va intampla...daca tu te vezi alaturi de el si peste 10 ani ....atunci incearca sa rezolvi lucrurile.De ce nu-l duci acolo la tine sau muta-te in tara cu el.Relatiile la distanta sunt greu de intretinut.Unde esti plecata...si eu sunt "afara".
miciu_21
Postat pe 1 August 2010 22:46
miciu_21 tie ti-am multumit...mesajul despre copromisuri era pentru o alta kudika de pe forum.scuze daca nu m-am raspuns in timp util.vb prin mesaje daca vrei si nu....sunt hotarata...nu imi vad viitorul alaturi de acest barbat,a fost o slabiciune a mea care s-a incheiat cu durere si simteam nevoia sa fiu ascultata...atat....omul cat traieste invata
kudi_kami
Postat pe 1 August 2010 22:54
De la: kudi_kami, la data 2010-08-01 22:34:16draga mea...nu toti cei 2 ani jumate au fost asa.am mentionat ca am avut si momente foarte fericite...ma simteam speciala,iubita.avand in vedere ca in cei 2 ani jumate am stat acasa(prin vacante) cam 10 luni acumulate....oare crezi ca am indurat prea mult?eu sunt de parere ca am incercat sa fac sa fie bine,sa nu am ce sa regret mai tarziu....si asta pentru ca l-am iubit.nu stiu daca tu ai iubit vreodata....dar am o intrebare pentru tine...la prima gafa a iubitului tau i-ai dat papucii?mai ales daca vedeai ca are nevoie de ajutor si tu il iubesti,deci ii vrei binele...esti foarte drastica pe acest forum si nu inteleg de ce.majoritatea cauta un sfat,nu cauta pe cineva care sa taie si sa spanzure.nu am vrut deloc sa te jignesc,te rog sa nu mi-o iei in nume de rau....dar poate sti si tu in adancul sufletului tau cate greseli ai facut...era bine ca nimeni sa nu te fi iertat pt ele?o seara placuta


Draga mea aici nu e vorba de o mica gafa ci de mult mai mult,normal ca am iertat micile gafe,nu trebuie sa fugi de la prima gafa.Pana sa ajunga la bataie,te injura putin si tu taci deci accepti....prima data iti da un sut in fund si tu taci deci accepti....etc.Nu te pun la zid,departe de mine gandul asta ci doar sper sa va pretuiti mai mult!
Barbie30
Postat pe 1 August 2010 23:02
Am observat mai tarziu ca mesajul era pentru altcineva...no prb,Cat despre durerea din sufletul tau...stii cum se spune "ce nu te omoara,te face mai puternic".Gandeste-te la partea pozitiva a lucrurilor,poate asa a fost sa fie.Nu e sufletul tau pereche,iar daca aveti asemenea probleme acum...cum va reactiona peste cativa ani cand o sa aveti si copii?Mai bine da-l uitarii si incerarca sa-ti umpli timpul cu multe activitati noi.
miciu_21
Postat pe 1 August 2010 23:03
sunt constienta ca nu e vorba de o mica gafa barbie,dar pana la acel sut in fund nu am ajuns....nici la bataie.am avut taria sa pun punct,dupa parerea ta prea tarziu...dupa a mea...atunci cand am simtit ca e intradevar nevoie,sa nu am nici cel mai mic regret dupa aceea(in afar de faptul ca l-am iubit....doar in dragoste trebuie sa lupti nu?eu asa cred).nu mi-ar fi rusine sa admit daca as fi fost o proasta care sta sa incaseze pumni si suturi si apoi sa-mi declar iubirea mea nesfarsita ..simteam nevoia sa ma destainui,aici nu am prea multa lume caruia sa imi descarc sufletul,asa ca kudika mi s-a parut o idee buna.totusi sper inca o data ca nu te-am suparat cu ceva si iti multumesc pentru postari.
kudi_kami
Postat pe 1 August 2010 23:13
kudy_kamy,important este ca ai scapat de el cat despre fericire in mod sigur o sa poti fi fericita si fara el!
Barbie30
Postat pe 1 August 2010 23:29
daca ai scris tu mesajul acesta, cu siguranta ca deja ''stiai '' ce ai de facut....asa ca ...urmeaza-ti cu incredere calea intuitiei independent de ceea ce sscriem noi aici.Nu se poate da verdict unei relatii ,unor oameni, doar pe baza a celor cateeva randuri pe care ni le-ai scris.
Fa ce ai de facut ca ai tota stima noastra!
cumsafie
Postat pe 19 August 2010 09:18
De la: kudi_kami, la data 2010-08-01 12:57:20buna...am hotarat sa va spun si povestea mea.nu vi-o spun pe scurt asa ca mai aveti timp sa va razganditi inainte sa cititi.sunt atatea de spus incat nu stiu cum sa ma exprim mai bine ca sa intelegeti.am fost impreuna cu un baiat timp de 2 ani si jumatate.in acest timp am trait momente cu adevarat frumoase,care ma faceau sa ma simt cea mai deosebita si iubita femeie de pe pamant,dar aceste momente au fost umbrite de multe ori de momentele in care el imi reprosa ca il insel,ca altii sunt mai importanti,ca nu vreau sa vin acasa definitiv(sunt in strainatate),momente in care ma jignea si ma simteam cea mai calcata in picioare femeie din lume.nu inteleg cum un barbat poate trece cu atata usurinta de la alinturi la jigniri.reprosurile au ajuns injurii,istericale...devenea un monstru in acele clipe(nu ma lovea,dar arunca si izbea prin casa cu ce putea).de inselat nu l-am inselat,sora lui a muncit mult timp cu mine,am locuit in aceeasi casa si i-a confirmat ca nu il insel si ca nici macar la cafea sau suc nu ies.in tara veneam foarte des(invocam tot felul de scuze sefilor mei) doar pentru a fi bine intre noi.a devenit foarte gelos pe familia mea,ca eu pun pret mai mult pe ei decat pe el.de multe ori evitam sa vorbesc cu ai mei in prezenta lui,de multe ori chiar le-am ascuns faptul ca sunt in tara,doar pentru a fi totul bine.mentionez ca este foarte rasfatat fiind un baiat de bani gata...adica si-a permis multe stiind ca taticul il va scoate cu basma curata.nu avea respect fata de familia lui si am incercat de multe ori sa-i explic ca nu e bine.a avut si o perioada de dependenta cu drogurile 'legale',am suferit mult din cauza asta,dar am avut taria sa-i fiu alaturi si sa-l scot din acel anturaj oribil.a inceput sa munceasca cot la cot cu tatal lui.eram mandra ca am reusit atat de multe,dar ma durea inca faptul ca era extrem de gelos si posesiv.ma vroia doar pentru el si asta mi-o demonstra cu urlete,injurii fata de mine si familia mea.am renuntat la totii prietenii pentru a nu mai exista discutii,dar nu vroiam sa renunt la a-mi face un viitor al meu,adica la plecatul afara.nu eram convinsa ca voi fi fericita alaturi de el,atata timp cat nici el nu-mi demonstra asta.i-am explicat cum sta treaba si tot nu s-a schimbat.l-am prins si inselandu-ma,am trecut cu greu si peste asta.ultima saptamana alaturi de el a fost o adevarata dezamagire pentru mine.injurii mari,urlete,am gasit un msg in tel lui catre alta tipa,m-a facut de ras la o nunta spunand ca nu sunt femeie,ca eu il impig in bratele alteia,ca sunt o proasta o tampita si ca altele mor de dragul lui,ca eu habar nu am sa-l apreciez.nu-mi venea sa cred ce spune:eu ii gateam,eu ii spalam,eu eram acolo cand era o problema,eu il tineam noaptea in brate....si el imi spune asta???dupa cate am suportat de pe vremea cand se droga???de ce?am luat decizia sa ne despartim...de atunci plange,ma implora...sufera...il aud,dar eu ma comport rece...asta simt sa fac ca sa ma apar.dupa ce ii inchid tel plang si eu...pt ca ma doare...dar cred ca am luat decizia corecta.am si eu dreptul la fercire...ciudat ca fericirea nu e nici alaturi de el si nici fara.acum va las si pe voi sa comentati,multumesc.




Ei draga mea, ai luat decizia cea mai intelepta posibila!
Mai bine plangi acum la telefoane, decat o viata langa un astfel de om.
Ai grija de tine acolo unde esti, si lasa-l in plata Domnului.
stem_29
Postat pe 19 August 2010 09:41
bravo tie!!! doar tu esti in masura sa iti schimbi viata, si de multe ori ar fi bine de facut anumite lucruri, doar ca nu intotdeauna le poti face. cred ca ai facut deja un pas foarte important in viata ta, de cele mai multe ori acele decizii sunt is cele mai durereoasa, dar cu siguranta sunt un pas inainte :)
kudika315255
Postat pe 19 August 2010 10:12
Te felicit ca ai avut taria de a pune capat. Sa planga, ca nu are alceva de facut domnul. Tu plangi acum, dar o sa vezi ca dupa ploaie rasare soarele. Nu cred ca are rost sa te impaci cu el. Nu meria. Viata e scurta si merita traita frumos. O sa apara acel cineva care sa te respecte si sa te aprecieze. Te inteleg ce spui. am avut o experienta asemanatoare, numai ca eu i-am pus capat repede. Felicitari!. Mergi mai departe cu capul sus.
karamika
Postat pe 19 August 2010 15:20
off Barbie cata dreptate ai.. am patit-o si eu recent,,bn nu asa de grav tocmai m-am despartit de prietenul meu cu care am stat apropae un an si 7 luni..nu prea ii place a sa vorbeasca si ma deranja tare faptul ca treceau 3 zile fara sa ma intrebe nimic..acum sufar ca ..na nu trece asa de repede dar incerc sa-mi spun ca nu merita ,dat fiind si faptul ca imediat ce ne-am despartit asi sarit pe u parsuta de 17 ani ca nu mai poate sa si-o tina in pantaloni(Hormonii astia)>mentionez ca nu am facut sex cu el dar intentionam sa o fac in viitorul foarte apropiat(Eu am 18 ani el 19)si asta s-ar putea sa fie principalul motiv acum ma bucur ca n-am facut-o si p-asta:))si am mai aflkat si ca se tinea de mana cu aia si cand era cu mn asa ca.. viata merge inainte nu?
yupz_
Postat pe 19 August 2010 16:19
OFFFFFFFFFFF...NU INTELEG DE CE MEREU TB SA FIM NOI CELE CARE TB SA SUPORTAM MULTE DIN CAUZA CA IUBIM.....E FRUMOS SA IUBIM SI SA FIM IUBITA DAR PE CAT DE FRUMOS E PE ATAT DE DUREROS ATUNCI CAND SUNTEM BATJOCORITE DE PERS IUBITA....E BINE CA AI PUS PUNCT RELATIA ERA MAI BINE DACA ERA MAI DIN TIMP DAR DECAT NICIODATA E BINE SI ASA...AI GRIJA PE VIITOR DEOBICEI SE SPUNE CA E BINE SA INVETI DIN GRESELILE ALTORA DAR SE PARE CA U AI AVUT CE INVATA DIN PROPRIA TA GRESEALA...DACA O POT NUMI ASA?
kudika310601
Postat pe 19 August 2010 17:09
In primul rind ai un suflet mare ,cald si sensibil....In al doilea rind ai facut bine ca nu ai renuntat la serviciul tau din strainatate...Si in al treilea rind acest baiat,iubit al tau nu e pentru tine.Se poarta cu tine ca si cum ati fi o familie de 10 ani si mai bine,cu tipete ,urlete,injurii....Asa ceva auzi pe la multi,dar voi 2,care nu stati 24 din 24 impreuna......e ceva infernal,inadmisibil,socant,deja semnalul de alarma e tras....LASA-L,sau sa te lase ....cu toti banii lui,faci ceva pe ei,se pare ca viata ti-a dat o lectie .....daca ai inteles mesajul,du-te mai departe,si spune-ti seara inainte de culcare,singura in gind:Doamne,da-mi puterea sa merg mai departe!" Fii mai puternica cu o secunda decit el ,el crede ca te poate domina si intimida,fa o pauza mai mare cu venitul in tara, iesi la un suc acolo,cunoaste alti oameni,probabil ca jumatatea ta se plimba prin jurul tau si nu esti constienta...Stai si analizeaza,si vezi ce este mai bine pentru tine ,DOAR PENTRU TINE!
kudika227120
Postat pe 19 August 2010 18:11
Iti pot spune din experienta ca asa se intampla la inceput.Si eu am divortat dupa 15 ani pt ca ma inselase,nu am vrut sa mai continui,nu sant carpa nimanui.Cu timpul iti vei gasi fericirea alaturi de altcineva sau....poti fi fericita si singura.Totul e sa te respecti si sa te iubesti pe tine!
kudika033765
Postat pe 19 August 2010 18:54
De la: kudi_kami, la data 2010-08-01 12:57:20buna...am hotarat sa va spun si povestea mea.nu vi-o spun pe scurt asa ca mai aveti timp sa va razganditi inainte sa cititi.sunt atatea de spus incat nu stiu cum sa ma exprim mai bine ca sa intelegeti.am fost impreuna cu un baiat timp de 2 ani si jumatate.in acest timp am trait momente cu adevarat frumoase,care ma faceau sa ma simt cea mai deosebita si iubita femeie de pe pamant,dar aceste momente au fost umbrite de multe ori de momentele in care el imi reprosa ca il insel,ca altii sunt mai importanti,ca nu vreau sa vin acasa definitiv(sunt in strainatate),momente in care ma jignea si ma simteam cea mai calcata in picioare femeie din lume.nu inteleg cum un barbat poate trece cu atata usurinta de la alinturi la jigniri.reprosurile au ajuns injurii,istericale...devenea un monstru in acele clipe(nu ma lovea,dar arunca si izbea prin casa cu ce putea).de inselat nu l-am inselat,sora lui a muncit mult timp cu mine,am locuit in aceeasi casa si i-a confirmat ca nu il insel si ca nici macar la cafea sau suc nu ies.in tara veneam foarte des(invocam tot felul de scuze sefilor mei) doar pentru a fi bine intre noi.a devenit foarte gelos pe familia mea,ca eu pun pret mai mult pe ei decat pe el.de multe ori evitam sa vorbesc cu ai mei in prezenta lui,de multe ori chiar le-am ascuns faptul ca sunt in tara,doar pentru a fi totul bine.mentionez ca este foarte rasfatat fiind un baiat de bani gata...adica si-a permis multe stiind ca taticul il va scoate cu basma curata.nu avea respect fata de familia lui si am incercat de multe ori sa-i explic ca nu e bine.a avut si o perioada de dependenta cu drogurile 'legale',am suferit mult din cauza asta,dar am avut taria sa-i fiu alaturi si sa-l scot din acel anturaj oribil.a inceput sa munceasca cot la cot cu tatal lui.eram mandra ca am reusit atat de multe,dar ma durea inca faptul ca era extrem de gelos si posesiv.ma vroia doar pentru el si asta mi-o demonstra cu urlete,injurii fata de mine si familia mea.am renuntat la totii prietenii pentru a nu mai exista discutii,dar nu vroiam sa renunt la a-mi face un viitor al meu,adica la plecatul afara.nu eram convinsa ca voi fi fericita alaturi de el,atata timp cat nici el nu-mi demonstra asta.i-am explicat cum sta treaba si tot nu s-a schimbat.l-am prins si inselandu-ma,am trecut cu greu si peste asta.ultima saptamana alaturi de el a fost o adevarata dezamagire pentru mine.injurii mari,urlete,am gasit un msg in tel lui catre alta tipa,m-a facut de ras la o nunta spunand ca nu sunt femeie,ca eu il impig in bratele alteia,ca sunt o proasta o tampita si ca altele mor de dragul lui,ca eu habar nu am sa-l apreciez.nu-mi venea sa cred ce spune:eu ii gateam,eu ii spalam,eu eram acolo cand era o problema,eu il tineam noaptea in brate....si el imi spune asta???dupa cate am suportat de pe vremea cand se droga???de ce?am luat decizia sa ne despartim...de atunci plange,ma implora...sufera...il aud,dar eu ma comport rece...asta simt sa fac ca sa ma apar.dupa ce ii inchid tel plang si eu...pt ca ma doare...dar cred ca am luat decizia corecta.am si eu dreptul la fercire...ciudat ca fericirea nu e nici alaturi de el si nici fara.acum va las si pe voi sa comentati,multumesc.





... taranii nu trebuie iertati deloc ... cind incep sa devina gelosi si agresivi datorita impotentei lor atunci ... la revedere ... pacat ca te-ai incurcat cu el 2 ani si jumatate ... sincer nu inteleg de ce va bagati in astfel de ''combinatii'' din care numai pierdeti ... timp, sentimente, efort, bani ...

marco918
Postat pe 19 August 2010 18:59
De la: marco918, la data 2010-08-19 18:59:26
De la: kudi_kami, la data 2010-08-01 12:57:20buna...am hotarat sa va spun si povestea mea.nu vi-o spun pe scurt asa ca mai aveti timp sa va razganditi inainte sa cititi.sunt atatea de spus incat nu stiu cum sa ma exprim mai bine ca sa intelegeti.am fost impreuna cu un baiat timp de 2 ani si jumatate.in acest timp am trait momente cu adevarat frumoase,care ma faceau sa ma simt cea mai deosebita si iubita femeie de pe pamant,dar aceste momente au fost umbrite de multe ori de momentele in care el imi reprosa ca il insel,ca altii sunt mai importanti,ca nu vreau sa vin acasa definitiv(sunt in strainatate),momente in care ma jignea si ma simteam cea mai calcata in picioare femeie din lume.nu inteleg cum un barbat poate trece cu atata usurinta de la alinturi la jigniri.reprosurile au ajuns injurii,istericale...devenea un monstru in acele clipe(nu ma lovea,dar arunca si izbea prin casa cu ce putea).de inselat nu l-am inselat,sora lui a muncit mult timp cu mine,am locuit in aceeasi casa si i-a confirmat ca nu il insel si ca nici macar la cafea sau suc nu ies.in tara veneam foarte des(invocam tot felul de scuze sefilor mei) doar pentru a fi bine intre noi.a devenit foarte gelos pe familia mea,ca eu pun pret mai mult pe ei decat pe el.de multe ori evitam sa vorbesc cu ai mei in prezenta lui,de multe ori chiar le-am ascuns faptul ca sunt in tara,doar pentru a fi totul bine.mentionez ca este foarte rasfatat fiind un baiat de bani gata...adica si-a permis multe stiind ca taticul il va scoate cu basma curata.nu avea respect fata de familia lui si am incercat de multe ori sa-i explic ca nu e bine.a avut si o perioada de dependenta cu drogurile 'legale',am suferit mult din cauza asta,dar am avut taria sa-i fiu alaturi si sa-l scot din acel anturaj oribil.a inceput sa munceasca cot la cot cu tatal lui.eram mandra ca am reusit atat de multe,dar ma durea inca faptul ca era extrem de gelos si posesiv.ma vroia doar pentru el si asta mi-o demonstra cu urlete,injurii fata de mine si familia mea.am renuntat la totii prietenii pentru a nu mai exista discutii,dar nu vroiam sa renunt la a-mi face un viitor al meu,adica la plecatul afara.nu eram convinsa ca voi fi fericita alaturi de el,atata timp cat nici el nu-mi demonstra asta.i-am explicat cum sta treaba si tot nu s-a schimbat.l-am prins si inselandu-ma,am trecut cu greu si peste asta.ultima saptamana alaturi de el a fost o adevarata dezamagire pentru mine.injurii mari,urlete,am gasit un msg in tel lui catre alta tipa,m-a facut de ras la o nunta spunand ca nu sunt femeie,ca eu il impig in bratele alteia,ca sunt o proasta o tampita si ca altele mor de dragul lui,ca eu habar nu am sa-l apreciez.nu-mi venea sa cred ce spune:eu ii gateam,eu ii spalam,eu eram acolo cand era o problema,eu il tineam noaptea in brate....si el imi spune asta???dupa cate am suportat de pe vremea cand se droga???de ce?am luat decizia sa ne despartim...de atunci plange,ma implora...sufera...il aud,dar eu ma comport rece...asta simt sa fac ca sa ma apar.dupa ce ii inchid tel plang si eu...pt ca ma doare...dar cred ca am luat decizia corecta.am si eu dreptul la fercire...ciudat ca fericirea nu e nici alaturi de el si nici fara.acum va las si pe voi sa comentati,multumesc.





... taranii nu trebuie iertati deloc ... cind incep sa devina gelosi si agresivi datorita impotentei lor atunci ... la revedere ... pacat ca te-ai incurcat cu el 2 ani si jumatate ... sincer nu inteleg de ce va bagati in astfel de ''combinatii'' din care numai pierdeti ... timp, sentimente, efort, bani ...


hai mai tataie tu asa invatat nu cunosti raspunsul la aceasta intrebare nu pot sa cred , hai sa te lamuresc, nu toata lumea se naste asa "hinteligenta" ca tine si mai sunt si unele femei care spera sa se schimbe in viata lor unele situatii....si cum noi barbatii "le batjocorim" ele ajung sa fie dezorientate si nu mai stiu ce drum sa aleaga...
mihai_frv_1986
Postat pe 19 August 2010 19:14
da,m-a impresionat povestea ta fiindca si a mea e asemanatoare.eu in strainatate,el in tara,eu divortata cu un baiat,el casatorit si cu o fetita nascuta in aceeasi zi cu fii-miu.am plecat din tara sa-l uit...dupa 2 ani in care am fost impreuna aproape in fiecare zi(nu noapte).nu m-a lasat.a continuat sa ma viziteze cu cadouri,plansete,lacrimi,iubiri marete si mii de promisiuni.ce sa zic?!..impresionant dar pana la un punct cand au inceput geloziile,injuriile apoi lipsa lui de peste tot (nu raspundea la telefon,ma stergea si adauga in messenger...etc) apoi ca prin minune revenea ca si cum nu s-a intamplat nimic cu un mesaj gen,,ce face iubita mea frumoasa?ma mai iubesti iuby?stii...numar zilele cand o sa ne vedem...mi-e foarte dor de tine si te pretuiesc mult.nu pot trai fara tine...asta-mi mananca zilele,am sa ma omor intr-o zi,,...etc,toate mesajele sunt cam asa.Daca aveam o problema de rezolvat el se oferea (desi am 5 frati disponibili) si chiar le rezolva cu brio.crease o oarecare dependenta de ajutorul lui nemarginit si bine facut..il iubeam inca fiindca nu ma lasa sa-l uit.cand eram impreuna timpul trecea f repede,ne potriveam in orice.ne-am plimbat prin toata Europa,am dormit impreuna multe nopti cand,,fugea,,de acasa.Niciodata nu am inteles ce fel de femeie ii purta numele...cum accepta ea toate astea,ce caracter are.Despre ea stiam doar lucruri urate desi o vazusem,era o femeie frumoasa ,ingrijita si isi vedea de treburile ei.in timp am inceput sa-i vad defectele acelui barbat...si am realizat cat de mult il iubeste ea.din respect pt casnicia lor am hotarat sa plec,sa-l uit.acum suntem in stadiul cand el imi jura ca va divorta si ca pe 24 sept.au prima infatisare.m-am uitat pe site-ul judecatoresc,nu exista niciun dosar cu numele lui si l-am intrebat din nou.in continuare jura ca a depus dosarul si ca vom fi impreuna.e trist...ma doare...chiar mi se rupe carnea pe mine de durere.de ce minte?ce doreste?de ce imi tulbura copilul?...de ce se joaca?!
,,uoff,,o gramada de intrebari si un singur raspuns,il stiu...dar de multe ori inima face ce-i tuna ei.
Intr-una din zile ma intrebam,oare sunt vulnerabila?frustrata?complexata?...eu cred ca doar vulnerabila.Si asta pt ca sunt femeie mai am si un copil de crescut.nu pot lua hotarari numai pt mine,tin cont si de cel mic.Sunt o femeie frumoasa cu un corp de invidiat,am fost fotomodel in tinerete,stiu sa ma ingrijesc,stiu sa fac un barbat fericit.pe orice barbat,numai ca eu il voiam doar pe el.Sunt foarte trista ca...s-a rupt si orice forma de a lipi gasim,nu mai seamana.Asta e povestea mea,cam ravasit scrisa dar asta simt acum.O zi minunata!


mandria_tzarii
Postat pe 20 August 2010 07:26
Pt.Barbie30...ce usor este sa judeci si sa ti dai cu parerea ..doar cand esti "acolo" realizezi imposibilul si ai vrea sa fugi ..dar mai stai putin..ai vrea sa l distrugi...dar te ia mila de bietu prapadit fara minte...ai vrea sa termini tot...dar inima ta e inca acolo si cat inima mai e acolo , mintea greu o vei asculta......E GREU...nu imposibil...dar e greu sa te rupi cand inca l iubesti chiar daca a fost un mitocan. Sunt si mitocani cu clasa, care jignesc , dar o fac intr un anumit mod in care ei de fapt se alinta sau isi exprima refularea ca te iubeste si el prostu' da nu stie cum sa faca sa fie bine si nu stie cum sa ti arate cu adev lucrul asta si simte ca pierde teren.....si atunci urla,zbiara,jigneste....depinde de la caz la caz......DAR , in concluzie BARBIE30..crede ma TOTI , cel putin o data o patim, mai devreme sau mai tarziu....Daca nu te a "atins" pana acum o poveste de gen, fi convinsa ca te va paste si atunci chiar mi ar placea sa ti aud plangerile , nu bravura !!!...asta in cazul in care nu esti doar o materialista , fara suflet.....Unde e cu suflet si cand iubesti si doresti cu adev, e greu sa iei decizii..si cand le iei ( cand simti ca nu mai poti deloc) ai nevoie parca sa ti confirme toata lumea ca ai facut bine.

kudika100629
Postat pe 20 August 2010 17:34
De la: mandria_tzarii, la data 2010-08-20 07:26:25da,m-a impresionat povestea ta fiindca si a mea e asemanatoare.eu in strainatate,el in tara,eu divortata cu un baiat,el casatorit si cu o fetita nascuta in aceeasi zi cu fii-miu.am plecat din tara sa-l uit...dupa 2 ani in care am fost impreuna aproape in fiecare zi(nu noapte).nu m-a lasat.a continuat sa ma viziteze cu cadouri,plansete,lacrimi,iubiri marete si mii de promisiuni.ce sa zic?!..impresionant dar pana la un punct cand au inceput geloziile,injuriile apoi lipsa lui de peste tot (nu raspundea la telefon,ma stergea si adauga in messenger...etc) apoi ca prin minune revenea ca si cum nu s-a intamplat nimic cu un mesaj gen,,ce face iubita mea frumoasa?ma mai iubesti iuby?stii...numar zilele cand o sa ne vedem...mi-e foarte dor de tine si te pretuiesc mult.nu pot trai fara tine...asta-mi mananca zilele,am sa ma omor intr-o zi,,...etc,toate mesajele sunt cam asa.Daca aveam o problema de rezolvat el se oferea (desi am 5 frati disponibili) si chiar le rezolva cu brio.crease o oarecare dependenta de ajutorul lui nemarginit si bine facut..il iubeam inca fiindca nu ma lasa sa-l uit.cand eram impreuna timpul trecea f repede,ne potriveam in orice.ne-am plimbat prin toata Europa,am dormit impreuna multe nopti cand,,fugea,,de acasa.Niciodata nu am inteles ce fel de femeie ii purta numele...cum accepta ea toate astea,ce caracter are.Despre ea stiam doar lucruri urate desi o vazusem,era o femeie frumoasa ,ingrijita si isi vedea de treburile ei.in timp am inceput sa-i vad defectele acelui barbat...si am realizat cat de mult il iubeste ea.din respect pt casnicia lor am hotarat sa plec,sa-l uit.acum suntem in stadiul cand el imi jura ca va divorta si ca pe 24 sept.au prima infatisare.m-am uitat pe site-ul judecatoresc,nu exista niciun dosar cu numele lui si l-am intrebat din nou.in continuare jura ca a depus dosarul si ca vom fi impreuna.e trist...ma doare...chiar mi se rupe carnea pe mine de durere.de ce minte?ce doreste?de ce imi tulbura copilul?...de ce se joaca?!
,,uoff,,o gramada de intrebari si un singur raspuns,il stiu...dar de multe ori inima face ce-i tuna ei.
Intr-una din zile ma intrebam,oare sunt vulnerabila?frustrata?complexata?...eu cred ca doar vulnerabila.Si asta pt ca sunt femeie mai am si un copil de crescut.nu pot lua hotarari numai pt mine,tin cont si de cel mic.Sunt o femeie frumoasa cu un corp de invidiat,am fost fotomodel in tinerete,stiu sa ma ingrijesc,stiu sa fac un barbat fericit.pe orice barbat,numai ca eu il voiam doar pe el.Sunt foarte trista ca...s-a rupt si orice forma de a lipi gasim,nu mai seamana.Asta e povestea mea,cam ravasit scrisa dar asta simt acum.O zi minunata!


Eu zic ca nu e bine sa iti creezi fericirea pe necazul celorllti si sa pasesti intr-o noua viata corecta alaturi de fiul tau.Nu mai te lasa batjocorita de un barbat insurat care mai tarziu va face cu tine cum face acum cu nevasta lui.Pe fiul tau nu el il tulbura ci tu ca ai permis sa cunoasca acest barbat care nici macar nu este liber.Nu te gindesti ca fiul tau are nevoie de o educatie corecta?Nu te gindesti ca daca prin absurd individul divorteaza de nevasta si te ia pe tine fiul tau va invata sa destrame si el familii?............Meriti mai mult de atit dar trebuie sa vrei.Viata o avem asa cum dorim si sta in puterea noastra sa fim cu adevarat fericiti!
kudika1993
Postat pe 20 August 2010 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie 24 De la: 2 Septembrie 2014 15:28
Cred ca il iubesc... 8 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 17:42
hy 11 De la: c3ry_crazy 2 Septembrie 2014 15:24
gelozie la patrat 18 De la: sysylysy 13 Octombrie 2014 00:31
petrecere cu streaptease masculin 21 De la: scump 23 August 2015 22:06